Aöf Hakkında Sorun Cevaplayalım

cengiztufan

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Guz donemı dersleri farklı, bahar donemı dersleri farklıdır..
İstısna dersler dışında (Matematık ve Ingılızce gibi)
tşk.ler
aldım kitaplarımı

akatsuki

Yeni Üye
Bölüm:
Fotoğrafçılık
selam merhabalar sorum biraz garip olucak 2 mart pazartesi mesai saatine kadar kayıtlar bitiyomuş bu kaç oluyor acaba babamdan para almayı unutmuşumda akşam 7:30 da geliyor babam hemen vakıfbank atm den yatırsam olurmu?

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
selam merhabalar sorum biraz garip olucak 2 mart pazartesi mesai saatine kadar kayıtlar bitiyomuş bu kaç oluyor acaba babamdan para almayı unutmuşumda akşam 7:30 da geliyor babam hemen vakıfbank atm den yatırsam olurmu?
Evet, yatırabılırsınız.
Atm'den para yatırmayı kısaca izah edicem,
Vakıfbank atm'sinde ilk önce Giriş tuşuna basınız,
Ödemelere tıklayınız,
Üniversite ödemelerine tıklayınız TC Kimlik numaranızı yazıp,
Anadolu Üniversitesinin kodu 9926 onu tuşlayıp girişe basınız.
Daha sonra gelen ekranda 01 yapıp ileriye basınız.
Son olarakta telefon mumaranızı yazmak isterseniz yazabılırsınız ve çıktı alıyorsunuz.
Dekont şimdilik sizde kalsın, kaydınız yenilenmiştir yazısı ve kitaplarınızı aldıktan sonra atabilirsiniz.

akatsuki

Yeni Üye
Bölüm:
Fotoğrafçılık
çok teşekkür ederim babam şimdi geldi :D hallettinmi dedi tabi baba dedim o da verdim sanıyo gizlice cebinden aldım azar yemeden :D
şimdi gidiyorum çok iyi bir insansınız mezum olduğumda özel olarak tekrar size teşekkür edicem..:D

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
çok teşekkür ederim babam şimdi geldi :D hallettinmi dedi tabi baba dedim o da verdim sanıyo gizlice cebinden aldım azar yemeden :D
şimdi gidiyorum çok iyi bir insansınız mezum olduğumda özel olarak tekrar size teşekkür edicem..:D

Rica ederim..Mezuniyet ile ilgili güzel haberlerinizi en kısa zamanda bekliyoruz. :)

mrvckc

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar,sorum saçma gelebilir ama , , ben 2yıl celal bayarda önlisans yere yönetim okudum. Daha sonra 4yıla çikarmak için aöfe kamu yön. Kayıt yaptirdim. Ve oylede 2yılı bitirdim 4yıl oldum.
Sorum şu: aöfte okudugum 2yılı iptal etme gibi bi şansım varmı? Yani şuan lisans mezunuyum. Ama ben onlisans mezunu olmak istiyorum ve kpss yede onlisans olarak grmek istiyorum.. Oyle bi sansim varmı? Cevaplarsaniz çok sevinirim.

Dekalb

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Merhaba arkadaşlar,sorum saçma gelebilir ama , , ben 2yıl celal bayarda önlisans yere yönetim okudum. Daha sonra 4yıla çikarmak için aöfe kamu yön. Kayıt yaptirdim. Ve oylede 2yılı bitirdim 4yıl oldum.
Sorum şu: aöfte okudugum 2yılı iptal etme gibi bi şansım varmı? Yani şuan lisans mezunuyum. Ama ben onlisans mezunu olmak istiyorum ve kpss yede onlisans olarak grmek istiyorum.. Oyle bi sansim varmı? Cevaplarsaniz çok sevinirim.
Merhaba,

Hayır, iptal edemezsiniz. Lisanstan girmeniz gerekiyor. 2015 KPSS (ki 2015'te önlisans zaten yok) kılavuzu yayınlanmadı ama bilgi olması açısından 2014 KPSS kılavuzuna bakabilirsiniz.

Madde 1.4

izemela

Yeni Üye
Bölüm:
Dış Ticaret
Merhaba :) yine ben

2.univ . Dis ticaret okuyordum , yanliz bolum degismek istiyorum sizce sildirip gecis yapsam mumkun mudur ? Sanirjm bu islemler agustosda yapilirmis ..

KartalTuyu

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. Bir bilen varsa lütfen yardımcı olsun.saglik kur. Işletmeciliği 3. Siniftayim( uzattım). Güz donemi GNO 1.99 ve 1 FF 2 tane de DD var. bahar Döneminde de 3 dersten sınava girdim. Bu derslerinden geçer ve GNO 2.00 in üstünde olursa yıl sonunda DD olan derslerden geçip tek ders Sınavına girebilirmiyim?

Dekalb

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Merhaba arkadaşlar. Bir bilen varsa lütfen yardımcı olsun.saglik kur. Işletmeciliği 3. Siniftayim( uzattım). Güz donemi GNO 1.99 ve 1 FF 2 tane de DD var. bahar Döneminde de 3 dersten sınava girdim. Bu derslerinden geçer ve GNO 2.00 in üstünde olursa yıl sonunda DD olan derslerden geçip tek ders Sınavına girebilirmiyim?
Merhaba,

Evet. Bahar dönemi sonunda 2.00'ın üzerine çıkarsanız FF hariç bütün dersleri geçersiniz. FF de kalan tek dersiniz ise tek ders sınavına girebilirsiniz.

savdac

Yeni Üye
Bölüm:
Çalışma Ekonomisi
Merhaba bir konuda tecrübeli insanlar tarafından yönlendirilmem lazım. 7 senedir ÇEKO okuyorum ama 2 .sınıftayım pek önemsemedim sınavlara girmiyorum yıllardır. ama şimdi sınavsız geçiş kullanarak önlisans bir bölüm tercih edip şuan okuduğum bölümden kaydımı sildirip sil baştan baslıyacam. Mağaza yöneticiliği yaptığım için perakande satış ve mağaza yönetimi bölümü okumak istiyorum fakat bir yandan kpss ye hazırlanıp memur olmak gibi bir niyetim de var. çok arada kaldım. Perakende satış okursam kpss de faydası olur mu. Herkes adalet oku diyor çünkü memurluk için avantajları fazla olan bir bölümmüş. Ama eğer ki kpss de iyi sonuc alamazsam mesleğime katkısı olması açısından perakende satış mağaza yönetimi bölümü bana daha yakın geliyor. Diyelim ki perakende satışa kayıt oldum ve kpss de 80 üstü puan alabilirsem bana getirisi olur mu.Bu bölümle ilgili önü açık mı değil mi pek bilgi yok internette. Yardımcı olmanızı rica ederim. Teşekkürler

M

Mezun muyum?

Misafir
Mezun muyum?

2014 1. Dönemde ff yok ama uyarı var... 2014 2. Dönemde gno 2 nin üzerinde ve ff yok. Mezun muyum

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Merhaba bir konuda tecrübeli insanlar tarafından yönlendirilmem lazım. 7 senedir ÇEKO okuyorum ama 2 .sınıftayım pek önemsemedim sınavlara girmiyorum yıllardır. ama şimdi sınavsız geçiş kullanarak önlisans bir bölüm tercih edip şuan okuduğum bölümden kaydımı sildirip sil baştan baslıyacam. Mağaza yöneticiliği yaptığım için perakande satış ve mağaza yönetimi bölümü okumak istiyorum fakat bir yandan kpss ye hazırlanıp memur olmak gibi bir niyetim de var. Çok arada kaldım. Perakende satış okursam kpss de faydası olur mu. Herkes adalet oku diyor çünkü memurluk için avantajları fazla olan bir bölümmüş. Ama eğer ki kpss de iyi sonuc alamazsam mesleğime katkısı olması açısından perakende satış mağaza yönetimi bölümü bana daha yakın geliyor. Diyelim ki perakende satışa kayıt oldum ve kpss de 80 üstü puan alabilirsem bana getirisi olur mu.Bu bölümle ilgili önü açık mı değil mi pek bilgi yok internette. Yardımcı olmanızı rica ederim. Teşekkürler
Perakende Satış'ın KPSS de bir faydası olmaz kanaatindeyim. Ama tabii kadro açılırsa olur, ama şu ana kadar bu bölümle ilgili kadro açılmadı.. Ama ancak 3001 kadro ile düz memurluk olarak tercihte bulunabilir.. Yanlız düz memurluk için 80 puan düşük.. 85 ve üstü puan alanlardan memur alımları yapılmakta.. Adalet bolumu okuyanlar 70 puan ile zabıt katipliği başvurusunda bulunabilir..Başvuru da bulunduktan sonra, sözlü sınavı geçerse Adalet Bakanlığında zabıt katibi olur.. (2014 Kasım ayında Zabıt Katipliğine atamalar oldu) Bakınca Adalet bölümünün avantajı var ama Adalet okuyan binlerce insan var. Tabi düz memur olmak isteyen yüzbinlerce insan olduğunu düşününce Adalet daha cazip geliyor.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
2014 1. Dönemde ff yok ama uyarı var... 2014 2. Dönemde gno 2 nin üzerinde ve ff yok. Mezun muyum
2.dönem sonunda GNO 2,0'ın üzerinde ve her iki dönemde de FF dersin yok ise başarılı olmuşsun, son sınıfta isen eğer ve alacağın başka ders yok ise mezun oldun demektir. Hayırlı olsun.

Niyaziiiii

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
arkadaşlar merhabalar . benim 2015 güz dönemi not ortalamam 1.90 cc altı 3 dersim var ancak FF iki dönemdede yok !!
Benim merakım şu Ben bahar döneminde 3.47 ortalama yaptım genel not ort. ise 3.20 bahar dönemi hepsi cc üstü .
BENİM SORUM ŞU
BENİM İLK DÖNEMDEKİ 3 TANE DERSİM DE MUAF SAYILACAK MI ??

Dekalb

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme

lsg

Yeni Üye
Bölüm:
Listede Yok
arkadaşlar 2. sınıf bilgisayar programcılıgı 2.ögretim normal üniversite okuyorum alttan kalan dersim yok açık ögretime geçebilirmiyim 2.sınıf olarak devam etmek istiyorum böle bir imkan var mı varsa nasıl yapabilirim .

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Açıköğretimde Bilgisayar Programcılığı bölümü olmadığı için maalesef Yatay Geçiş yapamazsınız.

K

Kayıtsız Kullanıcılar

Misafir
AÖF

Hocam Merhaba ben bankacılık ve Sigortacılıktan bu sene mezun oldum acikogretim den devam etmek istiyorum hangi bölümlere gecis yapabilirim?

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,731
Son üye
Linksysfvy