Büte Kalanlar Aralık Celbinde Askere Gidebilir mi ?

selçukirem

Yeni Üye
iistersen yazdıgın yerlere bi bak en az 5 6 konuda varsın ve en fazla vurguladıgın ben geçtim aralıkta gidicem büte kalanlar nisanda gider oysaki geçen sene arkadaslarım gitti bu sadece dopluluga bağlı bişey 5 gün var en azından ve büte kalanlara tavsiiyem memleketlerine gitsin ordan çok daha basit oluyormuş..

sanko86

Yeni Üye
iistersen yazdıgın yerlere bi bak en az 5 6 konuda varsın ve en fazla vurguladıgın ben geçtim aralıkta gidicem büte kalanlar nisanda gider oysaki geçen sene arkadaslarım gitti bu sadece dopluluga bağlı bişey 5 gün var en azından ve büte kalanlara tavsiiyem memleketlerine gitsin ordan çok daha basit oluyormuş..
Sen "başka forumlarda da yazmışsın" diye yazdın.Oysaki ben sadece bu forumda elbetteki askerlik ile ilgili diğer başlıklarda da olayı anlattım.Bu konu ile ilgili çok fazla tartışılacak birşey yok.İkimizde aynı şeyleri yazıyoruz aslında.

Ben kesin bütte geçenler aralıkta gidemez demiyorum.Ümitlenmesinler ümitlenip nisanda giden çok kişiler olduğunu söylüyorum.Kısacası benim durumuma düşmesinler biz ağustos için ümitlendik gidemedik.6 ay sonra gideceğiz bu duruma düşmesinler ona göre plan yapsınlar diyorum.

Umarım anlatabildim.

madles

Yeni Üye
arkadaşlar gerçekten askerlik şubesini aradınız mı? yani 25ekim mi son başvuru? eğer öyleyse hayırlısıyla yetişiriz....

yalılı_16

Yeni Üye
Valla arkadaşlar ben haziran mezunuyum. diplomalar elimize 15 günde geçti.
20 haziranda açıklandı.Çıkış belgesi istedim vermediler.5 temmuzdada diploma vermeye basladılar.
İnsallah sizdede öyle olur.

balciarif

Yeni Üye
Arkadaşlar bende büte kaldım. Diplomalar en geç 15 ekimde hazır oluyor muş. Aralık celbi için son başvuru 25 ekim

ruam

Yeni Üye
ben haziranda mezun oldum ama ağustosa yetişemedim.ama büte kalanlarlar aralıka yetişebiliyor diplomanızı ekimini ilk haftası gibi alırsınız

balciarif

Yeni Üye
Ha büte kalanlar için şunuda ek bilgi olarak vermek isterim.

ARALIK Krş. Snf. Celbi 01 AĞUSTOS-25 EKİM

Aralık için başvurular üsteki şekilde eylülde sınava girip 20 günde sonuçlar açıklanıp 20 gün içinde diplomalar verilirse ekim 20 gibi diplomalar elinizde olur.Bu süreden sonra 5 gün kalıyor gibi belki yetişebilir ama ümit bağlamak doğru değil çünkü erken sevk isteyen o kadar çok kişi varki.
Asal tarafından yayınlanan son duyuruda

Aralık (Karışık Sınıf) 01 Temmuz- 31 Ekim

arası yazıyor. Diploma ne zaman verilir? Geçen sene bütte mezun olanlar diplomayı ne zaman aldı?

egemen_selim

Yeni Üye
arkadaşlar ortamı fazla germenin geregi yok herkes kendi fikrini söylüyor burası forum sitesi bi arkadaş konu açmıs bizde fikrimizi söylüyoruz büte kalan gidebilir biz gidemiyor demiyoruz büte kalıpta planı olan için kendini aralık celbine sartlandırmasın hayal kırıklıgına ugrar büte kalmayan için bile garanti bir şey yok

Bide birşey daha söyleyeyim Büte kalmayan için aralık büte kalan içinde nisan söylenmesi garanti birşey degil ama bunu gözardı etmmek gerek bu forum sitesinde birsürü üye var herkes bu muhabbeti eskidende yaşanmışki ve bu kanıya varmışlar var bi bildikleri.

Ha bide büte kalmadan aralıkta askerim inşallah :D:D:D

CleineR

Yeni Üye
Mezuniyet Alarak gidilemiyor mu sonuçta sınavlardan geçtiğin belli olduktan sonra senin işin askeriyeyle AÖF ile değilk i tahminimce öyle..

dinc_murat

Yeni Üye
arkadaşlar ekimin 20.sinde diplomalar çıkıyor ekimin sonuna kadar diplomayla başvuranlar aralık celbinde askere gidebilir...

alprsr

Yeni Üye
ben eskişehirdeyım erken alma sansım yokmu diplomayı hani iste gelmesı falan zman alır die :) şaka bi yana inş herkes için hayırlısı olur. Allah gönlünüze göre versın

iceberg05

Yeni Üye
arkadaşlar finansal yönetimden kaldığım için mezun olamadım sizce herşeyi göze alıp askere er olarakmı gideyim yoksa bir sene daha mı bekleyeyim kime sorsam bekle diyor ama ben kararsızım bu konuda bilgisi olan yardım edebilirmi

vtelli

Yeni Üye
kaldığın ders aslında önümüzdeki sene rahatca verebileceğin bir ders. Senin durumunu bilmiyoruz ama beklemende fayda var tabiiki.

Ama eğer işin yoksa, bekleyenin yoksa,planların yoksa 15 ay yapabilirsin...15 Ay giden arkadaşlarım kesinlikle okulu bitir gel diye bağırıyolar ama sen bilirsin tabiiki :))))))99

iceberg05

Yeni Üye
yaş 26, işim yok, bekleyenim de yok, planlarım var :) benim arkadaşlarım da seninkiler gibi bitir gel diyor.. ne yapacağımı şaşırdım valla.. aslında kendi hatamdan kaybettim sınavı biraz dikkatli okusaydım geçerdim ama iş işten geçti ne yapabilirim onu düşünüyorum

mtokdas

Yeni Üye
Selam Millet
AÖF SON SINIF ÖĞRENCİSİ OLUPTA BÜTE KATILAN BAŞARILI ÖĞRENCİLER.

AÖF BÜROSUNA UĞRADIM.
BÜTÜNLEME SONUCU 23-27 EYLÜL 2009 TARİHİNDE AÇIKLANIR.
GEÇİCİ MEZUNİYET BELGESİ VERMİYORLAR.
DİPLOMALAR SINAVADAN SONRA HEMEN BASILIYOR.
DİPLOMALAR İSE 07-15 EKİM 2009 TARİHİNDE ELİMİZE GEÇER.
ARALIK 2009 TARİHİNDE ASKERE GİTMEK İÇİN BİR SORUN YOK DEDİLER.

ASKERLİK BÜROSUNU TELEFONLA ARADIM.
ORASIDA EN GEÇ 25 EKİM 2009 TARİHİNE KADAR BAŞVURABİLİRSİN DEDİ.

ARALIKTA ASKER OLACAK HERKESE HAYIRLI TESKERELER DİYORUM :)

aemin

Yeni Üye
evet arkadaşlar bende araştırdım.. aralık celbinde askere gitmek için hiç bir sorun yok.. hatta açık varmış :)
diplomayı aldıktan sonra hayırlı teskereler:D

kara_simsek

Yeni Üye
diplomayı yarın alıcam inş takip eden gündede şubeye gidip işlemlerimi başlatıcam
benim sorum kısa ve 12 ay askerlikle ilgili bazı arkadaşlarımdan duyduğum kadarıyla formu doldururken kısa dönem seçmişler fakat uzun dönem askerlik yapmışlar sizce kısa tercih edip uzun dönem askerlik yapma ihtimali nedir?Şimdiden teşekkürler

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz