Aöf Hakkında Sorun Cevaplayalım

haziranyagmuru

Yeni Üye
Bölüm:
Kamu Yönetimi
hocam iyi günler ben şu an sosyal hizmetler okuyorum ve dgs ile aöf de sosyoloji okuyacağım 3. sınıftan devam edeceğim soruma gelecek olursak ben 2. sınıftan da ders almak istiyorum acaba böyle bir hak var mı nasıl yapabilirim bunu. mantık ve felsefe dersleri 1. ve 2. sınıfta var ben bunları almak istiyorum sorum biraz karışık ama cevaplarsanız sevinirim

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Selamlar; DGS ile 3.sınıfa geçtiğinizde alttan ders alamazsınız maalesef..

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Hocam Merhaba ben bankacılık ve Sigortacılıktan bu sene mezun oldum acikogretim den devam etmek istiyorum hangi bölümlere gecis yapabilirim?
Selamlar;

Açıköğretim İşletme, İktisat, Kamu Yönetimi, Maliye, Çalışma Ekonomisi, Uluslararası İlişkiler, Konaklama İşletmeciliği bölümlerinden birisinin 3.sınıfına Dikey Geçiş Kapsamında direk kayıt olabilirsiniz.

erbysn

Yeni Üye
Bölüm:
Halkla İlişkiler
Merhaba ben 2 senelik örgün myo yeni bitirdim bu sene açıköğretime geçiş yapacağım büyük ihtimalle uluslar arası ilişkiler okuyacağım yalnız ben kafamdaki tek soru ingilizce derslerini gördüm tekrar görecekmiyim birde kesin tarihleri ne kadar 1 günlük yoksa 1 ay kadar süre veriliyormu çünkü benim yaz stajım var şuan 28 agustosda bitiyor yetişemeyebilirim diye endişeliyim ?

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
Merhaba ben 2 senelik örgün myo yeni bitirdim bu sene açıköğretime geçiş yapacağım büyük ihtimalle uluslar arası ilişkiler okuyacağım yalnız ben kafamdaki tek soru ingilizce derslerini gördüm tekrar görecekmiyim birde kesin tarihleri ne kadar 1 günlük yoksa 1 ay kadar süre veriliyormu çünkü benim yaz stajım var şuan 28 agustosda bitiyor yetişemeyebilirim diye endişeliyim ?

Uluslararası Ilışkıler Bolumu için DGS (Sınavsız Dikey Geçiş Kapsamında kayıt yaptıracaksınız.
Dikey Geçiş Tarihleri : 28 Eylül 2015 Pazartesi - 09 Ekim Cuma 2015 tarihleri arasındadır.
Kayıt sırasında AOF bürosuna transkriptinizi vererek, Ingılızce 1-2' den muaf olursunuz.
Fakat Ingılızce 3 ve 4 yerine, zaten sözel dersler geldı. Bu dersleri göreceksiniz.

ttr

Yeni Üye
arkadaşlar lütfen yardımcı olun.

bu sene sosyoloji için tercih yapmayı düşünüyorum ama gelir mi hiç bir fikrim yok. lütfen biriniz bakabilir mi?

ygs puanım 176

yerleştirme puanı ygs3 215

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Anadolu Üni; 101010819 Sosyoloji; 2015 Kontenjanı: 5000, 2014’te yerleştirilen: 5000, Taban Puanı: 249,84
İstanbul Üni; 105611289; Kontenjan: 2000, 2014’te yerleştirilen: 2000, Taban Puan :228,31
Atatürk üni; 101411134 Sosyoloji ; Kontenjan: 1025, 2014’te yerleştirilen: 1025, Taban Puan: 222,75
olmuş geçen yıl. Bu yıl puanların düşeceğini sanmıyorum dolayısı ile yerleşme şansınız düşük. Yinede 3 üniversiteyi de yazın. En kötü Ek yerleştirmelerde biraz puanlar düşer o zaman şansınızı denersiniz.

ggnggn

Yeni Üye
Bölüm:
Konaklama İşletmeciliği
ben myo turizm seyehat işletme mezunuyum (örgün)
ders notlarım yüksekti.şimdi aöf konaklama işletmeciliği 3.sınıftan devam edeceğim.
ilerde ales vs düşündüğüm için çok sıkı çalışıyorum derslere.
internetten ders notlarını buldum şimdiden birçok üniteye çalıştım ama soru, test arıyorum.
sadece geçmiş sınav soruları var onlar dışında soru kaynağı bulabilir miyim

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
ben myo turizm seyehat işletme mezunuyum (örgün)
ders notlarım yüksekti.şimdi aöf konaklama işletmeciliği 3.sınıftan devam edeceğim.
ilerde ales vs düşündüğüm için çok sıkı çalışıyorum derslere.
internetten ders notlarını buldum şimdiden birçok üniteye çalıştım ama soru, test arıyorum.
sadece geçmiş sınav soruları var onlar dışında soru kaynağı bulabilir miyim

Bulmanız zor gibi. Ama çıkmış sorular, ünite sonlarındaki sorular size yeterli olacaktır.

ggnggn

Yeni Üye
Bölüm:
Konaklama İşletmeciliği
tşk ederim.umarım dediğiniz gibi bu elimizdeki kitaplar yeterli gelir.
ders notlarımın yüksek olması lazım ..
hatta birkaç üniversitenin bu bölümünde bizim derslere yakın ders notlarını kitaplarını buldum onlardan da konulara çalıştım :)

Sharqteturn

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Ygs'den 197 puan aldım. 4 senelik aöf girme şansım yüzde kaç ve 2 senelik girme şansım kaç. Biraz bilgi verebilirsiniz ? Ona göre tercihlerime yön vericem.

uzmali

Yeni Üye
Bölüm:
Listede Yok
rkadaşlar 2010 teknik lise makine teknolojileri bölümü mezunuyum. Yatay geçiş ile açık öğretim okumak istiyorum zamanında 15 tl yatırdım İşletme okumam mümkün mü ?

yada hangi bölümü okuyabilirim ?

şuan bi firmada muhasebede çalışıyorum

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Ygs'den 197 puan aldım. 4 senelik aöf girme şansım yüzde kaç ve 2 senelik girme şansım kaç. Biraz bilgi verebilirsiniz ? Ona göre tercihlerime yön vericem.
Taban puanı sizin YYGS ( Yerleştirmeye Esas en büyük YYGS puanınız ) puanınızdan daha küçük olan ve bu yıl yeni açılmış olan taban puanı 0 olan bölümleri tercih edebilirsiniz. Yerleşme şansım ne gibi soruların cevapları bağlayıcı olmadığından yorum yapmıyorum maalesef.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
arkadaşlar 2010 teknik lise makine teknolojileri bölümü mezunuyum. Yatay geçiş ile açık öğretim okumak istiyorum zamanında 15 tl yatırdım İşletme okumam mümkün mü ?

yada hangi bölümü okuyabilirim ?

şuan bi firmada muhasebede çalışıyorum

YGS sınavsız geçişe başvurduysanız, OSYM'nin sitesinden tercih işlemi yapacaksınız. Sınavsız Geçiş olarak Açıköğretim İş Sağlığı ve Güvenliği bölümünü tercih edebilmektesiniz.

gandalfn

Yeni Üye
Bölüm:
Listede Yok
merhaba arkadaşlar 2014 ygs puanı ile açıköğretime kayıt olabilirmiyim oluyosa eğer kayıt için ilk şart nedir ilk önce kayıt parasımı yatırılması lazım

mustafacitil

Yeni Üye
Bölüm:
Listede Yok
merhaba aradaşlar. iki yıllık Laborant ve veteriner sağlık mezunuyum. Eylül ayında Sınavsız ikinci üniversite kapsamında okuyabileceğimiz bütün açık öğretim bölümleri dahil midir. Yoksa okuyamadığımız bölümler varmıdır? 2015 yeni kayıtlarda yeni açılan aöf bölümlere kayıt yaptırabilirmiyiz.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
merhaba aradaşlar. iki yıllık Laborant ve veteriner sağlık mezunuyum. Eylül ayında Sınavsız ikinci üniversite kapsamında okuyabileceğimiz bütün açık öğretim bölümleri dahil midir. Yoksa okuyamadığımız bölümler varmıdır? 2015 yeni kayıtlarda yeni açılan aöf bölümlere kayıt yaptırabilirmiyiz.
Dikey Geöçiş kapsamında İşletme, İktisat, kamu Yönetimi, Maliye, çalışma Ekonomisi, Uluslararası ilişkiler, konaklama İşletmeciliği bölümlerinden birisinin 3.sınıfına direk kayıt olabilirsin. Sınavsız İkinci üniversite kapsamında yeni açılan bölümlere kayıt olup olunamayacağı bilgisi henüz kesinlik kazanmadı.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
merhaba arkadaşlar 2014 ygs puanı ile açıköğretime kayıt olabilirmiyim oluyosa eğer kayıt için ilk şart nedir ilk önce kayıt parasımı yatırılması lazım
Maalesef geçen yılki YGS puanı ile bu yıl tercih yapamaz kayıt olamazsın.

gandalfn

Yeni Üye
Bölüm:
Listede Yok
Puanları ve Başarı Sıraları YGS-1 YGS-2 YGS-3 YGS-4 YGS-5 YGS-6
Puanı 120,54677 122,06312 129,69400 128,13856 125,41502 123,16612
Başarı Sırası 1929380 1921966 1892101 1908930 1903048 1906038

hocam buda 2015 ygs puanı okul puansız pek umudum yok ama açık öğretime kayıt yptırabilirmiyim lütfen cvplarsan sevinirim

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz