2012 Askerlik Kanunu Değişti, 29 Yaşına Kadar Askerliği Erteleyebiliyoruz!!

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
yeni yönetmelik gereği artık üst üste kalanlar askere alınmıyor. 29 yaşına kadar öğrenimine devam edebilirsin.

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
Mrb,
Hazırlık okumadım
3.sınıf işletme ögrencisiyim
Geçen yıl kalmıştım..
BU YILDA KALIRSAM OKUL HAYATIM BİTİYORMU, ASKERLIGIMI TECİL ETTİREBİLİRMİYİM?[/QUOT

Ikı yıl ust uste kalsanız bile, öğrenci oldugunuz müddetçe askerliği 29 yaşına kadar devam askerliği tecil ettirebilirsiniz...

isletmeee

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Mrb,
Hazırlık okumadım
3.sınıf işletme ögrencisiyim
Geçen yıl kalmıştım..
BU YILDA KALIRSAM OKUL HAYATIM BİTİYORMU, ASKERLIGIMI TECİL ETTİREBİLİRMİYİM?[/QUOT

Ikı yıl ust uste kalsanız bile, öğrenci oldugunuz müddetçe askerliği 29 yaşına kadar devam askerliği tecil ettirebilirsiniz...
Yani bu yılda kaldığımı farzet, 3 yıl yine işletme 3.sınıftan devam edebiliyormuyum?

hero66

Yeni Üye
Bölüm:
Maliye
08.04.1983 doğumluyum ve an itibariyle Tek dersten sorumluyken ders ikiye çıktı (Güz Döneminde "Devlet Borçları" ve Bahar Dönemi "Türkiye Ekonomisi"), ben ne edem nerelere gidem, askeriyeden rica etsem :)

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
Bence hiç gitme kaçak olarak kal ve bu yıl iki dersi de vermeye çalış mezun ol kısa dönem git.

hero66

Yeni Üye
Bölüm:
Maliye
Devlet Memuru olmamdan dolayı iş yerine yazı yazılıyor (Kurumunuzda çalışmakta olan ... Tc numaralı ... ... isimli kişi asker kaçağı olmasından dolayı ... ) iş yeri bizde öyle biri yok diyemez :D

android

Yeni Üye
Merhabalar.Yeni askerlik yasası hala geçerlimi,iki yıl üst üste kalanların askerliği tecil oluyormu? Birde ben geçen yıl 3.sınıf öğrencisiydim kaldım,bu yıl 7.dönemin tüm derslerini aldım ve 7.yarıyıl öğrencisi olarak gözüküyorum.Bu yıl 7.ve 8.yarıyılın tüm derslerini veremessem iki yıl üst üste kalmışmı olacağım? Teşekkürler...

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
Merhabalar.Yeni askerlik yasası hala geçerlimi,iki yıl üst üste kalanların askerliği tecil oluyormu? Birde ben geçen yıl 3.sınıf öğrencisiydim kaldım,bu yıl 7.dönemin tüm derslerini aldım ve 7.yarıyıl öğrencisi olarak gözüküyorum.Bu yıl 7.ve 8.yarıyılın tüm derslerini veremessem iki yıl üst üste kalmışmı olacağım? Teşekkürler...
merhaba arkadaşım, yeni mevzuat gereği (her ne kadar aöf bunu kendi sitesinde bir türlü güncellemediyse de) 29 yaşına kadar okuduğun sürece askerliğin tecil edilmekte. kısaca; kayıt yenilettiğin sürece istersen her sene kalabilirsin. 29 yaşına kadar sıkıntı yok. ama 29 yaşında okulu hala bitirememişsen, gözünün yaşına bakmazlar...

3rt4n

Yeni Üye
Herkese Merhaba,
Ben askerliğimi geçen sene 2015'e kadar ertelettim. Şu anda önlisans programlarından bir tanesine kayıtlıyım.
Ama bu sene derslerme iş yoğunluğundan dolayı fazla vakit ayıramadığım için büyük ihtimalle sınıf tekrarı yapacağım.
Bu durumda tecilim 2015 eylülde bitiyor galiba. Benim merak ettiğim; 2 senelik üniversiteyi bitirdikten sonra dikey geçiş
yapsam tecilim okul tarafından tecil ediliyor mu yoksa asker kaçağı durumuna mı düşüyorum acaba?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

aganaber

Yeni Üye
arkadaşlar, 4 yıllık mezuniyetten sonra 2 yıl askerliği tecil ettirdim. Bu süre zarfında yoklama kaçağı bildirimiyle 27tl para cezası geldi. Bundan sonra büre içerisinde yüksek lisansa yazıldım ve sevk tehiri için yazı gönderecekler. Askerlik şubesi bunu probleme dönüştürüyor mu? ilginize teşekkürler...

kralfb

Yeni Üye
25 yaşındayım 2 yıllıktan dikey geçiş yaptım işletme bölümüne 4 sınıfı okucam tecilim bu sene ekimde bitiyo açıköğretim bildiriyomu askerlik şubesine yoksa benmi gidicem tecil için ?
bu konu hakında bilgi verirmisiniz tşkler

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
25 yaşındayım 2 yıllıktan dikey geçiş yaptım işletme bölümüne 4 sınıfı okucam tecilim bu sene ekimde bitiyo açıköğretim bildiriyomu askerlik şubesine yoksa benmi gidicem tecil için ?
bu konu hakında bilgi verirmisiniz tşkler
Tecili okulda yaptırıyor, isterseniz sizde yaptırabilirsiniz.

C

celilgultekin

Misafir
ne zman btirsem?

Arkadaşlar 06/07/1986 doğumluyum. Açık öğretim üniverstiesi işletme bölümü 4.sınıftayım 2 dersim kaldı. okulu uzattım. şimdi ben bu yıl okuldan mezun olursam eğer Ocak 2014 mezun olmuş olacağım yani 28 yaşında iki yıl tecil hakkım doğacak ? galiba 30 yaşına kadar tecilli olacağım?? arkadaşlar ben okulu gene uzatırsam 1 yıl 29 yaşımın içerisinde mezun olursam sorun çıkarmı 31 yaşına kadar tecil ettire bilirmiyim?

lMcLaReNl

Yeni Üye
aöf 4. sınıf ögrencisiyim güz döneminden 2 dersim bahar döneminden büyük ihtimal 3 dersim kaldı ve 20.06.1985 doğumluyum 31.12.2014 itibari ile tecilim bitiyor 2015 haziranda okul biter 6 ay için ben uzun dönemmi askerlik yapacam ? haziran ayına kadar erteletme gibi bir durumum varmı acil cevap bekliyorum? tşklr

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Arkadaşlar 06/07/1986 doğumluyum. Açık öğretim üniversitesi işletme bölümü 4.sınıftayım 2 dersim kaldı. okulu uzattım. şimdi ben bu yıl okuldan mezun olursam eğer Ocak 2014 mezun olmuş olacağım yani 28 yaşında iki yıl tecil hakkım doğacak ? galiba 30 yaşına kadar tecilli olacağım?? arkadaşlar ben okulu gene uzatırsam 1 yıl 29 yaşımın içerisinde mezun olursam sorun çıkarmı 31 yaşına kadar tecil ettire bilirmiyim?

Tecil işlemi yıllık olarak yapılır. Ekim ayında kayıt yenilettiğinde 1 yıllık tecilin yapılır. Sorun olacağını sanmıyorum.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
aöf 4. sınıf ögrencisiyim güz döneminden 2 dersim bahar döneminden büyük ihtimal 3 dersim kaldı ve 20.06.1985 doğumluyum 31.12.2014 itibari ile tecilim bitiyor 2015 haziranda okul biter 6 ay için ben uzun dönemmi askerlik yapacam ? haziran ayına kadar erteletme gibi bir durumum varmı acil cevap bekliyorum? tşklr
Tecil işlemleri yıllık olarak yapılır. Yani ekimde kayıt yenilettim o ay veya bir sonraki ay tecil işlemin 1 yıllık yapılır. Sorun olacağını sanmıyorum.

nephthys

Yeni Üye
Bölüm:
Listede Yok
Merhaba ben 88 doğumluyum ve liseden sonra 3 yıllık tecil hakkımı kullanmıştım. ondan sonra ne ben askerlik şubesine gittim ne de onlar beni aradı. bu sene sınavlara girip üniversiteyi kazandım. şimdi şubeye gitsem tecil ederler mi yoksa direk askere mi alırlar?

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz