Aöf Kredili Sistem Ders Ekle/Sil Videolu Anlatım

milidyali

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
merhaba, benim 2 sorum var..

1- işletme 3.sınıftayım, 2 yıllık önlisanstan ara sınıfı geçip 3ê kayıt oldum. 1.dersten muhasebe ve iktisada giriş derslerim kaldı. sistemde girdiğimde alttaki dersleri veriyor. toplamıda 27 görünüyor. alttaki doğrumu onaylayabirimiyim?

SİSTEMDEN ÇIKAN :
2012-2013 Güz Döneminde Alacağınız Dersler:
MUH103U - GENEL MUHASEBE 1
FİN201U - FİNANSAL YÖNETİM 1
İŞL301U - ULUSLARARASI İŞLETMECİLİK
MUH301U - MALİYET MUHASEBESİ
İKT103U - İKTİSADA GİRİŞ 1
İŞL201U - İŞLETMELERDE SOSYAL SORUMLULUK VE ETİK
2013-2014 Güz Dönemine Bıraktığınız Dersler:
İŞL405U - STRATEJİK YÖNETİM 1
İŞL403U - SERMAYE PİYASALARI VE FİNANSAL KURUMLAR
İŞL401U - DENETİM

2- ben şehit çocuğuyum. şehit çocuklarına son çıkan yönetmelikle harçlardan muaflık getirildi. aof bürosu ile görüştüm. sgk den şehit çocuğu olduğuma dair belge almamı istediler. soracağım bu konuda bilginiz varmı? onayladıktan sonra ilgili belgeyi alıp aof bürosunamı gitmeliyim? teşekkürler..

marfatih

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
İŞL301U ULUSLARARASI İŞLETMECİLİK 5. Yarıyıl 4,0
İŞL201U İŞLETMELERDE SOSYAL SORUMLULUK VE ETİK 7. Yarıyıl 4,0
İŞL401U DENETİM 7. Yarıyıl 5,0
İŞL403U SERMAYE PİYASALARI VE FİNANSAL KURUMLAR 7. Yarıyıl 5,0
İŞL405U STRATEJİK YÖNETİM 1 7. Yarıyıl 5,0

Alttan ders olmadan işletme 4.sınıfa geçtim.5. yarıyıldan uluslararası işletme diye bir ders piyangodan mı çıktı bu sene.

marfatih

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Ben işletme 4. sınıf öğrencisiyim.bana atanan dersler ULUSLARARASI İŞLETMECİLİK - TÜRK DİLİ 1 - İŞLETMELERDE SOSYAL SORUMLULUK VE ETİK - DENETİM - SERMAYE PİYASALARI VE FİNANSAL KURUMLAR - STRATEJİK YÖNETİM 1 toplamda 6 ders ve 26 kredi.Nasıl olcak bu:s 30 kredi olması gerekmiyomu.üstelik eklencek dersde yok
Bende işletme 4.sınıfa geçtim ama bende TÜRK DİLİ 1 dersi yok :S

marfatih

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
siz lisans tamamlama olarak mı geçtiniz öyleyse muaf tutmuş olabilirler. ben de işletmeyim. türk dili listemde görünüyor malesef...
evet 2 yıllıkdan dikey geçiş yaptım.Peki 3.sınıftan bu dersi niye alıyoruz.ULUSLARARASI İŞLETMECİLİK 5. Yarıyıl

prenses19

Yeni Üye
evet 2 yıllıkdan dikey geçiş yaptım.Peki 3.sınıftan bu dersi niye alıyoruz.ULUSLARARASI İŞLETMECİLİK 5. Yarıyıl
onu anlayamadım ama geçmiş dönemden bizi muaf tutmıcakları bir ders olucağını biliyordum. büroyu aradım açan olmadı. bişey öğrenebilirsem yazarım buraya...
5.yarıyıl dersi yazıyor diye parayı yatırmadım hala tam öğreneyim diye... bu sene yardımcı kitapları da zor bulucaz hayırlısı bakalım.

pofidik

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Merhabalar ben birşey sormak istiyorum. 2011/2012 işletme 2. sınıf, sınava girdiğim dersler

İktisat teorisi
İstatistik
Ticaret hukuku
Muhasebe uygulamaları

Ben bunlardan sadece Ticaret hukukunu geçtim. Diğer üçü kaldı.

Ders ekle-sil ekranında 2012/2013 Güz Döneminde alacağım dersler 7 adet (otomatik atanmış)

2013-2014 Güz Dönemine Bıraktığım dersler 3 adet (otomatik atanmış)

Benim sorum şu; 2012/2013 Güz Döneminde alacağım derslere, bu üç derside ekleyip geçtiğimde. 2013/2014 güz dönemine 4. sınıf derslerim mi kalmış olacak ve ben bu dersleride 2013/2014 güz döneminde bitirdiğim de mezun mu olmuş olacağım?

bolder

Yeni Üye
iktisat 4.sınıfta sınıfta okuyorum türk vergi sistemi ve vergi hukukundan kalmıştım....şimdi yeni kredi sistemde sadece türk vergi sistemi var....benim öbür dersim ne oldu acaba...sistemde görünmüyor ekle sil kısmındada sadece türk vergi sistemi görünüyor...

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
Geçen yıl sınıfta kaldığın için ders silemezsin ama 2.sınıf derslerindne ekleyebilirsin. O aşağıdakiler 2.sınıftan ekleyebileceğin derslerdir.

bolder

Yeni Üye
iktisat 4.sınıfta sınıfta okuyorum türk vergi sistemi ve vergi hukukundan kalmıştım....şimdi yeni kredi sistemde sadece türk vergi sistemi var....benim öbür dersim ne oldu acaba...sistemde görünmüyor ekle sil kısmındada sadece türk vergi sistemi görünüyor...
bu arada türk vergi sistemi 3.sınıf dersim ve karşısında 5 kredi yazıyor...

D.M.K

Yeni Üye
Bölüm:
Maliye
Arkadaşlar Maliye 4. sınıfa alttan dersim olmadan doğrudan geçtim en az 30 kredi olması gerekir deniyor fakat büronun atadığı 6 dersin toplam kredisi 27,0' da kalıyor... 2012-13 açıklanan ders listesinde İngilizce de vardı... Ders ekle butonuda yok.... İngilizceden muaf mıyım?? hiç bir şey anlamadım lütfen yardımcı olabilir misiniz??

2012-2013 Güz Döneminde Alacağım Dersler

TÜRK DİLİ 1
DEVLET BORÇLARI
FİNANSAL YÖNETİM
VERGİ CEZA HUKUKU
VERGİ İCRA HUKUKU
MALİYE POLİTİKASI 1

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
En az 30 kredi değil. Okul 30 kredilik ders ataması yapar. Alabileceğiniz dersler 27 ise illa 30'a tamamlayacak diye bir şey yok yani.

kamuson

Yeni Üye
Bölüm:
Kamu Yönetimi
kamu4 um sıstemde hıc bırsey yapmadan para yatırılıyorsa 4 için arkadsımdan 188lıra 70 kurus benden 224 lıra kesıntı gorunuyor bunun sebeb ne

murat_89 89

Yeni Üye
ayça hanım merhabalar
bir sorum daha olacaktı bu güz dönemınde bir dersten kalırsak eğer o dersi bahar dönemınde tekrar alabiliyormuyuz yoksa bütünlemeye mı kalıyor ?

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
ayça hanım merhabalar
bir sorum daha olacaktı bu güz dönemınde bir dersten kalırsak eğer o dersi bahar dönemınde tekrar alabiliyormuyuz yoksa bütünlemeye mı kalıyor ?
Ayca Hanım değilim ama bildiklerimi aktarayım size..

Güz döneminde kaldıgınız dersi bir sonraki güz döneminde alabilirsiniz...Bahar döneminde alamazsınız....Bütünleme sınavı su anda akademik takvimde yok....
İlerleyen zamanlarda ne olur şimdiden birşey söylemek dogru olmaz...Gecen sene de bütünleme sınavı yoktu, fakat daha sonradan alınan kararla bütünleme sınavı yapıldı...

Genel Not Ortalamanızı 2.00'nin üzerinde tutun ve ff alamamaya calısın...

DARKANGELsb

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Merhabalar ben 2007 önlisans mezunuyum.Aynı yıl açıkögretim işletme bölümüne kayıt yaptırdım ama intibak dersleri vardı malesef 3 dersten 3 yıldır geçememiştim daha sonra dondurup askere gittim
ve şimdi tekrar devam etmek istiyorum ve kaydımı yaptırdım ayrıca eve gelen kağıtta 3.sınıftan devam edebilirsiniz.Ama (Kayıt yenileme yapmadan harcı yatırdım )Bu ne demek oluyor alltaki derslerle berabermi alacağım bunu bi aydınlatırsanız sevinirim.İyi çalışmalar.

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
ayça hanım merhabalar
Bütünlemeye kalıyor, bütünlemede veremezseniz bir sonraki güz döneminde alabilirsiniz.

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
Merhabalar ben 2007 önlisans mezunuyum.Aynı yıl açıkögretim işletme bölümüne kayıt yaptırdım ama intibak dersleri vardı malesef 3 dersten 3 yıldır geçememiştim daha sonra dondurup askere gittim
ve şimdi tekrar devam etmek istiyorum ve kaydımı yaptırdım ayrıca eve gelen kağıtta 3.sınıftan devam edebilirsiniz.Ama (Kayıt yenileme yapmadan harcı yatırdım )Bu ne demek oluyor alltaki derslerle berabermi alacağım bunu bi aydınlatırsanız sevinirim.İyi çalışmalar.
Kaldığınız derslerle beraber 3.sınıfın güz dönemi derslerini alacaksınız. Aöf bürosundan öğrenci şifrenizi alıp, kayit.anadolu.edu.tr adresinden kayıt yenilemel linkindne kontrol edebilirsiniz.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz