Açıköğretim Sorular ve Cevaplar ( Aklınıza Takılanlar ve Cevapları )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
Merhaba Ev idaresi bölümünden dikey geçişle kamu yönetimine başvurdum. Hangi dersleri seçmeli hangi dersler mecburi.Bazı derslerden muaf mıyım ingilizce mesela görmüştüm.3.Sınıfta kaç dersten sorumlu olacağım teşekkürler...

Seçmeli ders yok, okulun verdiği tüm dersler mecburi derstir. İngilize bu yıl 4 döneme çıkarıldı. İngilizce 1-2 den muaf olacaksın ama İngilizce 3-4 alacaksın. Her dönem 6 yada 7 ders alacaksınız.

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
Kardeşler bütünleme sınav giriş belgesinde not olarak şu yazıyor ;

Bunda bir çelişki yok mu ;

NOT 2 : 2012-2013 öğretim yılı güz dönemi kayıt yenileme işlemleri 05-16 Kasım 2012 tarihlerinde yapılacaktır.

Güz Dönemi 2012-2013 kayıt yenileme tarihleri; 22 Ekim Pazartesi ile 16 Kasım Cuma günü arasında yapılacaktır.
Sizlerin bütünleme sonuçları 22 ekime kadar açıklanamayacağı için bütünlemeye girenlerin kayıt yenileme işlemlerini geç başlatacaklar sanırım.

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
Merhaba;
AÖF okuyan herkes paso çıkartabiliyor mu? Yoksa belediyenin belirlemiş olduğu bir yaş sınırı var mıdır?
Herkes paso çıkartabilir. Sonuçta öğrencisiniz. Okumanın yaşı yoktur.

esergokdere

Yeni Üye
Merhabalar;
Son sorularım:
Diploma fotokopisini notere onaylatmamız gerekiyor mu? İnternette yazıyordu fakat arkadaşa bürodan gerek yok demişler emin olamadım.
Birde paso başvurusunu direk bürodan mı yapıyoruz? öncesinde yatırmamız gereken bir paso bedeli var mıdır? Teşekkürler

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
Merhabalar;
Son sorularım:
Diploma fotokopisini notere onaylatmamız gerekiyor mu? İnternette yazıyordu fakat arkadaşa bürodan gerek yok demişler emin olamadım.
Birde paso başvurusunu direk bürodan mı yapıyoruz? öncesinde yatırmamız gereken bir paso bedeli var mıdır? Teşekkürler

Hayır diplomanın aslı ve fotokopisini aöf bürosuna götürün onlar kontrol edip onaylayacaklar. Notere götürmeyeceksiniz. Bürodan da yapabilirsiniz, belediyelerin ilgili müdürlüklerinede gidip yapabilirsiniz. Bürodan başvuracaksanız başvuru anında alıyorlar 15-20tl gibi bi rakam. Fotoğrafta alıyorlar 2 tane sanırım.

Sampler

Yeni Üye
Bölüm:
Listede Yok
Muafiyet

Merhaba, bazı sitelerde, "muafiyet esnetildi,bazı dersler açıköğretimde muafiyet sayılıyor" diyor. ben işletme lisans mezunuyum,medya iletişime dün kaydımı yaptırdım. çoğu dersi almıştım,muaf olma şansım var mı ?

D.M.K

Yeni Üye
Bölüm:
Maliye
Arkadaşlar yardımcı kitap alsak bir yararı olur mu ?? ben maliye 4. sınıfım, arkadısımda dikey geçişle bu yıl iktisata başlıcak... Bu zamana kadar büronun verdiği kitapları çok nadiren açıp çalıştım yardımcı kitaplar hem özetlenmiş hem de örnek soruları ile yetiyordu... Yeni sistemde yardımcı kitap alıp çalışmayı öneriyor musunuz..?? Ayrıca kredili sistemde okuyan arkadaşlar sınavlarda çıkmış sorulardan da çıkıp çıkmadığnı söyleyebilirler mi?? Yardımcı olursanız çok sevinirim^_^

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
Merhaba, bazı sitelerde, "muafiyet esnetildi,bazı dersler açıköğretimde muafiyet sayılıyor" diyor. ben işletme lisans mezunuyum,medya iletişime dün kaydımı yaptırdım. çoğu dersi almıştım,muaf olma şansım var mı ?

Maalesef aksine ders muafiyeti kaldırıldı. Nerde yazıyor merak ettim doğrusu kaynakları neymiş.

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
Arkadaşlar yardımcı kitap alsak bir yararı olur mu ?? ben maliye 4. sınıfım, arkadısımda dikey geçişle bu yıl iktisata başlıcak... Bu zamana kadar büronun verdiği kitapları çok nadiren açıp çalıştım yardımcı kitaplar hem özetlenmiş hem de örnek soruları ile yetiyordu... Yeni sistemde yardımcı kitap alıp çalışmayı öneriyor musunuz..?? Ayrıca kredili sistemde okuyan arkadaşlar sınavlarda çıkmış sorulardan da çıkıp çıkmadığnı söyleyebilirler mi?? Yardımcı olursanız çok sevinirim^_^

Yardımcı kitap basım ve satışı yasaklandı. Alacağınız kitaplar yıllık sisteme göre olan kitaplardır. Bu yıl sistemle beraber dersler değişti. Sınavlar çoğaldı vs vs vs. Yeni sisteme uygun yardımcı kitap çıkarılmayacak bu yıl.

fuataltan

Yeni Üye
Merhabalar,

Adalet ön lisans bölümüne kayıt oldum bu sene.Kredili sisteme geçildiği için geçmiş yıllara ait sorulara çalışmam bana bir fayda sağlar mı ? Yoksa direk dağıtılan kitaplaramı odaklanmalıyım ?

Sampler

Yeni Üye
Bölüm:
Listede Yok
memurlar nette gördüm üstelik...inkılap tarihi,temel teknoloji bilimleri ve ingilizce muafiyete giriyor diyordu...dönem başında da rektör, tv de, muafiyet için biraz sabır falan deyince, kabul oldu diye düşündüm. emin oldum en azından teşekkürler....bir de bu sınavdan sorumlu olduğumuz kısımları nereden öğreniyoruz kim açıklıyor bunu,ben bir türlü bulamadım kendi sitesinde...

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
Merhabalar,

Adalet ön lisans bölümüne kayıt oldum bu sene.Kredili sisteme geçildiği için geçmiş yıllara ait sorulara çalışmam bana bir fayda sağlar mı ? Yoksa direk dağıtılan kitaplaramı odaklanmalıyım ?
Ben dağıtılan kitaplara çalışmanızı öneriyorum..

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
memurlar nette gördüm üstelik...inkılap tarihi,temel teknoloji bilimleri ve ingilizce muafiyete giriyor diyordu...dönem başında da rektör, tv de, muafiyet için biraz sabır falan deyince, kabul oldu diye düşündüm. emin oldum en azından teşekkürler....bir de bu sınavdan sorumlu olduğumuz kısımları nereden öğreniyoruz kim açıklıyor bunu,ben bir türlü bulamadım kendi sitesinde...

Sitemizde her bölümün altında ders listeleri ve sınavlarda sorumlu olduğunu üniteşleri gösteren tablo bulunmaktadır. Aşağıdaki linkten bölümünüze tıklayın lütfen.

Aöf Bölümleri

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
Kredili Sistemde ders ekle çıkart

Kamu yönetimi 4.sınıf öğrencisiyim,alttan dersim yok,ders ekle çıkart olayı bizi ilgilendirmiyo bildiğim kadarıyla,herkes bi çok farklı farklı şeyler söylüyolar,ister istemez insanın aklı karışıyo,bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.

mryy

Yeni Üye
Mrhabalr,Bilgisayar prog mezunuyum aöf de hangi bölümü secmeliyim sizce yardmcı olurmusunz lütfennn

I

Ilbey

Misafir
Kardesim benim yerime kayit yapabilir mi?

AOF burosuna ben gitmek zorunda miyim? Isim geregi haftaici Antalya'da olacagim. Belgeleri hazirlayip kiz kardesime verdim. Bizzat orda bulunmamizi gerektirecek herhangi bir sey var mi? (Imza gibi)

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
soru

ben işletme 4. sınıf oldum ve alttan 2 dersim var. Yeni ders eklenecekmiş bizlere ne derece doğrudur veya en kısa yoldan ne yapabiliriz? bölüm değiştirmek yararlı olur mu muhafiyet için?? tşkkrler..

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
Kamu yönetimi 4.sınıf öğrencisiyim,alttan dersim yok,ders ekle çıkart olayı bizi ilgilendirmiyo bildiğim kadarıyla,herkes bi çok farklı farklı şeyler söylüyolar,ister istemez insanın aklı karışıyo,bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.[/QUOTE

Ders ekle/sil işlemi yapıcaksınız...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,729
Son üye
Dormanfce