uluslar arası ilişkiler öğrencileri

zekiari44

Yeni Üye
arkadaşlar ben bu yıl öss sınavına tekrar giricem okul öncesi öğretmenliğini çok istiyorum ve ders çalışmam gerekiyor belki diyeceksin o zaman bu bölümü niye yazdın en azından biraz olsun kendimi garantilemek istedim fakat derslere nasıl çalışıcam işin içinden çıkamadım ilk bölümümün derslerine mi çalışsam yoksa össye mi bilmiyorum ama ben ikisine de çalışmak istiyorum fakat böyle düşünürek olmuyor zaman geçiyor bana yardımcı olursanız çok sevinirim arkadaşlar...
ikisinede çalışacam yarı yarıya yapacak bişe yok

_nurum_

Yeni Üye
ya aslında çok zor olmazmı ikisi bir arada hem öss hazırlırlık hemde bölümün dersini çalışmak
evt çok zor ama bir şekilde yapmam gerek en azından öss bilgim var dersaneye felan gittim fakat bölüm drsleri hakkında bilgim yok çalışıyorum yavaş yavaş bitirmeye çalışıcam ocak ayı sonuna kadar ondan sonra öss artık...

unforgiven_fb

Yeni Üye
arkadaşlar neredesiniz bu aralar kimse pek görünmüyor dersleri çalışmaya başladınızmı yoksa :)

champion

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar.Ben aranızda yeniyim.size 2 sorum olacak :

Şuan üniversite'de lisans eğitimi görüyorum.İkinci üniversite olayıyla açıköğretim uluslararası ilişkiler okumak istiyorum.Ama araştırma yaptımda.Bir yıllık harç parası,cari hizmetler parası,yok o parası yok şu parası derken yıllık ödüyeceğim miktar 500 Tl yi geçiyor.Normal aöf lülerin 2 katı para ödememiz gerekiyormuş.harcı 190 TL lik 2 taksitle ödememiz gerekiyormuş.Kendi okul harcımıda hesaba katarsak bayağı külfetli oluyor.
Durumum kısaca böyle.sorularım ise şunlar :

1-) Öss ye tekrar girip aöf uluslararası ilişkiler bölümünde okuyabilirmiyim? Araştırdımda,öss ile girdiğinde aöf uluslararası ilişkiler diye bir bölüm yok.İşletme,iktisat vs.bölümler var ama.sanırım öss ile uluslararası ilişkiler'in sadece örgün eğitimine girebiliyorsun.Doğrumu anlamışım?
2-) Diyelim öss girişlilere aöf uluslararası ilişkiler bölümü var.Peki şuan bir ünide okuduğum için yine 2 katımı ödemem gerekecek yoksa normal aöf harcı yatırmam yeterli mi?
yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar.

_nurum_

Yeni Üye
arkadaşlar neredesiniz bu aralar kimse pek görünmüyor dersleri çalışmaya başladınızmı yoksa :)
evet başladım teker teker çalışıyorum hepsini 2.üniteler bitti inş hespini bitirip össye yüklencem bakalım hayırlısı artık:rolleyes:

hzl90

Yeni Üye
mrb bnde katıldım aranıza =)

hzl90

Yeni Üye
çalışmaya başlıyanlar aöf birolarından aldığiniz kitaplardan mı yoksa yardımcı kitaplardan mı çalışıyosunz bn yeni aldım kitapları bnde çalışmaya başlıycam ama araştırdığıma göre aöf deki kitaplar çok ayrıntılıymış zor olmuyomu çalışmak.

hzl90

Yeni Üye
ben bayağı bi araştırma yaptım bu bölüm hakkında bi sorunuz varsa bildiğim kadarını aktarabilirim :)

_nurum_

Yeni Üye
çalışmaya başlıyanlar aöf birolarından aldığiniz kitaplardan mı yoksa yardımcı kitaplardan mı çalışıyosunz bn yeni aldım kitapları bnde çalışmaya başlıycam ama araştırdığıma göre aöf deki kitaplar çok ayrıntılıymış zor olmuyomu çalışmak.
evet arkadaşım kitap baya ayrıntılı ben videolardan çalışıp daha sonra kitaptaki testleri çözüyorum öle baya iyi oluyor istersen öle yapabilirsin...

hzl90

Yeni Üye
evet arkadaşım kitap baya ayrıntılı ben videolardan çalışıp daha sonra kitaptaki testleri çözüyorum öle baya iyi oluyor istersen öle yapabilirsin...
teşekkürler :) videoları nerden izliyosun peki

hzl90

Yeni Üye
birde marmara ünv. ve birkaç ünv. de ders veriyolar bn gitmeyi düşünüyorum emin diğilim ama 3 dersi anlatıyolar herhalde aralıkta başlıyo istersen katıl bn katılmayı düşünüyorum...

_nurum_

Yeni Üye
birde marmara ünv. ve birkaç ünv. de ders veriyolar bn gitmeyi düşünüyorum emin diğilim ama 3 dersi anlatıyolar herhalde aralıkta başlıyo istersen katıl bn katılmayı düşünüyorum...
videoları youtubeden izliyorum arkadaşım evet derse girmeyi düşünüyorum bahçelievlerde varsa eğer bakalım senin bilgin varmı bu konuda?

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,736
Son üye
DonNem