Açıköğretim Laborant ve Veteriner Sağlık Önlisans Bölümü

A

arsenik_fen

Misafir
seneye bende başlayacağım bu bölüme..benimde mearık olduğu için.

A

antepli

Misafir
2008 ara sınav soru ve cevaplarına nereden ulaşabilirim. Bilgisi olan lütfen belirtsin. Şimdiden teşekkürler.

berkan

Yeni Üye
bazı arkadaşlar bölüm hakkında mezuniyet sonrası kpss ye girip hastanede laborantlık yapabiliyoruz yazmış kimiside yapılmıyor yazmış bu çelişkiler neden gerçekten bilen arkadaşımız varsa yardımcı olsun lütfen

eseserkan79

Yeni Üye
arkadaşlar bu bölüm için yardımcı kitaplar hikaye benim bütüm bile yok ders kitabı yeterli

mckey

Yeni Üye
teşekkürler thanks

nuray 61

Yeni Üye
Laborant ve Veteriner Sağlık Programı

GENEL BİLGİ

Laborant Ve Veteriner Sağlık Önlisans Programı, Açıköğretim Fakültesi bünyesinde 2002 yılında açılan bir programdır.

PROGRAM HAKKINDA BİLGİLER

Bu bölümde okutulan dersler yıllıktır ve bölümün öğrenim süresi 2 yıldır. Açıköğretim Sistemine göre öğretim yapan fakültelerin öğrencileri, yılda üç kez oturumlu olarak sınavlara katılmaktadırlar. Ara, yılsonu ve bütünleme sınavı olarak gerçekleştirilen bu sınavlara öğrenciler bağlı oldukları büronun bulunduğu ilde katılırlar.

Bölümden mezun olan öğrenciler, "Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Devamları Hakkında Yönetmelik" hükümleri uyarınca kendi alanlarında örgün öğretim veren programlara dikey geçiş yapma olanağına sahiptir.

AMAÇ

Programın amacı, hayvan sağlığı, suni tohumlama ve laboratuvar hizmetlerini bilip uygulayabilecek nitelikte teknikerler yetiştirmektedir.

SUNULAN OLANAKLAR

Laborant Ve Veteriner Sağlık Önlisans Programında öğrenim gören öğrencilerin temel öğrenme materyali ders kitaplarıdır. Ders kitaplarına destek olmak amacı ile derslere ilişkin televizyon yayınları da programda yer almaktadır. Programdaki bazı temel dersler için Akademik Danışmanlık (yüzyüze eğitim) hizmeti sunulmaktadır. Öğrencilerimiz ayrıca internet üzerinden destek hizmeti alarak e-öğrenme uygulamalarından (e-kitap, e-televizyon, e-sınav, e-alıştırma ve e-danışmanlık) yararlanabilmektedirler.
TEŞEKKÜRLER ARKADAŞIM

fatih-13

Yeni Üye
hangi üniversiteler hangi derslere aöf öğrencisi kabul ediyor ayrıca laboratuvar derslerine girebiliyor muyuz

sanko86

Yeni Üye
Balıkesir Üniversitesi Bandırma İktisadi ve İdari İşletmeler Fakültesi bu sene 1-2-3-4 işletme ve iktisat öğrencilerine akşamları belli programlarla ders verdi ama diğer üniversitelerde çalışmalar nasıl yapılıyor pek bilmiyorum gidip bizzat sormanızda fayda var.

sentimental

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar bölüm hakkında yazılanları okudum biraz karamsarlığa kapıldım bu bölümü okumak çok istiyorum fakat bazı arkadaşlr iş imkanlarının fazla olmadığını yazmışlar yani bu bölümden mezun olursak laboratuarda çalışamıycakmıyız yoksa sağlık kurumları işletmeciliği daha mantıklı bir seçim mi iş olanakları açısından lütfen bölümü okuyan arkadaşlar yardımcı olsunlar ikisi arasında kaldım:(

sanko86

Yeni Üye
Genel olarak bakıldığında @ sağlık kurumları işletmeciliği daha ön planda geliyor özel sektörde daha fazla iş imkanı doğabilir.
Diğer bakımdan Laborant insan sağlığı ile ilgili olanı olsa ondada iş imkanı çok ama hayvan sağlığı olunca zaten yeterinden fazla veteriner hekim olduğu için iş sıkıntısı doağabilir.
Umarım yardımcı olur yazdıklarım.

sentimental

Yeni Üye
çok teşekkür ederim sağol tercihimi sağlık kurumlarından yana yaptım baya bi araştırdım yardımın içinde sağol inşallah pişman olmam herkese başarılar:)

sanko86

Yeni Üye
Başarılar dilerim hayırlı olsun.

E

_elmayra_

Misafir
merhabalar.merak ettim bu bölüme sadece düz lise mezunlarımı girebiliyor.ben meslek lisesi mezunuyum.tercih edemem mi?

A

antepli

Misafir
Ben Bitirdim şükürler Olsun Allah'a. Darısı Sizlerin Başına. Herkese Başarılar.

zaferinan

Yeni Üye
la birader ne tüşekkürü yazıyım sabahtan beri veterinerliğin 2003 2004 ve sonraki yılların final sorularını bulamıyorum ne yapıyım bide teşekkür istiyon bu ne biçim site

sarı

Yeni Üye
herkese slmlar
kardeşim bu bölümü kazandı bu yıl. sormak istediğim hiç uygulamalı ders yok mu. hepsi kitaplardan tv den mi? arkadaşlar bu sağlıkla ilgili bir bölüm allah aşkına sadece kitaptan çalışarak okuyarak nasıl mezun olunur. hadi oldun nerde nasıl iş bulucan hiç bir pratik yapmadan. bu bölümde bulunan suni tohumlamayı kitaptan mı öğrenecen yardım eder misiniz ayrıntılı bilgi istiyorum.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,734
Son üye
Irrigationerr