İki Sene Üst Üste Sınıf Geçemeyenler İçin Askerlik Durumu...

brembo3838

Yeni Üye
ilgilendiğiniz için çok teşekkürler.
benim sorunum şu 1987 doğumluyum,2.sınıfta 2 kere kaldım.
şimdi bazı arkadaslar ekimde kasımda aralıkta falan yoklamaya çağarsalarda gitme ocakta yada şubatın ilk haftası git yoklamanı ol okumak istedini söyle bir dahaki kasım'a sarktır teslimi.ondan sonra sınıfını geçebilirsen geç al öğrenci durum belgeni şubeye ver tecil etsinler dedi burda bikaç kişi başlarınada gelmiş.ama bazı arkadaslarda olmuyor yapmıyorlar sınıfı geçsende tecil diye.şimdi kafam karıştı nedir bunun aslı ? bilgilendirirseniz çok iyi olacak ecel terleri döküyorum.
hiç bir şekilde tecil hakkın kalmadığı zaman, öğrenimle alakalı mazeretini bildirdiğinde askerlik şubesi başkanı kendi insiyatifini kullanarak tecil süresini biraz daha uzatabiliyor. ama dediğim gibi tamamen şube başkanının kendi insiyatifinde olan bir durum. şube başkanları da diğer askerlerimiz gibi anlayışlı babacan gayet samimi insanlardır, içinde bulunduğun durumu sakince dürüstçe ve net bir şekilde anlatırsan tecilin gerçekleşmemesi için hiç bir sebep yok.

leroyy

Yeni Üye
arkadaslar 05/05/1986 dogumluyum...lise bitirdekten sonra tecil hakkımı kullanıp askerlıgımı tecıl ettırdım...Sımdıde aof 1 sınıfta 2 yıl ust uste kaldım...askerlıgımı tecıl ettırme sansım warmı?warsa nasıl bı yol ızlemelıyım...
ornegın kaydımı sıldırıp,yenıden kayıt yaptırmam buna yetıyormu yada yenıden oss ye gırıp sıfırdan baslarsam okula, bu yeterlımı...ltf aydınlatın benı, cok onemlı.sımdıden tskler arkadaslar...

brembo3838

Yeni Üye
arkadaslar 05/05/1986 dogumluyum...lise bitirdekten sonra tecil hakkımı kullanıp askerlıgımı tecıl ettırdım...Sımdıde aof 1 sınıfta 2 yıl ust uste kaldım...askerlıgımı tecıl ettırme sansım warmı?warsa nasıl bı yol ızlemelıyım...
ornegın kaydımı sıldırıp,yenıden kayıt yaptırmam buna yetıyormu yada yenıden oss ye gırıp sıfırdan baslarsam okula, bu yeterlımı...ltf aydınlatın benı, cok onemlı.sımdıden tskler arkadaslar...
askerliğini tecil ettirmen için tek yol; kaydını sildirip, yeniden kayıt yaptırmak olacaktır. bunun içinde 2009 öss'ye girmiş olman gerekir.

srdr11

Yeni Üye
arkadaşlar lütfen yardım ya.. ben 1986 doğumluyum.. 2.ci sınıfta 2 kez kaldım talihsiz bi şekilde 1 sorudan.. şimdi askerlikle ı sorunum yok. ben yetişemediğim için, 29 ekime kadar öğrenci göründüğüm için kardeşim askerlik başvurusu yapmıştı. liseyi okuyamadığı için o bu kasımda gidecekk. şimdi ben 2.ci sınıftan dewam etmek istiyorum askerlik sorunum olmuyormuş kardeşim gelene kadar.. 2.ci sınıftan dewam edebilmek için sadece gidip kayıt mı yeniletmem gerekiyor? kayıt sildirmeye fln gerek warmı lütfen ilgilenin yaa

brembo3838

Yeni Üye
arkadaşlar lütfen yardım ya.. ben 1986 doğumluyum.. 2.ci sınıfta 2 kez kaldım talihsiz bi şekilde 1 sorudan.. şimdi askerlikle ı sorunum yok. ben yetişemediğim için, 29 ekime kadar öğrenci göründüğüm için kardeşim askerlik başvurusu yapmıştı. liseyi okuyamadığı için o bu kasımda gidecekk. şimdi ben 2.ci sınıftan dewam etmek istiyorum askerlik sorunum olmuyormuş kardeşim gelene kadar.. 2.ci sınıftan dewam edebilmek için sadece gidip kayıt mı yeniletmem gerekiyor? kayıt sildirmeye fln gerek warmı lütfen ilgilenin yaa
kayıt sildirmeye gerek yok, direk kayıt yeniletebilirsin ancak kardeşin askerden geldiği zaman nasıl tecil ettireceksin? bunu bir düşün bence

srdr11

Yeni Üye
kardeşim askerden geldiğinde o daha gelmeden 3.cü sınıfa geçmiş oluyorum.. yani o zaman üniversite tecil hakkım oluyor.. olmuyor mu yani ?

gecen_gunler

Yeni Üye
Arkadaşlar 3.sınıf işletmede 2 sene kaldım. askerlik şubesine gittim 2 yıl kaldığım için tecilim bittiğini solediler 31 ekimde muayeneye çağırdılar. şimdi iktisata yeni kayıt yaptırabilirmiyim? nasıl yaptırabilirim? cvp verirseniz sevinirim

brembo3838

Yeni Üye
Arkadaşlar 3.sınıf işletmede 2 sene kaldım. askerlik şubesine gittim 2 yıl kaldığım için tecilim bittiğini solediler 31 ekimde muayeneye çağırdılar. şimdi iktisata yeni kayıt yaptırabilirmiyim? nasıl yaptırabilirim? cvp verirseniz sevinirim
2009 öss'ye girdiysen öss yoluyla tekrar kayıt yaptırabilirsin.
MYO mezunuysan dikey geçiş ile tekrardan kayıt yaptırabilirsin. bu seçeneklerin dışında herhangi bir kayıt hakkı bulunmuyor.

brembo3838

Yeni Üye
askerliğini tecil ettirmen için tek yol; kaydını sildirip, yeniden kayıt yaptırmak olacaktır. bunun içinde 2009 öss'ye girmiş olman gerekir.

fcans

Yeni Üye
2 yıl ustuste kaldıkdan sonra 3 sınıfda , 31 ekımde muayene olmaya askerlık subesıne cagırıldım askere gıdıs tarıhım 2010 kasım olarak soylendı bu durumda kalmıs oldugum derslerı verdıgım takdırde tecıl etme sansımız bulunuyormu

yaramaz_ati

Yeni Üye
2 yıllık meslek yüksek okulu mezunuyum işletme 3 sınıfa kaydımı yaptırdım fakat 2 yıl üst üste sınıfta kaldım ....kaydım otomatik olarak silinip okuldan atılıyormuyum yoksa kaydımı yeniletim dewam edebilirmiyim

brembo3838

Yeni Üye
2 yıllık meslek yüksek okulu mezunuyum işletme 3 sınıfa kaydımı yaptırdım fakat 2 yıl üst üste sınıfta kaldım ....kaydım otomatik olarak silinip okuldan atılıyormuyum yoksa kaydımı yeniletim dewam edebilirmiyim
kaydın silinmez ve öğrenci olarak devam edebilirsin ancak, askerlik tecil hakkın biter.

ertan07

Yeni Üye
2 yıl üst üste kalan arkadaşlara uyarım öğrencilk hakkınız bittiği için askerlik şubesinde kaçak durumuna düştüğünüz an size hiç iyi gözle bakmıyorlar. bir arkadaşı gözümün önünde enselediler. çocuk kayıt sildirdim yeniden kayıt oldum falan dedi kıvırdı. 10 dk icinde durumunla ilgili evrak getir dedi komutan. sonrası ne oldu bilmiyorum

wahman

Yeni Üye
merhaba arkadaslar benim sorunumu cezerseniz cok memnun olacagim
benim soyle bi sorum olucakti ben acik ogretim 1.sinifta 3 sene ust uste kaldim askerlik subesinden bir kagit geldi ben kagidi gormedim ama islemler icin cagiriliorum sanirim okuyor mu yada biraktimi diye olabilir sanirim neyse sorum su: Tecil islemini nasil yapabilirim sene sonunda oss sinavina da girmek istiyorum acaba okuldan kaydimi sildirirsem tecil olabilirmiyim? simdiden tesekkurler en kisa zamanda cevaplarsaniz cok mutlu olurum.

erkanik

Yeni Üye
8.senem

slm arkadaşlar 81 doğumluyumson 4 sınıftaydım ama sanırım 1 dersten kaldım ve 7 yılım bu sene,ben bu sene sanırım öğrencilik haklarından yararlanamıyorum vede askere çağırıcaklar..ama bende bölece bırakmak istemiyorum braya kadar gelmişken,bir yıl boyunca kacak olsam askere gitmesem ve tek dersimide verip mezun olsam,acaba askerliğimi yine kısa dönenm yapabilirmiyim yani bu haklardan yararlanabilirmiyim??? yardımcı olursanız cok sevinirim...
Sizinle aynı durumda sayılırım ben 1979 doğmuluyum askere gitme kararı aldım ancak öğrenmek istediğim Askerde iken 8.yılım olmasına rağmen okulu bitirip diplomamı komutanlığa verip okulu bitirip bitiremediğim.

wahman

Yeni Üye
arkadaslar soruma hala bi cevap alamadim ne olur yardim edin ve bilgilendirin beni cevaplarini bekliyorum...

srpbrky

Yeni Üye
merhaba arkadaslar benim sorunumu cezerseniz cok memnun olacagim
benim soyle bi sorum olucakti ben acik ogretim 1.sinifta 3 sene ust uste kaldim askerlik subesinden bir kagit geldi ben kagidi gormedim ama islemler icin cagiriliorum sanirim okuyor mu yada biraktimi diye olabilir sanirim neyse sorum su: Tecil islemini nasil yapabilirim sene sonunda oss sinavina da girmek istiyorum acaba okuldan kaydimi sildirirsem tecil olabilirmiyim? simdiden tesekkurler en kisa zamanda cevaplarsaniz cok mutlu olurum.
slm arkadaşım ben siteye yeni uye oldum size askerlik konularında elimden geldiği kadar yardımcı olmak isterim aöf 3 yıl üst üste kalmışsın ama askerlik şubesi tarafından kaldığın 2 yılın sonu dikkate alınarak ilişik kesme belgen ile gittiğinde tecil hakkın verilir yani 2006 da kayıt yaptırdı isen 2008 yılıu dikkatte alınır ve 31.12.2010'a tecil hakkın verilir aöf ye aynı bölüme kayıt yaptırmadığın sürece başka bölümdende öğrenciliğin tanınır

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,735
Son üye
Clamcaseptn