Büte Kalanlar Aralık Celbinde Askere Gidebilir mi ?

brembo3838

Yeni Üye
diplomayı yarın alıcam inş takip eden gündede şubeye gidip işlemlerimi başlatıcam
benim sorum kısa ve 12 ay askerlikle ilgili bazı arkadaşlarımdan duyduğum kadarıyla formu doldururken kısa dönem seçmişler fakat uzun dönem askerlik yapmışlar sizce kısa tercih edip uzun dönem askerlik yapma ihtimali nedir?Şimdiden teşekkürler
bu konudaki tek gerçek: askeriyenin ihtiyaçları doğrultusunda yedek subay temin etmesidir. yani, askeriyenin o dönem için belirlediği yedek subay adayı için belirlediği özellik sende mevcutsa kıs dönemi işaretlesen de, cevap kağıdını boş versen de yedek subay olarak alınırsın. bunun dışındaki bütün söylentiler yalandan ve şehir efsanesinden ibarettir.

ertan07

Yeni Üye
kısa dönem işaretleme diye birşey yok zaten. lisans mezunu olduğun için yedek subay aday adayısın. formalite icabı yaptıkları sınav sonrası sendeki özelliklere göre senin hakkında karar veriyorlar. seçim yapabildiğimiz tek şey komando olup olmamak. işlemlerimi bugün bitirdim 3 gündür müthiş bir kuyruğu bekledikten sonra ancak bitti işim. ve söylenti denilen kontenjan olayını bizzat memurun ağzından duydum. yani başvursakda bir kısmımız nisan celbine kalacak. yoğun bir talep sözkonusu.

avidus

Yeni Üye
diplomayı yarın alıcam inş takip eden gündede şubeye gidip işlemlerimi başlatıcam
benim sorum kısa ve 12 ay askerlikle ilgili bazı arkadaşlarımdan duyduğum kadarıyla formu doldururken kısa dönem seçmişler fakat uzun dönem askerlik yapmışlar sizce kısa tercih edip uzun dönem askerlik yapma ihtimali nedir?Şimdiden teşekkürler
Arkadaşların dediği gibi her dönem uzun dönemler Genel Kurmayın belirlediği sayıda olur, bu kişiler birliklerinde gerekli oldukları birimlere yerleştirilir. Arkadaşların biraz abartmış hatta biraz sıkmışlar sanki çünkü sınav öncesinde sana kimse sormuyor astek'mi olmak istersin er'mi diye. Buna sınav kurulu karar verir. Diğer yandan AÖF mezunlarından öğretmenlik haricinde mezun olanların Astek olarak askerlik hizmetini yapmaları %10'luk bir ihtimaldir.

umits

Yeni Üye
arkadaşlar ben bugün(20.10.2009) bağlı olduğum askerlik şubesini aradım.ben kısa dönem için 08.10.2009 da başvurmuştum.bana dedikleri siz 2.gruba kaldığınız için sonuçlarınız ancak 2 kasımda belli olur o zaman arayın aralık celbinden gidip gitmeyeceğinizi öğrenebilirsiniz dediler.ağustos ayından 30 eylüle kadar başvuru yapanları 1 grup diye adlandırmışlar ve 1 grupların alayını aralık celbine kabul etmişler ekim ayı içinde başvuranlar ise belli olup olmadığı ancak 2 kasımda belli olacak.erken zevk dilekçeniz kabul olursa kasım 2 - 25 arası gidip zarfınızı alabilirsiniz dediler.

ertan07

Yeni Üye
arkadaşlar ben bugün(20.10.2009) bağlı olduğum askerlik şubesini aradım.ben kısa dönem için 08.10.2009 da başvurmuştum.bana dedikleri siz 2.gruba kaldığınız için sonuçlarınız ancak 2 kasımda belli olur o zaman arayın aralık celbinden gidip gitmeyeceğinizi öğrenebilirsiniz dediler.ağustos ayından 30 eylüle kadar başvuru yapanları 1 grup diye adlandırmışlar ve 1 grupların alayını aralık celbine kabul etmişler ekim ayı içinde başvuranlar ise belli olup olmadığı ancak 2 kasımda belli olacak.erken zevk dilekçeniz kabul olursa kasım 2 - 25 arası gidip zarfınızı alabilirsiniz dediler.

evet işlemlerimi bitirdikten sonra 2 kasım gününe randevu verdi memur. gel bakıcaz aralıkda gidip gitmeyeceğine dedi. müthiş bir talep var arkadaşlar neye göre kontenjana gireriz bilmiyorum ama yaşım 27 ye geliyor yaşdan dolayı umutluyum :)

umits

Yeni Üye
slm arkadaşlar acaba ekim 20 den sonra askerlik şubesine gidipte yedek subay olarak işlem yaptıran varmı varsa celp dönemi aralık 2009 yazıyomu ?

ertan07

Yeni Üye
slm arkadaşlar acaba ekim 20 den sonra askerlik şubesine gidipte yedek subay olarak işlem yaptıran varmı varsa celp dönemi aralık 2009 yazıyomu ?

dostum yedek subay başvurusu son tarih 31 ekim. zaten gittiğinde sana erken seck aralık için istiyormusun diye soruyorlar dilekçe var onu dolduruyorsun işlemlerin bittiğinde sana verilen evrakta celp dönemi aralık 2009 yazıyor ancak bu net değil dilekçen kabul olursa (ki o da 2 kasımdan sonra belli olacak ) aralıkta asker oluyorsun. ama kontenjana göre senin bir sonraki celbe asker olma ihtimalinde var ki bu da nisan 2010dur. bende bekliyorum 2 kasımı umarım aralıkda beni kabul ederler bir an önce yapıp gelmeli

fLamey

Yeni Üye
bütün bu konuşmalardan anladığım haziran mezunları ağustosa yetişemiyor değilmi.benimde korktuğum buydu zaten:( ağustos için askere başvuru tarihi 25haziran çok erken diilmi ya.temmuz 15falan olsa bi umut yetişiriz.bukadar öğrenci var.25hazirana hangi ünide okuyan hangi öğrenci yetişebilirki.hangi üniversite 25hazirana kadar diploma veriyor bilen varmı.sistemde bi saçmalık var.zaten aralık askere bu sebepten bukadar talep oluyor.çünkü öğrencilerin belki %90ı ağustosa yetişemiyor.bu yüzden en erken aralık için herkes başvuruyor.askere alım için son başvuru tarihinin biraz geç olması lazım dilekçe yazsak bizi kim sallarki...:( hakkımızda hayırlısı olsun

altan orhan

Yeni Üye
neden nisan ben onu anlamadım.şubat celbide var.yetiştin ilk celbe kayıt olup gidersin.yanlışmıyım arkiler.

iceberg05

Yeni Üye
tartışmaya gerek yok her şey belli olmuş zaten şu anda 331. kısa dönem olarak askerlik yapıyorum 70 kaldı herkese hayırlı teskereler.. 333 ler gelinde gidelim artık :D

AleXx35

Yeni Üye
Ben Bu sene bitiyorum kısmetse büte kalmamsam eğer ne zmn gidebiirm askere. Kesin kısa dönem yapcaz diye bi ihtimal yok sanrım ?

efsane_87

Yeni Üye
ümits ve ertan07, ne yaptınız aralık ayında askere gidebildinizmi eğer gittiyseniz normal şartlarda gelmiş bile olmanız lazım, yoksa nisanamı kaldınız acaba?

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz