2012 Askerlik Kanunu Değişti, 29 Yaşına Kadar Askerliği Erteleyebiliyoruz!!

kowalski

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
bu kanun yürürlüğe girdi mi acaba? yayınlandı mı resmi gazetede? bilgisi olan?

roger

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Merhaba, ben AÖF- İşletme öğrencisiyim.
Ben de 2 yıl üst üste sınıfta kaldım. Askerliğim tecil edilmez diye, bu sene YGS'ye girdim ve AÖF-kamu yönetimi'ni kazandım.
Bu şekilde yine tecil ettireceğim.
Gerçi buna gerek yokmuş artık. Ama işimi riske atmak istemiyorum.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Merhaba, ben AÖF- İşletme öğrencisiyim.
Ben de 2 yıl üst üste sınıfta kaldım. Askerliğim tecil edilmez diye, bu sene YGS'ye girdim ve AÖF-kamu yönetimi'ni kazandım.
Bu şekilde yine tecil ettireceğim.
Gerçi buna gerek yokmuş artık. Ama işimi riske atmak istemiyorum.
Eğer 1.sınıfta kaldıysanız yeni bir bölüme geçmek sorun olmayacaktır.

android

Yeni Üye
Sayın Yönetici... Yeni ÖSYS öğrenci kılavuzunda (Eylül Ayının),tecil için 2 yıl üst üste kalmama şartı aynen duruyor.Bir bilginiz varmı acaba ?

tnnsgt

Yeni Üye
ben 27 yaşında 1.sınıf öğrencisiyim.4 yıllık lisans bölümü okuyorum.yani 29 umda 3.sınıfta olucam.mezun olmama izin verilirmi acaba?

poppet

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme Yönetimi
hocam askerlik tamam onda sorun yok, ben bu sene dgs ile geçtiğim işletme 3. sınıfta kaldım ,yine daha öncede hazırlık sınıfında kalmıştım sonradan hazırlığı 3. sınıfa aktardılar, bu sezon (2012-2013) tekrardan kayıt yenileme yapıcam değilmi ?

ayrıca askerlik söz konusu olmadan bir bölümden en fazla ne kadar kalabiliriz, yani fazla tekrar durumunda okuldan atılma felan yokmu, okul 7 yıl içerisinde bitirilmeliymiş,

bu sene 3. sınıfta 2. kez kalırsam sonraki yıl işletme yerine iktisat mı seçmek zorunda kalacagım?

kayıt sildirmeme gerek varmıdır?

tecilim 2013 te bitiyor, tecil işlemini okulmu yapacak yoksa benmi ek-c2 yi şubeye götüreceğim?

yardımcı olursanız sevinirim.

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
29 yaşına kadar aynı sınıfta veya farklı sınıfta kalman farketmez. 29 yaşına kadar kayıtlı olduğun müddetçe tecil edilirsin. Ama 29 dan sonra okuduğuna bakmadan askere alırlar. İstersen tek dersle mezun olacak durumda ol.

poppet

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme Yönetimi
sorularıma net cevap alamadım, tecili kendim mi yaptırmam lazım ek-c2 ile yoksa aöf kendisimi yaptırıyor? bu 1

2. cisi kayıt yenileme mi yaptıracağım tekrar?

ayrıca harita kadastro mezunları için bölümler çoğalmış 7 tane bölüm tercih edebiliyormuşuz bunlar nelerdir bilgi verebilirmisiniz, varsa tavsiyeleriniz lütfen.

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
sorularıma net cevap alamadım, tecili kendim mi yaptırmam lazım ek-c2 ile yoksa aöf kendisimi yaptırıyor? bu 1

2. cisi kayıt yenileme mi yaptıracağım tekrar?

ayrıca harita kadastro mezunları için bölümler çoğalmış 7 tane bölüm tercih edebiliyormuşuz bunlar nelerdir bilgi verebilirmisiniz, varsa tavsiyeleriniz lütfen.

Tecili okulda yaptırıyor, isterseniz sizde yaptırabilirsiniz.

Aşağıdaki bölümlerden birinin 3.sınıfına kayıt olabilirsiniz.

İKTİSAT

ÇALIŞMA EKONOMİSİ VE ENDÜSTRİ İLİŞKİLERİ

KAMU YÖNETİMİ

MALİYE

ULUSLARARASI İLİŞKİLER

İŞLETME

KONAKLAMA İŞLETMECİLİĞİ

poppet

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme Yönetimi
bunlardan hangisi işletmeden daha kolaydır,yada enkolayı hangisidir,

hangisini tavsiye edersiniz?

kagawa

Yeni Üye
Bölüm:
Listede Yok
29 yaşına kadar aynı sınıfta veya farklı sınıfta kalman farketmez. 29 yaşına kadar kayıtlı olduğun müddetçe tecil edilirsin. Ama 29 dan sonra okuduğuna bakmadan askere alırlar. İstersen tek dersle mezun olacak durumda ol.
merhaba, ben bu sene bir üniversiteye kaydoldum. 22 yaşındayım, 2013 de tecilim sona eriyor. kaydolduğum üniversiteye gitmekten vazgeçtim. sadece harçları yatırcam, o da kaydım silinmesin diye. yeni kanuna göre 29 yaşına kadar istediğin kadar kal askere almazlar diyor. bu durum devamsızlıktan kalmada da aynı mı? devamsızlıktan kalırsam kaydım silinir mi okuldan, yoksa kaydım silinmez seneye tekrar aynı sınıftan devam edebilirim? yanıtlarsanız sevinirim.

bizzare

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
peki ben 86 doğumluyum ve aöf de 4 yıllık mezunuyum.26 yaşındayım.2.ci bir aöf ya da üni okursam 29 a kadar erteletebilir miyim?
29 yaşına kadar nasıl erteletebilirim?Kaç yaşına kadar ertelenebiliyor????
teşekkürler

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
peki ben 86 doğumluyum ve aöf de 4 yıllık mezunuyum.26 yaşındayım.2.ci bir aöf ya da üni okursam 29 a kadar erteletebilir miyim?
29 yaşına kadar nasıl erteletebilirim?Kaç yaşına kadar ertelenebiliyor????
teşekkürler
İkinci üniversite ile askerliği tecil ettiremezsiniz maalesef. Askerliği diplomanız ile en fgazla 2 yıl daha tecil ettirebilirsiniz. Oda diploma tarihinden itibaren dir.

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
Merhaba

Arkadaşlar ben örgün bir üniversitenin 2. sınıfındayım ve bu sene 2. üniversite olarak açıköğretime başvurdum ...
Daha sonrasında örgün üniverstemin bitmeyteceğini anladım ve okuldan kaydımı almayı düşünüyorum ve bu durumda sadece açıköğretim öğrencisi olacağım ve acaba
askerliğimi yine 29 yaşına kadar tecilletebilirmiyim?

isletmeee

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Mrb,
Hazırlık okumadım
3.sınıf işletme ögrencisiyim
Geçen yıl kalmıştım..
BU YILDA KALIRSAM OKUL HAYATIM BİTİYORMU, ASKERLIGIMI TECİL ETTİREBİLİRMİYİM?

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz