Açıköğretim Sorular ve Cevaplar ( Aklınıza Takılanlar ve Cevapları )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

jonny

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
aöf kendi kitabını zorla okutmaya çalışıyor...yardımcı kitapların basılmasına izin vermeyerek bütün olay bu...

Araxlea

Yeni Üye
Arkadaslar cevabını bulmakta cok muzdarip olduğum bir soru. bir cok kişiye sormama rağmen net ve emin bi cevap bulamadım. lütfen bilgi kesinliği doğru olanlar cevap versin. sorum şu ki ; Örneğin 2 yıllık bir ÖRGÜN önlisans okuyorum. ve ikinci üniversite olarak yine bir önlisans programı okuyorum (herhangi biri). bu iki yıllık aöf önlisans programını bitirdikte sonra Dgs ile 4 yıllık yine bir aöf programına geçmek istiyorum. ama olay şu ki mesela 2 yıllık olan turizm dgs ile gecis yapacagım sosyoloji.
1. soru böle bi durumda geçiş yapabilrmiyim ?
2. soru geçiş yapabilirsem 4 yıl sonunda hem turizm(önlisans) hem sosyoloji(lisans) diplomam oluyormu ? yani en son sosyolojiyi bitirdiğim icin önceki iki yıllık AÖF programı geçersizmi sayılıyor?
Smdiden tesekkürler.

Xienhow

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Son sınıfım ve iki dersim var. Bu iki ders güz dönemi görünmekte. Benim anlamadığım geçtiğimiz takdirde güz dönemi okul bitiyormu ? Yoksa bahar döneminemi sarkıyor.

qzd

Yeni Üye
Bölüm:
Okul Öncesi Öğretmenliği
Son sınıfım ve iki dersim var. Bu iki ders güz dönemi görünmekte. Benim anlamadığım geçtiğimiz takdirde güz dönemi okul bitiyormu ? Yoksa bahar döneminemi sarkıyor.

bitiyor arkadaşım gözünaydın :))

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
Arkadaslar cevabını bulmakta cok muzdarip olduğum bir soru. bir cok kişiye sormama rağmen net ve emin bi cevap bulamadım. lütfen bilgi kesinliği doğru olanlar cevap versin. sorum şu ki ; Örneğin 2 yıllık bir ÖRGÜN önlisans okuyorum. ve ikinci üniversite olarak yine bir önlisans programı okuyorum (herhangi biri). bu iki yıllık aöf önlisans programını bitirdikte sonra Dgs ile 4 yıllık yine bir aöf programına geçmek istiyorum. ama olay şu ki mesela 2 yıllık olan turizm dgs ile gecis yapacagım sosyoloji.
1. soru böle bi durumda geçiş yapabilrmiyim ?
2. soru geçiş yapabilirsem 4 yıl sonunda hem turizm(önlisans) hem sosyoloji(lisans) diplomam oluyormu ? yani en son sosyolojiyi bitirdiğim icin önceki iki yıllık AÖF programı geçersizmi sayılıyor?
Smdiden tesekkürler.

Dikey Geçiş Kapsamında 2 yıllık aöf yi bitirdikten sonra 4 yıllık İşletme, İktisat, Kamu yönetimi, Maliye, Uluslararası İlişkiler, Konaklama İşletmeciliği, Çalışma Ekonomisi bölümlerinin 3.sınıfına sınavsız direk kayıt olabilirsin. Ama Sosyoloji ye geçemezsin. Sosyoloji hariç yukarıda yazdığım bölümlerin birine geçerse hem 2 yıllık hem 4 yıllık diploman ayrı ayrı olur.

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
Evet bahar döneminde dersin yoksa bu dönem mezun olup, martta diplomanı alırsın.

Gebzespor

Yeni Üye
ben lojistik veya adalet okumak istiyorum seneye 2013-2014 egitim ögretim yılında puan harc vs hiç bi bilgim yok bana yardımcı olurmusunuz ?

osqun

Yeni Üye
Bölüm:
Konaklama İşletmeciliği
sınava giriş belgesi çıkartcakmısız nezaman nerden

NesLis

Yeni Üye
Bölüm:
Halkla İlişkiler
Öğrenci kimlik kartları dağıtılmaya başlandımı acıköğretim bürolarından ne zaman almamız gerek evet birde sınava giriş belgeleri sınavdan ne kadar zaman önce gelmeye başlar.? Şimdiden teşekkürler Sayın Admin.

gul_43

Yeni Üye
Arkadaşlar Aöf hala üç kitabımızı vermedi ben nasıl çalışacam verdigimiz paralar böşamı gitti ümarım sınavdan sonra vermezler. Herseferin bugun gelecek o gün geliyor gidiyoruz beşke gün böyle birşey olurmu bizim eğitim sistemine olan güvenimizde sarsılıyor. Lütfen beni çevaplayın kimler kitap aldı kimler alamadı böyle birşey olamaz.

gul_43

Yeni Üye
Arkadaşlar, Aöf hala üç kitabımızı vermedi ben nasıl çalışacam verdigimiz paralar boşamı gitti umarım sınavdan sonra vermezler. Herseferin bugün gelecek o gün gidiyoruz başka gün söyleniyor.Böyle birşey olurmu bizim eğitim sistemine olan güvenimizde sarsılıyor. Lütfen beni cevaplayın kimler kitap aldı kimler alamadı böyle birşey olamaz.

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
Arkadaşlar, Aöf hala üç kitabımızı vermedi ben nasıl çalışacam verdigimiz paralar boşamı gitti umarım sınavdan sonra vermezler. Herseferin bugün gelecek o gün gidiyoruz başka gün söyleniyor.Böyle birşey olurmu bizim eğitim sistemine olan güvenimizde sarsılıyor. Lütfen beni cevaplayın kimler kitap aldı kimler alamadı böyle birşey olamaz.
http://www.aofdestek.net/aof.bilgileri/58708-aof.kitap.hizmeti.derslerinize.online.calisin.html almadıgınız kitaplarılinkten indirebilirsiniz...

RBK

Yeni Üye
Bölüm:
Çalışma Ekonomisi
önlisans mezunuyum bu yıl açıkögretim ÇEKO bölümüne kayıt yaptırdım.3. sınıf derslerini alıyorum (para ve banka/çalısma sosyolojisi/ istihdam ve işsizlik/bireysel iş hukuku/çalışma ilişkileri tarihi/psikoloji)fakat indirdigim hiç bir 3. sınıf ÇEKO vize sorusu bu dersleri içermiyor.acaba müfredat mı degişti degiştiyse ,bu derslerin sorularını nereden bulabilirim ......

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
önlisans mezunuyum bu yıl açıkögretim ÇEKO bölümüne kayıt yaptırdım.3. sınıf derslerini alıyorum (para ve banka/çalısma sosyolojisi/ istihdam ve işsizlik/bireysel iş hukuku/çalışma ilişkileri tarihi/psikoloji)fakat indirdigim hiç bir 3. sınıf ÇEKO vize sorusu bu dersleri içermiyor.acaba müfredat mı degişti degiştiyse ,bu derslerin sorularını nereden bulabilirim ......
Bu yıl sistem ve müfredat değişti. Bu yüzden bu isimlerle çıkmış soru balamazsın maalesef.

NesLis

Yeni Üye
Bölüm:
Halkla İlişkiler
Öğrenci kimlik kartları dağıtılmaya başlandımı acıköğretim bürolarından ne zaman almamız gerek evet birde sınava giriş belgeleri sınavdan ne kadar zaman önce gelmeye başlar.? Şimdiden teşekkürler Sayın Admin.
Bn hala soruma cevap alamadım kimlik kartını dağıtmaya başladırlarmı ???

mliks

Yeni Üye
evet dagıtılmaya kasım ayının sonunda başlandı

fuataltan

Yeni Üye
Bugün öğrenci kimliğimi aldım.Vakıfbank ile anlaşmalı sanırım.Bildiğin kredi kartı gibi bir şey:)İnşallah yıılık ücrette istemezler.:tongue:

ilqer

Yeni Üye
Bölüm:
Laborant
merhaba laborant ve veteriner sağlık 1. sınıf öğrencisiyim ben bu yıl staj yapcak mıyım ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,726
Son üye
LeonUO