Ders Çalısma taktigi

triskeles

Yeni Üye
Volkan akadaşımızın önerdiği takik bilimseldir.
Volkan bunu kendi kendine keşfetmiş. Bilimsel olarak baktığımızda konu psikolojide öğrenme konusunun çalışma alanlarından biridir. Yani birey daha iyi nasıl öğrenir. Bilindiği üzere öğrenmeyi belirleyen unsurlar arasında ihtiyaç son derece önemli bir yer tutar. Volkan arkadaş sorulara bakarak kendisinde cevaplara yönelik ihtiyaçlar geliştiriyor. İhtiyaç geliştikçe de öğrenmeye karşı ilgide artıyor. Diğer motivasyon argümanlarıyla birlikte ( diploma sahibi olma gibi) öğrenme hem daha kalıcı hemde daha keyifli bir hal alıyor.

vonder

Yeni Üye
Hocam bu sistem tarafımdan defalarca denenmiş ve başarılı olmuştur umarım başarırsın...

77merih

Yeni Üye
Merhaba arkadaslar yeni bir çalısma sistemimi sizlerle paylaşmak istedim

Konuya calısmadan önce konunun arkasında bulunan testleri cvplarına bakarak
aklımda kalmasını saglıyorum ve daha sonra konuyu 1-2 defa okuyorum.
Bu sefer okurken konuları anlamak daha basit geliyor. En azından beynimde testlere bakmıs
olmamdan dolayı konu hakkında birtakım izlenimler oluşuyor. Bu sekilde calısmayı deneyen oldumu acaba ??

Teşekkürler..
ya öldüm o nasıl bi tekniktir:):):))sınav sonucunu çok merak ediom

77merih

Yeni Üye
Volkan akadaşımızın önerdiği takik bilimseldir.
Volkan bunu kendi kendine keşfetmiş. Bilimsel olarak baktığımızda konu psikolojide öğrenme konusunun çalışma alanlarından biridir. Yani birey daha iyi nasıl öğrenir. Bilindiği üzere öğrenmeyi belirleyen unsurlar arasında ihtiyaç son derece önemli bir yer tutar. Volkan arkadaş sorulara bakarak kendisinde cevaplara yönelik ihtiyaçlar geliştiriyor. İhtiyaç geliştikçe de öğrenmeye karşı ilgide artıyor. Diğer motivasyon argümanlarıyla birlikte ( diploma sahibi olma gibi) öğrenme hem daha kalıcı hemde daha keyifli bir hal alıyor.
Yürekten Başarılar Dilerim
Murat Maral
Akademi Marmara
Kurucu Müdür
mat,temel bilgi ve muhasebeyi öle çalışcam bakalım sonuçlar ne olcak:):)

merveg

Özel Üye
volki çok farklı bi yöntem.ama sınav sonucunu çok merak ediyorum yaz ok.eğer ben den yüksek alırsan benide çalıştırırsın:)

melll

Yeni Üye
ben zaten o şekılde çalısıyorum.direkt konuyu okumadan testlere bakıyorum.sonrada konuyu okuyorum .ama yinede pek faydası olmuyor yaa.:p

volkii

Yeni Üye
ben bu şekilde geciyorum sözel derslerimi:D herkezin düşüncesine saygım var kötü yada iyi şekilde yazan herkeze tşkler.

merveg

Özel Üye
ben bu şekilde geciyorum sözel derslerimi:D herkezin düşüncesine saygım var kötü yada iyi şekilde yazan herkeze tşkler.
volki eğer bu sözün banaysa yanlış anladın beni.ben saygı duyuyorum sana.sadece çok değişik geldi stilin.eğer işe yararsa gerçekten bende öyle yapcam arkadaşım

papatyam55

Yeni Üye
mrhaba volkii düşüncelerine katılıyorum çünkü ben senin bu msjını okumadan önce aynı taktiği denemiştim cokta teşvik edici oluyooo arkadaşlar tavsiye ederimmm dogruluk payıı bana göre varrr

MatmazeL

Özel Üye
Immm...
İlk defa duydum böLe Çalışmayı ama denicem mantıkLı cidden :)
Bnse her dersimi her konuLarı tek tek yazaRak not Alarak Çlışıyodum Çok sıkıcı oluodu basen :):)
TeşekküRler...

blue_eye

Yeni Üye
ben denedim sana katılıyorum..önce sorulara bakınca konuyu okurken cevaplar hemen geliyor akla.sınavda uzun konu anlatımlı sorularda da ben öyle yapıyorum önce cevap şıklarına bakıyorum sonra soruyu okuyorum tereddütsüz cevap şıkkını işaretliyorum.paylaşım için sagol..:)

BURCU

Çok Özel Üye
:) diyen volki doğrudur :D ama ben size bir taktik vereyim...:)

Son 5 yılın sorularını alıyorsunuz önünüze. Sorunun bütün şıklarını açıklamalı olarak yanına not düşüyorsunuz. tabi bunları ararkende kitabı gözgezdirmiş bulunuyorsunuz. Hem soruları çözmüş hem kitaptaki önemli yerleri fark etmiş hemde kısa notlarınızı hazırlamış oluyorsunuz. sonra da geriye sadece bir tekrar ve deneme soruları kalıyor. ;)

volkii

Yeni Üye
:) diyen volki doğrudur :D ama ben size bir taktik vereyim...:)

Son 5 yılın sorularını alıyorsunuz önünüze. Sorunun bütün şıklarını açıklamalı olarak yanına not düşüyorsunuz. tabi bunları ararkende kitabı gözgezdirmiş bulunuyorsunuz. Hem soruları çözmüş hem kitaptaki önemli yerleri fark etmiş hemde kısa notlarınızı hazırlamış oluyorsunuz. sonra da geriye sadece bir tekrar ve deneme soruları kalıyor. ;)
Benim yazdığım çalışma yöntemi çokmu farklı :D İlla çok bilmişlik yapılacak yani

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,730
Son üye
Seriesvtk