Açıköğretim Sorular ve Cevaplar ( Aklınıza Takılanlar ve Cevapları )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
arkadaşlar facebookta bu sayfayı gördüm ve acil yanıt beklediğim soru ve yanıtları var

4. sınıfı bitirdiğimi sanıyordum ama kamu yönetimi bölümü maliya politikası dersinden kaldım eskilerden olsa bu dersi verene kadar uğraşacaktım ... şimdi ne olacak fazlaca dersmi alacağım??? ne olacak merak ediyorum

Kaldığınız dersin kredili sistemdeki karşılıklarını alacaksınız. Muhtemelen 2 ders olarak güz ve bahar döneminde göreceksiniz. Eğer geçmiş yıl not ortalamalarınız yüksekse bu dersten 33 den daha yukarı bir not getitrirseniz ortalama ile geçersiniz.

nathanfake

Yeni Üye
2.sınıftan dersiniz yoksa 4.sınıf derslerini alabilirsiniz. İntibak dersinizden kalsanızda 4.sınıf derslerini alabilirsiniz.

sağol açıklama için;

genel muhasebe intibak dersi zaten 3.sınıf dersi olarak birleştirilmiş dediler bana...asıl kafama takılan bu durumda sene uzatmış oluyormuyum yoksa 4.sınıf derslerini alıp gene sene veya dönemmi uzatıyorum ?

nathanfake

Yeni Üye
1 dönemde 45 kredilik ders alabildiğimiz söyleniyor...bu kaldığım dersleri (genel muhasebe-türk vergi sistemi-maliyet muhasebesi-iş ve sosyal güvenlik hukuku) 6 ve 7. yarıyılamı paylaştırabiliyorum.

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
Bölüm değiştirme!

Merhaba ben geçen yıl İşletme Fakültesine kayıt yaptırdım ve ilk dönem harcını yatırdım ama ikinci dönem harcını yatırmadım.Bu yıl ise sosyolojiye kayıt yaptırmak istiyorum.

İşletmeden kaydım silinmiş midir? Başvuru sırasında beni neler bekliyor?

Teşekkürler.

S

samet11

Misafir
merhabalar örgün egıtımde yerlestıgım okula kayıt yapıp dondurdum aöf okuyacagım 2.üniversıte olarak 2015 kadar tecılım var 2015 yılında aöf okudugumdan tekrar tecıl edılıyormu askerlıgim ...

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
lisans tamamlamaya kayıt olunca dgs hakkımız devam edermi

ön lisans mezun oldum bu sene açık öğretim lisans tamamlama yapmak için kayıt olsam gelecek sene dgs ye girebilirmiyim

saf

Yeni Üye
Bölüm:
İlahiyat
açıköğretim bütünleme güz ve bahar dönemi sınavları tarihi ne zaman yardımcı olabilirmisiniz..

mbirler

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Slm kolay gelsın admın ısletme 4.sınıf ogrencısıyım 2.senem büte bir tane dersım kalmıstı uluslararası ısletme tek soru ıle kaldım kaydımı yenılencekmı yoksa 3. Sınıftanmı baslıcam tekrar yardımcı olursanız sevınırım

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
Sınıf geçme

öncelikle iyi günler. ben konaklama ve turizm işletmeciliği 1 .sınıfı 2. yıl okuyan bir ögrenciyim ilk yılda sadece 1 ders verdim. 2 yılda ıse 6 dersten bütünlemeye kaldım. bütünlemede bu dersleri veremezsem eğer sınıfta kalmıs olup okuldan atılıyormu olucam. yada kredili sisteme göre bir care varmı yani sınıf gecebilcem mi. bunu sormamın sebebi tamamiyle iş ile alakalı kesin bir bilgiyi kimse veremiyor eger okuldan atılırsam askere gidicegim ama gecersemde fabrikada işe başlıcam fakat kimse bu sorulara cvp veremiyor. beni bilğilendirirseniz cok memnun olurum. ayrıca benim okudum bölümü bitirsem bana faydalı olucagı meslekler ne olabilir.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
sağol açıklama için;

genel muhasebe intibak dersi zaten 3.sınıf dersi olarak birleştirilmiş dediler bana...asıl kafama takılan bu durumda sene uzatmış oluyormuyum yoksa 4.sınıf derslerini alıp gene sene veya dönemmi uzatıyorum ?
Eğer bütün dersleri bu yıl alırsanız sene uzatmamış olursunuz. Yani kaldığınız ve yeni alacağınız derslerin kredi toplamı her dönem için 45'i geçmezsen bu yıl mezun olursunuz.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
1 dönemde 45 kredilik ders alabildiğimiz söyleniyor...bu kaldığım dersleri (genel muhasebe-türk vergi sistemi-maliyet muhasebesi-iş ve sosyal güvenlik hukuku) 6 ve 7. yarıyılamı paylaştırabiliyorum.
Sen değil üniversite dersleri dönüştürüp paylaştırıyor. Sen sadece okulun bu dönem alabilirsin dediği dersleri ekliyorsun.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Merhaba ben geçen yıl İşletme Fakültesine kayıt yaptırdım ve ilk dönem harcını yatırdım ama ikinci dönem harcını yatırmadım.Bu yıl ise sosyolojiye kayıt yaptırmak istiyorum.

İşletmeden kaydım silinmiş midir? Başvuru sırasında beni neler bekliyor?

Teşekkürler.
Başvurmadan önce geçen yıldan kalan ikinci dönem harcınızı yatırın. Evrakları büroya teslim etmeye gittiğiniz zaman önce işletmeden kaydınızı sildirirsiniz. Akabinde Sosyolojiye kayıt olursunuz.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
merhabalar örgün egıtımde yerlestıgım okula kayıt yapıp dondurdum aöf okuyacagım 2.üniversıte olarak 2015 kadar tecılım var 2015 yılında aöf okudugumdan tekrar tecıl edılıyormu askerlıgim ...
İkinci üniversite kapsamında maalesef tecil yapmıyorlar. Mevcut örgünle tecil ettirebilirsiniz ancak.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
ön lisans mezun oldum bu sene açık öğretim lisans tamamlama yapmak için kayıt olsam gelecek sene dgs ye girebilirmiyim
DGS ye girersiniz ama zaten dikey geçişle kayıtlı olduğunuz için DGS ile kayıt olamayabilirsiniz.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
açıköğretim bütünleme güz ve bahar dönemi sınavları tarihi ne zaman yardımcı olabilirmisiniz..
Güz Dönemi Ara Sınavı 05 – 06 Ocak 2013
Güz Dönemi Dönem Sonu Sınavı 09 – 10 Şubat 2013

Bahar Dönemi Ara Sınavı 04 – 05 Mayıs 2013
Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı 01 – 02 Haziran 2013

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Slm kolay gelsın admın ısletme 4.sınıf ogrencısıyım 2.senem büte bir tane dersım kalmıstı uluslararası ısletme tek soru ıle kaldım kaydımı yenılencekmı yoksa 3. Sınıftanmı baslıcam tekrar yardımcı olursanız sevınırım
Sorunuzu tam anlamadım ama cevaplamaya çalışayım. Eğer4.sınıf öğrencisi iseniz ve sadece 1 dersten kaldıysanız bu yıl sadece o dersin kredili sistemdeki karşılığını alacaksınız demektir. Yok 3.sınıftan 4'e geçtim ama 3'ten bir dersten kaldım diyorsanız, bu yıl hem kaldığınız dersi hemde 4.sınıf derslerini alacaksınız. Her iki durum içinde kayıt yenileteceksiniz.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
öncelikle iyi günler. ben konaklama ve turizm işletmeciliği 1 .sınıfı 2. yıl okuyan bir ögrenciyim ilk yılda sadece 1 ders verdim. 2 yılda ıse 6 dersten bütünlemeye kaldım. bütünlemede bu dersleri veremezsem eğer sınıfta kalmıs olup okuldan atılıyormu olucam. yada kredili sisteme göre bir care varmı yani sınıf gecebilcem mi. bunu sormamın sebebi tamamiyle iş ile alakalı kesin bir bilgiyi kimse veremiyor eger okuldan atılırsam askere gidicegim ama gecersemde fabrikada işe başlıcam fakat kimse bu sorulara cvp veremiyor. beni bilğilendirirseniz cok memnun olurum. ayrıca benim okudum bölümü bitirsem bana faydalı olucagı meslekler ne olabilir.
Okuldan atılma durumu olmamaktadır. Kredili sistemde 45'kredi toplamına ulaşana kadar ders alabilirsiniz. Yani kaldığınız ve alacağınız derslerin toplamı 45 kredi olabiliyor. 29 Yaşına kadar öğrenci olduğunuz müddetçe askere alınmazsınız. Yeni kanun bu şekilde...

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
afla yatay geçiş

merhabalar.ben geçen sene afla kendi üniversitemden aöfe yatay geçiş yaptım.muaf olduğum derslerden sonra birinci sınıftan 4 ders aldım onları verdim.2.sınıftan ise kredili sisteme geçince birinci dönem 2ders ikinci dönem 3 ders oldu.yıllık sistemde 3 dersle mezun olabiliyordum.bölümüm muhasebe ve vergi uygulamaları.ben işletmeden devam edicem 3 ve 4e.kredili sistemde üst sınıflardan ders alınıyorya bende işletmenin 3.sınıfından ders alabilirmiyim acaba yoksa çokmu saçma bir sorumu oldu.şimdiden teşekkürler.

mbirler

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Günaydın admin kolay gelsin 4. sınıfta 2. senem ve bütte tek dersten (uluslasarası ısletme ) 1 soru ıle kalcak gıbıyım .kalırsam okuldan atılıyormuyum yoksa kaldıgım dersın karsılıgı olan derslerımı alıyorum yardım lutfen

1986

Yeni Üye
Arkadaşlar 2.sınıfta iki sene üst üste kaldım,şimdi kayıt yeniletip 2.sınıftan devam edebiliyo muyum,askerliğim tecil oluyo mu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,739
Son üye
Sandertmz