Formasyon hakkımız var.. Haber içerde :)

merd.

Yeni Üye
kavgalarınızı bölücem galiba ama an itibariyle şöyle bir duyum aldım, aöf.nde 4 yıllık ders programında formasyon dersleri verilmeyecekmiş.eee okul bitince formasyon nasıl alıncak peki o da belli değil, fen edebiyat fakültesinde okuyan öğrenciler için geçerli bir durum gibi görünmekte,

bir de milli eğitimin öğretmenliğe kaynak gösterilen bölümlerinde türk dili ve edebiyatı var ancak bu kaynak bölümleri daha dikkatli araştırdığınızda üniversitelerle birlikte gösterilmektedir böyle bir durumda milli eğitim açık öğretimi orada göstermiyor. meb öğretmen alımlarında kabul etmiyormuş çünkü açık öğretimi. mutlaka örgün öğretim mezunu istiyormuş.sadece okulöncesi ve ingilizce branşlarında öğretmen kabul ediyor onlar da zaten ingilizce öğretmenliği bölümü mezunu oluyorlar. hele puansız sınırsız kontenjan verilmiş bölüme öğretmenlik kesinlikle vermeyiz demiş meb çalışanı.. kulaktan dolma bu bilgimi meb'nı arayarak öğrenebilirsin zannımca. (aranmış bu cevaplar alınmış bildiği kadarıyla) yani meb sorun çıkarırsa aöf'lileri kabul etmiyoruz derse formasyon eline bile geçse bir şey ifade etmeyebilir?
:D:D:D:D:D:D:D atarken destekli at atamaları bilgisayar yapıyor o hayali meb çalışanı değil :D:D:D:D:D

bynefretimm

Yeni Üye
Hala bu tartışmamaı ya helal olsun vallaha

kevin_norton

Yeni Üye
:D:D:D:D:D:D:D atarken destekli at atamaları bilgisayar yapıyor o hayali meb çalışanı değil :D:D:D:D:D

Evet merd kardeşim haklı formasyonun varsa ve puanın yüksekse atanır öğretmen olursun. Bu torpil işini bir kenara bırakalım.Yani bilgisayarın da torpil yapacak hali yok ya. Çalışırsak herşey kolaylaşır.Kim daha bilgiliyse onu atıyorlar. Atansa nolacak ki. Artık tüm memur kadroları denetleniyor.Çalışmak istemeyeni memurlukta tutmuyorlar. Artık sözleşmeli olacak kadrolar.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,729
Son üye
Dormanfce