uluslar arası ilişkiler öğrencileri

unforgiven_fb

Yeni Üye
ya evet arkadaşlar ya forumumuz şenlensin tanışalım kaynaşalım evet beyler hanımlar haydin ui forumunaa :D

unforgiven_fb

Yeni Üye
ben ek kontenjandan tercih yaptığım için benim kayıtım 26 ekimde başlıyor kasımdada kayıtlar hemen hemen bitiyor arkadaşlar bu arada KİTAPLARINI ALAN VARSA GENEL MATEMATİK DERSİNDE HANGİ KONULAR VAR BENİ BİLGİLENDİRİRMİSİNİZ MATEMATİKLE ARAM BİRAZ KÖTÜDE :D

zekiari44

Yeni Üye
ben ek kontenjandan tercih yaptığım için benim kayıtım 26 ekimde başlıyor kasımdada kayıtlar hemen hemen bitiyor arkadaşlar bu arada KİTAPLARINI ALAN VARSA GENEL MATEMATİK DERSİNDE HANGİ KONULAR VAR BENİ BİLGİLENDİRİRMİSİNİZ MATEMATİKLE ARAM BİRAZ KÖTÜDE :D
kolay ya kümeler olsasılık falan şu an aklıma gelmiyor ama 16 ünite var

unforgiven_fb

Yeni Üye
olasılıkmı eyvahhhh trigonometri, türev falan var deme sakın bana :(

unforgiven_fb

Yeni Üye
offf büyük ihtimalle matematikten kalacağım kesin :(

unforgiven_fb

Yeni Üye
arkadaşlar ya birde bu akademik danışmanlık varmış bu ne oluyor peki bilen varmı

unforgiven_fb

Yeni Üye
hııımm anladım sanırım 4 ocakta başlıyormuş bu akademik danışmanlık aman zaten az dersimiz var 2 ders gitmeye bile gerek yok salla :D kaç tane arasınavlarımız var 2 tanemi bir tanemi var ????:D

zekiari44

Yeni Üye
hııımm anladım sanırım 4 ocakta başlıyormuş bu akademik danışmanlık aman zaten az dersimiz var 2 ders gitmeye bile gerek yok salla :D kaç tane arasınavlarımız var 2 tanemi bir tanemi var ????:D
soru sor bişe diyen yokta hiç araştırmıyorsun bende tam bilmiyorum bu soruyu sorman ii oldu bende bi bakayım ama 1 sınav olması lazım

unforgiven_fb

Yeni Üye
araştırmaz olurmuyum ya o kadar baktım bulamadım neyse haftaya kayıt olmaya giidnce buroya soracağım o zaman oğrenirim büyük ihtimalle

_nurum_

Yeni Üye
evet arkadaşlar dersler zor ki ne zor kalın kalın hukuk kitapları ama birçok meslek alanımız var bankada,müfettişlik,kaymakamlık,vali,diplomat,gazeteci vs vs
bu dediklerini olabiliyormuyuz gerçekten bazı kişilerin yorumlarını okudum önceliği örgün eğitimde okuyanlara verildiği bizim ise 2.planda kaldığımız söyleniyor ne kadar doğru bilmiyorum aklımda soru işaretleri kaldı
?

unforgiven_fb

Yeni Üye
bu dediklerini olabiliyormuyuz gerçekten bazı kişilerin yorumlarını okudum önceliği örgün eğitimde okuyanlara verildiği bizim ise 2.planda kaldığımız söyleniyor ne kadar doğru bilmiyorum aklımda soru işaretleri kaldı
?
:) her kimden duymuşsan yanlış duymuşun arkadaşım yök un kurallarına göre kanun önünde örgün eğitimlilerle eşit haklara sahipiz..

Bu durum 2547 sayılı kanunun 12.maddesindeki d ve fıkraları ile 43.maddenin c fıkrasına göre hazırlanan yönetmeliğin 13.maddesinde Açıköğretim öğrencileri ile aynı öğretim programına göre örgün öğretim öğrencileri arasında öğrenci hakları bakımından fark bulunmadığı gibi her iki yoldan mezun olanlar eşit hak ve yetkilere sahip olurlar. hükmü yer almaktadır....

o yüzden önemli olan kendimizi geliştirmektir.yüksek lisans ve doktoranı yapacaksın gerekirse en az 2 yabancı dilinde olacak....
ve tabi bu saydığım mesleklerin hepsi oluyor bazılarının sınavları var tabi onlara tabi oluyoruz....çalışan hakeden kendini kanıtlar ve başarır....
ÖNEMLİ OLAN İSTEMEK ARKADAŞIM....umarım senin bu aklındaki soru işaretlerini ortadan kaldırmışımdırr..;)

_nurum_

Yeni Üye
:) her kimden duymuşsan yanlış duymuşun arkadaşım yök un kurallarına göre kanun önünde örgün eğitimlilerle eşit haklara sahipiz..

Bu durum 2547 sayılı kanunun 12.maddesindeki d ve fıkraları ile 43.maddenin c fıkrasına göre hazırlanan yönetmeliğin 13.maddesinde Açıköğretim öğrencileri ile aynı öğretim programına göre örgün öğretim öğrencileri arasında öğrenci hakları bakımından fark bulunmadığı gibi her iki yoldan mezun olanlar eşit hak ve yetkilere sahip olurlar. hükmü yer almaktadır....

o yüzden önemli olan kendimizi geliştirmektir.yüksek lisans ve doktoranı yapacaksın gerekirse en az 2 yabancı dilinde olacak....
ve tabi bu saydığım mesleklerin hepsi oluyor bazılarının sınavları var tabi onlara tabi oluyoruz....çalışan hakeden kendini kanıtlar ve başarır....
ÖNEMLİ OLAN İSTEMEK ARKADAŞIM....umarım senin bu aklındaki soru işaretlerini ortadan kaldırmışımdırr..;)
teşekkürler arkadaşım aklımdaki soru işaretleri kalktı dediğin gibi çalışmak çalışmak çalışmak...

zekiari44

Yeni Üye

bu araştırman güzeldi beni dahada rahatlattı teşekkürler

unforgiven_fb

Yeni Üye
rica ederim arkadaşlarrrr içiniz rahat olsunn.... açııköğretimli olmaktan gurur duyuyorum ve duyalımda...:)

zekiari44

Yeni Üye
rica ederim arkadaşlarrrr içiniz rahat olsunn.... açııköğretimli olmaktan gurur duyuyorum ve duyalımda...:)
he valla ya ne bu böyle açıköğretimde okuyom deyince millet kapalısını bulamadınmı diye konuşuyo onlar işte bu kanunu cartı curtu bilmeyen cahil adamlar

unforgiven_fb

Yeni Üye
hemde ne cahil insanlar aman onlar sanki çok biliyorda zaten bu lafları diyende kesin baba parasıyla okuyan tiplerdir...:)

_nurum_

Yeni Üye
arkadaşlar ben bu yıl öss sınavına tekrar giricem okul öncesi öğretmenliğini çok istiyorum ve ders çalışmam gerekiyor belki diyeceksin o zaman bu bölümü niye yazdın en azından biraz olsun kendimi garantilemek istedim fakat derslere nasıl çalışıcam işin içinden çıkamadım ilk bölümümün derslerine mi çalışsam yoksa össye mi bilmiyorum ama ben ikisine de çalışmak istiyorum fakat böyle düşünürek olmuyor zaman geçiyor bana yardımcı olursanız çok sevinirim arkadaşlar...

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,736
Son üye
DonNem