İki Sene Üst Üste Sınıf Geçemeyenler İçin Askerlik Durumu...

*selman*

Yeni Üye
selam arkadaşlar ben 05 10 1985 doğumluyum 2 yıl muhasebe bölümünü bitirdim. işletmeye geçiş yaptım 2 yıl sınıf tekrar yaptım. kaydımı silip iksatta 3 sıınıfa geçiş yaptım burda da 2 yıl kaldım yani sizin anlayacağınız 4 yıl tekrar yaptım ne yapabiliryim askerlik subesine gittim askerlik durum belgemde 31 10 2009 kadar yazıyor yardımlarınız bekliyorum tşklerrr

oktayakan

Yeni Üye
slm arkadaslar benimde yardiminiza ihtiyacim var .

ben 84 dogumluyum 2004 te askerlik cagim geldigi icin muayane olmaya gittim ve lise diplomamla 3 yil tecili ettirdim .. 2005-2006 da öss girip ayni sene aöf 2 yillik onlisans programina kayit oldum fakat 2. sınıfta 2 kez ustuste kaldim ..,(yani 2006-2007 ve 2007-2008)yillarinda ve simdi ogrendim bu durumda askerlik tecil edilmiyormus ve bundan haberim olmadan 2008-2009 tillarindada devam ettim ayni galiba bu durumdada 1 yildir kacak duruma dustum bilmeden cunku adrese hic bir sey gelmedi...simdi bu durumda ne yapmaliyim arkadaslar kayit silip gitsem subeye tecil hakkim olurmu yada ne olur
yardimlariniizi bekliyorum tskler ..

mhmts

Yeni Üye
lütfen bana fikir verecek olan varmı?
dilekce için ocakta filan gidin diyolar ama son yoklama ekim sonunda yoklamayada gitmeyeyim mi yani

kral_alper

Yeni Üye
arkdaslar ben dıkey gecıs yaptım ve hazırlıgı gectım ama 2 dersım 3.sınıfa kaldı ve oderlerı vermezsem ben 3.sınıfı tekar okuyorum sımdı ben 2 sene ustusde kaldımmı bana bır yarım edın lutfennn

kral_alper

Yeni Üye
yardımmmmm

arkdaslar ben dıkey gecıs yaptım ve hazırlıgı gectım ama 2 dersım 3.sınıfa kaldı ve oderlerı vermezsem ben 3.sınıfı tekar okuyorum sımdı ben 2 sene ustusde kaldımmı bana bır yarım edın lutfennn

lulu_67

Yeni Üye
Arkadaşlar benimde bir sorum olcak.. birinci sınıfı tek ders borçlu geçtim.. 2.sınıfın tüm derslerini verirsem ama 1.sınıftaki kalan o tek dersi gene veremez ise.. 3 sınıfa geçebilir miyim yoksa geçemez miyim ? Lütfen bilen biri cevap yazsın...

orjune

Yeni Üye
arkadaşlar işletme 3. sınıfta 2 kere kaldım toplam 3 dersten kaldım ve 4. sınıfa geçemiyorum doğal olarak ve askerlik tecilide iptal oluyor.
ve bazı arkadaşlar aynı dersi alamazsın bazıları ise alabilirsin diyor bazılarıda geçtigin derslerden muaf olarak tekrar 3. sınıftan devam edebilirsin diyor hangisi doğru ?

53burak53

Yeni Üye
selam arkadaşlar ben 4 yıllık işletme okumaktayım 1.sınıfı 2dersten borclu olarak geçtim 2.sınıfta 7 derten kalıp sınıf tekrarı yaptım bu seneyse bütünlemede bugunki sonuçlara göre 1.sınıftan 1 dersim 2.snıftan 2 dersim yani toplamda 3 dersten 2.sınıftaki 2. senemde kaldım 21/11/1987 doğumluyum sizce tecil durumum ne olur bi yardımcı olabilirmisiniz? teşekkürler...

brembo3838

Yeni Üye
selam arkadaşlar ben 05 10 1985 doğumluyum 2 yıl muhasebe bölümünü bitirdim. işletmeye geçiş yaptım 2 yıl sınıf tekrar yaptım. kaydımı silip iksatta 3 sıınıfa geçiş yaptım burda da 2 yıl kaldım yani sizin anlayacağınız 4 yıl tekrar yaptım ne yapabiliryim askerlik subesine gittim askerlik durum belgemde 31 10 2009 kadar yazıyor yardımlarınız bekliyorum tşklerrr
ya askere gideceksin. ya da tekrar kayıt sildirip, kayıt yenileyip tecilden faydalanacaksın.

brembo3838

Yeni Üye
slm arkadaslar benimde yardiminiza ihtiyacim var .

ben 84 dogumluyum 2004 te askerlik cagim geldigi icin muayane olmaya gittim ve lise diplomamla 3 yil tecili ettirdim .. 2005-2006 da öss girip ayni sene aöf 2 yillik onlisans programina kayit oldum fakat 2. sınıfta 2 kez ustuste kaldim ..,(yani 2006-2007 ve 2007-2008)yillarinda ve simdi ogrendim bu durumda askerlik tecil edilmiyormus ve bundan haberim olmadan 2008-2009 tillarindada devam ettim ayni galiba bu durumdada 1 yildir kacak duruma dustum bilmeden cunku adrese hic bir sey gelmedi...simdi bu durumda ne yapmaliyim arkadaslar kayit silip gitsem subeye tecil hakkim olurmu yada ne olur
yardimlariniizi bekliyorum tskler ..
çok üzülerek söylüyorum ama sen yolun sonuna gelmişin artık oktaycığım hiç bi şekilde tecil hakkın yok. bir an önce şubene teslim olup ağır cezalarla karşılaşmadan askerliğini tamamla kardeşim.

brembo3838

Yeni Üye
selam arkadaşlar. benim durumumda şu: ben 4 yıllık işletme okuyorum 1. sınıfı 3.senede geçtim tabi alttan 2 ders alarak 2. sınıfa geçtim.geçen sene askerlik şubesinden tecilimi yaptırdım ama tecili 1sene yaptılar tecilim ekim sonunda biticek şimdide 2.sınfta kalıcam öyle görünüyo peki benim tekrar tecil hakkım warmı yok mu bana yardımcı olursannız sevinirim şimdiden teşekkürler hepinizden Allah razı olsun

tecil hakkının tamamını kullanmışın. askere gitmek istemiyorsan şu anda okumakta olduğun işletme kaydını sildirip, yeni kayıt yaptırmalısın böylece 2 sene daha tecil hakkı kazanırsın

brembo3838

Yeni Üye
slm arkadaşlar 81 doğumluyumson 4 sınıftaydım ama sanırım 1 dersten kaldım ve 7 yılım bu sene,ben bu sene sanırım öğrencilik haklarından yararlanamıyorum vede askere çağırıcaklar..ama bende bölece bırakmak istemiyorum braya kadar gelmişken,bir yıl boyunca kacak olsam askere gitmesem ve tek dersimide verip mezun olsam,acaba askerliğimi yine kısa dönenm yapabilirmiyim yani bu haklardan yararlanabilirmiyim??? yardımcı olursanız cok sevinirim...
şimdi sen normal er olarak askere gidebilir, kalan 1 dersini askerde vererek, askerliğini 6 aya indirebilirsiniz. TSK'mız bu hakkı tanıyor.

brembo3838

Yeni Üye
selam arkadaşlar ben 4 yıllık işletme okumaktayım 1.sınıfı 2dersten borclu olarak geçtim 2.sınıfta 7 derten kalıp sınıf tekrarı yaptım bu seneyse bütünlemede bugunki sonuçlara göre 1.sınıftan 1 dersim 2.snıftan 2 dersim yani toplamda 3 dersten 2.sınıftaki 2. senemde kaldım 21/11/1987 doğumluyum sizce tecil durumum ne olur bi yardımcı olabilirmisiniz? teşekkürler...
şu an için tecil hakkını doldurmuş bulunmaktasın.

brembo3838

Yeni Üye
arkadaşlar;
ben 2 yıllık mezun olduktan sonra işletmeye geçiş yaptım. şu an 4. sınıftayım. 2 tane dersim var eğer bütünlemelerde bu dersleri veremezsem 2 kez üst üste kalmış olacağım.
kacuro isimle arkadaş dilekçeden filan bahsetmiş. bunun bi garantisi varmı. ben kalırsam banada 2010 kasıma kadar süre verirlermi. bu kadar gelmişken 1 veya 2 dersden gidip 15 ay askerlik yapmak istemiyorum o eziyet bi yana çalışmak zorundayım ailevi durumlar vs.
bu arada 82 doğumluyum .
lütfen tavsiyesi olan varmı? sizce ne yapmalıyım şimdiden teşekkürler
yada hiç muayneye filan gitmesem haziran temmuza kadar idare edebilirmiyim
sen normal er olarak askere gidebilir, kalan 1 dersini askerde vererek, askerliğinizi 6 aya indirebilirsiniz. TSK'mız bu hakkı tanıyor.

brembo3838

Yeni Üye
arkadaşlar işletme 3. sınıfta 2 kere kaldım toplam 3 dersten kaldım ve 4. sınıfa geçemiyorum doğal olarak ve askerlik tecilide iptal oluyor.
ve bazı arkadaşlar aynı dersi alamazsın bazıları ise alabilirsin diyor bazılarıda geçtigin derslerden muaf olarak tekrar 3. sınıftan devam edebilirsin diyor hangisi doğru ?
açık öğretim, yeni kayıt yaptırırken daha önceden geçtiğiniz dersleri hiç bir şekilde muafiyet saymıyor.

brembo3838

Yeni Üye
Arkadaşlar benimde bir sorum olcak.. birinci sınıfı tek ders borçlu geçtim.. 2.sınıfın tüm derslerini verirsem ama 1.sınıftaki kalan o tek dersi gene veremez ise.. 3 sınıfa geçebilir miyim yoksa geçemez miyim ? Lütfen bilen biri cevap yazsın...

3. sınıfa geçemezsin.

ahmetcan55

Yeni Üye
ilgilendiğiniz için çok teşekkürler.
benim sorunum şu 1987 doğumluyum,2.sınıfta 2 kere kaldım.
şimdi bazı arkadaslar ekimde kasımda aralıkta falan yoklamaya çağarsalarda gitme ocakta yada şubatın ilk haftası git yoklamanı ol okumak istedini söyle bir dahaki kasım'a sarktır teslimi.ondan sonra sınıfını geçebilirsen geç al öğrenci durum belgeni şubeye ver tecil etsinler dedi burda bikaç kişi başlarınada gelmiş.ama bazı arkadaslarda olmuyor yapmıyorlar sınıfı geçsende tecil diye.şimdi kafam karıştı nedir bunun aslı ? bilgilendirirseniz çok iyi olacak ecel terleri döküyorum.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,734
Son üye
Irrigationerr