Aöf 2012-2013 Eğitim Yılı Bütünleme Sınavı Yapılması İçin Dilekçe Kampanyası...

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
Dikkat çok önemlidir.çıkar yolu kesin bu

1- TÜM ÜNİVERSİTELERE VERİLMİŞ BU HAK YÖK TARAFINDAN VERİLMİŞTİR.İNSAN HAKLARI VE DİĞER TÜRK KANUNLARINDA ANAYASAMIZDAKİ eşitlik İLKESİNE DAYANARAK AÇILAN TOPLU İMZALI DAVADA KESİN SONUÇ ELDE EDİLİR.

2- ÜNİVERSİTENİN İLERİYE SÜRMÜŞ OLDUĞU PDF FORMATINDA YAYINLANAN DERSLERİN YİNE EĞİTİMDEKİ EŞİTLİK İLKESİNE UYMADIĞI VE ALINAN KİTAP PARALARININ (eğitim masrafı adı altında ödediğimiz paralar direkt olarak üniversitenin kasasına girdiği için ) USULSÜZ OLDUĞUNU CUMHURİYET SAVCILIĞINA BİR DİLEKÇE İLE BİLDİRMENİZ ÜNİVERSİTENİN KENDİSİNE GELMESİNİ SAĞLAR. LÜTFEN OKUDUĞUNUZ KADAR HAKLARINIZI DA BİLİP HAKLARINIZI ÇİĞNETMEYİN: İNSAN HAKLARI; ANAYASA VE MEDENİ KANUN İLE BORÇLAR KANUNU İLE BU KONULARI KÖKTEN ÇÖZÜMLERSİNİZ: HİÇ AVUKAT YADA TANIDIĞINIZ HUKUKÇU YOK MU?

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
benim yazdıklarımı okuyup uygulamadıktan sonra çok avaz avaz bağırırsınız. söylenmeyin söyleyin.

benim yazdıklarımı okuyup uygulamadıktan sonra çok avaz avaz bağırırsınız. söylenmeyin söyleyin. siz çözüm bulmak değil çözüm için engel çoğaltmaktasınız.

4

4 aöf mezunuyum.

Misafir
böyle olmaz sonuca ulaşmak için yanlış yoldasınız. sizlere mesaj yazdım daha önceki mesajlarımı okuyup düşünün

Böyle sonuca ulaşamazsınız. gittiğiniz yol yanlış hak HUKUK ile alnırı.
[h=2]Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Öğrencilerinin Gaspedilen Hakkı Olan Bütünleme Sınavlarıının Yapılması İçin Kampanya…[/h]
Değerli Arkadaşlar;

Bildiğiniz üzre 2012-2013 eğitim yılı itibari ile açıköğretim sisteminde eğitim veren tüm bölümler Yıllık sistemden Dönemlik-Kredili sisteme geçirilmiştir. Bu sisteme adapte olmaya çalışan bizlere ilk darbe sınav tarihinin gelmesine rağmen bürolara gönderilmeyen, eksik gönderilen, sınavlara bir kaç gün kala elimize ancak alabildiğimiz veya kitabın yüzünü göremeden 5-6 Ocak’ta yapılan Güz Dönemi Ara Sınavına girdik ve bir çoğumuz bir çok derste ancak soruların cevaplarını sallamakla yetindi. Bunun sorumlusu sadece Anadolu Üniversitesidir. G2011-2012 Eğitim yılında 11 bölüm ile dönemlik-kredili sistemi denemiş ve eksiklerini hatalarını görmelerine rağmen ( 2011-2012 eğitim yılındada bir çok kişi sınavlar gelmesine rağmen ya kitaplarını alamadılar veya sınava 1 hafta kala ancak bürolardan alabildirler. ) bu yılda aynı sorumsuzluğa imza attılar ve bir çoğumuzu kitabın yüzünü göremeden sınava girmek zorunda bıraktılar.

Açıköğretim Öğrencleri Saatlerce Kuyruk Bekliyor

Henüz e-öğrenme ortamlarını bile tam olarak güncelleyemeden Dönemlik-Kredili sisteme geçiş yapıldı ve bir çok öğrenci hiç bir kaynak bulamadan sınavlara girmek zorunda bırakıldı. Eğer Anadolu Üniversitesi yanlızca online kitap sistemi ile ders çalışmaya imkan tanıyacaksa bunu öğrencilerine bildirmek zorundadır. Bir çoğumuz büro önlerinde saatlerce kuyruk bekledik ve sonunda hep aynı cevapla karşılaştık, “bu dersin kitabı elimize ulaşmadı”, “geldi hemen bitti”, “bu gün gidin haftaya gelin”. Bizler sesimizi çıkarmazsak eğer bu böyle sürer gider arkadaşlar.

Değerli Anadolu Üniversitesi Aöf Açıköğretim Fakültesi Öğrencileri;
YÖK’ün 22.06.2012 Tarih ve 5854-27380 sayılı kararı uyarınca 2011-2012 eğitim döneminden itibaren tüm üniversitelere Bütünleme Sınavı hakkı tanınması zorunluluğu getirilmiştir. Fakat Anadolu Üniversitesi 11.07.2012 tarihinde yapılan Senato toplantısında YÖK’ün öğrencilere verdiği bütünleme sınavı hakkının, Dönemlik-Kredili Sistemde mümkün olmayacağını bir rapor ile YÖK’e bildirmeyi ve önerilmesini karar almıştır. ( İlgili Karara BURADAN Ulaşabilirsiniz. ) Bu demek oluyor ki Anadolu Üniversitesi aöf öğrencilerine bütünleme sınavı yapmamakta diretiyor ve ayak sürüyordur.

YÖK 19.06.2012 tarihinde Tüm Öğrencilere Bütünleme Hakkı Tanıdı.

Aöf Öğrencileri;

Zaten bir çoğumuz maddi imkansızlıklardan dolayı örgün olarak okuyamıyoruz, hem çalışıp hemde açıköğretim sisteminde okuyarak tahsilimizi tamamlamaya çalışıyoruz. Bir çoğumuz eve yorgun argın gelmekte ve derslerine zar zor çalışabilmektedir. Bu şartlarda eğitim-öğretimimizi tamamlamaya çalışırken birde Anadolu Üniversitesinin hakkımız olanı yapmaması bizlerin suskunluğundan kaynaklanmaktadır.
Bu suskunluğumuzu bozmak ve hakkımız olanı alabilmek için tepkimizi göstermeliyiz. Bu sebepten dolayı aşağıya hepimizin mail veya faks ile gönderebileceği, YÖK’ün aldığı karar uyarınca bütünle sınavının yapılması hakkının tanınması ve bizlere yapılan haksızlıkların giderilmesi için bir yazı hazırladım. Şimdi birlik olma ve hakkımızı isteme zamanıdır arkadaşlar. Eğer bizler tepkimizi ortaya koymassak bütünleme sınavını unutmalıyız. Eğer 100.000 – 200.000 gibi sayılarda tepkimizi ve şikayetimizi bildirirsek bizleri dikkate almak zorunda kalacaklardır.

YÖK Başkanı Tüm Öğrencilere Bütünleme Hakkının Verildiğini Söyledi.

LÜTFEN BU KONUNUN LİNKİNİ FACEBOOK’TA TWWITTER’DA LINKEDIN’DE VE DIGER BULUNDUĞUNUZ HER PLATFORMDA PAYLAŞIN VE DAHA ÇOK AÇIKÖĞRETİM ÖĞRENCİSİNİN DESTEK OLMASINI SAĞLAYALIM ARKADAŞLAR.
KREDİLİ SİSTEM ÖĞRENCİSİ OLAN TÜM ARKADAŞLARIMIZIN BU DİLEKÇEYİ MAİL YADA FAKS YÖNTEMİ İLE GÖNDERMESİNİ RİCA EDİYORUZ.

ARKADAŞLAR AŞAĞIDAKİ DİLEKÇEYİ OLABİLDİĞİNCE ÇOK ARAÇLA ( MAİL, FAKS, POSTA ) GÖNDERELİM.
—————————————————

T.C.
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ
AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ DEKANLIĞI’NA
ESKİŞEHİR
- Ben Anadolu Üniversitesi …………………..Fakültesi ……………….. bölümü … sınıf öğrencisiyim. 2012-2013 eğitim yılı itibari ile tüm açıköğretim bölümleri dönemlik-kredili sisteme geçmiş fakat 2011-2012 eğitim yılında yaşanan aksaklıklar ve yanlışlar dizisi devam etmiştir. Bir çoğumuz Aöf Bürolarına gelmeyen, eksik gelen veya sınava sadece bir kaç gün önce gelen kitaplar yüzünden derslerimize çalışamadan sınavlara girmiş bulunuyoruz. Bir çoğumuzun evinde bilgisayar bulunmadığı ve aynı zamanda e-öğrenme portalında halen yıllık sistemden kalma bilgiler olduğu veya e-öğrenme portalının yavaş güncellenmesi neticesinde verimli olarak kullanamamaktayız. 2012-2013 Eğitim yılı itibari ile Açıköğretim yayıncılarının hazırladığı yardımcı kitaplara Anadolu Üniversitesi’nin telif vermemeniz yüzünden de bir çoğumuz derslerine çalışamadan sınavlara girmek zorunda kalmış ve ara sınavlarda istemediğimiz sonuçlar almak zorunda bırakılmış olduk. Bu sorunların lütfen Mart ayında kayıtları yapılacağı Bahar Dönemi’nde ve daha sonraki yıllarda tekrarlanmamasını rica ediyoruz.

- Aynı zamanda YÖK’ün 22.06.2012 Tarih ve 5854-27380 sayılı kararı uyarınca 2011-2012 eğitim döneminden itibaren tüm üniversitelerin öğrencilerine Bütünleme Sınavı hakkı tanınması zorunluluğu getirilmiş fakat görülen üzre Anadolu Üniversitesi yetkilileri bunun olamayacağını belirterek bütünleme sınavı yapmayı düşünmemektedir. Aöf öğrencileri olarak bizler, bir çoğumuz maddi imkansızlıklar neticesinde örgün bir eğitim görememekte ve hem çalışıp hem okumak zorundayız. Eve çoğu zaman geç saatlerde yorgun argın gelmekte ve derslerimize çalışmakta zoranmaktayız. Bunun üstüne Anadolu Üniversitesi Senatosu, YÖK’ün bize tanıdığı bütünleme sınavı hakkını vermemekle bizleri derslerimizi geçememe riskiyle karşı karşıya bırakmakta ve zaten kısıtlı olan imkanlarımızı daha çok zorlamaktadır.

Bu sebeplerden ötürü YÖK’ün “Tüm Üniversitelerde Bütünleme sınavı yapılması” hususunda aldığı karardan Anadolu Üniversitesi Senatosunun zorluluğu gerekçe göstererek vazgeçmemesini temenni ediyoruz. İlgili ve Yetkili olan kurum ve kuruluşların bu haakımızzdan edilmemizin önüne geçmesini bekliyoruz. Mağduriyetlerimizin giderilmesi ve YÖK’ün aldığı karar uyarınca kredili sistem öğrencilerine de 2012-2013 eğitim yılında da ve sonraki eğitim yıllarında da ( Güz ve Bahar Dönemlerini Kapsayan ) bütünleme sınavlarının yapılmasını sizlerden rica ediyoruz.

Saygılarımızla.

• TC Kimlik No:
  • Adı Soyadı:
  • Adresi :

—————————————————————————–

Dilekçeye kişisel bilgilerinizi ve adres bilgilerinizi girin.
Aşağıdaki Bilgilerden Yararlanarak İadeli Taahhütlü Olarak Posta – Faks ve Mail ile Gönderelim Arkadaşlar.

Yüksek Öğretim Kurulu ( YÖK)

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı
06539 Bilkent
Ankara-Türkiye
Faks : 90 (312) 266 47 59
Faks : 90 (312) 266 47 59

Mail Adresleri;

özel kalem müdürlüğü ozelkalem@yok.gov.tr

Anadolu Üniversitesi
Adres : Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Yunusemre Kampüsü Tepebaşı 26470 Eskişehir/Türkiye

Faks :
0 (222) 320 07 58

Faks: (0 222) 335 36 16
Faks: (0222) 330 46 26
Faks: (0222) 330 93 30

Mail Adresleri;

merkezburo@anadolu.edu.tr
gensek@anadolu.edu.tr
oidb@anadolu.edu.tr
mrkburo@anadolu.edu.tr

Ayrıca Başbakanlık’a Şikayet Olarakta Aşağıdaki Adresten Gönderelim…

bimer@basbakanlik.gov.tr
ozelkalem@basbakanlik.gov.tr
http://bimerapplication.basbakanlik.gov.tr/Forms/pgApplication.aspx

Tüm Açıköğretim Öğrencileri Adına Destek Olanlara Teşekkür Ederim…..

mgemici

Yeni Üye
Bölüm:
Çalışma Ekonomisi
bir yazı veya dilekçe yazarken üst makama rica edilmez arz edilir
ben kendimce eklemeler yaparak yeni bir dilekçe yazıp gönderdim

benjamino

Yeni Üye
Bölüm:
Sosyoloji
bende sosyoloji son sınıftayım ve bir dersim ff geldi eğer büt olmazsa bende uzatmak zorunda kalacam umarım hakkımız olanı bize tekrar verirler

benjamino

Yeni Üye
Bölüm:
Sosyoloji
ayrıca imza kampanyaları var oralardan da destek bekleriz bu arada link vermek yasak mı

arkadaşlar facebook üzerinden desteklerinizi bekleriz

benjamino

Yeni Üye
Bölüm:
Sosyoloji
gecen sene de yapyacaklardı ama yoğun talep nedeniyle büt verdiler birde yökte bitiyo bu iş doğal olarak onun üstü de başbakan ve cumhurbaşkanı oralara yazın tel edin bimer akim ne varsa hatta milletvekillerine de

jonny

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Rektör dün akşam televizyondaydı onu biraz izledim kesinlikle büt yok dedi

mliks

Yeni Üye
aslına bakarsan 35 ıle bıle sınıfı gectıgım dersler var ama genede butunleme yapılsa ıyı olur sene kaybı olmaz

jonny

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
rektör öyle düşünmüyo 3 ayda geçemediğin dersi 15 günde mi geçecen diyo

vdf

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme Yönetimi
merhabalar bir şey soracaktım yardımcı olabilir misin ?

vdf

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme Yönetimi
bahar dönemi internetten kayıt yenilicez de peki aöf büroya da gidilcekmi ?

vdf

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme Yönetimi
kayıt için herhangi bir şey yapılmayacak mı? ilk -kayıt olduğu gibi

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421