İki Sene Üst Üste Sınıf Geçemeyenler İçin Askerlik Durumu...

murat erci

Yeni Üye
ben 2 sene üst üste kaldım ve askerlik kağıdım geldi ıspartaya çıkmıştı daha sonra ben sordum soruşturdum kağıdın geldiyse alırlar boşa uğraşma dediler ben direkmen kendi şubeme gittim orada maddi sıkıntılardan dolayı bu sene geçemedim ama geçeceğim ve okulu bitirmeye kararlıyım dedim şubeden bana tamam ozaman seni birdahaki kasıma asker yazarız ama sınıfta kalırsan askere gidersin geçtiğin sürece bir sonraki sene kasıma erteleriz ve bu mezun olana kadar böyle sürer dediler allaha şükür 2 senedir geçiyorum bu sene 4 e geçeceğim ve 1980 doğumluyum yani diyeceğimoki şubenize gidin ve durumunuzu anlatın ama merkez şubelere değil kendi şubenize gidin mutlaka yardımcı olacaklardır zaten bu bir hakmış hakkınızı kullanın

murat erci

Yeni Üye
ilker seninde yaşın kaç yaşın daha küçükse kaydını sildir ve 2 yıl tecil hakkını kullan bildiğim kadarıyla ösym sonuç belgeni askerlik şubene götürmen yeterli tecilin devam eder yaşını yazsaydın daha iyi olurdu

r.yurduseven

Yeni Üye
arkadaşlar liseden sonra 3 yıl tecil ettirme ikmanınız var
18 yaşında liseden mezun olsan
21 yaşına kadar sorun olmuyor
sonra okudugun yıl kadar erteletebiliyorsun ama onunda kalmama şartı var yani 23 e kadar normal gidiyor 23 te 2 yıl kaldıysan alabiliyorlar

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Sevgili arkadaşlar sizlere benim için son derece önemli olanbir konuyu sormak istiyorum en kısa zamanda cevaplandırırsaınz sevinirim.Sorum aşağıdaki gibidir;
88 doğumluyum ben kamu yönetimi okuyordum geçen yıl kaldım bu senede 5 tane dersden kaldım yapılacak olan bütünleme sınavlarına gireceğim {umarım bütlerden geçebilirim:)} olası bir olumsuz sonuçta 2 yıl üst üste kalmış olacağım söylediğinize göre tecilim bozulmuş olacak benim.Bu yılki yapılan ÖSS sınavına girdim ve barajı aştım şuanki okumakda olduğum kamu yönetimi bölümünden kaydımı sildirerek farklı bir bölüme kaydımı yaptırsam tekrar bir 2 yıl daha tecil hakkım doğuyor mu?Bu konu hakkında bilgilendirirseniz çok sevinirim olası olumsuzlukda ne yapacağım engin bilgilerinizi bekliyorum teşekkürler.

Şunuda sorayım bilmediğim için soruyorum kusura bakmaıyn bunun için kaydımı sildirmeden kamu yönetimi dışında farklı bir bölüme direkt miktarı yatırsam o bölüme kayıdımın yapılmış olurmu 2 yıl tecil hakkım tekrar doğarmı bekliyorum teşekkürler
Mevcut bölümdeki kaydınızı sildirip yeni kazandığınız bölüme kayıt olarak tecil ettirebilirsiniz. Bende bu şekilde yapmıştım.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
arkadaşlar liseden sonra 3 yıl tecil ettirme ikmanınız var
18 yaşında liseden mezun olsan
21 yaşına kadar sorun olmuyor
sonra okudugun yıl kadar erteletebiliyorsun ama onunda kalmama şartı var yani 23 e kadar normal gidiyor 23 te 2 yıl kaldıysan alabiliyorlar
Benimde bildiğim kadarı ile liseden sonra 3 yıl tecil hakkın oluyor. Sonrasında dediğin gibi aöf okuyarak okulu bitirene kadar çift dikiş gidebilirsin.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
87 doğumluyum 2.sınıfta 2.senem alttan 2 dersim var(işletme bölümü) durum bu.bütünleme sınavındada geçemem gibi duruyor..bu sene ygs ye girdim..barajı geçtim eğer kaydımı sildirip aöf açıköğretim kontejyansız bölümlerinden birine(4 yıllık iktisat mesela)kayıt yaptırabilirmiyim yaptırırsam tecilli olurmuyum(87 doğumlu olmamdan ötürü kayıt olurken askerle ilişkisiz belgesi isterlerse bu sorun çıkarırmı)

Dediğin gibi kayıt yaptırabilirsin ve askerlik tecildede hiçbir sorun çıkmaz.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Arkadaslar ben önlisans bankacılık ve sigortacılık ögrenciysiym gecen sene sınf tekrar ı yapdım eger bu sene de sınıf tekrarı yaparsam tecilden yararlanamazmıyım .. ????

Prosedür yapılmaz diyor ama çıkmadık candan ümit kesilmez, askerlik şubene gidip konuşarak durumu çözebilir ve tecil ettirebilirsin. Ne konuşayım dersen bu yıl kesinlikle sınıfını geçeceğini belirt ve yardımcı olmalarını iste.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
önlisans muhasebe 2. sınıftayım, bu 5. yılım. tek dersten kaldım zaten bunu verdiğimde diploma alcam eylül15 ekim arasında olan yeni kayıtlar ile 3. sınıfa kayıt yaptırmak istiyorum ama askerlik durum belgesi istiyorlar 1987 doğumluyum. ben şimdi önlisans diplomamı aldığım da okul ile bi nevi ilişiğimi kesmiş olmuyor muyum hani ilişiğini kesenlere 1 yada 2 yıl tecil hakkı veriyorlarmış ya yada nasıl bi yol izleyebilirim neler tavsiye edersin kısa dönem yapmak istiyorum askerliğimi lütfen cvp bekliyorum...
Diplomanı al sonra tekrar 3. sınıfa kaydını yaptır askerlik konusunda sıkıntı olmaz tecilini yaparlar merak etme.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Herkese Merhaba, işlerimin çok yoğun olması sebebiyle büyük ihtimalle 2 yıl üst üste kalacağım. Bu durumda sanırım açıköğretim benim tecilimi bozuyor. Bu şartlar altında açıköğretimden kaydımı sildirip tekrar öss sınavına girebiliyor muyum yoksa hemen askerlik işlemlerim mi başlıyor?

Eğer bu şekilde tecil ettirebiliyorsam ne yapmam gerekiyor?

Bu sorunun cevabını verirseniz inanın çok sevinirim.
Şimdiden teşekkürler. İyi günler...

Kaydını sildirmeden öss sınavına girerek yeni bölüme kayıt yaptırma esnasında kaydını sildirebilirsin. Askerlik işlemlerin hemen başlamaz . Öss kazandığındada hemen kaydnı yaptırıp tecilini yapabilirsin.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
mrb ben kamu yönetimi 2.sınıf öğrencisiyim,geçen sene alttan tek dersden 3.sınıfa geçemeip kalmışdım,eğer bu senede kalırsam asker yolumu gözükür bana :S tecil yapdırma hakkım kalmıyormu

Normal şartlarda evet dediğin gibi olmakta, ama bir şans tanıyorlar her zaman.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
temmuz 1989 doğumluyum.geçen sene 4 yıllık ; 1.sınıftan alttan 5 dersim kaldı.bu sene 1.sınıfı tekrar okuyorum.5.dersin 3 ünden geçersem 2.sınıfa geçiyorum.ama kalırsam ne gibi durumlar ortaya çıkar?bütünlemeden sonra okulla ilişiğimi kessem 2 sene daha tecil ettirebilirmiyim?lütfen yardımcı olun
Okulla ilişiğini kesme askerlik bürosuna git ve bu sene kesin geçeceğini ifade et yardımcı olmalarını iste. yardımcı olurlarsa ne ala olmazlarsa diplomanla kalan tecil hakkını kullanırsın.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Merhaba ben 1987 doğumluyum. İlk olarak 2006nın yazında Öss sınavına girdim ve 4 yıllık işletme yazdım. 2 sene üst üste kaldım. 2007 ve 2008de. sonra 2009un yazından tekrar össye girdim ve aöfden kaydımı sildirerek konaklama işlet. kayıt yaptırdım 4 yıllık. Bu sene kayıt oldugum da askerlik şubesinde askerlik ilişkisiz belgesi istediler. Zorla aldım. Şuan 1 sınıfı okuyorum. Kalırsam eğer 1 sene daha hakkım oluyor diye biliyorum. O 1 sene kalan hakkımda sadece harclarımı yatıracam tekrar 1. sınıfı okumak için yoksa hem harc hemde yine askerlik ilişkisiz belgesi mi alacam. Yoksa askere mi çağrılırım. Yani 1 s.ınıfı tekrar kalırsam son 1 defa daha okuyabilirmuyum.

Kalırsan tekrar sınıfını okuyabilirsin harçlarını yatırarak okul otomatik tecil eder ama tekrar 1. sınıfta kalırsan askere uğurlarız seni.

xhann

Yeni Üye
selam 2. sınıfa gidiyorum 1. sınıf matematikten geçemedim bu yıl matematikten bütünlemeye kalırsam tecilim iptal olur mu ?

ugri

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
ben lisans hazırlıkta 3.senem olcak okul tecil etmiyormuş biz yapıyormuşuz tecili belge filan alıcaz mı bürodan?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
ben lisans hazırlıkta 3.senem olcak okul tecil etmiyormuş biz yapıyormuşuz tecili belge filan alıcaz mı bürodan?
2 yıl üstüste sınıfta kalanların askerlikleri tecil edilmez bu lisans hazırlık içinde geçerlidir. Hangi bölüm mezunusunuz bilmiyorum ama, işletme hazırlık okuyorsanız kaydınızı sildirin ve iktisat hazırlık okumak için kayıt olun derim. Ama önce bölümünüzün peşine iktisat okunuyormu ona bakın. Böylelikle tecil hakkı elde edersiniz diye düşünüyorum.

ugri

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
2 yıl üstüste sınıfta kalanların askerlikleri tecil edilmez bu lisans hazırlık içinde geçerlidir. Hangi bölüm mezunusunuz bilmiyorum ama, işletme hazırlık okuyorsanız kaydınızı sildirin ve iktisat hazırlık okumak için kayıt olun derim. Ama önce bölümünüzün peşine iktisat okunuyormu ona bakın. Böylelikle tecil hakkı elde edersiniz diye düşünüyorum.
tekstil'den olmuyor..yine hazırlık belası eğer kalkarsa iyi olur da yani ne olcak belli de değil ki ? (işletme okuyorum)

ugri

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
merhaba,
şimdi hazırlık kalktı 2 sene kalmıştımhazırlıkta..ee şimdi 3.sınıf olduk direkt acaba üniversite tecil yapcak mı yoksa ne olacak var mı bilginiz acaba,teşekkürler..

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
merhaba,
şimdi hazırlık kalktı 2 sene kalmıştımhazırlıkta..ee şimdi 3.sınıf olduk direkt acaba üniversite tecil yapcak mı yoksa ne olacak var mı bilginiz acaba,teşekkürler..
Okul kayıt yenilettikten sonra askerliğinizi tecil edebilmeniz için size öğrenci belgesi vermektedir. İsterseniz direk siz gidip tecil edebilirsiniz isterseniz okul topluca tecil için öğrenci belgesi göndermektedir. Merak etmeyin sıkıntı olmaz. Ben üstüste 2 yıl kalıp 1 yıl kayıt yeniletmeyip 4.yıl yeni bölüme yazılıp askerliği tecil etmiştim :)

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz