Sen misin türbanlıyı sınava almayan!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ragut

Banned
kimsenin giyim kuşama karışması doğru değil elbette yanlış bir uygulama türbanlı olan birini sınava almamak:) doğrusu herkes ne giyerse giysin ne takarsa taksın sınavlara özellliklede yaşamımızı etkileyen önemli bir sınava türbanlı diye almamk hiç doğru değil malesef.. buraya kadar herşey doğruda asıl problem türbanlı olan bazı kesimlerin cemaatlara bağlı olması? şimdi herkes ben bağlı değilim diyecek yada birçoğu ama ben pek inanmıyorum yani genelde bağlı oluyorlar cemaatlare? abi, abla falan.. kadının çocuğu olunca sorumlluğun bitmesi falan.. erkek bakıyor çocuklara? böyle şeyleri dinimiz kabul etmiyor? ilahiler dinleyip kendilerinden geçmeler falan... şimdi bu yazdıklarımı anayan anladı tabiki kimse iç yüzünü belli etmez bu forumda sanırım bayanların hepsi türbanlı ve cemaate bağlı ama itiraf etmezler beklemiyorum.. kimseyi birşey için suçladığım yok sadece dinimizde olmayan şeyleri nasıl varmış gibi uyugluyorsunuz anlamak mümkünd eğil gerçekten.. ben cemaat yurtlarında çok kaldım bizdede abi vardı atatürke ingilzi ajanı diyen resimleri yırtan..... gözyaşı geceleri falan:) istedikleri gibi kuran-ı yazıp çizip bizlere empoze etmek istedikleri şeyleri öğretiyorlardı.. cemaaatleri suçlamıyorum ben kalacak yer bulamıyordum onlar sahip çıkmıştı ama karşılıklı herşey.. tek üzüldüğüm bunlara fırsat verdiler hemde bizlerin güvendiği insanlar:) 12 eylül 80 başladığı yıl cemaatlerin şuan 2011 ve heryer cemaat yurdu bir 2023 yılını düşünmek felaket olacak sanırım hedefte o yönde olduğuna göre rejimind eğişeceği muhakkak:)
burda yazdığım şeylere cvp ver konuyu saptırmadan dinimizde kadının çocuğu olduktan sornra sorumlluğunun bitmesi dinimizde nerde var? erkekler çocuklara bakıyor? abi ablalık ne diye yapılıyor?

ragut

Banned
sakın ümitlenmeyin cennette gideriz diye meraklanmayın sizden önce sırada çok adam var:))))))))))))))))))))))))))))) önce ablalaırnız abileriniz yani siz havanızı alacaksınız:))))))))))))))

sonsuz_nur

Özel Üye
ben atatürkü sevmediğimi söylemedim onu sen söylüyorsun iki laf var ikisinide sen söylüyorsun benm kuyruguma kmse basmadı basamazda benm abllaık yaptıgım cemaate senide alalım büyük bi zevkle sanada anlatırım şeriatı.hem dinin gereklerini inkar ediyosn hemde çok biliyormuş gibi kuran-ı kermden bahsediyorsun yazık sana ve senin gibi düşünen gençlige gerçekten acıyorum rabbim ıslah etsin inşş

ayrıca bu konu çooooooooooook eskilerde kaldı senin kuyruguna basılmış olmalıki deşip deşeleyip bu konuyu bulup tartışmak istiyosun bırak artık bu işleri ragut dikkat çekmeye çalşıyorsan başka yerde uğraş tamammı senin benm şeriat bilgimle, kuran-ı kerim bilgimle başetmeye yaşın yetmez sen o cemaatlerde en az 30 yıl daha kalki benm bilgilerime ulaşabil...ok ;)

sonsuz_nur

Özel Üye
sakın ümitlenmeyin cennette gideriz diye meraklanmayın sizden önce sırada çok adam var:))))))))))))))))))))))))))))) önce ablalaırnız abileriniz yani siz havanızı alacaksınız:))))))))))))))
ragut sana bişey sorucam amacın ne? yada dinin?mezhebin?

sonsuz_nur

Özel Üye
kimin cennetlik kimin cehennmlk olduguna senmi karar veriyorsun şimdide ALLAHA MI ŞİRK KOŞUYOSUN?? sen yolunu kaybetmşsn yapacak bişy yok umarım hakikatli yolu bulursun güzl kardeşim:)

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Arkadaşlar kimin nereye gideceğini bir tek Allah C.C. bilir, İsteyen istediği gibi giyinir kuşanır İster bikinisi ile plajda denize girer, ister evde kuran okur. Herkes birbirine saydı duymak durumdadır. Saygı duymuyorsa da oda kendi bileceği birşeydir. Zaten insanlar birbirine saygı duymuyorlarsa insanlıktan nasiplerini almamışlardır. Ben böyle düşünüyorum.

Benim alevi arkadaşımda var, hıristiyan arkadaşımda oldu. Kimseyle hiç bir zaman sen alevisin ben Sünniyim sen hıristiytansın muhabbeti yapmadık, çünkü herkes karşısındakinin inancına saygılıydı. Benim ablam başörtülü veya bazılarının tabiriyle türbanlı. Şimdi ablam siyasi bir iş mi yapıyor? Hayır aksine kendi inancının gereğini yapıyor, herkeste buna saygı duymak durumunda, duymuyorsa görünce tiksiniyorsa onların insanlıklarının gelişmemesinden kaynaklanıyordur. İnsanlıktan nasiplerini alamamış olmalarından dolayıdır. Cemaatlerse inançlarını birlikte paylaşan insanların oluşturduğu topluluklardır. Cemaatlere karşı olanlar olabilir ama oradaki insanlara saygı duymak durumundalar. Saygı duymuyorlarsa buda onların insanlıktan nasiplerini almadıklarından dolayıdır.

Neyse konuyu fazla uzatmaya gerek yok. Bu ülkede herkes birbirine saygı duyarak yaşamayı öğrenecektir. Demokrasi işte böyle bir şeydir. Ha bizler demokrasiye karşıyız diyenler varsa maalesef yapacak bir şey yok.... Dağdaki çoban ile şehirdekilerin oyu her zaman bir olacaktır.

:)

Konu kapanmıştır arkadaşlar...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz