Aöf Hakkında Sorun Cevaplayalım

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Puanları ve Başarı Sıraları YGS-1 YGS-2 YGS-3 YGS-4 YGS-5 YGS-6
Puanı 120,54677 122,06312 129,69400 128,13856 125,41502 123,16612
Başarı Sırası 1929380 1921966 1892101 1908930 1903048 1906038

hocam buda 2015 ygs puanı okul puansız pek umudum yok ama açık öğretime kayıt yptırabilirmiyim lütfen cvplarsan sevinirim
Eğer Meslek lisesi mezunu değilseniz, YGS barajı olan 140'ı aşamadığınız için tercih yapma veya kayıt olma hakkınız yok maalesef.

asgulen

Yeni Üye
Bölüm:
Sosyoloji
Anadolu üniversite aöf sosyoloji kazandım. Okula gidip derslere girme şansım var mı?

onursalci

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Kayit yaptirma

On lisans mezunuyum. 2010 yilinda 3. Sinifta okurken tecilimi bozdurdum ve askere gittim. Okul durumumu dondurma yada sildirme gbi bir islemi askerlik subesinden otomatik olarak ogreciligimin dusecegi bilgisi aldigimdan yapmadim. Simdi tekrar kayit olmak istiyorum bunu dikey gecis dahilinde yapmam mumkun mu? Ozaman isletme programindaydim tekrar kayit yapmam durumunda islemeye mi devam edecegim. Yoksa yeni bir kayitla bolumde mi secebilirim. Simdiden tesekkur ederim.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
On lisans mezunuyum. 2010 yilinda 3. Sinifta okurken tecilimi bozdurdum ve askere gittim. Okul durumumu dondurma yada sildirme gbi bir islemi askerlik subesinden otomatik olarak ogreciligimin dusecegi bilgisi aldigimdan yapmadim. Simdi tekrar kayit olmak istiyorum bunu dikey gecis dahilinde yapmam mumkun mu? Ozaman isletme programindaydim tekrar kayit yapmam durumunda islemeye mi devam edecegim. Yoksa yeni bir kayitla bolumde mi secebilirim. Simdiden tesekkur ederim.
Aöf bürosuna gidip kaydınızı sildirmek istediğinizi ve önlisans diplomanızı alın, Sonra Lisans Tamamlama kayıt tarihleri içinde 3.sınıfa kayıt olabilirsiniz. Bu şekidle İktisat, kamu Yönetimi, maliye,i Çalışma Ekonomisi gibi bölümlere kayıt olabilirsiniz.

Sizin eğer kaydınız duruyorsa bu işleri yapmanıza gerek yok, direk kayıt yenileyerek te kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Ama öğrencilik haklarından yani öğrenci pasosu alma, öğrenci belgesi alma gibi durumlardan yararlanamazsınız.

esmadrlnk

Yeni Üye
Bölüm:
Sağlık Kurumları
arkadaslar bende bu sene aöf önlisans saglık kurumları bolumune yerlestm. kafam da bır cok soru var. bu bolumle ılglı kısıler bana ulasabılırler mı acaba...:confused:

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
arkadaslar bende bu sene aöf önlisans saglık kurumları bolumune yerlestm. kafam da bır cok soru var. bu bolumle ılglı kısıler bana ulasabılırler mı acaba...:confused:
Esma sen sorularını yaz biz elimizden geldiğince cevaplamaya çalışırız.

demirhansarac

Yeni Üye
Bölüm:
Listede Yok
Ben Hangi Bölümü Seçebilirim ?
Herkese merhaba arkadaşlar,

2015 İlk tercihlerinde Açık Öğretime yerleşemeyen ben, ek tercihlerden yerleşme ümidi ile bekleyenlerdenim. Yalnız benim anlamadığım AÖF 'de Taban puan dedikleri ( en düşük tercih puan ) sistem ile tercih yaptığımız da ( http://i.hizliresim.com/XovvlO.png ) resimde görüleceği gibi olan puanlarla ben hangi bölümü seçebilirim ya ?
Amacım ÖnLisans tercih edip, sonrasında Lisans 'a geçiş yapmak olacak. Aslında öncelikli tercihim aşağıda ki listede bulunan bölümler olacaktır Ön Lisans ( bu programları zaten tercih ettim fakat yerleşemedim, tekrar denemek istiyorum şansımı ) yardımcı olursanız memnun olurum.

101050606 Marka İletişimi ; 2015 Kontenjanı: 300, 2014’te yerleştirilen: 400, Taban Puan: 241,56
101050872 Medya ve İletişim ; 2015 Kontenjanı: 600, 2014’te yerleştirilen: 600, Taban Puan: 223,28
101050836 Radyo ve Televizyonculuk ; 2015 Kontenjanı: 1000, 2014’te yerleştirilen: 1000, Taban Puan: 223,46
101050775 Adalet ; 2015 Kontenjanı: 3000, 2014’te yerleştirilen: 5000, Taban Puan: 291,24
101452052 Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği ; Kontenjan: 1500, 2014’te yerleştirilen: 0, Taban Puanı; 0 *
101452043 Turizim ve Otel İşletmeciliği ; Kontenjan: 1500, 2014’te yerleştirilen: 0, Taban Puanı; 0 *
101451981 Acil Durum ve Afet Yönetimi ; Kontenjan: 1500, 2014’te yerleştirilen: 0 , Taban Puan: 0 *

101011271 Havacılık İşletmeciliği; 2015 Kontenjanı: 2000,
101011217 Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi; 2015 Kontenjanı: 2000, 2014’te yerleştirilen: 0, Taban Puanı: 0 *
101010837 Uluslararası İlişkiler; 2015 Kontenjanı: 5000, 2014’te yerleştirilen: 5000, Taban Puanı:218,91
101011235 Yönetim Bilişim Sistemleri; 2015 Kontenjanı: 2000, 2014’te yerleştirilen: 0 , Taban Puanı: 0*

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
Hangı bolumu secebılecegınızı kararını, gelecekte sizi mutlu edecek bolum hangisi,
yeteneklerınıze ve ılgı alanınıza göre en ıyı kendınız karar verırsınız.
Anadolu Unıversitesi lisans ve onlısans bolumlerı ıle ılgılı detaylı bılgıler aşagıakı lınkte mevcuttur.
Alacagınız dersler, ıs olanakları v.s. Bu konuda size faydası olacağı kanaatındeyım.
Aöf Bölümleri

dareyn

Yeni Üye
Bölüm:
Kamu Yönetimi
merhaba.acaba ikinci bölüm için yaşadığımız yerde kayıt yaptırabilir miyiz yoksa okuduğumuz şehre mi gitmemiz gerekiyor?teşekkürler

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
merhaba.acaba ikinci bölüm için yaşadığımız yerde kayıt yaptırabilir miyiz yoksa okuduğumuz şehre mi gitmemiz gerekiyor?teşekkürler

Bulunduğunuz ılledekı aof bürolarından kayıt yaptırabılırsınız..
Once ınternetten üzerinden, daha sonra bağlı olduğunuz AOF bürosundan kayıt işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

flypri

Yeni Üye
Merhaba, benim şuan 2.sınıfı bitirmem gerekiyordu ancak alttan çok dersim var mesela derslerim sadece güz döneminde olsa güz dönemindede verdim diyelim dersleri dikey geçiş için diğer güz döneminimi beklemem gerekiyor yani o aralıkta(bahar döneminde) ssk ne olucak babam üzerinden bakılıyorum aynı şekilde mezun oldum diyelim dikey geçiş için beklediğim sürede ssk aktif oluyormu onun harici askerlik tecil olayı nasıl oluyor bu ilk sorduğum soruya ithafen ve son sorum halkla ilişkiler ve tanıtım okuyorum bu bölümü bitirdiğimde kısa dönem yapmak için ne yapmam gerekiyor dikey geçiş ile işletme bölümüne geçip bitirsem kısa dönem yapabiliyormuyum veya ne yapmam gerekiyor

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
Merhaba, benim şuan 2.sınıfı bitirmem gerekiyordu ancak alttan çok dersim var mesela derslerim sadece güz döneminde olsa güz dönemindede verdim diyelim dersleri dikey geçiş için diğer güz döneminimi beklemem gerekiyor yani o aralıkta(bahar döneminde) ssk ne olucak babam üzerinden bakılıyorum aynı şekilde mezun oldum diyelim dikey geçiş için beklediğim sürede ssk aktif oluyormu onun harici askerlik tecil olayı nasıl oluyor bu ilk sorduğum soruya ithafen ve son sorum halkla ilişkiler ve tanıtım okuyorum bu bölümü bitirdiğimde kısa dönem yapmak için ne yapmam gerekiyor dikey geçiş ile işletme bölümüne geçip bitirsem kısa dönem yapabiliyormuyum veya ne yapmam gerekiyor
Dikey geçıc yapmanız ıcın tum dersleri vererek mezun olmanız gerekiyor.
SSK hakkında bılgım yok maalesef..
Okudugunuz sürece yanı aktif ogrencı olduğunuz sürece 29 yaşına kadar tecil ettirebilirsiniz.
Kısa donem askerlik yapmak ıcın 4 yıllık lisans mezunu olmanız gerekiyor.

flypri

Yeni Üye
merhaba bir sorum daha olacak ben bu ayın 29 unda 20 yaşıma gireceğim 29.08.1995 doğumluyum benim alttan derslerim var ve kayıt yenileme tarihi 12ekimde başlıyor askerlik tecili her sene otomatik gönderiliyor yazıyor şuan öğrenci durumu :aktif gözüküyor mesela 2 gün sonra pasif olursa kayıt yenileme tarihine kadar asker kaçağımı sayılacağım veya kayıt yenileme dönemine kadar aktif mi olacak nasıl oluyor bu işlem bir sitede okuduğum şey kafamı karıştırdı buyrun :

''Kişiler belli şartları taşıyorlarsa bundan askerlik şubelerini haberdar etmeliler. Örneğin bu şartlar; mezun olma, yatay geçiş, kayıt dondurma, kayıt yenileme, ilişik kesme, tekrar kayıt olma, ilave öğrenim süresi elde etme, AÖF’de iki yıl üst üste sınıfta kalma gibi husulardır. Bu gibi şartları taşıyan kimseler iki aylık bir süre geçmeden bağlı oldukları askerlik şubelerine, öğrenci durum belgelerini bizzat götürmelidirler.''

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Askerlik tecil işlemleri genelde Kasım ayı gibi yapılmaktadır. Yani o aya kadar herhangi bir sıkıntınız olmaz. Senin aöf de kaçıncı senen olacak neden böyle bir düşünceye kapıldın anlamadım.

flypri

Yeni Üye
Askerlik tecil işlemleri genelde Kasım ayı gibi yapılmaktadır. Yani o aya kadar herhangi bir sıkıntınız olmaz. Senin aöf de kaçıncı senen olacak neden böyle bir düşünceye kapıldın anlamadım.
benım normalde bu sene bıtmesı gerekıyordu 2.sınıf ama alttan baya dersım var yanı benım yapmam gereken bırsey yok o zaman kasımda yapılıyorsa ben eylül gibi falan yapılırsa diye ortada kalmıyım diye dedim üniversite otomatik yapıyor sanırım

ahmetabi

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. Ben sözel lise 3. sınıf öğrencisiyim. Okulumuzda sözel bölümde yapılan en yüksek puan 320. Benim de şahsen derslerimin orta yollu olduğunu düşünürsek alacağım puan 250 gibi bir puan olacak sanırsam. Matematik ve fen bilimleri gibi derslerim tamamen '' 0 '' yani sadece lys 3-4' de gireceğim o yüzden seçeceğim bölümler tarih, coğrafya, edebiyat haricinde olamayacak. İstanbul'da yaşıyorum ve sadece burada üniversiteye gidebilirim, özel üniversite şansım da yok. İstanbul'da da puanlar çok yüksek ve benim 250 gibi bir puan alacağımı varsayarsak herhangi bir yere yerleşemiyorum. Daha iki senen var otur çalış diyebilirsiniz ama özel ders, dershane vb denedim fakat sayısal dersleri yapamıyorum yani pek bir ümidim kalmadı. E sözel derslerden de alabileceğim puan ortada ailem 2. sene hazırlanmama da izin vermez zaten hazırlansam bile puan yine değişmeyecektir. Bende farklı çözüm yolları ararken bu açıköğretim olayını gördüm ve siz değerli kişilerden bilgi almak istiyorum. Sizce lise 4 ten sonra bu açıköğretim olayına atılmalı ve 4 yıllık bir lisans okumalı mıyım? Yardımlarınızı bekliyorum. Birde eğer 4 yıllık açıköğretim okursam askerliği kaç ay yapacağım ve askerlik tecili yapabilecek miyim acaba?

blacksings

Yeni Üye
ben gecen sene lısans tamamlamak ıcın konaklama ısletmecılıgıne kayıt oldum ancak guz donemlerı sınavlarına gırmedım ve bahar donemınde de kayıt yenılemedım , o yuzden sımdı ne yapmak gerekıyor? eger sadece kayıt yenılıceksem bunu ızmırden yapabılır mıyım cunku kaydımı ıstanbuldakı aof burosundan yaptırmıstım

onrylmz

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
ACİL !!! Nerhaba arkadaşlar , muhasebe mezunuyum 2 yıllık , gecen sene açıköğretime kayıt yaptırdım harçları ödedim sınavlarada girdim fakat çalıştıgım için başarılı olamadım sınıfta kaldım , benim kayıt yenilemem mi gerekiyor yoksa gecti mi kayıt tarihlerim ? ALLAH RAZI olsun şimdiden . HEPİNİZE BAŞARILAR .

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz