Sınav Nasıl Geçti?

veteriner hanım

Yeni Üye
lobarant veterınerlıkte okuyorum cevre saglıgı bıraz zordu dıger dersler gecmıs yıl soruları geldı yıne suprız olmadı ıyıydi yani

Ranuna Vadisi

Yeni Üye
örgün öğretimdeki öğretim elemanları bu edebiyat bölümüne dediklerin göre ena kızmışlar. bölümü basitleştiriyorlar diye.

Bekide bu tepkiyi ortada kaldırmak için bz soruarda yüklendiler. Evet daha öemli sorular vardı ve sorulabilrdi. Ama işte yukarıdaki konuya binaen belki bu tarz soruar sordular.

Ve nihayetinde bu bölüm eni. Ve bu soruları hazırlayan hocalarda ilk defa hazırlayan hocalar. Genldeüniversitelernde klsik soular biçiminde hazırladıkları için o tarz havasıda bir test usulu soru ortaya oyduklar kanaatindeym.

2.50 not ortalamasının altına düşenlr bildiğiniz gibi öğretmenlik için formayon alamıyor. Bu da demek oluyor ki aöf nin edbyt bölümünde okuyanların z bir kısmının bu başarıyı ede edceğini düşünüyorum.

Ve son kez diyorum ki sadece çalışma yetmiyecek. hazır bilgiler üzerinden doğru düünce imgesi ortaya koymamız gerekecek. Belkde omasıgereken böyledir diyorum. Seviyenin alçakta olmaması güzel birşey.

duyduğuma göre bu ölüme bu sene belirli bir puan arajı getiebilirler. vesselam

pegasus_dna

Forum Editörü
benim çok güzel geçti ... iktisat okuyorum 1. sınıf hepsi süper geçti:):):) çok mutluyum

eylülbalım

Yeni Üye
edebıyat ıkıncı sınav gercekten zor sorular vardı yuzde yuz emın olarak cevapladıgım 11-12 şer tane soru vardı tum derslerde dıgerlerı hep ıkı sık arasında kaldıklarım umarım ıyı bı sonuc cıkar

BERKİİİ

Yeni Üye
hayırlısı olsun arkadaşlar bakalım final nasıl olacak işi biraz daha ciddiye almamız gerek

hasret merve

Yeni Üye
2. sınav soru tarzlarına bakılacak olursa bizlerin finallere çok sıkı bir şekilde hazırlanması gerek...Fikirlerinize katılıyorum arkadaşlar...

yldrmmm

Yeni Üye
Sorulması gereken daha önemli konular vardı.Şaşırtmaca olduğunu düşünüyorm.
Sizce bir edebiyat öğrencisinin bu soruların hepsini doğru cevaplaması yeterli olur mu?

mesele o değil ki..adamlar işini biliyor...olanca şeyi ezberledik...çıkan soruları gördük...kesin çıkar dediklerimizden 1 tane bile yoktu...walla ustaca hazırlanmış...ben de şok oldum soruları görünce...

hasret merve

Yeni Üye
mesele o değil ki..adamlar işini biliyor...olanca şeyi ezberledik...çıkan soruları gördük...kesin çıkar dediklerimizden 1 tane bile yoktu...walla ustaca hazırlanmış...ben de şok oldum soruları görünce...
size katılıyorum birçok çalıştığımız konuların soruları bile değişik olarak sorulmuş...soru stilleri çok farklıydı...

yldrmmm

Yeni Üye
ve eminim ki finallere de soru tarzları çok değişik olcak...böyle olmayacağından eminim...tongaya düşürmeye çalışıyolar:D

ramazan-ar

Yeni Üye
ya ben ilk gun ku sınavdan 10 dk içinde yapıp cıktım. ama cevap kağıtlarındaki tc kimlik no yu yapıp yapmadığımı hatırlamıyorum.bi sorun teşkil edermi?

merveg

Özel Üye
size katılıyorum birçok çalıştığımız konuların soruları bile değişik olarak sorulmuş...soru stilleri çok farklıydı...

bende katılıyorum.soru stilleri farklıydı.yinede bi kaçtane çıkmış sorulardan sormuşlar da ordan kurtarıyoruz biraz

cananbest

Yeni Üye
söylediğim gibi sıkı derslerin sınavları pazardı ve 4 tane idi.yalnız şöyle bir durum var en azından %95 kitaba baglı kalmışlar.bu iyi birşey.elbette daha ciddiye aldıgımız konular vardı,ancak şunu anladım ki tüm konuya hakim olmak gerekiyor,ayrıntıda sorulabiliyor.fakat dürüst olmak gerekirse kaynak kitaba paralellik söz konusu idi.batı edebiyatından hiç emin değilim neler yaptım hatırlayamıyorum birde sanırım osmanlıcada şaşırdım biraz.diğerleri daha iyiydi.

catzilla

Yeni Üye
halkla ilişkiler 2.sınıf öğrencisiyim. sınavım gayet iyi geçti, ne varki geçen seneden tek dersim vardı, iletişim bilgisi. işte o beni hasta etti... çok acaip geldi sorular bilemiyorum ne olcek. endişeliyim, stresliyim.

alem68

Yeni Üye
sen şimdi imzada atmamışsındır:) ama cevap kağıdında zaten isim yazıyor.sorun olmayacaktır bence

hasret merve

Yeni Üye
bende katılıyorum.soru stilleri farklıydı.yinede bi kaçtane çıkmış sorulardan sormuşlar da ordan kurtarıyoruz biraz
evet tanıdık sorularda vardı.ama genel olarak bakılırsa eğer
;soru stillerinde değişiklik var finaldede genel olarak tüm kitaptan sorumlu olacağımıza göre şaşkınlık yapmayarak konuları detaylı çalışmak gerek...

merveg

Özel Üye
evet tanıdık sorularda vardı.ama genel olarak bakılırsa eğer
;soru stillerinde değişiklik var finaldede genel olarak tüm kitaptan sorumlu olacağımıza göre şaşkınlık yapmayarak konuları detaylı çalışmak gerek...
haklısın finalde işimiz çok çok daha zor.Rabbim yardımcımız olsun

nda

Yeni Üye
sonuçlar ne zaman belli olur

kevin_norton

Yeni Üye
Evet 2.sınav pazar günkü çok zordu,çok zorlandım demek ki çok çalışmak gerekiyormuş,son güne bırakmamak gerekiyormuş. Finallere şimdiden çalışmaya başladım. Nasip olursa finallerde 90-100 çekmeyi düşünüyorum. Onun için çok sıkı çalışıyorum. Herkese çalışmalarında başarılar dilerim. Saygılarımla....

kevin_norton

Yeni Üye
Benim vize çok kötü finalde full çekmem lazım.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,729
Son üye
Dormanfce