Açıköğretim Sorular ve Cevaplar ( Aklınıza Takılanlar ve Cevapları )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
Kamu yönetimi 4.sınıf öğrencisiyim,alttan dersim yok,ders ekle çıkart olayı bizi ilgilendirmiyo bildiğim kadarıyla,herkes bi çok farklı farklı şeyler söylüyolar,ister istemez insanın aklı karışıyo,bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.
Ders ekle/sil işlemi yapıcaksınız...

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
Kamu yönetimi 4.sınıf öğrencisiyim,alttan dersim yok,ders ekle çıkart olayı bizi ilgilendirmiyo bildiğim kadarıyla,herkes bi çok farklı farklı şeyler söylüyolar,ister istemez insanın aklı karışıyo,bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.

İşinizi garantiye almak için ders ekle çıkar sayfasınıkontrol edin. Almanız gereken fakat okulun atamadığı dersler olabilir. Geçen yıl bir çok kişi bu yüzden okulu uzattı maalesef.

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
AOF burosuna ben gitmek zorunda miyim? Isim geregi haftaici Antalya'da olacagim. Belgeleri hazirlayip kiz kardesime verdim. Bizzat orda bulunmamizi gerektirecek herhangi bir sey var mi? (Imza gibi)
Kayıt yenileme için sizin gitmenize gerek yok ama, kayıt için siz gitmelisiniz.

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
ben işletme 4. sınıf oldum ve alttan 2 dersim var. Yeni ders eklenecekmiş bizlere ne derece doğrudur veya en kısa yoldan ne yapabiliriz? bölüm değiştirmek yararlı olur mu muhafiyet için?? tşkkrler..
Bölüm değiştiremezsiniz. Muafiyet te alamazsınız. http://kayit.anadolu.edu.tr adresine girip Ordan kayıt yenileme linkine tıklayıp, giriş yapıp ders ekle sil yapacaksınız.

asah

GOLD Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
ben bu sene AÖF1.sınıf edeDIYAt ögrencısıyim acaba bahar donemı para yatacakmı

asah

GOLD Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
bahar dönemı kıtapları ne zaman verılecek

mbomer

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
İyi günler işletme 1. sınıf 3 dersten kaldım kayıt yenilemede dersle ekleme işlemi yapabilirmiyim

asah

GOLD Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
ben edebıyat 1. sınıfa kayit yaptırdım .ara sınav unıtelerını ogrenebılirmiyım. ayrıca bahar donemı kayıtları ne zaman basliyor??? YARDIMCI OLUN LUTFEN

asah

GOLD Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
edebıyat 1. sınıfa kayit yaptırdım .ara sınav unıtelerını ogrenebılirmiyım. ayrıca bahar donemı kayıtları ne zaman basliyor??? YARDIMCI OLUN

esergokdere

Yeni Üye
Merhabalar;

Arkadaşım 2011 yılında Dikey geçiş ile işletme bölümüne kaydolmuş fakat bütünlemeden döneminde kalmış ve ertesi sene kaydını yenilememiştir.
bu sene kaydını yenilemek istemektedir. Kayıt yenileme mi yapması gereklidir? Yoksa yeni başvuru mu yapması gerekir?
Gereken belgeler için emin olamadığından yardımınızı rica ederim.

pesimistica

Yeni Üye
iyi günler işletme 4. sınıfa geçtim. alttan hiç dersim yok. fakat geçen yılın 2. harcı ile bu yılın kayıt yenileme harcını maddi imkansızlıklardan ödeyemedim. bahar döneminde bütün harçları ödersem okulu buı yıl içinde bitirebilirmiyim ? yoksa okul direk yarım dönem uzamış mı oluyor ? bahar dönemindeki bütün dersleri versem bile güz döneminin derslerini alamıyormuyum ? eğer alamıyorsam 1 dönem okul uzamış mı oluyor ? acil yardım lütfen

uzak

Yeni Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
iyi günler kitaplarımı bağlı olduğum bürodan değilde başka bir ilin bürosundan alabilir miyim ? birde kitapları benim yerime başkası alabilir mi ? yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
iyi günler işletme 4. sınıfa geçtim. alttan hiç dersim yok. fakat geçen yılın 2. harcı ile bu yılın kayıt yenileme harcını maddi imkansızlıklardan ödeyemedim. bahar döneminde bütün harçları ödersem okulu buı yıl içinde bitirebilirmiyim ? yoksa okul direk yarım dönem uzamış mı oluyor ? bahar dönemindeki bütün dersleri versem bile güz döneminin derslerini alamıyormuyum ? eğer alamıyorsam 1 dönem okul uzamış mı oluyor ? acil yardım lütfen
Güz döneminde kayıt yeniletmezseniz güz dönemi derslerini alamazsınız ve bu dersleri ancak seneye güz döneminde labilirsiniz. Bahar döneminde kayıt yeniletirseniz sadece bahar dönemi derslerini alabilirsiniz. Yani güz dönemi derslerini almadan bu yıl okulu bitiremezsiniz.

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
iyi günler kitaplarımı bağlı olduğum bürodan değilde başka bir ilin bürosundan alabilir miyim ? birde kitapları benim yerime başkası alabilir mi ? yardımcı olursanız çok sevinirim.
Kitapları sizin yerinize bir başkası alabilir. Kitapları başka bir bürodan alabileceğinizi düşünüyorum.

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
ben ders ekle sil yaptıktan sonra çıktı aldım ve çıktıda sadece 233 tl ödemem gerektiği yazıyordu geçen gün ödemeye gittim 269 tl ödeme gözüküyordu atm de.aof ye gittim katkı payınıda ödemem grekiyormuş katkı payı kalmamış dedi bana bununla ilgili fikriniz varmı?

uzak

Yeni Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
teşekkür ederim...

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
Selamun Aleykum

Hocam 2 yıllık ilahıyat okuyorum ikinci sınıfta kaldım ve tekrar bır yıl ara verdıkten sonra devam etmek ıstıyorum bu mumkunmu ?

poppet

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme Yönetimi
hocam bu sene yeni sistemde çıkmış soruların değil de, tanımların ağırlıklı olacağını söyleyenler var,

herkes farklı bişeyler söylüyor , işin aslı nedir acaba?

işletme 3. sınıftayım, maliyet muhasebesi gibi çok sıkı çalışma ve alıştırma yapmayı gerektiren derslerde var, hukukun temel kavramları gibi ezbere dayalı derslerde var,

sizce ders geçmeye yönelik en uygun ders çalışma stratejisi ne olmalı?

derslerin özetlerine mi çalışılmalı yoksa geçen senelerde çıkmış sorularmı incelenmeli,

forumdaki hareketlere bakarak ben de her dersin özet bölümünden oluşan 12-13 sayfalık notlarla çalışmaya başladım örneğin,
sizce de bu böylemi olmalıdır?

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
Bu yıl sistem değişti ve yardımı yayınlar yasaklandı. Üniversite artık bilgiye dayalı öğrenci yetiştirmek istiyor, dolayısı ile geçmiş yılların sorularının çıkma ihitimali bu yıl oldukça düşük. o yüzden okulun dağıttığı kitaplardan faydalanmanızı öneriyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz