Aöf Hakkında Sorun Cevaplayalım

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Güz döneminde kayıt yeniletmediğiniz için otomatik dondu kaydınız. Bahar dönemine kayıt yenileterek bahar dönemi derslerini alabilirsiniz.

korkmazmali

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Merhaba,

Ben myo bitirdikten sonra aöf kayıt oldum hazırlık sınıfı okurken bazı derslerden kaldım ve yeniden kayıt yaptıramadım, tekrardan kayıt yaptırıp okulu bitirebilirmiyim.
en son kayıtım 2009/2010 yılındaydı

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
Merhaba,

Ben myo bitirdikten sonra aöf kayıt oldum hazırlık sınıfı okurken bazı derslerden kaldım ve yeniden kayıt yaptıramadım, tekrardan kayıt yaptırıp okulu bitirebilirmiyim.
en son kayıtım 2009/2010 yılındaydı

Kaydınızı yenilediğiniz sürece kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

izemela

Yeni Üye
Bölüm:
Dış Ticaret
Merhaba , dis ticaret kayitliydim.. ama ben kayit yeniletmedigim icin kaydimin silindigini dusunmustum..

Tesadufen donduruldugunu ogrendim harc yatirilinca aktif olacaksiniz dediler

23 subatta harc yatircam ama kaydim 9 yillik .. yani ozaman sistem degisikti.. 4 dersim wardi..

23 subatta aktif olunca , kalan dersleri bu yilki bahar doneminde mi verecegim ?

9 yil olunca sasirmayin :)) cnki nasilsa silinmistir kaydim diye hic bakmamistim :D tabi baya komik bir durum :D

Pekii bu ders ekle sil islemlerinde 9 yillik olmamin katkisi ne kadar olacak.. cok acaip yuksek miktarlarda harc ucreti yatirir miyim ?

Cevaplarsaniz sewinirim ..

K

Kayıtsız Kullanıcılar

Misafir
arasnursel

Ben iktisat ikinci sınıf ögrencısıyım Ve bu donem (güz )not ortalamam 2.90 ve iki dersten FF aldım yani kaldım iki dersten.Bahar donemi ile güz dönemi genel not ortalamam 3.50 üstünde olursa alttan dersiim olmasına rağmen örgüne geçiş hakkım olabilr mi ? teşekkür ederim

sinanak

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
kolay gelsin benm 1 dönem tekrar yazıyor 2. dönem başarılı yapma ihtimalim var mı

cengiztufan

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
kolay gelsin
1. dönem işletme okuyorum. 1dersim FF o dersten bahar dönemindemi sınava gireceğim. birde nasıl ve kaç ders transferi yapılıyor. benim herhangi bir şey yapmam gerekiyor mu? teşekkürler

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
kolay gelsin
1. dönem işletme okuyorum. 1dersim FF o dersten bahar dönemindemi sınava gireceğim. birde nasıl ve kaç ders transferi yapılıyor. benim herhangi bir şey yapmam gerekiyor mu? teşekkürler
Güz döneminde kaldığınız dersleri seneye güz döneminde alabilirsiniz. bahar dönemi başında 1.sınıf olduğunuz için sadece harç ücretini ödeyip kayıt yenileyecek Aöf bürosuna gidip bahar dönemi derslerinin kitaplarını alacaksınız.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Merhaba , dis ticaret kayitliydim.. ama ben kayit yeniletmedigim icin kaydimin silindigini dusunmustum..

Tesadufen donduruldugunu ogrendim harc yatirilinca aktif olacaksiniz dediler

23 subatta harc yatircam ama kaydim 9 yillik .. yani ozaman sistem degisikti.. 4 dersim wardi..

23 subatta aktif olunca , kalan dersleri bu yilki bahar doneminde mi verecegim ?

9 yil olunca sasirmayin :)) cnki nasilsa silinmistir kaydim diye hic bakmamistim :D tabi baya komik bir durum :D

Pekii bu ders ekle sil islemlerinde 9 yillik olmamin katkisi ne kadar olacak.. cok acaip yuksek miktarlarda harc ucreti yatirir miyim ?

Cevaplarsaniz sewinirim ..
Çok yüksek miktarda harç ödemezsiniz. Her dönem öğrenciye üzniversite 30 kredilik ders atar, siz üstten 15 kredilk daha ders alabilirsiniz isterseniz. Eğer alttan dersiniz var ise üniversite önce alttan kalan dersleri ekler sonra 30 krediye kadar mevcut dönemd erslerini ekler. Siz ise Ders ekle sil işlemi ile, üniversitenin alttan derslerinizi eklemek için çıkardığı mevcut dönem derslerini de tekrardan ekleyebilirsiniz. Biraz karışık gibi oldu.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Ben iktisat ikinci sınıf ögrencısıyım Ve bu donem (güz )not ortalamam 2.90 ve iki dersten FF aldım yani kaldım iki dersten.Bahar donemi ile güz dönemi genel not ortalamam 3.50 üstünde olursa alttan dersiim olmasına rağmen örgüne geçiş hakkım olabilr mi ? teşekkür ederim

Geeceğinizi üniversiteye göre değişmektedir bu. Bazı üniversiteler kabul ederken bazıları maalesef kabul etmemektedir.

waiting

Yeni Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
Merhabalar, 2. sınıf edebiyat okuyorum ve üstten de ders alıyorum. Bu sene ya da 3. sınıfta formasyon alabılıyor muyum? ortalama onemlı mı? ve ücretli öğretmenlik yapabiliyor muyum 3 e geçince? bunun için ne yapmam lazım? teşekkürler

Dekalb

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme

ttm

Yeni Üye
Bölüm:
Ev İdaresi
Ev İdaresi 2. sınıf 3. yarıyılda kaydımı yeniledim ve her zamanki gibi ders ekle-sil bölümüne bakmadım. Fakat ders listemde türk dili ve inkılap tarihinin olmadığını farkettim. 3. yarıyıl sınavlarında sistemin atadığı dersleri ve alttan kalan İktisada giriş derside dahil hepsini geçtim. Bu iki dersin alınmaması bana bir yılamı mal olacak yoksa 4. yarıyılda onları almammı gerekecek yada 4. yarıyılda alabilecekmiyim. Birde ben ders ekle-sil yapmak zorundamıyım neden sistem bana tüm dersleri atamadı. Lütfen yardımcı olursanız sevinirim.

waiting

Yeni Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
Teşekkürler cevabınız için. Eğitimine devam edenler de alabiliyormuş. Ama çoğu üniversite mezunları alıyor. Okuyanlar için formasyon veren üniversiteler hangileri? Bir de alakasız ama ücretli öğretmenlik yapabilmem için ne yapmam lazım?

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
Ev İdaresi 2. sınıf 3. yarıyılda kaydımı yeniledim ve her zamanki gibi ders ekle-sil bölümüne bakmadım. Fakat ders listemde türk dili ve inkılap tarihinin olmadığını farkettim. 3. yarıyıl sınavlarında sistemin atadığı dersleri ve alttan kalan İktisada giriş derside dahil hepsini geçtim. Bu iki dersin alınmaması bana bir yılamı mal olacak yoksa 4. yarıyılda onları almammı gerekecek yada 4. yarıyılda alabilecekmiyim. Birde ben ders ekle-sil yapmak zorundamıyım neden sistem bana tüm dersleri atamadı. Lütfen yardımcı olursanız sevinirim.
Turk Dili ve Atatürk Inkılap Tarıhını daha once orgun bir unıversitede aldıysanız, ancak muaf olabılırsınız.
Muafiyet İşlemleri : 13 Şubat SON GUN..
Eğer daha once bu derslerı almadıysanız, Guz donemı derslerini, maalesef bahar donemınde alamazsınız.
Bir donem uzatmış olacaksınız..Ders ekle/sil işlemini yapmak zorundasınız, maalesef..

Dekalb

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Teşekkürler cevabınız için. Eğitimine devam edenler de alabiliyormuş. Ama çoğu üniversite mezunları alıyor. Okuyanlar için formasyon veren üniversiteler hangileri? Bir de alakasız ama ücretli öğretmenlik yapabilmem için ne yapmam lazım?
ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi

Formasyonla ilgili detaylı bilgilere geçtiğimiz yılın kılavuzundan bakabilirsiniz.

Özetle; mezun olduktan sonra gidip okul müdürüyle, milli eğitimle konuşacaksınız. Onlar size sıranın gelip gelmeyeceğini söylerler.

ttm

Yeni Üye
Bölüm:
Ev İdaresi
Turk Dili ve Atatürk Inkılap Tarıhını daha once orgun bir unıversitede aldıysanız, ancak muaf olabılırsınız.
Muafiyet İşlemleri : 13 Şubat SON GUN..
Eğer daha once bu derslerı almadıysanız, Guz donemı derslerini, maalesef bahar donemınde alamazsınız.
Bir donem uzatmış olacaksınız..Ders ekle/sil işlemini yapmak zorundasınız, maalesef..
Cevabınız için teşekkür ederim. Ancak sistemin (BENCE) insanları bu tür hataya sevketmesi ve zaman kaybına uğratması çok garibime gitti doğrusu. Dersler hem mecburi hemde bemin gibi bakmazsanız listenize girmiyor. Yapacak bir şey yok .

cengiztufan

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
cevapladığınız için teşekkürler.Fakat, anlamadığım nokta şurası : Güz döneminde kaldığınız dersleri seneye güz döneminde alabilirsiniz o zaman 1 sene kaybım oluyor, 2.dönemde zaten ilk bölümünü anlamayıp başarısız olmuşsam neden ikinci dönemde aynı dersin ikinci bölümünü nasıl anlıyacam ve geçicem. yani geniş anlamda arkadaşım bana diyorki; oradan geçme çukur var (bu birinci dönem) (ikinci dönem) yan taraftan geç orada çukur yok. ben birinci bölümünü anlamamışsam, çukura düşücem. yani demek istediğim başını anlamamış sam, sonunu nasıl anlıyacam?

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
cevapladığınız için teşekkürler.Fakat, anlamadığım nokta şurası : Güz döneminde kaldığınız dersleri seneye güz döneminde alabilirsiniz o zaman 1 sene kaybım oluyor, 2.dönemde zaten ilk bölümünü anlamayıp başarısız olmuşsam neden ikinci dönemde aynı dersin ikinci bölümünü nasıl anlıyacam ve geçicem. yani geniş anlamda arkadaşım bana diyorki; oradan geçme çukur var (bu birinci dönem) (ikinci dönem) yan taraftan geç orada çukur yok. ben birinci bölümünü anlamamışsam, çukura düşücem. yani demek istediğim başını anlamamış sam, sonunu nasıl anlıyacam?

Guz donemı dersleri farklı, bahar donemı dersleri farklıdır..
İstısna dersler dışında (Matematık ve Ingılızce gibi)

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,736
Son üye
DonNem