İki Sene Üst Üste Sınıf Geçemeyenler İçin Askerlik Durumu...

cihannn82

Yeni Üye
kayıt sılınıp sonra tekrardan dılekce ıle kaldıgım snıfdan baslaya bılme gıbı hakkımız varmı arkadaslar

oberfranken

Yeni Üye
arkadaslar 2 yıl üstüste sınfta kaldım bu yıl gectim fakat tecil hakkım olmadığını sölediler gectiğim halde ankaraylada görstum subemlede aynı seyi sölediler ancak ösym yerleşirsem kasıma ertelencek sorada kayıt yaptırarak tecil hakkından yararlanablcekmişim :mad:

septo100

Yeni Üye
arkadaslar 2 yıl üstüste sınfta kaldım bu yıl gectim fakat tecil hakkım olmadığını sölediler gectiğim halde ankaraylada görstum subemlede aynı seyi sölediler ancak ösym yerleşirsem kasıma ertelencek sorada kayıt yaptırarak tecil hakkından yararlanablcekmişim :mad:
bendede aynı problem var dı banada subeden kaydımı sıldır tecıl edelım teklıfı yapılmıstı

oberfranken

Yeni Üye
sınıfı gectiğim takdrde tecil olur diyeneler smdi olmaz deidelr smdi 2 ci sınıfa gectm 1 yıl dha tecil için kaydımı sildrmem mi gerekcek

torres

Yeni Üye
arkadaşalr ben 3 sınıf işletme bölümündeyim ya şimdi sorun sizlere bu sene kaldım ben seneyede veremessem derleri ne olcka benim durumum

sanko86

Yeni Üye
arkadaşalr ben 3 sınıf işletme bölümündeyim ya şimdi sorun sizlere bu sene kaldım ben seneyede veremessem derleri ne olcka benim durumum

2 Sene üst üste kalırsanız öğrencilik haklarından yararlanamaz hale gelirsiniz size öğrenci belgesi vermezler(yada askerlik şubesine göndermezler) dolayısıyla teciliniz bozulur.

53burak53

Yeni Üye
ben 4 yıllık işletme okumaktayım 2.sınıfta 2 senem bu yani bir sene kaldım ve büte 1.sınıftan matematik dersinden kaldım matemetiği veremezsem şimdi benim tecil hakkım biter ve ben askere mi giderim...

Deccal84

Yeni Üye
bende 4 yıllık iktisat okumaktayım 2.sınıfta 2 senem yani bir sene kaldım 1. sınıftan matematik dersini veremedim bu sene matematik dersini verirsem geçiyorum veremezsem alttan dersim olduğu için 2. kez sınıf tekrarı olduğu için tecilim bozulacak ve askere alacaklar bundan bi çıkış yolu varmıdır bazı arkadaşlar kasıma kadar kaçabilirsen kasımdan sonra gidip teslim olduğunda bidahaki kasımda alıyorlar o sırada sınıfı geçip 2 yıllık diplomanı al askerlik şubesine gidip mezuniyetten doğan tecil hakkınla yeniden tecil edip sonra aöf ye 3 sınıftan devam etmek istiyorum diye başvur demişler böyle bişi yapılabilirmi başka bi yol varmıdır lütfen yardımcı olun...

Deccal84

Yeni Üye
bende 4 yıllık iktisat okumaktayım 2.sınıfta 2 senem yani bir sene kaldım 1. sınıftan matematik dersini veremedim bu sene matematik dersini verirsem geçiyorum veremezsem alttan dersim olduğu için 2. kez sınıf tekrarı olduğu için tecilim bozulacak ve askere alacaklar bundan bi çıkış yolu varmıdır bazı arkadaşlar kasıma kadar kaçabilirsen kasımdan sonra gidip teslim olduğunda bidahaki kasımda alıyorlar o sırada sınıfı geçip 2 yıllık diplomanı al askerlik şubesine gidip mezuniyetten doğan tecil hakkınla yeniden tecil edip sonra aöf ye 3 sınıftan devam etmek istiyorum diye başvur demişler böyle bişi yapılabilirmi başka bi yol varmıdır lütfen yardımcı olun...

ALtyy

Yeni Üye
İki senelik Acıkögretim Fakültesi ögrencisiyim.Su an itibari ile 1.sınıfı 2.kez okumaktayım. Haftasonu yapılacak bütünleme sınavlarının neticesi dogrultusunda sınavlardan kalırsam ard arda 2.kez sınıf gecememis olacagım.

2009-2010 egitim-ögretim yılı icerisinde de yani bu sene Öss'ye tekrar girip,üniversite sansımı tekrar denemek istiyorum fakat askerlik durumumun belirsizligi beni kargaşa içersinde bırakıyor.

Ne yapmak gerekir ? Cözüm önerilerinizi bekliyorum.

eddamc

Yeni Üye
selam arkadaşlar. benim durumumda şu: ben 4 yıllık işletme okuyorum 1. sınıfı 3.senede geçtim tabi alttan 2 ders alarak 2. sınıfa geçtim.geçen sene askerlik şubesinden tecilimi yaptırdım ama tecili 1sene yaptılar tecilim ekim sonunda biticek şimdide 2.sınfta kalıcam öyle görünüyo peki benim tekrar tecil hakkım warmı yok mu bana yardımcı olursannız sevinirim şimdiden teşekkürler hepinizden Allah razı olsun

celik3

Yeni Üye
arkadasım ıyı guzel fıkır ıstıyosun ama bıraz de sende suc var bıraz arastırsana sıteyı gunde ıkı kere yazıyorum

kaydını sıldırırsen tecıl kazanabılırsın daha once boyle bır faalıyette bulunmadıysan eğer.

mhmts

Yeni Üye
arkadaşlar;
ben 2 yıllık mezun olduktan sonra işletmeye geçiş yaptım. şu an 4. sınıftayım. 2 tane dersim var eğer bütünlemelerde bu dersleri veremezsem 2 kez üst üste kalmış olacağım.
kacuro isimle arkadaş dilekçeden filan bahsetmiş. bunun bi garantisi varmı. ben kalırsam banada 2010 kasıma kadar süre verirlermi. bu kadar gelmişken 1 veya 2 dersden gidip 15 ay askerlik yapmak istemiyorum o eziyet bi yana çalışmak zorundayım ailevi durumlar vs.
bu arada 82 doğumluyum .
lütfen tavsiyesi olan varmı? sizce ne yapmalıyım şimdiden teşekkürler
yada hiç muayneye filan gitmesem haziran temmuza kadar idare edebilirmiyim

owerim

Yeni Üye
slm arkadaşlar 81 doğumluyumson 4 sınıftaydım ama sanırım 1 dersten kaldım ve 7 yılım bu sene,ben bu sene sanırım öğrencilik haklarından yararlanamıyorum vede askere çağırıcaklar..ama bende bölece bırakmak istemiyorum braya kadar gelmişken,bir yıl boyunca kacak olsam askere gitmesem ve tek dersimide verip mezun olsam,acaba askerliğimi yine kısa dönenm yapabilirmiyim yani bu haklardan yararlanabilirmiyim??? yardımcı olursanız cok sevinirim...

yarkan

Yeni Üye
arkadaşlar ben 3 sınıfta 2 sene kaldım ve 2. senem de 4.sınıfa geçtim şimdi 4 sınıftada 2 sene kalma hakkı m tekrar doguyormu yoksa kalmamam mı gerekir bilgisi olan var mı???

yarkan

Yeni Üye
slm arkadaşlar 81 doğumluyumson 4 sınıftaydım ama sanırım 1 dersten kaldım ve 7 yılım bu sene,ben bu sene sanırım öğrencilik haklarından yararlanamıyorum vede askere çağırıcaklar..ama bende bölece bırakmak istemiyorum braya kadar gelmişken,bir yıl boyunca kacak olsam askere gitmesem ve tek dersimide verip mezun olsam,acaba askerliğimi yine kısa dönenm yapabilirmiyim yani bu haklardan yararlanabilirmiyim??? yardımcı olursanız cok sevinirim...

arladaşım benim bildigim kadarıyla askerligini kısa dönem olarak yaparsın ama yidene askerlik şubesinden ögrenmekte fayda var kanun degiştimi degişmedimi bilmiyorum.

eddamc

Yeni Üye
arkadaşlar yok mu bi çare. illa kayıtmı sildirmem gerekiyo. bi sene daha tecil hakkım yokmu

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz