Ders Çalısma taktigi

kuleci

Yeni Üye
Finallere bişe kalmadı zaman problemi benim için, testleri sonunda çözsen veya başında çözsen aynı... taktik çok ama zaman kaybı benim için, işlerden şuana kadar derslere bakamadım bile, nasıl olacak bilmiyorum çözüm bulursam yazarım burada ama sonuçta okuduğun için konuları bu taktik sayılmaz bence yanlızca kişilerin anlama kapasitesi ile ilgili!

seydalll

Yeni Üye
hiç denememiştim bide bunu deneyeyim işe yarayacak ğiba gözüküyor ama her halukarda o konuları biz çalışıyoruz :( paylaşımın için çok saool

canselen

Özel Üye
uyguladıgım bır yöntem.telefonuma dersi okuyup sesimi kaydediyorum.sonra herhangı bır zaman ve yerde kulaklıkları takıp ders dinliyorum.uykum kacsada biryerde işim olsada o anda elıme kıtap alamıyorsam imdadıma yetişiyor.gecen sene össye hazırlanıkende bu taktıği uyguladım.ara sınava hazırlanırkende.bence sizde deneyin.yeterki çalışmak isteyın arkadaslar.sınavlarda başarılar

volkii

Yeni Üye
uyguladıgım bır yöntem.telefonuma dersi okuyup sesimi kaydediyorum.sonra herhangı bır zaman ve yerde kulaklıkları takıp ders dinliyorum.uykum kacsada biryerde işim olsada o anda elıme kıtap alamıyorsam imdadıma yetişiyor.gecen sene össye hazırlanıkende bu taktıği uyguladım.ara sınava hazırlanırkende.bence sizde deneyin.yeterki çalışmak isteyın arkadaslar.sınavlarda başarılar

Cok ilginc bir calısma yontemıymıs :D basarılarınızın devamını dilerim

volkii

Yeni Üye
Ben sesimi kaydetsem sesime asık olurum heralde :D calısma motivasyon felan kalmas yha :D

cihatkocak

Yeni Üye
Derssiz Ve Duyarsız Kalmayın

Ben ders çalışırken önemli gördüğüm yerleri yazarak çalışıyorum şunu unutmayın bilimsel olarakte 1 kere yazmak 30 kere okumaya eşit. yazarak çalışmanızı tavsiye ederim Ayrıca yapılan emeklere duyarsız kalmayıp bir teşekkürü borç bilmeliyiz kaldıkı kula teşekkür etmeyen Allah'a teşekkür etmez.

ezda

Yeni Üye
arkadaşlar bende önce konuların hepsini okuyup bitiriyorum.sonra soru cevaplara çalışıyorum.soru bankalarından çok faydalanıyorum.hangi konulardan ağırlıklı geleceğini görüyozsunuz böylece.bu şekilde 3.sınıfa geldim.:cool:

duygusu

Yeni Üye
benim çalışma taktiğim biraz farklı ya ben bütün dersleri özetliyorum,bu o kadar zamanımı allyorki anlatamam eğer soru kaçırmak istemiyorsanız ki bu sene benim ilk deneyimimimdi açıköğretimde -özet çıkartmak final stresini cidden azaltıyor daha az kaygıyla girdim finallere ve bide ünite sonlarındaki özetler iyi fena sayılmazlar tabi ben güvenemiştim kendi özetimi çıkarmıştım ama kitabın özeti kafi geldii ben öyle bir ayrıntıya girmişim ki sınavda gözetmenler içlerinde n delirdiğimi düşünmüşlrdir çok gülmüştüm soruların basitliğine özelliklese sıra sizde kısmı sorular oradan geliyor ki trt de bzzat izledim öğrenciler sıra sizde bölümlerine dikkat etsinler diyordu rektörümüz ...yorucu olmasına karşı özet ve yazarak çalışma en iyi yöntem

kıvılcım

Yeni Üye
Ben üçten başlayacağım. Derslere çok yabancıyım. hangi derslerin özeti çıkarılmalı, hangi dersleri okuyup sorularını çözmemiz yeterli olur? yardımcı olursanız sevinirim.
Saygılar Teşekkürler.

duygusu

Yeni Üye
3 sınıftan başladım dikey geçişim bende ,ben hepsini özetledim, bu epey bir zama nımı aldı hukuklar özet gerektiriyor ,bunun dışında kitaptaki gibi ayrıntı sormadıklarını gördüm sınavlarda en azından sosyal güv.hukuku hariç ,ve belli başlı noktaları özetlersen daha iyi olur ben ilk etapta e öğrenme ,ve tv yayınlarını biraz takip ettim konuların hangi yönleriyle ele alıyorlar diye sonra çalışmamı buna göre ayarladım..bakalım finaller açıklansın o zmaan derim ki evet bu yöntem ok diyeceğim ve devam edeceğimm:) başarılar :...

krema

Yeni Üye
ben birtürlü felsefe ve siyaset bilimi derslerini veremiyorum hep düşük not alıyorum nasıl çalışmam grekiyor bileniniz var mı

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,730
Son üye
Seriesvtk