Sen misin türbanlıyı sınava almayan!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Umarım herkes biliçlenir bi gün geç olmadan
% 99 u müslüman olan bir ülkede tartışılan konuya bak
yazık insanı giyiminden kuşamından dolayı ayıran zihniyete

Sosyolog_60

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Yaşasın "Din ve vicdan özgürlüğü" ...

ayberk228

Yeni Üye
Bölüm:
Halkla İlişkiler
Umarım herkes biliçlenir bi gün geç olmadan
% 99 u müslüman olan bir ülkede tartışılan konuya bak
yazık insanı giyiminden kuşamından dolayı ayıran zihniyete
Aslı &99 bence biraz fazla.. %92-95 arası müslümanız. Diğerleri Türk olup hristiyan,yahudi vs acayip dinlere mensup kişiler...

kevin_norton

Yeni Üye
Giyim kuşam olarak değil cemaatler bunu dinli-dinsiz ayırımı için kullandı.işte sonu bu oldu.

E

_elmayra_

Misafir
Genellikle başı örtülü bayanlar açık olan insanları dinsizlikle,müslüman olmamakla suçluyor.Kıyafetten dolayı ayrımı başlatan bu zihniyetteki kişiler.Kimse kimsenin ne giydiğine karışma hakkına sahip değil.Olaya tek taraflı bakmamak lazım.

merveg

Özel Üye
evet arkadaşlar çok şükür sınava başörtümle girebildim.Rabbim devamını nasip etsin.... özgürlük bu işte

SIRMA

Yeni Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
çok sevindirici bir gelişme..
istediğini giyinip sınava giriliyorda neden başörtülüler giremiyor anlamış değilim..
herkes istediğini giyinip takmak ta özgürdür tercih kültüe tarz kişilik konularında yaptırım olmaz çünkü yaptırımın sonu gelemez
güzellikleriyle dolu ve aydınlık bir ülke diliyorum....
ve çok sevindim bugünleride gördüm herkes adına sevindim gerçekten...

kevin_norton

Yeni Üye
yani meseleyi çok uzttılar artık.çok sıktı.21. yüzyılda olacak iş mi bu.

ayberk228

Yeni Üye
Bölüm:
Halkla İlişkiler
bu karışım ülkemiz adına medeniyeti en üst düzeye çıkartacaktır. yeter ki herkes realist düşünsün.

ragut

Banned
. İnsanların özgürce seçimlerine eğitimde diil hiç bir yerde ve hiç bir şeyde kimse karışmıyor niçin eğitim olunca karışıyorlarki anlamsız geliyor..
herkes nasıl mini etek giyebiliyorsa.. isteyen baş örtüsü takabilir tercihlere kimsenin karışmaya hakkı yoktur..bu niçin engellere takılmıyorda.. başını örten hanım hanımcık kızlarımızın önüne dikenler seriliyor ..,
bırakılsında insanlar istediklerini yaşasın..baş örtüsü bir başka insanı rahatsız edecek bir şey deyil.. buna bu gözle baksınlar.. insanları saygınlığıyla efendiliğyle değerlendirme yapsınlar..
Merak ediyorum hani başörtülü girelebildi ya kıyamet kopar mı acaba ya da Türkiye karanlığa gömülecek mi, çok endişeliyim İran'a mı döneceğiz.....düşüncenin bagnazlıgına bak....
inş böyle dewam eder öznümüzdeki sınawlarda da
Özgürlük budur!..

kimsenin giyim kuşama karışması doğru değil elbette yanlış bir uygulama türbanlı olan birini sınava almamak:) doğrusu herkes ne giyerse giysin ne takarsa taksın sınavlara özellliklede yaşamımızı etkileyen önemli bir sınava türbanlı diye almamk hiç doğru değil malesef.. buraya kadar herşey doğruda asıl problem türbanlı olan bazı kesimlerin cemaatlara bağlı olması? şimdi herkes ben bağlı değilim diyecek yada birçoğu ama ben pek inanmıyorum yani genelde bağlı oluyorlar cemaatlare? abi, abla falan.. kadının çocuğu olunca sorumlluğun bitmesi falan.. erkek bakıyor çocuklara? böyle şeyleri dinimiz kabul etmiyor? ilahiler dinleyip kendilerinden geçmeler falan... şimdi bu yazdıklarımı anayan anladı tabiki kimse iç yüzünü belli etmez bu forumda sanırım bayanların hepsi türbanlı ve cemaate bağlı ama itiraf etmezler beklemiyorum.. kimseyi birşey için suçladığım yok sadece dinimizde olmayan şeyleri nasıl varmış gibi uyugluyorsunuz anlamak mümkünd eğil gerçekten.. ben cemaat yurtlarında çok kaldım bizdede abi vardı atatürke ingilzi ajanı diyen resimleri yırtan..... gözyaşı geceleri falan:) istedikleri gibi kuran-ı yazıp çizip bizlere empoze etmek istedikleri şeyleri öğretiyorlardı.. cemaaatleri suçlamıyorum ben kalacak yer bulamıyordum onlar sahip çıkmıştı ama karşılıklı herşey.. tek üzüldüğüm bunlara fırsat verdiler hemde bizlerin güvendiği insanlar:) 12 eylül 80 başladığı yıl cemaatlerin şuan 2011 ve heryer cemaat yurdu bir 2023 yılını düşünmek felaket olacak sanırım hedefte o yönde olduğuna göre rejimind eğişeceği muhakkak:)

ragut

Banned
birşey daha ne ilginçtirki türbanlı bayanların bir çoğu humeyniyi sever, nursiyi sever? ama şuan hayatta kalmasını ona özgürlüğünü vermiş olan mustafa kemal atatürkü sevmez:) bence problem hiçbirşey değil türbanmış birbaşka şeymiş sorun cemaatlere bağlı olan zihniyetlerin şeriatçiği savunması bunuda inkar edebilirsiniz ama dedim ya ben herçeşit cemaat yurdunda kaldım %100 şeriat isteriz sloganlarıyla büyük oralarda kimseye bişeyler yutturmaya çalışmayın helede bana:)

sonsuz_nur

Özel Üye
atatürkü sevmediğimizi kim idda etti acaba ama said nursi kadard eğil doğrusun:)

sonsuz_nur

Özel Üye
sana hiç bişey yutturmaya çalşımıyoruz kaç yaşına gelmissin şeriatı-laikliği sen ayıramıyosan sana biz nasıl anlatabilirizki:)

sonsuz_nur

Özel Üye
Benim başıma örttüğüm kumaş değil şereftir,
Taşıdığım baskı değil ayettir...

diyede ekliyorum.....:)

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Na yutmak istersen onu yutarsın arkadaşım kimseye bi şey yutturdugumuz yok her şey ortada. Bir insanın başörtülü olması ya da olmamasını Atatürk sevgisiyle ilişkilendirmenin (demokratik anlamda) başörtülülere olduğu kadar başörtüsüzlere de yönelik bir hakaret olduğunu dahi anlayamıyorlar. Çünkü onlara göre Türkiye’de başörtülü olanlar ve olmayanlar olmak üzere iki kesimden insan yaşıyor ve her iki kesim de tamamen homojen bir yapıya sahip! Şunu da hatırlayalım, bir zamanlar, başörtülü olduğu için, Fatiha okumak için de olsa Anıtkabir’e alınmayan annelerimiz olmuştur.

sonsuz_nur

Özel Üye
:alkışhelal olsun arkadaşıma (aslıya)

ayberk228

Yeni Üye
Bölüm:
Halkla İlişkiler
Derin mevzular bunlar. Türbanlı -türbansız, Türk- Kürt, Alevi-Sünni, Ülkücü-Devrimci, İşçi-Memur, Dinci-Dinsiz, Okumuş-Cahil vs vs vs vs gidiyor.. Bunlar insanların daha iyi yaşam kurmak kendi düzenlerini kurmak için bir taraflarından uydurdukları şeyler.. Tarihi en iyi bilen bu oyunlara gelmez. Mesela yüzyıl savaşları.. Niye ayrımcılık yapılıyor araştırılmalı. Birilerinin cepleri dolarken birilerinin o kişilerin peşinde gitmeside ayrıca abes...
Said Nursi'ye gelince; Atatürk'ün ricasıyla Şeyh Said isyanına engel olmak istemiştir.. Yani yemek yediği kaba ihanet etmemiştir.. Ama zamanla bu bir akıma dönüşmüş :D ve amacından sapmıştır...

ragut

Banned
atatürkü sevmediğimizi kim idda etti acaba ama said nursi kadard eğil doğrusun:)
kendini güzelce itiraf etmişsin işte:) konuyu saptırmayın şeriatı-laikliği ayıramasam bunları yazmam zaten:) doğruyu söyleyince kuyruğunuza basınca nasılda hemen konuyu değiştirmeye başladınız sen sorduğum sorulara cevap versene??? türbanı eleştirmedim ayrıyeten destek verdim sınavlara alınmasında:) bu arada ayet demişsin ben nedense yıllardır hiç gözüme çarpmadı türban kelimesi? sen önce kuran-ı hangi dilden anlıyorsun tabiki istediğin dilden:) dediğim gibi o bahsettiğim dinimizde olmayan şeyleri uygulamıyorum deseene hadi? diyeemzsin çünkü ben yıllarca cemaat yurtlarında kaldım:) dediklerimin hepsi doğru sene konuyu saptırarak doğru olduğunu birkez daha ispatladın:) neyise dediğim gibi senin türban takmanı eleştirmedim? cemaate sende bağlısınki gerçekleri yazınca hemen cvp vermeye başladın:) bu cemaat sen gibilerden ablalık dersi alıyorsa vay o cemaatın haline ayetmiş karşınd akuran-ı bilmeyen biri yok kuranda da türban diye birşey yok ama sen nasıl anlarsan öyle anlarsın:) şeriatçiliği sen savunuyorsun bend eğil? önce kendinizle çelişmeyin islam ülkesi olacak diyorsanız bu ülke biraz fazla hayal kuruyorsunuz bu işler reklam yapmakla olmaz icraat lazım o icraatı yapmak içinde 35 milyon adamı ezip geçmeniz lazım:) saidi nursiyi daha çoks evmeni normal karşılıyorum çünkü ben atatürkün yerinde oalsaydım sizlere seçme seçilme hakkı? mirasta eşitlik vermezdim. tabiki sen gibi insanlara... birde sizin atatürküs evmenize gerek yok seven insan sayısı fazla zaten siz fazla gelirsiniz................

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz