Aöf Kayıt İşlemleri Soru-Cevap Bölümü

asah

GOLD Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
hata

tam bı bılgım yok ama eylül de baslar

BymuhiBBi

Yeni Üye
Selamlar,
Ben AÖF 2. Üniversiteden Uluslararası İlişkiler Bölümünü düşünüyorum.
Kayıt mevzuunda neler yapılacak, ne olacak?
O kadar yeri araştırdım, o kdr çok şey okudum ki kafam bihayli karıştı. Bana bu sene aof 2. üni.ye kayıt olmam için neler yapacağımı nasıl bir süreç işleyeceğini, kayıttan sonra durumun nolacağı hakkında bir bilgi verin Allah rızası için.
Artık halim kalmadı araştırma için. Tek bir yerden yani buradan bir kere de öğrenmek istiyorum. Lütfen yardım edin. :)

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Selamlar,
Ben AÖF 2. Üniversiteden Uluslararası İlişkiler Bölümünü düşünüyorum.
Kayıt mevzuunda neler yapılacak, ne olacak?
O kadar yeri araştırdım, o kdr çok şey okudum ki kafam bihayli karıştı. Bana bu sene aof 2. üni.ye kayıt olmam için neler yapacağımı nasıl bir süreç işleyeceğini, kayıttan sonra durumun nolacağı hakkında bir bilgi verin Allah rızası için.
Artık halim kalmadı araştırma için. Tek bir yerden yani buradan bir kere de öğrenmek istiyorum. Lütfen yardım edin. :)
İkinci üniversite kayıtları Eylül sonu Ekim başı gibi olur. Kayıt için öğrencisi olduğunuz okuldan ikinci üniversiteye kayıt olacağınızı belirterek bir öğrenci belgesi alacaksınız. Ardından kayıt tarihleri içinde aöf nin duyurduğu internet sitesinden ön kayıt olacak ve girdiğiniz bilgilerin çıktısını alacaksınız. Sonra Vakıfbank'a harç ücretini yatırıp size en yakın aöf bürosuna giderek kaydınızı tamamlayacaksınız. Sizden istenecekler, okuduğunuz okuldan öğrenci belgesi, mezunsanız diplomanızın aslı ve 4 fotoğraf tır.

BymuhiBBi

Yeni Üye
Teşekkürler bilgilendirme için... Öğrenci belgesini şimdiden gidip almalı mıyım, yoksa int. kaydı olduktan sonra mı alayım?
Harç ne kadar acaba?
Dersler, sınavlar nasıl oluyor peki?

shadowww

Yeni Üye
slm,ben daha ilk defa yeni kayıtdan kayıt olacam ders ekle sil gibi bir extra işlem yapacakmıyım yoksa sadece internet harç,büro işlemlerini yapmam yeterlimi

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
slm,ben daha ilk defa yeni kayıtdan kayıt olacam ders ekle sil gibi bir extra işlem yapacakmıyım yoksa sadece internet harç,büro işlemlerini yapmam yeterlimi
Siz ders ekle/sil işlemi yapmıyacaksınız.. Üniversite tarafından atanan dersleri alıcaksınız, harcınızı yatırıp, aöf bürosundan kitaplarınızı alıcak ve kimliğinize bandrol yapıştırtacaksınız..

Gulsh

Yeni Üye
Bölüm:
Sosyal Hizmetler
Merhaba, diploma onaylı fotokopi isteniyor. Fotokopiyi bir yere onaylatmam mı gerekiyor.

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
napmalıyım

mrb ben işletmeye myodan 3 . sınıfa dikey geçiş yaptım ortalamadan kaldım ve adalet açıköğretim kazandım şuan anadoluda aynı üniversştenin iki bölümü okunamıyormuş adaleti okumak istiyorum acaba işetme kaydımı burdan sildirsem atatürk veya istanbul açıköğretim işletme beni dikey geçişten kabul edermi

erdalpolat

Yeni Üye
Bölüm:
Sosyal Hizmetler
selam

merhaba kolay gelsin ben kayıt daha yapmadım bugün yarın yapıcam ama bu staj konusu sıkıntılı stajımı bankada yapabilirimiyim güvenliğim işi bırakamam ondan dolayı bana yardımcı olursanız sevinirim bölüm sosyal hizmetler.

ddmdmr

Yeni Üye
Bölüm:
Lojistik
ben 1.sınıftaydım bu sene ortalamadan dolayı kaldım harcı ne zaman yatırıcam ve ne zaman kayıt yenilemem gerekiyor?

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
merhaba kolay gelsin ben kayıt daha yapmadım bugün yarın yapıcam ama bu staj konusu sıkıntılı stajımı bankada yapabilirimiyim güvenliğim işi bırakamam ondan dolayı bana yardımcı olursanız sevinirim bölüm sosyal hizmetler.
Stajı okugunuz bölümle ilgili bir kuruluşta (Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlükleri, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü) v.s.... yapmanız gerekmektedir.

engelli

Yeni Üye
ben internet ösym yeni kayıt olamıyorum şu yazı çıkıyor (BU BAŞVURU TÜRÜNDEN HERHANGİ BİR BÖLÜME BAŞVURU HAKKINIZ BULUNMAMAKTADIR!) yazıyor bana yardımcı olur musunuz

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,735
Son üye
Clamcaseptn