Açıköğretim Laborant ve Veteriner Sağlık Önlisans Bölümü

gigili_90

Yeni Üye
ya kımse bısey paylasmıyokı benımde bır bılgım yok ama kıme soledısem gusel bı bolum dedı öğretmenler falan ama bı bılgm yok genede ınsll ıı olur bızım ıcın ...

By_tr

Özel Üye
arkadaşlar ne diye moral bozuyorsunuz anlamadım okulunu başarıyla bitirip biraz girişimci ruha sahip olan herkes iyi kötü bir iş meslek sahibi olur veteriner kliniklerde hastane labaratuvarlarında biz varken vasıfsız eleman alacak değillerya gerçi gözlemlediğim kadarıyla genelde çalışanlar tercih ediyor bölümü kıdem arttırmak için
oturduğumuz yerden önlisans diploması alıcaz az şeymi

by-cansuyu

Yeni Üye
bu bölüm mezunları sağlık bakanlığı laborantlığa başvurabiliyor mu haberi olan var mı acaba

SERKAN65

Yeni Üye
Laborant ve Veteriner Sağlık Programı

arkadaşlar meraba bende bu bölüme yeni girecem.ama bilmediğim bir iki sorum var
1.ben düz lise sözel çıkışlıyım bölüme girebilirmiyim
2.bu bölümün iş olanakları nelerdir lütfen cevaplarmısınız

by-cansuyu

Yeni Üye
arkadaşım evet bu bölüme girebiliyorsun ama iş olanakaları pek yok deniyor bende tam bilmiyorum bu soruyu merakta ediyorum tam olarak aydınlığa kavuşmadı daha ama sağlık kurumları işletmeciliği daha avantjlı demiş bi arkadaşımız hem ordan 3. sınf işletmeyede devam edebiliyoruz bende bu sene gircem sınava orayı düşünüyorum açıkcası en azından lisans tamamalayabiliyoruz bari:)

fem_s

Yeni Üye
bu bölüm mezunları sağlık bakanlığı laborantlığa başvurabiliyor mu haberi olan var mı acaba
benim bildiğim kadarıyla bu bölümün sağlık bakanlığının labratuvarıyla hiç alakası yok ve başvuru olarak değerlendirilmez.çünkü sağlık bakanlığı laborantlığının ayrı bir öğrenimi var.üzgünüm ama boşuna hayale kapılmayın

hayat42

Yeni Üye
arkadaşlar neden bu kadar karamsarsınız biraz pozitif olun ben bu bölümü okuyorum 1.sınıftayım ve çok memnunum.bu bölümde okudugumu duyan herkes çok iyi diyor bayındırlıkta çalışma imkanın var.ayrıca ben temmuzda hastanede laboratuvarda stajada başlıyorum kendimi geliştirdikten sonra hastanede işe girme ihtimalim çok yüksek bu kendinle alakalı 2 yıl oku kpss ye gir laborant olarakta atanabiliyorsun.bir çok kişiden duydum atanmış olan arkadaşlarda var bilginize...

by-cansuyu

Yeni Üye
sağol arkadaşım içime su serptin ama kafam çok karıştı ya herkes farklı bi şey söylüyo bende sağlık işletmeciliğini seçmeyi düşünüyodum ondan işletme 3 e dvm etem olanağı da varmış ya ama onunun dersleri de genelde sayısalmış ve bende pek sevmiyorum sayısal desleri eğer dediğin gibiyse bu bölümü seçerim ama çok kararsızım ya dediğim gibi biri bu bölümden iş çıkmaz diyo bi diğeri iş olanağı var diyo benim de kafam çok karıştı yani bide bu bölümden açıköğretim lisans tamamlama olsaydı daha iyi olurdu diye düşünüyorum :(:):D:confused::rolleyes:

hayat42

Yeni Üye
arkadaşım düşünsene üniversite mezunlarının çogu işletme hangisi açıkta kalmadı kimler hemen iş buldu herkes yerleştide senmi hemen yerleşen o kadar kişi mezun varken işletmeden bu bölümü seçmek ne kadar mantıklı benim düşüncem bu ama seni bilemem kendinle alakalı tabiki sevmedigin bölümü seçme derim ilerde pişman olacagın şeyler yapma laborantı 2 yıl oku sonra öss ye gir başka bölüm seç onuda oku ne olcak sanki kafanı karıştırma kalbinin sesini dinle boşverrrr:D

by-cansuyu

Yeni Üye
sağol arkadaşım ya ne kadar olumlusun sanırım bu bölümü seçerim dersleri de zaten çok güzel geldi bana tabi içeriğini bilmiyorum ama neyse hayırlısı dediğin gibi sanki her mezun olun iş buldu da sıra bize mi geldi hele bi okuyalım hayırlısı demi ya sonçta örgün okuyupta başka bölümlerden bi sürü işsiz gezen var biz açıköğretim okuycaz şimdideiş kaygısı düşünüyoz çok haklısın çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için allah razı olsun selametle allah yolumuzu açık etsin inşallah:D:)

hayat42

Yeni Üye
bşy degil arkadaşım birbirimize destek olmayacazda ne yapcaz.ben çok sevdim bu bölümü içerigide güzel valla umarım pişman olmazsın.seninde hoşuna gider ama içimde öyle bir heycan varki bu bölüm çok iyi gelcek bize ben umuyorum severek okursak işe girme ihtimalimiz var.stajada başlayacam onunda heycanı var tabiki kendi bölümümün işini yapacagım içim çok rahat.hayırlısı olsun senin için hakkında hayırlısı neyse o olsun(amin):p

svilay6116

Yeni Üye
Laborant ve Veteriner Sağlık Programı ile ilgili daha önce çıkmış ara sınav sorularına nerden ulaşabilirim yardımmm

wicky

Yeni Üye
bu sene kazandm zor hiçbi ders yok hepsi biyoloji zaten bn düz lise fen kolu mezunu olduğum için zaten önceden bildiim bilgilerdi :) ezberi iyi olan herkesin kolay mezun olucağı bir bölüm diye düşünüyorum murat yayınlarını tvsiye ediyorum :cool:

baytariye

Yeni Üye
bende bu şene lab ve vet sağ. okuycam allahın iniyle bölüm hakkında detaylı bilgi verirşeni iyi olur birde bitirdiğimide iş imkanı ne boyutta acaba bilen varmı
:confused:

A

ahmet_yasin4082

Misafir
bu bolumumu bitirenler
aynı zamnda saglık myo okullarından mezun olan laborantların meslegini de icra edebiliyor mubu meslek o meslegi kapsar mı?
mailime mesaj atarsanız sevinirim.
ahmet_yasin4082@hotmail.com

hayat42

Yeni Üye
arkadaşlar soruları bulamayanlar için söylüyorum aof nin e-ögrenme portalına gir tc nle oturm aç orayı karıştır biraz geçmiş yıllarda çıkmş sorular var ben ara sınavda onlara çalıştım nerdeyse yarısı çıkıyor aynısı soruların. yıl sonunada bakıyorum o soruları iyi çözün sizde benden size tavsiye ben onlara da çalıştım kitabada çalıştım ve hiç zayıfım yok herkese başarılar bulamayanlara yardım edebilirim

By_tr

Özel Üye
tavsiyen için teşekkürler hayat geçmiş yıllara ait sorular stemizde de mevcut indirip çıktısınıda alabilirsiniz

hayat42

Yeni Üye
arkadaşlar mrhb staj yapanız varmı aranızda hastanede laboratuvarda bana yardımcı olursanız sevinirim ben temmuzda staja başlayacam biraz bilgi verirmisiniz konyadan olan arkadaşlarda varsa yazarsa memnun olurum

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz