Aöf Kayıt İşlemleri Soru-Cevap Bölümü

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
Ben meslek yüksek okulu mezunuyum dgs ile açık ögretime geçmeyi düsünüyorum ve aöf lisans programından sonra askerlik kısa dönem olur mu

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Evet Lisans sonucu kısa dönem askerlik yapıyorsunuz.

skys

Yeni Üye
stajım bitmedi dolayısıyla diploma alamıyorum kayıt olmak için diploma dışında ne götürebilirim aöf bürosuna cvp yazarsanız svnrm

dgs ile 3.sınıfa kayıt için,

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
stajım bitmedi dolayısıyla diploma alamıyorum kayıt olmak için diploma dışında ne götürebilirim aöf bürosuna cvp yazarsanız svnrm

dgs ile 3.sınıfa kayıt için,
Dikey Geçiş kapsamında kayıtlar 1-19 ekim tarihleri içinde yapılacaktır. O tarihe kadar stajınızı bitirebilirsiniz. Onun dışında mezun olmadan kayıt olamıyorsunuz.

ozlemc

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Merhaba;

Ben bu sene işletme fakultesıne gırıs yaptım .. Sınava gırıs belgemde bır yuksekogretım kurumuna kayıtlu olarak ısaretlı..Aslında marmara unv.orgun ogretımde kaydım var ..Sımdıde işletme 4 yıllık gırıs yapıcam fakat sıstemde yenı kayıt ve 2.unıversıte kayıt yerı var yenı kayıt 10 eylulde baslıyor dıgerı ıse 2.unıversite ise 1 ekımde baslıyor ben hangısınden kayıt olucam ?

Bana Üniversiteden gelen kagıttada 10 eylul ve 28 eylul tarıhı dıyor kayıt ıcın ama benım ıyıce kafam karıstı yenı kayıtmı olucam .?2.Üniversiteden mi?

Bilgi verirmisiniz,Tesekkurler..

nepotian

Yeni Üye
Bölüm:
Büro Yönetimi
Öncelikler herkese merhaba
yeni üye oldum buraya sormak istediğim bir kaç soru olucaktı bilgisi olanlar yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Bu sene büro yönetimi ve yönetici asistanlığı bölümüne kayıt olucam ama kafam karışık arkadaşlar.
Ben %45 engelli biriyim.%45 raporum mevcut.kayıt için ücret ödemicekmiyim ?
klavuzda herhangi bir ücret ödenmicek diyor.
kayıt esnasında saglık raporumun orjınalinimi vermem gerekiyor yoksa fotokopisi yeterlimi ?
askerlik durum belgesi var bide,ben muaf olduğumdan dolayı şubeye gidip askerlik durum belgesi alıcakmıyım yoksa
askerlik şubesinde muane olduktan sonra bana verilen raporumu vermem gerekiyor?(gatadan verilen)
yada aöf bürosunda sistemden bakılıcak mı ?
birde internet başvuru kısmı varki çok kafa karıştırıcı en azından benim kafam çok karışık o durumda.
şimdiden yardımcı olucak olan varsa çok teşekkür ederim.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Merhaba;

Ben bu sene işletme fakultesıne gırıs yaptım .. Sınava gırıs belgemde bır yuksekogretım kurumuna kayıtlu olarak ısaretlı..Aslında marmara unv.orgun ogretımde kaydım var ..Sımdıde işletme 4 yıllık gırıs yapıcam fakat sıstemde yenı kayıt ve 2.unıversıte kayıt yerı var yenı kayıt 10 eylulde baslıyor dıgerı ıse 2.unıversite ise 1 ekımde baslıyor ben hangısınden kayıt olucam ?

Bana Üniversiteden gelen kagıttada 10 eylul ve 28 eylul tarıhı dıyor kayıt ıcın ama benım ıyıce kafam karıstı yenı kayıtmı olucam .?2.Üniversiteden mi?

Bilgi verirmisiniz,Tesekkurler..
Mevcut bir örgün programa kayıtlıysanız İkinci Üniversite ile açıköğretim bölümlerine kayıt olacaksınız demektir. YGS sonuçlarına göre kontenjanlı bir aöf bölümüne kayıt olmak için mevcut kayıtlı olduğunuz kontenjanlı bölümden kaydınızı sildirmeniz gerekli. Bu durumun önüne geçmek için ikinci üniversite formülünü ortaya çıkardılar.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
nepotian;

Anadolu Üniversitesi Senatosu kararı gereğince özürlülük oranı % 40 ve daha fazla olan öğrencilerden “Sağlık Kurulu Raporunu” AÖF bürolarına verenler “Öğretim Gideri”ni ödemeyeceklerdir.

Y

yigit0605

Misafir
:(

ben 4. sınıfta 2 yıldır okuyorum ve bu yıl da 3 dersten kaldım seneye 4. sınıftan kaldığım derlerle mi devam ediyorum kayıt işlemi nasıl oluyo bilgisi olan var mı_?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
ben 4. sınıfta 2 yıldır okuyorum ve bu yıl da 3 dersten kaldım seneye 4. sınıftan kaldığım derlerle mi devam ediyorum kayıt işlemi nasıl oluyo bilgisi olan var mı_?
Bu yıl kaldığnız derslerin kredili sistemdeki karşılıklarını göreceksiniz. Hem güz hemde bahar döneminde ayrı ayrı alacaksınız dersleri. Her iki dönemede kayıt yenileme yaopacaksıınz. Her dönemin kendi ara ve final sınavı olacak.

Y

yigit0605

Misafir
_?

Bu yıl kaldığnız derslerin kredili sistemdeki karşılıklarını göreceksiniz. Hem güz hemde bahar döneminde ayrı ayrı alacaksınız dersleri. Her iki dönemede kayıt yenileme yaopacaksıınz. Her dönemin kendi ara ve final sınavı olacak.
benim merak ettiğim yani 4. sınıfta 2 yıl üst üste kalmam sıkıntı yaratıyo mu onu öğrenmek aslında bu yılda tekrar 4 . sınıftan kaldığım derslerden devam edebiliyorum yani

rapu

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
arkadaşlar iyi günler ben weterinerlik ve laborANtlık yazdım aöf ve geldi bu bölüm kontenjansızdı ve kontenjanlı olmuş ama bu bölümde okumak istemiyorum ek yerleştirmede adalet yazarsam ve adalete kayıt yptırsam olur mu 2 yıllık iyi günler...

rapu

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
arkadaşlar iyi günler ben bu sene aöf weterinerlik ve laborant kazandım ilk tercihlerde ama ben bu bölümü okumak istemiyorum ek yerleşti,rmede aöf adalet yazsam acaba weterinerliğe kayıt yptırmazsam olur mu şimdiden tşk ederim ...

exefour

Yeni Üye
Merhaba, ben ek tercih işlemlerini bekliyorum. Ek tercihi beklerken aöf için internet başvurusu yapmam gerekiyor mu? ve ek tercih işlemleri ne zaman başlayacak? Herhangi bir açıklama yapıldı mı?

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
İyi Günler,
İki Sorum olacak. 1) İnşaat mühendisliği mezunuyum. 2.üniversite kapsamında kaydolabileceğim bölümleri inceledim. 2 yıl Dış Ticaret okuduktan sonra "lisans tamamalama" ile işletme bölümüne 3.sınıftan başlama şansım var mıdır?

2) Aslında ilk soruda sorulmuş fakat emin olmak istedim. Başvuruları bizzat kendimiz mi yapmalıyız? Yurtdışında olanlar için herhangi bir kayıt şansı yok mudur?

Teşekkürler

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
mrb

mrb ben sosyal hzmetler 1 . sinif okudum 3 dersten büte kaldmm ve 3 dersi gecemedm.. bu sene benim bölümümde krediliye qecti. 2. sinifa gecip 3 dersi alttan mi alacam bilqi verirmsnz..

moralkaan

Yeni Üye
Bölüm:
İktisat
Merhaba,

Benim geçen seneden de ikinci taksidim duruyor. Geçen senenin ikinci taksidi ile bu senenin ilk taksidinin son ödeme günü 16 Kasım mıdır?

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
İyi Günler,
İki Sorum olacak. 1) İnşaat mühendisliği mezunuyum. 2.üniversite kapsamında kaydolabileceğim bölümleri inceledim. 2 yıl Dış Ticaret okuduktan sonra "lisans tamamalama" ile işletme bölümüne 3.sınıftan başlama şansım var mıdır?

2) Aslında ilk soruda sorulmuş fakat emin olmak istedim. Başvuruları bizzat kendimiz mi yapmalıyız? Yurtdışında olanlar için herhangi bir kayıt şansı yok mudur?

Teşekkürler

Evet Dış Ticaret ten sonra İşletme den devam edebilirsiniz.

Başvurular Anadolu Üniversitesi için şahsen, İstanbul veya Atatürk Üniversitesi için İnternetten ön kayıt ve evrakların postalanması şeklinde olmaktadır.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,741
Son üye
Vitamixuxt