Aöf Hakkında Sorun Cevaplayalım

maym

Yeni Üye
Bölüm:
Halkla İlişkiler
Kimse sorumun cevabını bilmiyor mu :(

"Aöf İşletme 2. sınıf öğrencisiyim. Ön lisanstan mezun olup başka bir bölüme dikey geçiş yapılabiliniyor mu?
Şimdiden teşekkür ederim"
ewt önlisanstan mezun olabilirsiniz ve başka bi bölüme dikey geçiş yapabilirsiniz

zamorra

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
İyi günler dilerim arkadaşlar.Meslek Yüksek Okulu Makine mezunuyum. 1 Ekimde Dikey Geçişle Aöf kayıt yaptırdım.Fark dersleri ile birlikte 9 ders'den sorumluyum.Bu bu 9 ders'den yaklaşık 2500-3000 sayfaya yakın bitirdim.(Murat Eğitim testleri dahil.)Zaman kaybetmeye lüksüm yok.Bahar döneminde kayıt yenileme yapacağım zaman fark dersler dahil 9 ders'den sorumlu olacağım gibi gözüküyor;bu dersler muhtemelen şunlar olacaktır:
İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku
Maliyet Yönetimi
Örgüt Kuramı
Örgütsel Davranış
Pazarlama İletişimi
Finansal Yönetim 2
Genel Muhasebe 2
İktisada Giriş 2
İşletme Fonksiyonlar

Şimdi arkadaşlar bu derslerin kredisi 42 olarak hesapladım.Bildiğim kadarıyla 45 Krediye kadar ders seçimi yapılabiliyor.Bu kurallarla üstde bulunan 3 kredilik 7.Dönemdeki İngilizce 3 yada 8.Dönemdeki İngilizce 4 dersini bahar kayıt yenilemede fark ücreti ödeyerek sisteme ekleye bilirmiyim?Dün Murat Eğitim'in internet sayfasına sordum koşullar uygunsa 7.Dönemden değilde 8.Dönemden ekleyebilirsiniz dedi.Teyit için Aöf aradım o da bu sene kayıt yaptırdığın için ancak seneye dedi.Ama bahar dönemi kayıt yenileme olmuyacak mı?Kafam karıştı arkadaşlar.Var mı bu konuda bilgisi olan?
Bu arada Bahar Dönemi ders kitapları sistemde ne zaman yayınlanacak?Bir an önce derslere başlamak lazım...

yyildirayy

Yeni Üye
Aynı eğitim döneimin 1 üst sınıfından ders ekleyebilirsin
Yani bahar dönemine sadece bahar döneminden
Galiba baharda 6. dönemi okuyacaksın
Sadece 8. dönemden ders ekleyebilirsin
Kayıt yenileme konusu ise artık yılda 2 defa kayıt yenileme yapılıyor
Güz ve bahar
11-22 Mart tarihleri arasında bahar dönemi kayıt yenileme yapılacak
Zaten kayıt yenileme yaptırmayanlar o dönemin derslerinden sınava giremeyecekler

zoomnry

Yeni Üye
Bölüm:
Listede Yok
merhaba arkadaşlar 2.üniversite kapsamında bir önlisans programına kayıtlı olup kayıt yenileme döneminde lisans programına veya birbaşka önlisans programına geçiş yapılabilir mi?

2012 ekimde kayıt yaptırdım mart kayıtları 2.dönemim olacak.eğer bölüm değiştirme şansım olursa aldığım ve geçtiğim dersleri yeni geçeceğim bölümde saydırabiliyor muyum?diyelim ki geçiş yaptım mart ayında mı dönemim başlar yoksa 2013 ekimini mi beklemem gerekir?halihazırda kayıtlı olduğum programdan kaydımı sildirmeme gerek var mı yoksa yeni programa kayıt yaptırıp direk başlar mıyım?bu konuda bilginiz varsa vereceğiniz cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim.

Dbac

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Merhaba. Ben birinci sınıfı geçemedim. Alttan derslerim vardı. Neyse gittim kaydımı yeniledim. Birinci sınıfı tekrar okuyorum. Bazı sebeplerden dolayı bu sene 1. dönem vizelere ve finallere girmedim. 2. dönem girebilir miyim? Ve bu sene de kalırsam tekrar 1. sınıfı okuyabilir miyim? İşletme öğrencisiyim.

gen

Yeni Üye
Bölüm:
Çalışma Ekonomisi
Arkadaşlar ben ÇEKO 4. sınıf öğrencisiyim. Güz döneminde TVS, Endüstri ilişkileri, Sosyal Güvenlik, İş sağlığı ve güvenliği derslerinden sorumluydum. fakat bahar döneminde hangi derslerden sınavlara gireceğimi bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

maym

Yeni Üye
Bölüm:
Halkla İlişkiler
Arkadaşlar ben ÇEKO 4. sınıf öğrencisiyim. Güz döneminde TVS, Endüstri ilişkileri, Sosyal Güvenlik, İş sağlığı ve güvenliği derslerinden sorumluydum. fakat bahar döneminde hangi derslerden sınavlara gireceğimi bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Açıköğretim e-Öğrenme Portalı proğramlar açıköğretim fakültesinden bölümünüzü seçerek alacağınız dersleri görebilirsiniz

fuatmonu

Yeni Üye
Bölüm:
Kamu Yönetimi
Ben 4 yıllık örgün lisans mezunuyum. İnk.Tar. Türk Dili ve Yab. Dil gibi dersleri daha önce okuduğum halde, AÖF Kamu Yönetimi bölümünden (sınavsız giriş) ders seçerkenbu derslerden (İnk.Tar. dersinden)muafiyet sözkonusu olabilir mi acaba?

keremcememre

Yeni Üye
Bölüm:
Uluslararası İlişkiler
hocam meraba ben 2010 da açıköğretim uluslararası ilişkiler bölümüne kaydoldum ve 2011 öss girerek amasya ün harita kadastro onlısans bolumu okuyorum ıkısının okunacağı söylediler sorum benim harita kadastro önlisans diplomamı alacaklar mı açıöğretim uluslararası ilş lisans bitince sorun olur mu kesin bilgilerinizden dolayı teşşekür ederim.

nehis

Yeni Üye
Bölüm:
Dış Ticaret
merhaba, ben 2.sınıf dış ticaret öğrencisiyim bu yıl okul bitince aöf ye sınavsız kayıt yaptırabiliyormuyum, yoksa dgsyemi girmem gerekiyor bilgi verirmisiniz acaba?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Ben 4 yıllık örgün lisans mezunuyum. İnk.Tar. Türk Dili ve Yab. Dil gibi dersleri daha önce okuduğum halde, AÖF Kamu Yönetimi bölümünden (sınavsız giriş) ders seçerkenbu derslerden (İnk.Tar. dersinden)muafiyet sözkonusu olabilir mi acaba?
Maalesef muaf olamıyorsunuz.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
hocam meraba ben 2010 da açıköğretim uluslararası ilişkiler bölümüne kaydoldum ve 2011 öss girerek amasya ün harita kadastro onlısans bolumu okuyorum ıkısının okunacağı söylediler sorum benim harita kadastro önlisans diplomamı alacaklar mı açıöğretim uluslararası ilş lisans bitince sorun olur mu kesin bilgilerinizden dolayı teşşekür ederim.
Eğer KPSS ile devlet memuru olacağım derseniz;

Lisans mezunu olduğunuzda önlisans diplomanızla KPSS ye giremez ve atanamazsınız. Bu yüzden KPSS ye girip atanmadan açıköğretimden mezun olmayın. Atandıktan sonra mezun olur kademenizi yükseltirsiniz.

İki bölümü aynı anda okuyabilirsiniz. herhangi bir sorun teşkil etmemektedir. Diplomanızı almamaktalar sıkıntı yapmayın.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
merhaba, ben 2.sınıf dış ticaret öğrencisiyim bu yıl okul bitince aöf ye sınavsız kayıt yaptırabiliyormuyum, yoksa dgsyemi girmem gerekiyor bilgi verirmisiniz acaba?
Okul bittiğinde Ekim ayında direk aöf 3.sınıfa kayıt olabiliyorsunuz.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Merhaba. Ben birinci sınıfı geçemedim. Alttan derslerim vardı. Neyse gittim kaydımı yeniledim. Birinci sınıfı tekrar okuyorum. Bazı sebeplerden dolayı bu sene 1. dönem vizelere ve finallere girmedim. 2. dönem girebilir miyim? Ve bu sene de kalırsam tekrar 1. sınıfı okuyabilir miyim? İşletme öğrencisiyim.

Maalesef güz dönemi derslerini ancak seneye güz döneminde alabilirsiniz. 11-22 Mart tarihleri içinde kayıt yeniletip bahar dönemi derslerini alabilirsiniz.

raptiye

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
ben bu dönem 9 ders seçtim normalde 1 oturumda 2 sınav oluyordu.. şimdi herhangi bi oturumda 3 derstenmi sınava gircem.. cevaplarsanız sevinirim teşekkürler

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
ben bu dönem 9 ders seçtim normalde 1 oturumda 2 sınav oluyordu.. şimdi herhangi bi oturumda 3 derstenmi sınava gircem.. cevaplarsanız sevinirim teşekkürler
9 ders seçti iseniz, ctesi 4 pazar 5 dersten sınava gireceksiniz. Yada tam tersin şeklinde.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz