Adalet Önlisans Programı

yavuzturk

Yeni Üye
Ben 2. üniversite olarak okuyacağım harçlar ne kadar bilgisi olan var mı ?

üye

Yeni Üye
slm arkadaşlar.bende adalet 1.sınıfım.bölümümüzü 4 yıllık yapma imkanımız varmı.yardımcı olursanız sevinirim

üye

Yeni Üye
ben ilk dönem için 230 verdim

üye

Yeni Üye
slm arkadaşlar.bende aranızda yeniyim.1.sınıfım.adalet okuyorum.bi sorum olacak:bölümümüzü 4 yıllık yapabiliyormuyuz.hukuğa geçiş imkanımız varmı.şimdiden teşekürler.cevaplarsanız sevinirim.

jazzsever

Yeni Üye
Murat açıköğretim kitabını aldım, konu anlatımlı ve test ağırlıklı.. Ben memnun kaldım.. Tavsiye ederim.

rsnynk

Yeni Üye
arkadaşlar bu bölümün soru ve cevaplarını yayınlayacak kimse yokmu yawww

cihad90

Yeni Üye
bu bölümün 3 sınıf ı yoktur dikey gecis sınavına girerek örgün ögretime gecebilirsiniz

huris

Yeni Üye
evet bu bölümün açıköğretimi var ve ben birinci sınıf öğrencisiyim

hhiillaalll

Yeni Üye
ben bu sene ygs ye girdim barajı aşacağımı zannediyorum.açıktan kamu yönetimi okuyordum ve bu sene dondurdum.eşit ağırlık mezunuyum.acaba adalet bölümünü tercih edebilirmiyim...bilgisi olan arkadaşların yardımını rica ediyorum.şimdiden teşekkürler

DAMLA^^

Yeni Üye
arkadaşlar açık öğretim de ne kadar güzel bölümler varmış ..bu siteye üye olunca malesef öğrendim ..bence dışarıda okumak daha güzel... çalıştıktan sonra başardıktan sonra bir farkı yok... açöf bazı bölümlerini biliyrdum ama bu kadarını bilmiyordum..keşke daha önce öğrenseydim.ben örgün üniv. okudum.. hilal arkadaşım benim bir bilgim yok ama size tavsiyem iyi araştırın iyidüşünün öyle karar verin..eğitim çok önemli seçilen değil seçen olun...inşallah herkes için hayırlısı olur..ALLAH C.C hepimizin yardımcısı olsun...

nashjhn

Yeni Üye
arkadaslar burada acıkogretım adalet bolumune gırım sonra notları yuksek tutarak dgs ıle orgun hukuka gecerım dıyenler benım gıbı hayal kurmasın cunku bu yok alın sıze yasa:

http://www.mevzuat.adalet.gov.tr/html/20344.html

Madde 9 - Merkezi Açık Yükseköğretim ve dışardan (Ekstern) Yükseköğretimden örgün Yükseköğretime geçiş yapılamaz.

yavuzturk

Yeni Üye
arkadaslar burada acıkogretım adalet bolumune gırım sonra notları yuksek tutarak dgs ıle orgun hukuka gecerım dıyenler benım gıbı hayal kurmasın cunku bu yok alın sıze yasa:

http://www.mevzuat.adalet.gov.tr/html/20344.html

Madde 9 - Merkezi Açık Yükseköğretim ve dışardan (Ekstern) Yükseköğretimden örgün Yükseköğretime geçiş yapılamaz.
Bu muhtemelen değişmiştir arkadaşım, çünkü geçen arkadaşlar oldu Hukuk fakültesine...

Brohmir

Yeni Üye
Arkadaşlar ben bu sene barajı geçtim.
Eskişehir Anadolu Üniversitesi Adalet Önlisans Programına kayıt olabilir miyim?

blue35black

Yeni Üye
benim için önemli..

arkadaslar adalet onlisans programini bitirip dgs'ye girerek hukuk yazabiliyoruz bunu biliyorum da sormak istedigim sey su: bildiginiz gibi dgs'yi kazanmanin en belirgin seylerinden birisi de 'aobp'. yani agirlikli basari puani. simdi bu puan normal orgun ogrenimlerde 30 ile 80 arasi degisebiliyor. ancak 5 kisiden az mezun verilen bolumlerde standart 50 puan veriyolar. demek istedigim sey su ki; biz burayi okuyup dgs'ye girdigimiz vakit bize normal orgun egitimdeki gibi mi puan verecekler yoksa standart bi puan mi olacak? ornegin benim acik ogretim adalet bolumundeki diploma notum 100 uzerinden 80-85 gelirse dgs'ye girerken en az 70-75 agirlikli basari puanim gelir mi? benim kafami karistiran konu bu. okudum yazdiklarinizi. hukuka girebiliyor demissiniz ama dgs'de puanlar cok ucuk. eger aobp puanin 70in uzerinde olmazsa girmen imkansiz gibi bisey.. sizlere de ek bilgi olsun ve bu konuda gercekten bilgisi olan biri varsa yazmasini rica ediyorum. mesela bu programdan mezun olup dgs'ye giren bi arkadas varsa diploma notunu ve aobp puanini paylasirsa benim icin cok guzel olur. simdiden tesekkurler..

Mustafa_64

Yeni Üye
bu yıl bu bölüme kayıt oldum haydi hayırlısı :)

adalet30

Yeni Üye
aöf portal e sınavı çöz murat yayınları testleri ezberle

adalet30

Yeni Üye
çıkmış sorularıda unutmayın en az 5 adet tekrar çıkar

adalet_elçisi

Yeni Üye
Bölüm:
Adalet
slm arkadaşlar aklım bu yeni sisteme bir türlü yatmadı ben 2. sınıfta kaldım 3 dersten derslerim 1. sınıftan ingilizce 2. sınıftan atatürk inkilapları, ve memur hukuku şimdi sorum şu bu güz döneminde örneğin memur hukuku 10 ünite bunların hepsinden mi sorumluyuz. anlamadım ne yapacam eski sistem gibi mi yoksa? ders çalışmaya daha başlamadım bile bu mesajımı okuyup cevap vermek isteyenler aenes1984@hotmail.com mail atabilirler hayrına

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz