Aöf 2012-2013 Eğitim Yılı Bütünleme Sınavı Yapılması İçin Dilekçe Kampanyası...

asah

GOLD Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
ınsallah gercekten ıslem tamam olurrr

jonny

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
arkadaşlar eğer büt için öğrenci başına 100 lira verirsek o zaman yapar

asah

GOLD Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
ben zengın degılım parayı yoldan bulmayom

aylinan

Yeni Üye
Bütün mail adreslerine mail attım umarım bi işe yarar.Birlik olalım ki kuvvet doğsun...bir yığın para verip zaman harcıyoruz yazık günah...hakkımızı geri versinler...

jonny

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
para yoksa bütte yok eğer büt yaptırmayı başarırsa şimdiden tebrik ederim ama sonucun değişeceğini sanmıyorum...derslerin hepsini büyük ihtimal geçmişim eğer kalmış olsam böylede bi şart öne sürseler 1 sene kaybetmektense 100 lirayı seve seve veririm

Leila

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Gelen cevap

Sayın Öğrencimiz,

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin yıllık sistemde öğretim yapılan bölüm ve programların tamamı 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunun değişik 44. maddesi gereğince 2012-2013 öğretim yılında dönemlik-kredili sisteme geçirilmiştir.

Dönemlik-kredili sistemde öğretim yapılan bölüm ve programların tabi olduğu Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 8-1 maddesinde “Bir dönemde her ders için en az bir ara sınav ve dönem sonu sınavı gözetimli olarak yüz yüze ve/veya çevrimiçi yapılır…” denilmektedir.

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinde güz döneminde güz dönemi ara sınavı ve dönem sonu sınavı, bahar döneminde bahar dönemi ara sınavı ve dönem sonu sınavı olmak üzere ilgili öğretim dönemlerinde kaydını yenileten öğrencilere dört sınav yapılmaktadır.

Öğrenci sayısı açısından Dünyanın en büyük üniversiteleri arasında yer alan üniversitemizin, tüm öğrencilerine kayıt, öğrenci ve sınav hizmetlerini zamanında ve eksiksiz sunabilmesi, sistemin sürdürülebilirliği ve güvenirliği açısından en önem verilen konudur. Üniversitemiz, açıköğretim sisteminde 3 yıldır sürdürdüğü dönemlik-kredili sisteme geçiş sürecini tamamlamıştır. 2012-2013 öğretim yılında tüm programlarımız dönemlik-kredili sistem içerisinde eğitim-öğretim vermektedir. Bu sayede hem ulusal hem de uluslararası anlamda yükseköğrenime tam bir eklemlenme sağlanmış olacaktır.

Açıköğretim sistemimizin organizasyonel yapısı, öğretim ortamları, basılı materyalleri gibi tüm süreçleriyle yaşadığı değişim, diğer tüm eğitim kurumları açısından örnek alınacaktır. Ancak dönemlik sistem uygulamasında, yasalarla çizilen öğretim zamanları ve bir milyonun üzerindeki öğrencimizin kayıt ve sınav organizasyonları daha kısıtlı bir takvimle çalışılmasını zorunlu hale getirmektedir. Bir sınav organizasyonu için soruların hazırlanması hariç hazırlık, organizasyon ve değerlendirme süreçleri için minimum 78 gün gerekmektedir. Bütünleme sınavı yapılırsa akademik takvim uzayacak, bir yarıyıl altı ayda tamamlanabilecek ve öğrenciler geç mezun olacaktır. Bu durumda öğrenciler dikey geçiş, lisans tamamlama ve yatay geçiş başvuru tarihlerini kaçıracak, kamuda terfiler, öğretmen atamaları, askerlik tecil işlemleri ve iş sınavlarına başvurularda aksamalar yaşanacaktır.

Bunun yanında sınavlarda başarının değerlendirilmesinde Bağıl Değerlendirme Sistemi kullanılmaktadır. Bu sistemde güz ve bahar dönemleri birbirine bağlıdır. Güz döneminde bir öğrencinin başarısız olduğu bir dersi bahar döneminde genel not ortalamasını yükselterek kurtarma şansı vardır. Bütünleme sınavı uygulandığında dönemler arası bağlantı kopacağından ve sistemdeki uyarı ve tekrar durumları uygulanamayacağından öğrenci başarısı olumsuz etkilenecektir. Ders, sınıf geçme ve değerlendirme sistemimiz incelendiğinde bu durum açıkça görülecektir. Tüm bu açıklamalar sonucunda bütünleme sınavı uygulanması durumunda öğrencilerimizin dezavantajlı duruma geleceği değerlendirilmektedir. Bu açıdan açıköğretim sisteminde bütünleme sınavı uygulanmayacaktır.

Bilgilerinizi rica eder, başarılar dileriz.

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ

Açıköğretim Fakültesi - Öğrenci Bilgilendirme Merkezi

dursungiller

Yeni Üye
Bölüm:
Kamu Yönetimi
Arkadaşlar yukarıdaki sekiz adrese tek tek gönderdim dilekçeyi bu sefer bişey çıkar inşallah.

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
bi kere bu dilekçe değil formatı düzeltilmeli

ben bunu hazırlayanlara teşekkür ediyorum fakat bu dilekçe formatında değil. çünkü en son cümlelerin düzeltilmesi gerekiyordu ben düzelttim öyle göndereceğim

...............Mağduriyetlerimizin giderilmesi ve YÖK’ün aldığı karar uyarınca kredili sistem öğrencilerine de 2012-2013 eğitim yılında da ve sonraki eğitim yıllarında da ( Güz ve Bahar Dönemlerini Kapsayan ) bütünleme sınavlarının yapılmasını sizlerden rica ediyoruz.
Gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim.
TC Kimlik No:
Adı Soyadı:
Adresi :
imza:

ben böyle yaptım ne dersiniz vesselam

beytug

Yeni Üye
Bölüm:
Kamu Yönetimi
Sayın Öğrencimiz,

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin yıllık sistemde öğretim yapılan bölüm ve programların tamamı 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunun değişik 44. maddesi gereğince 2012-2013 öğretim yılında dönemlik-kredili sisteme geçirilmiştir.

Dönemlik-kredili sistemde öğretim yapılan bölüm ve programların tabi olduğu Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 8-1 maddesinde “Bir dönemde her ders için en az bir ara sınav ve dönem sonu sınavı gözetimli olarak yüz yüze ve/veya çevrimiçi yapılır…” denilmektedir.

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinde güz döneminde güz dönemi ara sınavı ve dönem sonu sınavı, bahar döneminde bahar dönemi ara sınavı ve dönem sonu sınavı olmak üzere ilgili öğretim dönemlerinde kaydını yenileten öğrencilere dört sınav yapılmaktadır.

Öğrenci sayısı açısından Dünyanın en büyük üniversiteleri arasında yer alan üniversitemizin, tüm öğrencilerine kayıt, öğrenci ve sınav hizmetlerini zamanında ve eksiksiz sunabilmesi, sistemin sürdürülebilirliği ve güvenirliği açısından en önem verilen konudur. Üniversitemiz, açıköğretim sisteminde 3 yıldır sürdürdüğü dönemlik-kredili sisteme geçiş sürecini tamamlamıştır. 2012-2013 öğretim yılında tüm programlarımız dönemlik-kredili sistem içerisinde eğitim-öğretim vermektedir. Bu sayede hem ulusal hem de uluslararası anlamda yükseköğrenime tam bir eklemlenme sağlanmış olacaktır.

Açıköğretim sistemimizin organizasyonel yapısı, öğretim ortamları, basılı materyalleri gibi tüm süreçleriyle yaşadığı değişim, diğer tüm eğitim kurumları açısından örnek alınacaktır. Ancak dönemlik sistem uygulamasında, yasalarla çizilen öğretim zamanları ve bir milyonun üzerindeki öğrencimizin kayıt ve sınav organizasyonları daha kısıtlı bir takvimle çalışılmasını zorunlu hale getirmektedir. Bir sınav organizasyonu için soruların hazırlanması hariç hazırlık, organizasyon ve değerlendirme süreçleri için minimum 78 gün gerekmektedir. Bütünleme sınavı yapılırsa akademik takvim uzayacak, bir yarıyıl altı ayda tamamlanabilecek ve öğrenciler geç mezun olacaktır. Bu durumda öğrenciler dikey geçiş, lisans tamamlama ve yatay geçiş başvuru tarihlerini kaçıracak, kamuda terfiler, öğretmen atamaları, askerlik tecil işlemleri ve iş sınavlarına başvurularda aksamalar yaşanacaktır.

Bunun yanında sınavlarda başarının değerlendirilmesinde Bağıl Değerlendirme Sistemi kullanılmaktadır. Bu sistemde güz ve bahar dönemleri birbirine bağlıdır. Güz döneminde bir öğrencinin başarısız olduğu bir dersi bahar döneminde genel not ortalamasını yükselterek kurtarma şansı vardır. Bütünleme sınavı uygulandığında dönemler arası bağlantı kopacağından ve sistemdeki uyarı ve tekrar durumları uygulanamayacağından öğrenci başarısı olumsuz etkilenecektir. Ders, sınıf geçme ve değerlendirme sistemimiz incelendiğinde bu durum açıkça görülecektir. Tüm bu açıklamalar sonucunda bütünleme sınavı uygulanması durumunda öğrencilerimizin dezavantajlı duruma geleceği değerlendirilmektedir. Bu açıdan açıköğretim sisteminde bütünleme sınavı uygulanmayacaktır.

Bilgilerinizi rica eder, başarılar dileriz......

jonny

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Sayın Öğrencimiz,

Bilgilerinizi rica eder, başarılar dileriz......
hepsi hikaye hocam onların ekstra para harcamak istemiyor adamlar... bütünlemeyi yaptıracak tek kurum Yök onunda kendine hayrı yok

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
bütünleme

YÖK BAŞKANLIĞINA
Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 22.06.2012 tarih ve 5854 - 27380 sayılı yazısı ile bildirilen, Yükseköğretim Yürütme Kurulunun 19 Haziran 2012 tarihli toplantısında alınan kararların uygulanmasına ilişkin Üniversitemiz Senatosunun 29 Haziran 2012 tarihinde aldığı kararlardan 8. madde. ‘’ 8. Bütünleme sınav hakkından, 2011-2012 eğitim öğretim yılı
güz ve bahar yarıyıllarında kayıt yaptırdıkları ders/derslerden sınava girme şartlarını yerine getiren ancak yarıyıl/yılsonu sınavına giremeyen öğrenciler ile yarıyıl/yılsonu sınavına girdikleri halde başarısız olan öğrenciler ve not yükseltmek isteyen tüm öğrencilerimizin yararlanmasına karar verilmiştir’’ ibaresi yer almaktadır bu 8. madde gereği kaldığım derslerden bütünleme sınavına girme hususunda gereğinin yapılmasını bilgilerinize arz ederim.

jonny

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
ne dersin dünyanın en çok bahane üreten kurumu olarak giness rekorlar kitabına girer mi?

asah

GOLD Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
offfffffffffff ne deyon kımdılu kackezzz gırdı bakam:haha

asah

GOLD Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
hıc bır sey bos degıldır elbet bı yerlere gelırız

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
bütnleme

Ben Her nekadar üye olmasamda sıkı bir takipçinizim. engelli bir aöf öğrencisiyim ve bütünlemeler destek verirde ilgili yeerlere ulaştırabilirseniz şöyle bir önerim var.
Bütünleme sınavı yapılmasın ama birsonraki dönem ders kayıtlarının bittiiği hafta son önem tüm derslerini kapsayan bir ortalama yükseltme sınavı (isteğe bağlı) yapılabilir, böyleece ortalamamız yükselterek kaldığımız dersden geçebildiğimiz gibi daha iyi bir dereceylede mezun olab iliriz.

jonny

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
bütünleme yapılmayacağı kesinleşmiş paralar aöf de kaldı umutlar boşa gitti

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421