Bütünleme Sınavı Hakkında Sorularınızı Cevaplıyorum...

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Bütünleme Sınavları hakkında aklınıza takılanlar, merak ettikleriniz ve sormak istediklerinizi bu konunun altına yazarsanız bende cevaplayayım arkadaşlar.

Şimdi en çok merak edilen veya karşılaştığım soruları yanıtlayayım..

Soru : Aöf 2011 Bütünleme sınavı ne zaman yapılacak.
cevap : 2011 bütünleme sınavı 10-11 Eylül 2011 tarihlerinde yapılması planlanmıştır.

Soru : Bütünleme sınavına girmek için ekstra bir kayıt yaptırmamız, bir harç ödememeiz gerekiyor mu?
Cevap : Hayır, final sınavlarında başarısız olanlar, başarısız oldukları derslerden otomatikmen bütünleme sınavına gieceklerdir.

Soru: Bütünleme sınavına tüm derslerden mi gireceğiz?
Cevap : Hayır, bütünleme sınavlarına sadece başarısız olduğunuz derslerden gireceksiniz.

Soru: Bütünleme sınavına girenlerin finalde aldıkları notlar ne olacak?
Cevap : Bütünleme sınavına girdiğiniz derslerin final notları yok sayılacaktır.

Soru : Bütünlemeye girenler için başarı notu (ders geçme notumuz ) nasıl hesaplanacak?
Cevap : Ara sınavdan aldığınız notun 0'u ile bütünleme sınavından alacağınız notun p'i toplanır ve bu sizin başarı notunuzdur.
Örnekle hesaplarsak : Ara sınav notunuz 60 olsun, Bütünleme notunuzda 70

60*0.3= 18 , 70*0.7= 49 ----------------> 18+49= 67 ( Bu sizin Ders Geçme notunuzdur )

Soru : Yılsonu başarı notumuz kaç olursa dersi geçeriz.
Cevap : Yukarıda verdiğim örnekteki gibi hesapladığınızda 50 veya üzeri bir sonuç çıkıyorsa o dersten başarılı sayılırsınız.

Soru : En fazla kaç dersten kalarak bir üst sınıfa geçeriz?
Cevap: Hazırlık sınıfı öğrencileri en fazla 1 dersten kaldıkları zaman 3. sınıfa kayıt yaptırma hakkı kazanırlar. Normal önlisans ve lisans okuyanlar en fazla 2 dersten sorumlu olarak bir üst sınıfa geçebilirler. Yanlız Alttan 1.sınıfın dersi varsa o dersleri verene kadar 3.sınıfa - alttan 2.sınıfın dersi veya dersleri varsa o dersleri verene kadar 4.sınıfa geçemezsiniz.

Soru : Bütünleme sınavına girenleri kayıt yenileme işlemleri farklı bir tarihtemi yapılıyor?
Cevap : Hayır, bütün kayıt yenileme tarihleri aynı zamanda yapılmaktadır ( İnternetten eğitim veren bölümlerin kayıt yenileme tarihleri farklıdır. Örn. ilahiyat )

Başka sorularınız varsa bu konuya yazarsanız cevaplarım arkadaşlar....

İyi forumlar diliyorum...

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Kayıt yenileme işlemleri Geçtiğimiz yıl 29 Kasım 2010 - 21 Aralık 2010 Arası Olmuştu Arkadaşlar. Bu yılda hemen hemen aynı tarihlerde olacaktır...

Z

Ziyaretçi3232323

Misafir
merhaba

öncelikle teşekkürler çok aydınlatıcı bir yazı olmuş. benim sormak istediğim şey ise bunların haricinde bir soru olacak. Halkla ilişkiler 2. sınıf öğrencisiyim 3. sınıf işletmeden devam etme gibi bir düşüncem var fakat şu an 3 dersten kaldım büte gireceğim. alttan derslerle beraber 3. sınıf işletmeye geçebilirmiyim?
ayrıca bir başka merak ettiğim ise bütünleme sonuçları 3. sınıf işletmeye geçme tarihime denk gelcekmi? yoksa kaçıracakmıyım bu fırsatı.
teşekkür ederim.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Maalesef alttan derslerle beraber lisans tamamlamaya başvuramazsınız. Lisans tamamlamak için mezun olmanız gerekmektedir. Ama merak etmeyin kaçırmış sayılmazsınız. Bütünlemelerde bu 3 dersi vererek kayıt zamanına yetişebilirsiniz. Lisans tammalama kayıt işlemleri geçen yıl 25 Ekim 2010 - 26 Kasım 2010 tarihleri arasında olmuştu. Bu yılda hemen hemen aynı tarihlerde olacaktır. Siz bütünlemelere iyi hazırlanın.

evangeline

Yeni Üye
merhaba admin benimde bi sorum olacak.nasıl mesaj atıldığını bilmiyorum yanlış yerde olabilirim.ben işletme 1. sınıf öğrencisiyim.şimdi sonuclara baktım 3 dersten kalmıştım 1 dersimi kurtarmışım.bütünleme tarihinde de sınava giremicem.2 dersle alttan gecsem 2. sınıf harclarını daha mı çok öderim.hiçbir fikrim yok teşekkürler.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Harç miktarlarında bir değişiklik olmaz. Sınıf geçenler ne ödüyorsa sizde onu ödersiniz.

kirbagli

Yeni Üye
bu zamana kadar çıkmış intibak yılı sorularını nerden bulabilirim son beş yılın var ama ben daha fazlasını çözmek istiyorum

wolfhy

Yeni Üye
Hocam merhaba öncelikle aydınlatıcı açıklamanız için teşekkürler.Benim sorum şu ben 2+2 yaparak açıköğretim işletme okuyorum.Geçen yıl 4 ders alarak intibak senesi geçirdim 2 dersi verdim 3cü sınıfa geçtim.Alttan genel muhasebe ve iktisata giriş derslerim 3 cü sınıftada türk vergi sistemi ve iş ve sosyal güvenlik hukukundan kaldım 4 cü sınıfa geçebilmem için bu derslerden en az kaçını veya hangilerini vermem gerekiyor.Cevabınız için şimdiden teşekkürler...

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Alttan 2 dersten sorumlu olarak bir üst sınıfa geçebilirsiniz. Benim tavsiyem Genel Muhasebe ve İktisada Giriş Derslerini vermeye çalışın. Ama tabi alttan ders bırakmadan geçmeniz sizin daha çok yararınıza olacaktır.

Hazırlık sınıfında okuyanlar alttan en fazla 1 ders bırakarak geçebilirler.

C

charchur7

Misafir
yardım

iyi günler sınav sonucunda harf sistemli gösterimde cc dc ve cd olanlar var. bu derslerden geçmiş oluyor muyum. birde sene sonu ortalamam yazmıyor. nerden öğrenebilirim şimdiden tesekkur ederim

ibrammmm

Yeni Üye
ben geçmiş yılların büt srularını bulmak ist ama bulduklarım karışık kamu yönetimi 1 snf soruları

A

aynaa

Misafir
msj

merhaba..bn türk dili ve edb.2sınıftayım..geçemediğm derslerdn btünlemeye girmem gerekiyor fakat konu ile ilgli yeteri biligi bulamıyorum btünleme olmıcakmı bu bölümde ?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Bütün bölümlerde bütünleme olacak. Bütünleme sınavına herkes girmekte. Sınava başvuru vs yapmıyorsunuz, Final sınavları sonuç belgenizle beraber, bütünleme sınavı giriş belgenizde adresinize gelmektedir.

M

Metin Şahan

Misafir
Ben sınıf tekrarı yapıyorum 1.sınıf bu senede 2 zayıfla geçme hakkım varmı??Ve birde 2 sene üstüste kalanlar askere alınıyormu???İyi geceler saygılar

simanur

Yeni Üye
ömer hocam ben hazırlık sınıfındayım kaç dersten geçersek 3. sınıfa geçmiş oluruz 2 dersten geçince sınıf geçiliyor diye biliyorum. Bide 1 sorunun puanı ne kadar cvp için şimdiden tşklerr

wolfhy

Yeni Üye
Alttan 2 dersten sorumlu olarak bir üst sınıfa geçebilirsiniz. Benim tavsiyem Genel Muhasebe ve İktisada Giriş Derslerini vermeye çalışın. Ama tabi alttan ders bırakmadan geçmeniz sizin daha çok yararınıza olacaktır.
Hocam cevabınız için teşekkürler anladığım kadarıyla üst sınıfa geçebilmek için bir önceki seneden 2 ders bırakma hakkımız var ondan soraki dersleri vermek zorundayız geçebilmek için yani benim geçebilmem için dile getirdiğiniz dersleri vermem gerekiyor...

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,736
Son üye
DonNem