aöf formasyon nasıl olacak

ilk öncellikle murat arkadaşımıza tşk.ediyorum..anlayışı ve hoş görüsü için güzel düşünüp mantıklı yorumlarda bulunmuş saptırmamış bazı şeyleri doğru olanı yazmış inşallah yolunuz açık olur her zaman sizin gibilerinki... ...
Ben teşekkür ederim,sizin bizim yok umarım hepimizin önü açık olur..

kevin_norton

Yeni Üye
Bu sadece sizin bölümde oluyor.Ama Türk dili ve edebiyatında çok değerli Profesör ve doçentlerde var.

Prof. Dr. Mehmet Mehdi ERGÜZEL
Prof. Dr. Zikri TURAN
Prof. Dr. Hasan AKAY
Prof. Dr. Vahit TÜRK
Doç.Dr.Bayram Ali KAYA
Doç. Dr. Yılmaz DAŞÇIOĞLU
Yrd. Doç. Dr. Musa AKSOY
Yrd.Doç.Dr.Türker EROĞLU
Yrd.Doç.Dr. Paki KÜÇÜKER
Yrd. Doç. Dr. Kenan ACAR
Yard.Doç.Dr. M. Emin ERTAN
Yrd.Doç.Dr.Selçuk KIRBAÇ

Sadece bunları yazayım dedim.. Zikri Turan Türkiye'nin en büyük dilcilerinden olan Osman Nedim Tuna'nın öğrencisidir.Paki Küçüker Türkiye'nin en büyük hocalarından olan Tuncer Gülensoyun Öğrencisidir.. Mehdi Ergüzel hocamız Mehmet Kaplanın öğrencisidir.. Hocalarımızın hepsi kendi alanlarında uzmandır...Ben isimleri verdim bu isimleri araştırmak size kalmış:)))) Hocalıklarına laf söylettirmem ama notları çok kıt olan hocalar... Mehdi hocamızı bu konuda ayırıyorum bize edebiyatı yaşatan hocamızdır.. Hepsinin biyografilerini kariyerlerini okuyun tezlerini araştırın ve kimlerin yetiştirdiği öğrenciler olduğunu görün ondan sonra üniversitemizdeki hocaların kalitesini sizinle tartışalım

kevin_norton

Yeni Üye
Prof. Dr. Mehmet Mehdi ERGÜZEL
Prof. Dr. Zikri TURAN
Prof. Dr. Hasan AKAY
Prof. Dr. Vahit TÜRK
Doç.Dr.Bayram Ali KAYA
Doç. Dr. Yılmaz DAŞÇIOĞLU
Yrd. Doç. Dr. Musa AKSOY
Yrd.Doç.Dr.Türker EROĞLU
Yrd.Doç.Dr. Paki KÜÇÜKER
Yrd. Doç. Dr. Kenan ACAR
Yard.Doç.Dr. M. Emin ERTAN
Yrd.Doç.Dr.Selçuk KIRBAÇ

Sadece bunları yazayım dedim.. Zikri Turan Türkiye'nin en büyük dilcilerinden olan Osman Nedim Tuna'nın öğrencisidir.Paki Küçüker Türkiye'nin en büyük hocalarından olan Tuncer Gülensoyun Öğrencisidir.. Mehdi Ergüzel hocamız Mehmet Kaplanın öğrencisidir.. Hocalarımızın hepsi kendi alanlarında uzmandır...Ben isimleri verdim bu isimleri araştırmak size kalmış:)))) Hocalıklarına laf söylettirmem ama notları çok kıt olan hocalar... Mehdi hocamızı bu konuda ayırıyorum bize edebiyatı yaşatan hocamızdır.. Hepsinin biyografilerini kariyerlerini okuyun tezlerini araştırın ve kimlerin yetiştirdiği öğrenciler olduğunu görün ondan sonra üniversitemizdeki hocaların kalitesini sizinle tartışalım
ben de notu kıt olan hocalardan bahsediyorum. Kalitesi yüksek. Bunda tartışma yok. Ama not herşey mi. Öğrencileri notla korkutan.Notu bir silah gibi kulanan ne kadar eğitimcidir.Su aygırlarında yarm ton mu ne beyin varmış. Herşey bilgi demek değildir. Bu öğrenciler mal değil ki.Alınıp satılan birşey değil ki. Sonra Ahlak ta var,insanlık var.Uluslararası değerler var.İstediği kadar bilgili olsun ukalalilikle eğitim bağdaşmaz. Bilgisi varsa öğretsin.Bana bilgisini akataramıyorsa ne faydası var. Bak bir düşünür diyor ya insan var insancık var. İnsan bilgiyi eşşek gibi sırtına alıp sırlatmamalı. Eğer bir marifeti varsa etrafına ışık vermeli aydınlatmalı.Mesala ben yarın örgüne sizin ünivertiye geçsem okusam.Benim bu yazımı okuyan hocaların benimle ugraşır,notlarımı kıraralar.Belki de kırmazlar. Ben eski kurtum benimle ugraşılmaz.gerekirse bütün kitapları gece gündüz okurum yine notumu o hocaya indirttirmem. Benim 100 lük kağıtıma 50 mi verecek ozaman 200 lük kağıt veririm.

Yaşanmadan bazı şeyler hakkında yorum yapmak zor olur.Ahlaki ve insani değerler üniversitemizde zaten mevcuttur ki bunun ödülünü 2010 ulusal kalite ödülünü alarak gösterdik.. Neyse tartışmanın fazla da bize bir şey kazandırmayacağı kanısındayım.Dediğim gibi bir şeyler hakkında yorum yapabilmek için empati kurmak yahut o ortamda bulunup oranın tenefüsü solumak ve orada yaşamak gerekir.Sağlıcakla kalın.. Esenlikler

kevin_norton

Yeni Üye
Beni eklemeyi unutmuşsun.:D Gelecekte inşallah.
Ordinaryüs Prof. Dr. Kevin Norton

DAMLA^^

Yeni Üye
kevin norton arkadaşım ben size yönelik bir şey demedim isim de vermedim sadece böyle söyleyenler var dedim ve bir çok şey için dedim yani sizin için kullanmadım ben zaten öyle duymuştum ben sadece her zaman belge olsa daha iyi olur karışıklık olmasın diye kafalar karışmasın diye dedim..ama benim söylediğiminde bir kanıtı yok belirtim zaten sadece duydum dedim...neyse herne kadar kesin kanıt gösterdiysenizde burası türkiye sistem her zaman değişebiliyor zamanlakesinleşecektir çünkü duyum aldığım yerde üniv...üniv.diretmeleride var neyse hayırlısı olsun...inşallah...böyle bir kanıt istememiştim sizden yorulup yayınlamışsınız verdiğiniz emek için sağolun...

merd

Yeni Üye
adamlar bu bölüme 10 milyonluk pardon 10 bin kişilik kontenjan koyuduguna göre bence formasyon alabilirsiniz

DAMLA^^

Yeni Üye
herkese başarılar..Allah (c.c) hepimizin yardımcısı olsun..

merd

Yeni Üye

Sonunda ya, sonunda kabul edebıldın :D
ama nasıl ? :D

bari bin kişilik kontenjan koysalardı üniversitelerdeki yobazlar aöflüsün diye kafadan elemeseydi neyse belki bi vicdan sahibi çıkar ortalama yüksek olursa bizi de topluma kazandırır :D

eylülbalım

Yeni Üye
ecrın nedır bu kontenjan olayı cnm bılgı verırmısın bılııyorsan?

merd

Yeni Üye
hainlik yapma melis

cananbest

Yeni Üye
Birincisi 19 yaşımı eylülde dolduracağım 20 den gün alacağım bu ufak bir ayrıntı onu geçelim:) İkincisi üniversitede ortalamam gayet iyi ve bana bölüm başkanımızın dediği şeyleri uyguluyorum:) yakıtım bitmez benim sen rahat ol;) Senin de dediğin gibi henüz 18-19 yaşındayım.Ben bu yaşta ne alırsam benim yararımadır.Yaş ilerledikçe yeni yeni sorunlar artacak ve belkide eğitimimi düşünemez olacağım.O yüzden biraz sıkılacağım,daralacağım hatta asosyal bir insan olacağım ama ikinci üniversite ve ingilizce mevzusunu bu yaşlarda halletmek benim için daha doğru;) Senin dediğin üniversite öğrencileri gibi okula gidip gelenlerden değilim sadece;) Aynı zamanda çalışıyorum ve ona rağmen her hocamla aram çok iyi ortalamam güzel ve bölüm başkanımızın ortalaman çok yüksek olacağına farklı bir dalda uzmanlaş bir an önce de ingilizceni hallet bitirme tezin benden demesi bana ayrı bir mutluluk veriyor;)

Formasyon mevzusuna gelince.Çok sayıda öğrencinin olduğu Anadolu Üniversitesinin rektörü şayet çıkıp bir açıklama yapıyorsa bu açıklamaya biz yalan diyemeyiz.Saü de formasyon verilmeyecek diye tartışmalar çıkmıştı ama son alınan karara göre ve yökün de onaylamasına göre 2.50 ortalama yapan alttan en az 2 dersi olan öğrenciler 3.yıldan itibaren formasyonlarını alacaklar.Bu tür haberler aöf içinde çıkar ve çıkacaktır da.Ama rektör şayet bu bölümü bitirenler ve gerekli şartları sağlayanlar öğretmen olabilir derse orada iş bitmiştir çünkü ortada 1 milyon öğrenci söz konusu.

Açık öğretim öğrencisi 4 yıl okuyacak les'e girecek belirli bir puan yapacak 4.5-5 milyar verecek formasyonunu alacak sonra kpss ye girecek hem örgünlüden hem de eğitimliden yüksek puan yapacak(85-90) ve sonrada siz bu insanlara öğretmen olma diyeceksiniz el insaf.

Açıköğretim edebiyat sorularına baktım.Gerçekten çalışmadan yapılabilecek sorular değil arkadaşlar.Her ne kadar testte olsa hoca kahrı çekilmese de ve bazı konularda eksik kalınsa da dediğim gibi kendini güzel yetiştiren formasyonunu alan ve kpss den yüksek alan birisi rahatlıkla öğretmen olabilir.Moral bozmanın bir manası yok.Aslında bunun tartışması veya buna karşı çıkmak çok yersiz olur.Herkesin rızkı önceden yazılmıştır.O yüzden öğretmen olamazsınız şöyle olursunuz böyle olursunuz gibi polemiklere girmenin bize zarar vereceği kanısındayım.

Sağlıcakla....:cool:
yaşınıza istinaden konuşuyorum,bu yaşta bu olgunluga,bu duyarlılıga ve bu mütevaziliğe sahip oldugunuz için kendi adıma size teşekkür ederim.yolunuz her konuda açık olsun.

kevin_norton

Yeni Üye
bunun hainlikle ne ilgisi var merd bence en baştan kontenjanlı olmalıydı zaten gercekten edebıyat okumak ısteyenlerın yanında edebıyatta okuyorum gibisinden laf olsun dıye yıgılma olmaz.

Yani.Laf olsun diye okuma olmaz.

edebiy@tçı

Yeni Üye
aslında bnm kafama takılan formasyondan önce örgüne geçiş meselesi kesin bşe bilen var mı bu konuda???????formasyon kaçıncı sınıfa geçince alınabiliyo aöf tde için bilen var mı???????

eylülbalım

Yeni Üye
aslında bnm kafama takılan formasyondan önce örgüne geçiş meselesi kesin bşe bilen var mı bu konuda???????formasyon kaçıncı sınıfa geçince alınabiliyo aöf tde için bilen var mı???????
benım kesın bı bılgım yok canım bılmedıgım konularda da konusmayı sevmem bazıları gibi ;) yanlıs bılgılendırme olmasın o yuzden benden cevap maalesef yok:eek:

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,730
Son üye
Seriesvtk