Açıköğretim Sorular ve Cevaplar ( Aklınıza Takılanlar ve Cevapları )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
merhabalar.
ben geçen sene afla kendi üniversitemden aöfe yatay geçiş yaptım.
muaf olduğum derslerden sonra birinci sınıftan 4 ders aldım onları verdim.
2.sınıftan ise kredili sisteme geçince birinci dönem 2ders ikinci dönem 3 ders oldu.
yıllık sistemde 3 dersle mezun olabiliyordum.
bölümüm muhasebe ve vergi uygulamaları.
ben işletmeden devam edicem 3 ve 4e.
kredili sistemde üst sınıflardan ders alınıyorya bende işletmenin 3.sınıfından ders alabilirmiyim acaba yoksa çokmu saçma bir sorumu oldu.şimdiden teşekkürler.

Maalesef Dikey Geçiş ile kayıt olabilmek için önce mezun olmanız gerekiyor. Kayıt olmadan da ders alamazsınız maalesef.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Günaydın admin kolay gelsin 4. sınıfta 2. senem ve bütte tek dersten (uluslasarası ısletme ) 1 soru ıle kalcak gıbıyım .kalırsam okuldan atılıyormuyum yoksa kaldıgım dersın karsılıgı olan derslerımı alıyorum yardım lutfen
Okuldan atılma söz konusu değil. Bu yıl kaldığın derslerin kredili sistemdeki karşılıklarını alacaksın.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Arkadaşlar 2.sınıfta iki sene üst üste kaldım,şimdi kayıt yeniletip 2.sınıftan devam edebiliyo muyum,askerliğim tecil oluyo mu?
29 yaşına kadar kayıtlı olduğun müddetçe askerliğin tecil edilmektedir. Kaç yıl üst üste kaldığın önemsiz yani. Okuldan atılmada söz konusu değil. Ama 29 yaşından sonra maalesef askerliği tecil ettiremezsin.

sustum

Yeni Üye
ben 2yıllık önlisanstan mezun olmamış2.sınıf olanlar kpss önlisansa mı yoksa kpss ortaöğretimemi girmeli sınav oldu biliyorum ama bazı arkadaşlar girmiş şimdi kazansalar diploma istemiyecekler mi iyi çalışmalar

sustum

Yeni Üye
bir sorum daha olacaktı kardeşim 2 yıllık makina okuyor bu 2. Senesi.bu 2 yıllığı ne şekilde 4 yıllık yapabilir 2 yıl açık öğretim okursa 4 yıllık olur diyorlar bu doğrumu ?

daraheni

Yeni Üye
Bölüm:
Kamu Yönetimi
Merhabalar Bir sorum olacaktı..Erciyes Ünv. İktisat bölümünde öğrenciyim.Ama ders kaydı falan hiç bir şey yapmıyorum ve bu sene 8. sene olacak.Okuldan atılma kalktığı için kaydımı silmedim.2 sene önce öğrenci belgesi alıp 2. üniversite olarak Açıköğretim kamu yönetimine kayıt yaptırdım.Bu sene 3. sınıfına geçtim..yaşım ise şu an 26.. Şu ana kadar askerlikle ilgili hiç bir konuda kapım çalınmadı.Ama endişelendim ansızın tutup götürebilirler..açık öğretim bürosunda askerlik durum belgesi alıp askerlik şubesine götürebilir miyimbu şekilde tecil ettirebilir miyim??

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Merhabalar Bir sorum olacaktı..Erciyes Ünv. İktisat bölümünde öğrenciyim.Ama ders kaydı falan hiç bir şey yapmıyorum ve bu sene 8. sene olacak.Okuldan atılma kalktığı için kaydımı silmedim.2 sene önce öğrenci belgesi alıp 2. üniversite olarak Açıköğretim kamu yönetimine kayıt yaptırdım.Bu sene 3. sınıfına geçtim..yaşım ise şu an 26.. Şu ana kadar askerlikle ilgili hiç bir konuda kapım çalınmadı.Ama endişelendim ansızın tutup götürebilirler..açık öğretim bürosunda askerlik durum belgesi alıp askerlik şubesine götürebilir miyimbu şekilde tecil ettirebilir miyim??
Kayıtlı olduğunuz sürece 29 yaşına kadar askere alınmazsınız. Bir bilgi daha 2.üniversite kapsamında askerliği tecil ettiremezsiniz.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
bir sorum daha olacaktı kardeşim 2 yıllık makina okuyor bu 2. Senesi.bu 2 yıllığı ne şekilde 4 yıllık yapabilir 2 yıl açık öğretim okursa 4 yıllık olur diyorlar bu doğrumu ?
Mezun olduğunda Dikey Geçiş kapsamında aöf lisans bölümlerinden birisinin 3.sınıfına direk kayıt olup 2 yıl daha okuyarak lisans diploması alabilir.

sustum

Yeni Üye
ben 2yıllık önlisanstan mezun olmamış2.sınıf olanlar kpss önlisansa mı yoksa kpss ortaöğretimemi girmeli sınav oldu biliyorum ama bazı arkadaşlar girmiş şimdi kazansalar diploma istemiyecekler mi iyi çalışmalar
diğer cevabınız için teşekkür ederin bu konu hakkında bilginiz varmı

esergokdere

Yeni Üye
Merhabalar;
AÖF kaydı için internetten başvuru yapılıp, harç yatırılarak gerekli belgeler hazırlandıktan sonra kişinin büroya kendisi mi gitmesi gerekiyor?
Ofiste bir kaç arkadaşın evraklarını alarak bir kişi gidip teslim edebilir mi? Aynı durum paso içinde geçerli. Cevap için şimdiden teşekkürler

alperguney

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
önlisans mezunu olduktan sonra aöf işletmeye kayıt oldum.ilk yıl 4 ders aldım hazırlıkta.ikisini verdim ikisinden kaldım genel muhasebe ve iktisata giriş.3. sınıfa gectim ve 3. sınıfın tüm derslerini verdim bütünlemede iktisatıda verdim ama bütünlemeden muhasebeden kaldım.4. sınıfa gecebiliyormuyum yoksa bütün bi sene tek dersten mi sınava giricem 4 sınıf derslerini alabilirsem bütün hepsini verip mezun olabiliyormuyum yoksa okul 1 ders için uzuyormu yardımcı alabilirmisiniz??

Sevgmm

Yeni Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
Ben bu sene 4 yıllık acıkogretımde bölüm yazdım kontenjanlı onumuzdekı yıl sınava gıremıcem puanım düştüğü ıcın pekı dıger sene yıne düşermi lütfen yardım edın

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
diğer cevabınız için teşekkür ederin bu konu hakkında bilginiz varmı

ben 2yıllık önlisanstan mezun olmamış 2.sınıf olanlar kpss önlisansa mı yoksa kpss ortaöğretimemi girmeli sınav oldu biliyorum ama bazı arkadaşlar girmiş şimdi kazansalar diploma istemiyecekler mi iyi çalışmalar
2.sınıf olanlar KPSS Önlisans a da Ortaöğretimede girebilir. Ama aynı anda ikisine giremezsiniz. Ortaöğretime girecekseniz mezun olmayın. Çünkü kazanırsanız ve mezun olursanız atamanız yapılmaz.

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
Merhabalar;
AÖF kaydı için internetten başvuru yapılıp, harç yatırılarak gerekli belgeler hazırlandıktan sonra kişinin büroya kendisi mi gitmesi gerekiyor?
Ofiste bir kaç arkadaşın evraklarını alarak bir kişi gidip teslim edebilir mi? Aynı durum paso içinde geçerli. Cevap için şimdiden teşekkürler
Büroya kendiniz gideceksiniz. Paso için başkası başvurabilir.

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
önlisans mezunu olduktan sonra aöf işletmeye kayıt oldum.ilk yıl 4 ders aldım hazırlıkta.ikisini verdim ikisinden kaldım genel muhasebe ve iktisata giriş.3. sınıfa gectim ve 3. sınıfın tüm derslerini verdim bütünlemede iktisatıda verdim ama bütünlemeden muhasebeden kaldım.4. sınıfa gecebiliyormuyum yoksa bütün bi sene tek dersten mi sınava giricem 4 sınıf derslerini alabilirsem bütün hepsini verip mezun olabiliyormuyum yoksa okul 1 ders için uzuyormu yardımcı alabilirmisiniz??

4.sınıf dersleri ile birlikte kaldığınzı derside alacaksınız.

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
Ben bu sene 4 yıllık acıkogretımde bölüm yazdım kontenjanlı onumuzdekı yıl sınava gıremıcem puanım düştüğü ıcın pekı dıger sene yıne düşermi lütfen yardım edın

Yine düşer.

alosel

Yeni Üye
Merhaba Ev idaresi bölümünden dikey geçişle kamu yönetimine başvurdum.Hangi dersleri seçmeli hangi dersler mecburi.Bazı derslerden muaf mıyım ingilizce mesela görmüştüm.3.Sınıfta kaç dersten sorumlu olacağım teşekkürler...

saf

Yeni Üye
Bölüm:
İlahiyat
Kardeşler bütünleme sınav giriş belgesinde not olarak şu yazıyor ;

Bunda bir çelişki yok mu ;

NOT 2 : 2012-2013 öğretim yılı güz dönemi kayıt yenileme işlemleri 05-16 Kasım 2012 tarihlerinde yapılacaktır.

Güz Dönemi 2012-2013 kayıt yenileme tarihleri; 22 Ekim Pazartesi ile 16 Kasım Cuma günü arasında yapılacaktır.

sebboy

Yeni Üye
Merhaba Ev idaresi bölümünden dikey geçişle kamu yönetimine başvurdum.Hangi dersleri seçmeli hangi dersler mecburi.Bazı derslerden muaf mıyım ingilizce mesela görmüştüm.3.Sınıfta kaç dersten sorumlu olacağım teşekkürler...
kamu yönetımı 3.sınıfa dikey geçiş yaptınız sanırım 1 ekimde büroda kitaplarınızı alırken sölemedilermi size yada kitap vermedılermı hangi dersleri çalışacağınızla ilgili

esergokdere

Yeni Üye
Merhaba;
AÖF okuyan herkes paso çıkartabiliyor mu? Yoksa belediyenin belirlemiş olduğu bir yaş sınırı var mıdır?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,733
Son üye
Sightmrg