aöf formasyon nasıl olacak

bynefretimm

Yeni Üye
bynefretimm senin de profil resmin güzel benim bir arkadaşımın saç ektirme merkezi var ücretsiz hediye olarak saç ektirtebilirim
kılda keramet olsa ...... cıkmazdı kardes senın kuyruguna basan mı oldu da bağırdın

merd

Yeni Üye
size de iyilik yaramıyor be ben bağırmadım ama şimdi sen bağırdın ne oldu ? kuyrugunun üzerinden araba mı geçti ?

bynefretimm

Yeni Üye
size de iyilik yaramıyor be ben bağırmadım ama şimdi sen bağırdın ne oldu ? Kuyrugunun üzerinden araba mı geçti ?
sen iyilik yapma senin iyiliğin eksik kalsın benim üzerimden bişey geçmedi ama bu formasyon konusu acıldı acılala senın ve senin gibi cekemeyenlerın üzerinden baya bişey gezmiş kuyruğu yanık gibi bu sitede dolaşıyorsunuz bı laf var zoruna gıdenın b... Felan ama azımıda bozmak ıstemıyorum.... Dahada muhattap Olmayalım...

kevin_norton

Yeni Üye
Sazan gibi atlamak deyiminden de anlaşılacağı gibi hemen hemen tabii koku veren her yeme gelen obur bir balıktır.
hamur,solucan,haşlanmış mısır, ayçiçeği ve afyon küspesi,haşlanmış patates,çekirge ve benzeri iri böcekler ve kuru üzüm gibi çeşitli yemlerle avlanılır. Nadiren de dip oltasını gümüş balığı ile yemleyerek iri sazanlar da tutulduğu olur.
Küspe sazan için doğal bir yem olmamasına karşılık, kokusu baskındır, balığı çeker ancak iğnelerden birine takılmış solucan sonucu netleştirir. Küspe kokusuna gelen sazan solucanı affetmez, kalın dudakları sayesinde iğneye oturur. Bu işlem balığın yeme alışkanlığına göre haşlanmış mısır taneleri veya kuru üzüm içinde geçerlidir.

Birinci olarak-Yemlediğim bölgelere yakın sıçramaların,diğerlerine göre daha çok olduğunu söyleyebilirim.Bunların hepsi tesadüf denemez herhalde.Belki sazan efendi küçük balıkları kovmakla meşkul ya da bu kadar yemi bir anda görünce sevinçten olsa gerek atlıyodur.

İkinci olarak-Genel olarak sazlık bölgelerde ve ağaçlı avlaklarda sık atladığına tanık oldum.Bu sadece yolundaki engelden kurtulmak için atlıyordur diye yorumluyorum

bazılarının sırf karşısındakini gıcık etmek için yaptığı muhabbetlere dahil olma durumu.bu tür konuşmalara "sazan muhabbeti" de denir.şöyle ki:
şahıs,bildiği bir konu hakkında konuşmaktadır.sözün bir yerinde karşısındakini sinir etmek için olta atar:
- vıdıvıdı da dırdır...
- hayır,o öyle değil.dırdır da gırgır o.
- hadi be!
buradaki "hadi be" sözü genel olarak karşısındakini küçük düşürmek için kullanılır.eğer arkadaş ortamında bu tür bir muhabbet varsa lafa karışmayan şahıslar da bu sazan tabir edilen arkadaşla dalga geçmek için kendilerinde bir hak görürler.

+canım sen niye herşeye sazan gibi atlıyorsun
-bilmiyorum ya atlamayım diyorum tutamıyorum kendimi
+vah vah

cananbest

Yeni Üye
evet o da yok var ama sizin bildiğiniz gibi yok yatay geçiş yönetmeliğini okursan anlarsın yatay geçiş için öss sınavından üniversitenin o yılki taban puanını alacaksın bir kere yani mesala anadolu üniversitesi edebiyat fak.en son kaç puanla öğrenci almışsa o puanı almıs olman gerekir en son girdiğin öss sınavında ondan sonra aöfte not ortalaman 80 olacak biz de diyorsunda 42 bin kişiyi hangi üniversiteye sığdıracaklar :D 42 olmasın 20 bin olsun hadi stadyumda mı ders anlatacaklar

ayrıca ben bu bölüme karşı değilim ben de istiyorum formasyon vermelerini :D
arkadaşım yatay geçiş şartlarını bir daha oku.lütfen 'ya da' 'veya' gibi baglaçlara dikkat et.şimdi ben sana bunların ne anlama geldiğini açıklamayacagım.emin ol konu ile ilgilenen arkadaşlar senden daha dikkatliler.ha bu arada aöf tde ile ilgili bilgileri ivedi olarak ögrenip buraya aktardıgın için,bu sıcaklarda beynini bu tür işlere yordugun için,bizlerin yerine bir çok araştırma yapıp burada paylaştıgın için,kısacası 3.şahıs görevini yerine (itina ile olmasada) getirdiğin için tüm arkadaşlar adına sana teşekkür ediyorum.

merd

Yeni Üye
arkadaşım yatay geçiş şartlarını bir daha oku.lütfen 'ya da' 'veya' gibi baglaçlara dikkat et.şimdi ben sana bunların ne anlama geldiğini açıklamayacagım.emin ol konu ile ilgilenen arkadaşlar senden daha dikkatliler.ha bu arada aöf tde ile ilgili bilgileri ivedi olarak ögrenip buraya aktardıgın için,bu sıcaklarda beynini bu tür işlere yordugun için,bizlerin yerine bir çok araştırma yapıp burada paylaştıgın için,kısacası 3.şahıs görevini yerine (itina ile olmasada) getirdiğin için tüm arkadaşlar adına sana teşekkür ediyorum.
ya da veya bağlacının yazılmasını ilkokulda öğrendim üniversitede de pekiştirdim herhalde sen de üniversitede öğrendin yüksek lisansta pekiştireceksin

ECRİN90

Özel Üye
evet o da yok var ama sizin bildiğiniz gibi yok yatay geçiş yönetmeliğini okursan anlarsın yatay geçiş için öss sınavından üniversitenin o yılki taban puanını alacaksın bir kere yani mesala anadolu üniversitesi edebiyat fak.en son kaç puanla öğrenci almışsa o puanı almıs olman gerekir en son girdiğin öss sınavında ondan sonra aöfte not ortalaman 80 olacak biz de diyorsunda 42 bin kişiyi hangi üniversiteye sığdıracaklar :D 42 olmasın 20 bin olsun hadi stadyumda mı ders anlatacaklar

ayrıca ben bu bölüme karşı değilim ben de istiyorum formasyon vermelerini :D
Bence sen yatay geçiş kriterlerine tekrar göz at, hatta göz atma tekrar tekrar oku ki tam anlamıyla kavrayabilesin :D Not ortalaması 80 ve üzeri olan başarılı öğrenciler bulundukları ildeki üniversitenin kontenjan durumuna göre yatay geçiş yapabilecekler denmişti kısaca bu. Elbette her 80 alan üniversiteli olacak diye bişey yok. Kontenjan durumuna bağlı her şey.
Yalnız burda kimsenin umudunu kırmaya hakkın yok, ben de dahil kimse senin niyetini çözmüş değil :D Çok tutarsızsın..Formasyon verilmeyecek umutlanmayın vs vs diyosun, ardından ben de sizin gibi verilmesine karşı değilim istiyorum diyosun :D Bence bu kadar dil dökmenin faydasız ve gereksiz bir uğraş olduğunun farkına varsan iyi edersin ;) Örgünden korkuyordum ama sırf seni haksız çıkartmak için örgüne geçeceğimden emin olabilirsin :D :cool:

merd

Yeni Üye
örgüne geçince neyi ispatlayacaksın anlamadım onu ? senin eğitimin beni ilgilendirmez ? istersen prof. ol istersen ilkokul mezunu ?

KatreiAsk

Özel Üye
örgüne geçince neyi ispatlayacaksın anlamadım onu ? senin eğitimin beni ilgilendirmez ? istersen prof. ol istersen ilkokul mezunu ?

madem seni ilgilendirmiyo o zaman neden her söylenene muhalefet oluyosun ? insanların umudunu kırma lütfen

cananbest

Yeni Üye
ya da veya bağlacının yazılmasını ilkokulda öğrendim üniversitede de pekiştirdim herhalde sen de üniversitede öğrendin yüksek lisansta pekiştireceksin[/QUOTmadem bıllıyorsun neden o zaman yatay geçiş şartlarında ne ıfade edıldıgını aktaramıyorsun YA DA aktarmakta güçlük çekiyorsun ?

merd

Yeni Üye
ya da veya bağlacının yazılmasını ilkokulda öğrendim üniversitede de pekiştirdim herhalde sen de üniversitede öğrendin yüksek lisansta pekiştireceksin[/QUOTmadem bıllıyorsun neden o zaman yatay geçiş şartlarında ne ıfade edıldıgını aktaramıyorsun YA DA aktarmakta güçlük çekiyorsun ?
o yukarıdaki alıntıyla cevapladıgın yazımda bağlaç kullanmadım ne diyorsun sen 30 yaşında başımıza edebiyatçı mı kesildin ? git çoluk çocugunla ilgilen sen benim türkçemle ilgilenen var

ECRİN90

Özel Üye
kimsenin umudunu kırmıyorum gerçekleri söylüyorum
gerçekler mi? sen mi vereceksin formasyonu yahu! dellendiriyosun insanı artık ya :mad: bu formasyon verilecek ister bunu kabul et ister etme! kendi düşüncelerin de sana kalsın kımseyı yanlış yönlendrme artık

cananbest

Yeni Üye

merd

Yeni Üye
gerçekler mi? sen mi vereceksin formasyonu yahu! dellendiriyosun insanı artık ya :mad: bu formasyon verilecek ister bunu kabul et ister etme! kendi düşüncelerin de sana kalsın kımseyı yanlış yönlendrme artık
ben verseydim sizin evinize kadar 20 punto büyüklüğünde bir yazıyla fakültemiz formasyon vermemektedir diye yazı yollardım birde üstüne anladıysanız tamam yazıp postayla yollayın diye de şart eklerdim çünkü ancak öyle anlıyorsunuz adamlar vermiyoruz diyor ben de burda vermeyeceklermiş diyorum zoruna gidiyor böyle bir şey olamaz arkadaş :D:D:D:D

edebiyat fakültelerindekiler umudu tamamen kesti kendileri bile alamıyor sen de verecekler resmi açıklama var bilmem ne var diyip duruyorsun nerde o resmi açıklama hangi resmi açıklamada aöf öğrencilerine formasyon verilecektir diye yazı var koy buraya bende burda ben de konu açıp şerefsizin tekiyim diye yazmazsam ne olayım!!!! aksine aöf öğrencilerine formasyon verilmeyecektir diye yazı var kanıt istiyorsanız aöf merkez büroya mail atın formasyon verilecek mi diye sorun siz ne kendini beğenmiş insanlarsınız yahu

adamlara biri 30 yasında beyni paslanmak üzere gelmiş bana türkçe dersi veriyor

birine kanıt göstererek istediğiniz şeyi vermeyecekler diyorum zoruna gidiyor

yatay geçiş yönetmeliğini yazıyorum sallıyorsun diyorlar

ne tür şeysiniz siz

ÜYELİĞİMİ İPTAL EDİN !!!!!!!

ECRİN90

Özel Üye
ben verseydim sizin evinize kadar 20 punto büyüklüğünde bir yazıyla fakültemiz formasyon vermemektedir diye yazı yollardım birde üstüne anladıysanız tamam yazıp postayla yollayın diye de şart eklerdim çünkü ancak öyle anlıyorsunuz adamlar vermiyoruz diyor ben de burda vermeyeceklermiş diyorum zoruna gidiyor böyle bir şey olamaz arkadaş :D:D:D:D

edebiyat fakültelerindekiler umudu tamamen kesti kendileri bile alamıyor sen de verecekler resmi açıklama var bilmem ne var diyip duruyorsun nerde o resmi açıklama hangi resmi açıklamada aöf öğrencilerine formasyon verilecektir diye yazı var koy buraya bende burda ben de konu açıp şerefsizin tekiyim diye yazmazsam ne olayım!!!! aksine aöf öğrencilerine formasyon verilmeyecektir diye yazı var kanıt istiyorsanız aöf merkez büroya mail atın formasyon verilecek mi diye sorun siz ne kendini beğenmiş insanlarsınız yahu

buyur sana açıklama >>>http://www.somut.net/tag/aof-edebiyat-okurken-formasyon-alma-sansim-varmi

peki rica etsem burdaki tüm aöf öğrencilerinin huzurunda sen de bizlere ''formasyon verilmeyecek'' dediğin haberin kaynağını yayımlar mısın? ;)

merd

Yeni Üye
ben verseydim sizin evinize kadar 20 punto büyüklüğünde bir yazıyla fakültemiz formasyon vermemektedir diye yazı yollardım birde üstüne anladıysanız tamam yazıp postayla yollayın diye de şart eklerdim çünkü ancak öyle anlıyorsunuz adamlar vermiyoruz diyor ben de burda vermeyeceklermiş diyorum zoruna gidiyor böyle bir şey olamaz arkadaş

adamların biri 30 yasında beyni paslanmak üzere gelmiş bana türkçe dersi veriyor

ne tür şeysiniz siz

ECRİN90

Özel Üye
ben verseydim sizin evinize kadar 20 punto büyüklüğünde bir yazıyla fakültemiz formasyon vermemektedir diye yazı yollardım birde üstüne anladıysanız tamam yazıp postayla yollayın diye de şart eklerdim çünkü ancak öyle anlıyorsunuz adamlar vermiyoruz diyor ben de burda vermeyeceklermiş diyorum zoruna gidiyor böyle bir şey olamaz arkadaş

adamlara biri 30 yasında beyni paslanmak üzere gelmiş bana türkçe dersi veriyor

ne tür şeysiniz siz

Lütfen kaynak paylaşır mısınız? Kim demiş formasyon yok diye :) Kaçmayınız rica ediyorum :)

merd

Yeni Üye
mrkburo@anadolu.edu.tr bu adrese mail atın formasyon alacak mıyız diye sorun alta da isminizi soyisminizi tc kimlik nonuzu yazın yollayın cevap 3 gün içinde gelecek !!!!!! bunu 1000000.ci yazışım

seher

Özel Üye

adamların biri 30 yasında beyni paslanmak üzere gelmiş bana türkçe dersi veriyor

ne tür şeysiniz siz

merd ne oldu be sonunda delirdin mi ne oldu o edebiyat okuyanlara laf ata moral bozana dalga geçen merde.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,730
Son üye
Seriesvtk