Aöf Hakkında Sorun Cevaplayalım

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
sormak istediğim şey şu aöf ün 2 yıllık lojistik bölmndeym bnu 4 yıllığa nasl çevirebilirim ? çevirdiğim zaman yine lojistikten mi olur
Mezun olduktan sonraki kayıt tarihleri içinde diplomanızla gidip aöf bürosundan direk lisans bölümlerinden birisinin 3.sınıfına kayıt olabilirsiniz.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
çalışma ekonomisi son sınıfta 2 dersten kaldım türkiye ekonomisi ve uluslararası çalışma normları şimdi bu sene kredili sisteme geçişte güz dönemi türk vergi sistemi dersi aldım ve bc ile geçtim bahar dönemine 2 ders daha eklendi türkiye ekonomisi ve yeni teknolojiler ve çalışma hayatı die diğer sınıflar güz döneminde bahar döneminin derslerini secebiliyorlar bizde neden bu yok paşa paşa şimdi 200 tl yatırıcam hadi orasını geçtim bu ıkı dersi verirsem bu sene mezun olabilirmiyim şu e-destek sayfasında toplam krediye 201 yazıo 240krediyi doldurmak zorundamıyım bidahaki seneye ders çıkarmazlar inş biraz uzun oldu ama bu konuda yardımcı olun lütfen

Öncelike Güz Döneminde bahar dönemi derslerini alamazsınız, aldım diyen varsa derin hangi dönem dersi olduğunu bilmiyor veya yalan söylüyordur. 240 krediniz olmadan ve kaldıüğınız tüm derslerden geçmeden mezun olamazsınız.

derhak

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
işletme 4.sınıf Girişimcilik dersinin muaf olmaması

ben 2 yıllık Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama bölümü mezunuyum.4 yıl önce Dikey geçiş yapıp işletme bölümüne kayıt oldum, yüksekokul bölüm derslerinden bazılarından muafiyet yapılırken,girişimcilik dersinden yapılmamış.Adı da küresel ekonomi olmuş,aöf bilgi edinme bürosuna bu dersi yüksekokulda aldığıma dair transkribimi mail attım,sonuç olarak aşağıdaki maili göndermişler;

"Açıköğretim sistemine göre öğretim yapılan fakültelerdeki bölüm ve programların tamamı 2012-2013 öğretim yılında yıllık sistemden dönemlik-kredili sisteme geçirilmiştir. Dönemlik-kredili sistemde öğretim yapılan bölüm/programların tabi olduğu Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 13. maddesinde; ‘’Merkezi açıköğretim ve uzaktan eğitim sistemine göre öğretim yapan fakültelerin öğrencileri, kaydedildikleri ve bulundukları dönem, bölüm ve programda okutulan derslerin tümünü almak zorundadır. Öğrenciler, merkezi açıköğretim ve uzaktan eğitim sistemi ile öğretim yapan fakülteler dâhil yükseköğretim kurumlarından daha önce aldıkları ve başardıkları dersler için ders transferi talebinde bulunamaz.’’ denilmektedir.Yukarıda açıklanan ve tabi olduğunuz Öğretim ve Sınav Yönetmeliği gereğince daha önce aldığınız ve başardığınız derslerin, ders transferinin yapılması mümkün olmamaktadır."

Bende tekrar yazdım ama,dönen olmadı,bu konuda mağduriyet yaşayan varmı, varsa neler yaptınız arkadaşlar,cevaplarsanız sevinirim,şimdiden teşekkür ederim..

bask

Yeni Üye
Mrb ben simdi 9.siniftaym seneye acik og. time gecmek istyrm
İlerde oyuncu olmak istiyrm acik liseden mezun oluncu konservatuara giriliyor mu

Xienhow

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Güz dönemi mezun olan arkadaslar diplomalar cıktımı bilgisi olan varmı?

door

Yeni Üye
Bölüm:
Sağlık Kurumları
antalyada yasıyorum gectigimiz donemde kampuste aksamları ders verılıyordu bu donemde verılcek mı lıste ve saat bılgılerıne ulasa bılırmıyım

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
ben 2 yıllık Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama bölümü mezunuyum.4 yıl önce Dikey geçiş yapıp işletme bölümüne kayıt oldum, yüksekokul bölüm derslerinden bazılarından muafiyet yapılırken,girişimcilik dersinden yapılmamış.Adı da küresel ekonomi olmuş,aöf bilgi edinme bürosuna bu dersi yüksekokulda aldığıma dair transkribimi mail attım,sonuç olarak aşağıdaki maili göndermişler;

"Açıköğretim sistemine göre öğretim yapılan fakültelerdeki bölüm ve programların tamamı 2012-2013 öğretim yılında yıllık sistemden dönemlik-kredili sisteme geçirilmiştir. Dönemlik-kredili sistemde öğretim yapılan bölüm/programların tabi olduğu Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri Öğretim ve Sınav Yönetmeliğinin 13. maddesinde; ‘’Merkezi açıköğretim ve uzaktan eğitim sistemine göre öğretim yapan fakültelerin öğrencileri, kaydedildikleri ve bulundukları dönem, bölüm ve programda okutulan derslerin tümünü almak zorundadır. Öğrenciler, merkezi açıköğretim ve uzaktan eğitim sistemi ile öğretim yapan fakülteler dâhil yükseköğretim kurumlarından daha önce aldıkları ve başardıkları dersler için ders transferi talebinde bulunamaz.’’ denilmektedir.Yukarıda açıklanan ve tabi olduğunuz Öğretim ve Sınav Yönetmeliği gereğince daha önce aldığınız ve başardığınız derslerin, ders transferinin yapılması mümkün olmamaktadır."

Bende tekrar yazdım ama,dönen olmadı,bu konuda mağduriyet yaşayan varmı, varsa neler yaptınız arkadaşlar,cevaplarsanız sevinirim,şimdiden teşekkür ederim..

Malesef gördüğünüz dersleri tekrar görmek durumundasınız.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme

bobonur

Yeni Üye
Merhabalar ben size sormak istediğim birkaç sorum olacak cevaplarsanız çok sevinirim

Benim ygs sınavlarından aldığım en yüksek puan ygs3 ten 161 4 yıllık sosyoloji bölümünde kontenjanı geçmem durumunda okuyabilirmiyim ben sözel bakımdan daha iyim matematiğim kötü sizce ssözele yatkın 4 yıllık bölümler arasında hangisi daha iyi ben araştırdığıma göre sosyoloji daha çok sözel ağırlıklı sizin bu konuda bir tavsiyeniz varmı aslında işletme ile sosyoloji arasında kaldım sizce hangisini tercih etmeliyim

eğer 4 yıllık sosyoloji okursam ben 21 yaşındayım ve muayne kaçağıyım yeni askeri kanuna göre askerliğimi tecil ettirebilirmiyim vede mezun olduktan sonra kısa dönem askerlik yapabilirmiyim

aöf e başlamak için hangi adımları atmalıyım sanırım öncelikle ösymnin tercih haklarını beklemem lazım daha sonra ne yapmalıyım aöfe yeni kayıt için

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
Merhabalar ben size sormak istediğim birkaç sorum olacak cevaplarsanız çok sevinirim

Benim ygs sınavlarından aldığım en yüksek puan ygs3 ten 161 4 yıllık sosyoloji bölümünde kontenjanı geçmem durumunda okuyabilirmiyim ben sözel bakımdan daha iyim matematiğim kötü sizce ssözele yatkın 4 yıllık bölümler arasında hangisi daha iyi ben araştırdığıma göre sosyoloji daha çok sözel ağırlıklı sizin bu konuda bir tavsiyeniz varmı aslında işletme ile sosyoloji arasında kaldım sizce hangisini tercih etmeliyim

eğer 4 yıllık sosyoloji okursam ben 21 yaşındayım ve muayne kaçağıyım yeni askeri kanuna göre askerliğimi tecil ettirebilirmiyim vede mezun olduktan sonra kısa dönem askerlik yapabilirmiyim

aöf e başlamak için hangi adımları atmalıyım sanırım öncelikle ösymnin tercih haklarını beklemem lazım daha sonra ne yapmalıyım aöfe yeni kayıt için

Sosyoloji Kontenjan : 15000 (2012′de Yerleşen : 11212 ) Yerleşen En Küçük Puanı 154,32 ( Özel Koşullar : 9,712 )
İşletme (2012 ) Kontenjanı : 14000 (2012′de Yerleşen : 11766 ) Yerleşen En Küçük Puan 158,35 ( Özel Koşullar : 9,10 )

Sayısal derslerininde iyi değilseniz Sosyoloji tabiiki...Ben olsam İşletme okurdum...
Askerliğinizi öğrenci oldugunuz sürece 29 yaşına kadar tecil ettirebiliyorsunuz..Lisans mezunu olduktan sonra kısa dönem askerlik yapabilirsiniz..
Tercih işlemlerini yaptıktan sonra (sanırım Temmuz ayında) , Eylül ayında yeni kayıt yaptıracaksınız..

aliengin

Yeni Üye
Bölüm:
Listede Yok
Yeni üye oldum size baya sorularım olucak yardım ederseniz sevinirim

aliengin

Yeni Üye
Bölüm:
Listede Yok
2 yıllık harita kadastro mezunuyum
bu yıl adaleti düşünüyorum aöf de aldığım derslerden muaf olamıyormuşum? Bunun doğruluk payı var mı
örneğin ingilizce.mat türk dili derslerinden muaf olabilirmiyim

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Maalesef aldığınız derslerden muaf olamıyorsuunz. okulun verdiği tüm dersleri almak durumundasınız.

cartographerr

Yeni Üye
Bölüm:
Listede Yok
adalet açıköğretime yerleşenlerin puanlarını nasıl öğrenebilirim :(( YGS 3 PUANIM 300 CİVARI DÜZ LİSE MEZUNUYUM ADALETE YERLEŞEBİLİRMİYİM DİYE MERAK EDİYORUM KİMSE BİLGİ VERMİYOR

LÜTFEN YARDIM EDİN

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,740
Son üye
Broncoliz