Açıköğretim Türk Dili ve Edebiyatı Lisans Programı

tarantababu

Yeni Üye
arkadaşım gerçekten bencil düşünüyrsunuz önyargılı yaklaşıyorsunuz..ya ilk önce kendinizi geliştirin mademki şöyle yaptım böyle yaptım diyorsunuz emek verdiyseniz bari en yüksek mevkiye ulaşmak için çabalayın burda niye vakit harcıyıp insanları eleştiriyorsunuz hem haksızlık yok bende farklı bir bölümü örgünde okudum o bölümde aöf.var ama ben sizin gibi düşünmüyorum düşünemem çünkü ben kimsenin kapasitesini şartlarını yaşamını bilmem ön yargılı olamam herkes belli sevyelerden geçiyor herks çok küçük bile olsa bir çaba var peki si avrupadan haberdarmısınız avrupadaki sistem geçerli lsa ne yaparsınız özel okullarda çalışıyor diyorsunuz öyle siz yan çiziyorsunuz ilk söylediğiniz le uyuşmuyor hani diyordunuz puanlayerleştim diye peki sizce herkes 145 alıpmı yerleşti nerden biliyorsunuz incelememi yaptınız..hem üst yetkililer kurul olur diyor siz mi bu halinizle bu eğitiminizle olmaz diyorsunuz amerikada hangi üniv.yüksek lsans yapıyorsunuz okadar iyiseniz çabalıyrsanız şuan burda ne işiniz var tek bölüm fen edebiyat fakültesi edebiyat bölümünde ne işiniz var ilk önce kendinize bakın sonra yorum yapın kendi işinizle ilgilenin hem merak etmeyin herkes kendinde sorumludur malesef atamalrda üniv.bakmıyorlar bölümlere bakıp yüksek puanlara bakıyorlar baksalardı diğer bölümler ne öğretmen çıkardı ne de memur şunuda unumayın aöfçbölümleri hepsi aynı şartlara sahipler o bölümler atanacak bir edebiyatmı atanmayacak öyleyse aöf.ne anlamı kaldı sizin mantığınız kabul ediyormu eminim bu size de mantıklı gelmiyordur bir düşünün..hem 'bu bölüm yeni ne yaptınız uygulamaların olmayacağından neden bu kadar eminsinzi inan dersler aynı hata aöf.daha ayrıntılı emin olun sınavlarda o uygulamalrı yapacaklar soracaklar merak etmeyin hem siz nerden biliyorsunuz yapamayacaklarını makale emin olun sizden iyi yazn vardır olacaktır siz merak edip tasalanmayın ..hem bizde okuduk örgündeki edebiyat diğer bölüm hocalarınıda gördük dershane.hocalarını stajerleride gördük hepsi çokmu iyi eğitimli hepsi çok yüksek puanlamı üniv.bitirdiler siz üzülmeyin dediğiniz örgüncüler bizimde hocamızdı kitaplara bağımlı hocaları gördük tabi geneleme yapmak istemiyorum eminim sizde çok iyi biliyorsunuz hem edebiyat okuyan örgüncüler acaba edebiyatla sorulan her şeye cevap verebiliyorlarmı bu da merak ettiğim bir şey verebilecekler mi sorsak inanın sonuçtan sizde üzülürsünüz utanırsınız o çevremizde var öyle kişileri tanıdık..lütfen önyargılı olmayalım bu zihniyetle mantıkla bir adım bile atmasınız tavsiyem küçük şeyler peşinde koşmayın herkes öğrenci öyle böyle herkes okuyor ve yarışıyor..burada söylemeden geçemiyecem yazdığınız herşeyi edebiyatla ilgili hepsini ben bizde biliyoruz o kadar zor bir şey değil bu zamanda teknoloji çağında kendinizi daha fazla kandırmayın üzmeyin sizde biliyorsunuz olacağını artık kabulenin alışın kendi yolunuzu çizin..herkese baişarılar her şeyin hayırlısı inşallah...iyi günler..
tek tek cevaplayayım seni.. bi daha bi daha anlatayım o kadar örneklediğim şeyleri ..;

1- avrupa hayranı değilim, o yüzden hiç giriyorum avrupaya...
2- başlı başına EDEBİYAT fakültesinde okuyorum..
3- açıköğretimde bugüne kadar açık olan bölümlerin hiç biri,açıköğretimden öğretmen çıkarmayla kıyaslanamaz.. ben kendi işime baktığım için zaten kendi bölümüm için konuşuyorum, edebiyat açıktan okunmaz! önceki mesajlarımda sebebplerini sıraladım tek tek.. bir de şu var diğer sosyal bilimlere bu kadar tepki gösterilmedi farkındaysan (ki gerçi bence felsefe de okunmamalı açıktan yorum yapmadan şık işaretleyerek de ben "kendi alanım" adına konuşuyorum..) edebiyata gösterildi çünkü gerek dil bilimi gerekse edebiyat tartışılmadan uygulama yapılmadan öğrenilmez..tez hazırlamadan, makale yayınlamadan edebiyat bilgin sınanamaz..aşağıdakilerden hangisi ile ölçülmez bilgin ve sunum yapmadan yorum yapmadan öğretmen olunmaz..
4- hukuk fakültesini her biteren de hukuk alanında çok iyi olamıyor, şimdi açıköğretimde hukuk açılsa onu da mı savunur hale geleceksiniz merak ediyorum..
5- herkesin 145 puanla yerleşmemiş olmaması, yökün bu bölümü ayaklar altına alıp, edebiyat sorusu çözmesine lüzum bile görmeden, barajı geçen herkese kapılarını açmış olduğu gerçeğini değiştirmez.. benim söylediğim barajı geçen herkes girebiliyor saçmalığıydı. burdaki herkes sadece barajı geçmiştir demedim..
6- puan sınırlamasının olmaması bu bölüme haksızlıktır. özel okullarda eğitim de haksızlığn daniskasıdır. ancak özel okullardakiler de edebiyat ilminin ucundan kıyısından içine dalarlar..makaleler yazarlar.. tez hazırlarlar..yorum yapmaya mecbur bırakılırlar. onlar da bütün bunları yapmadan mezun olamazlar. hatta bunun için onlarca para harcarlar. edebiyat fakültesinden edebiyat öğretmeni olarak çıkabilirler..
puan sınırlaması hiç olmadan, edebiyat eğitimi almadan(ben alınabileceğini düşünmüyorum) edebiyat öğretmeni olabilmeleri, öss'de adaletsizlikle, parası olan iyi eğitim alır mantığıyla özel üniversitelerde okuyanlara bile haksızlıktır. şimdi öss'de bu haksızlığa rağmen devlet üniversitelerine girip edebiyat fakültelerinde okuyan bizler, çıktıklarında bir de üstüne puansız kontenjansız bu bölüme girip, çektiğimiz sıkıntıların onda birini çekmeden mezun olacak arkadaşlarla kpss gibi aptal bir sınavda yarıştırılmak zorunda bırakılıyoruz. kpss edebiyat öğretmenlerinin edebiyat bilgisini, edebiyat öğretme yetisini falan ölçen bir sınav olmadığına göre de evet haksızlıktır.. lise mezunu biri de kpss de edebiyat öğretmeni olarak atanacak düzeyde edebiyat bilir. açık öğretimli de anca bir arpa boyu daha ileride olacak, ancak hiç bir zaman edebiyat fakültesindekiyle aynı düzeyde olamayacaktır. buna rağmen ikimize de edebiyat öğretmeni diyecekler.. insan bu hale gülmeden edemiyor...

KatreiAsk

Özel Üye
açıköğretimdeki insanlar da gece gündüz çalışıyo. sen bizim yatarak mı sınavları geçtiğimiizi düşünüyosun? ben sabah namazlarına kadar çalışıyorum emek harcıyorum. eğer bi sorunun varsa yök le tartış ya da aof kurucularıyla tartış. onlara anlat derdini.hem neden dert ediyosun ki sakin ol nasıl olsa önümüze sınav koyacaklar zaten hakeden kazansın derim. hayat kısa değmez tartışmaya lütfen ;)

tarantababu

Yeni Üye
;) tamam canım sabah namazına taşlara duvarlara sunum yap.. okuduğun eserleri böyle kendi kendine tartış..kendi kendini onayla hiç böyle karşıt görüş de olmaz.. uygulama da istemezler.. test çöz..gerek yok öyle sabah namazlarına kadar çalışmana bak ben aö.de felsefe okuyoyorum 2 ay kadar şöyle bi baktım, tek bi dersten kaldım, o kadar kasma.. takacak bi hoca falan da yok sana.. ;) kendi kendine yap hepsini uygulamalar yap böyle sonra onayla onları.. yazacağın makaleleri de burda yayınla istersen..ama uğraşmana gerek yok senden bu tür şeyler isteyen yok.. bol bol test çözmelisin aöf için.. malum.. edebiyat da zaten test çözülerek öğrenilebilir ;) böyle böyle girelim o önümüze koydukları aptal sınava sonra edebiyatı değil, test çözmeyi bildiğin için coğrafyadır..matematiktir..genel yetenektir falan onları çöz edebiyat öğretmeniyim de ;) kazanırsan "hak ettim kazandım dersin" edebiyat fakültesinin zahmetine benzemez açık öğretim fakültesini geçmek için sabahlamak..

zaten hayat kısa.. ;) ben de uğraşmayayım hiç, bırakayım edebiyat fakültesini de boşa masraf..boşa emek.. iyi olanın kazanacağı falan yok bu sistemde... bi tek yökün hazinesi kazanacak zaten bu gidişle görünen o.

merd

Yeni Üye
;) bi tek yökün hazinesi kazanacak zaten bu gidişle görünen o.
o zaman dert edip burda ağlama sus rakibin olmayacaklar zaten sen git kpssde atanıp lisede öğrencilerine makale yayınlat artık yorum yaptır edebiyatın içine daldır çocukların tek derdi edebiyat ya seninle uğraşacaklar lise müfredatında senin çektiğin çileler çekilmiyor haksızlıksa git anadolu üniversitesine içini dök

merd

Yeni Üye
Fen-Edebiyat Fakültelerine neden formasyon verilmiyor neden bin dereden su getirerek alesle uğraştırıp 1 sene fazladan eğitim veriyorlar şimdi daha iyi anladım siz öğretmen olamazsınız sizde o kapasite yok adama bak makale yayınlıyormuş edebiyata dalıyormuş sen makale yayınlatarak mı eğiteceksin çocukları ? öğretmenliği sana yanlış tarif etmişler bencilsiniz sizden eğitimci olmaz fen-edebiyata da formasyon verilmesin bunlardan bir şey olmaz edebiyata dalıp kendi kendilerini tatmin ederler ancak benciller

Mebte lise mezunu öğretmenler var onlar varken aöflüler niye olmasın EN ÖNEMLİSİ FEN-EDEBİYATLILAR ÖĞRETMEN OLUYORSA AÖFLÜLER NEDEN OLMASIN ?

merd

Yeni Üye
tarantababu bu bölümü 145 barajını geçen okuyor sana katılıyorum gerizekalısı da zekisi de burada bir arada bu yıl kontenjan koydular zaten bu bölüme artık elini kolunu sallayan giremeyecek 2 3 yıla kadar da örgündeki puanı yakalar yani haksızlık bitmiş olacak

Aöfte İngilizce Öğretmenliği ve diğer öğretmenlik bölümleri var o bölümler de böyle tartışılmış 2.senesinde kontenjan koyulmuş ve yarı örgün yapılmış sen dua et edebiyatda onlar gibi olmasın yoksa kpssde başınız belada aynı okulda çalışırsanız vay ki halinize bu söylediğiniz lafları orda kepçeyle yutarsınız benden demesi :D

KatreiAsk

Özel Üye
;) tamam canım sabah namazına taşlara duvarlara sunum yap.. okuduğun eserleri böyle kendi kendine tartış..kendi kendini onayla hiç böyle karşıt görüş de olmaz.. uygulama da istemezler.. test çöz..gerek yok öyle sabah namazlarına kadar çalışmana bak ben aö.de felsefe okuyoyorum 2 ay kadar şöyle bi baktım, tek bi dersten kaldım, o kadar kasma.. takacak bi hoca falan da yok sana.. ;) kendi kendine yap hepsini uygulamalar yap böyle sonra onayla onları.. yazacağın makaleleri de burda yayınla istersen..ama uğraşmana gerek yok senden bu tür şeyler isteyen yok.. bol bol test çözmelisin aöf için.. malum.. edebiyat da zaten test çözülerek öğrenilebilir ;) böyle böyle girelim o önümüze koydukları aptal sınava sonra edebiyatı değil, test çözmeyi bildiğin için coğrafyadır..matematiktir..genel yetenektir falan onları çöz edebiyat öğretmeniyim de ;) kazanırsan "hak ettim kazandım dersin" edebiyat fakültesinin zahmetine benzemez açık öğretim fakültesini geçmek için sabahlamak..

zaten hayat kısa.. ;) ben de uğraşmayayım hiç, bırakayım edebiyat fakültesini de boşa masraf..boşa emek.. iyi olanın kazanacağı falan yok bu sistemde... bi tek yökün hazinesi kazanacak zaten bu gidişle görünen o.

ben örgün eğitimi de biliyorum meraklanma. ikinci üniversite olarak okuyorum tde yi . benim anlatmak istediğim şu; eğer bir sorunun varsa sorununu çözebilecek kişilere duyur. burdaki öğrencileri suçlayıp durma !!!

tarantababu

Yeni Üye
Birini eğitmenin asıl amacı,
onu sürekli sorular soran biri haline getirmektir. (Bishop Creighton)

(bunu yapabilmek için bkz: eğitmen olma sürecinde alanında yorum yapmak.. ve dahi alanında donanımlı olabilmek... aöf için gidilen kursları çoğunlukla lisans mezunları veriyor zaten (bir dalda uzmanlaşmamış kişiler öyle dersanelerde beyin fırtınalarıyla vakit harcamayacağınız, çıkabilecek sorulara odaklanıyor olmanız da kuvvetle muhtemel zaten-bu şuna benzer, lise mezunu birinin lise öğretmenliği yapması.. hatta ilkokul mezunları da ilkokul öğretmenliği yapsın edebiyat eğitimini aldığın sırada gerçek bi halk edebiyatçısı, gerçek bir eski edebiyatçı vs dinlemeden edebiyatçı ol. ;)) ben şu anda ilkokul öğrencisine ders verebilecek düzeyde matematik biliyorum dr merd; : ) şöyle mi diyeyim bu mantıkla..sok beni kpss'ye, ben açıktan matematik okudum(yakında o da olur)..test çözdüm o kadar..sabah ezanlarına kadar..geçersem matematik öğretmeni olayım... iyi olan kazansın diyeyim... aynı mantıkla yine; ilkokul öğrencisinin teoremlere ispatlara falan ihtiyacı yok ki.. değil mi asistanım? ;)

sana henüz lisansta bu yeti (soru sorma, sorgulama) kazandırılamıyor, alanında uzmanlaşamıyorsun, lise düzeyinde edebiyat bilgisiyle (hadi aşağıdakilerden hangisinin yazımı doğrudur gibi soruları cevaplayacak düzeyde de osmanlıca bilgin olsun senin) edebiyat öğretmeniyim diye gezin dur...

ve Goethe'den bir söz sana; "Öğrencilerin bilmeleri gerektiğinden daha çok şey bilmeyen bir öğretmenden daha korkunç hiçbir şey olamaz"
;) (şu ifadeyi de dç. fatma'dan kaptım)

tarantababu

Yeni Üye
ben örgün eğitimi de biliyorum meraklanma. ikinci üniversite olarak okuyorum tde yi . benim anlatmak istediğim şu; eğer bir sorunun varsa sorununu çözebilecek kişilere duyur. burdaki öğrencileri suçlayıp durma !!!
öğrencileri suçladığımı kim söyledi bakın tartışmanın başlangıç noktasına bunu ısrarla belirttim zaten... sizin ne suçunuz var dedim yenmiş bi halt..ama saçmalık.. tartışmanın seyrine bakarsanız eğer, bana karşı yapılan hakaretler, önüme sunulan karşı tezlerle bu hale geldi. durduk yere edebiyat bilmiyorsun da demedim kimseye, bana hakaret edip, arkasından dil bilim hakkında komik yorumları olanlara cevap verdim ve şimdi sen mi iyi eğitim aldığını söylüyorsun dedim ve bunu da hep arkadaşın şahsına yönelttiğimi de belirttim.. kimseyi suçladığım yok benim. haksızlık yapıldığını söylüyorum, karşı çıkanlar oluyor, cevap veriyorum.. bu kadar basit aslında.

merd

Yeni Üye
gören de diyecekki öğretmen olunca dağdan yeni inmiş insan görmemiş öğrencileri eğitecek ve sadece edebiyatla eğitecek senin edebiyatın seni bağlar lisede sen o mebin mufredatının dısına çıkamazsın tefferauta giremezsin senin görevin sadece belli edebiyat konularını anlatmak görev yapacağın yer odtü değil uçma

merd

Yeni Üye
adamlar açıköğretime edebiyat açtıysa demek ki sizden adam çıkmamış gereken şekilde hizmet edememişsiniz senin gibi lisede öğretmen olayım gerisi önemli değil diyenlerden oluşmuş mezunların hepsi adamlarda bari aöfe açalım ordan adam çıkar mı acaba demiştir :D:D senin bölümünün amacı öğretmen yetiştirmek değil sen ilk önce git bunu öğren sonra aöflüler de aöften edebiyat okunamayacagını öğrensin

KatreiAsk

Özel Üye
tamam sen de haklısın tarantababu ;) tabii ki bu konuların tartışılması gerekiyo . doğal olarak.ama sakinliğimizi korumamız gerekiyo demi ?sonuçta tartışıyoruz kavga etmiyoruz.( ben de fazla mı sakinim ne) ;)

tarantababu

Yeni Üye
Fen-Edebiyat Fakültelerine neden formasyon verilmiyor neden bin dereden su getirerek alesle uğraştırıp 1 sene fazladan eğitim veriyorlar şimdi daha iyi anladım siz öğretmen olamazsınız sizde o kapasite yok adama bak makale yayınlıyormuş edebiyata dalıyormuş sen makale yayınlatarak mı eğiteceksin çocukları ? öğretmenliği sana yanlış tarif etmişler bencilsiniz sizden eğitimci olmaz fen-edebiyata da formasyon verilmesin bunlardan bir şey olmaz edebiyata dalıp kendi kendilerini tatmin ederler ancak benciller
edebiyat fakültelerinde önüne gelene formasyon vermiyorlar zaten, eskiden sınava sokuluyordu öğrenciler (ki o zaman hiç bi aöf'li alamazdı ya; şimdi not ortalaması getirildi. iyi de yapıldı.. emek harcamış olanlar(not boşa harcanmış emek , değersizdir-marks-), edebiyatı bilenler öğretmen olsun zaten.. öss'de yüksek puanla edebiyat fakültesine gelmiş ama 2,5 not ortalaması bile yapamayacak kadar edebiyattan uzaksa o da öğretmen falan olmasın... doğru düzgün eğitimi olmayan veya faydalanamamış olan kimse, evet edebiyat öğretmenliği yapmasın. iyi yaptılar edebiyat fakültelerinde formasyona not ortalaması ve kontenjan sınırı getirmekle... zaten dedim ya edebiyat fakültesinin amacı, bilim insanı yetiştirmektir (iddiası budur en azından) e burayı bitiren edebiyatçılar da yeterince donanımlıysa elbette kendi alanlarının öğretmenleri olurlar mrd.

tarantababu

Yeni Üye
gören de diyecekki öğretmen olunca dağdan yeni inmiş insan görmemiş öğrencileri eğitecek ve sadece edebiyatla eğitecek senin edebiyatın seni bağlar lisede sen o mebin mufredatının dısına çıkamazsın tefferauta giremezsin senin görevin sadece belli edebiyat konularını anlatmak görev yapacağın yer odtü değil uçma
tamam işte dediğim gibi...gidip matematik öğretmenliği yapayım ben ilkokulda, e liseden de türkçe-matematik çıkışlıyım zaten.. o kadar bilgim var.. sorarlarsa, matematik öğretmeniyim, e teori ispatlamaları beyin fırtınaları, paradokslarla falan hiiç uğraşmadım , e gerek de yok amaan canım, sanki müfredatın dışına mı çıkıcam.. ilkokula ders verebilecek düzeyde matematik bilgim var işte lisanslı matematikçi olmasam nolur.. geçerim kpss'yi matematik öğretmeniyim diye dolaşırım...

adamlar açıköğretime edebiyat açtıysa demek ki sizden adam çıkmamış gereken şekilde hizmet edememişsiniz senin gibi lisede öğretmen olayım gerisi önemli değil diyenlerden oluşmuş mezunların hepsi adamlarda bari aöfe açalım ordan adam çıkar mı acaba demiştir :D:D senin bölümünün amacı öğretmen yetiştirmek değil sen ilk önce git bunu öğren sonra aöflüler de aöften edebiyat okunamayacagını öğrensin
gerçekten yökün böyle dertleri olduğunu mu zannediyorsun merd sen? sömürülüyorsun o kadar.. formasyon da alabileceğinizi zannetmiyorum ben. ha ayrıca okuduğunu anlama dersini de boş geçirirsin (dil bilim zaten boş..) :D öğretmen olayım gerisi önemli değil gibi bir şey mi anlaşılıyor benim yazdıklarımdan acaba? : )

tarantababu

Yeni Üye
senin bölümünün amacı öğretmen yetiştirmek değil sen ilk önce git bunu öğren sonra aöflüler de aöften edebiyat okunamayacagını öğrensin
edebiyat fakültesinin amacı, edebiyatçı yetiştirmektir(e o kadar iyi bilen adamı da öğretmen yapmamaları haksızlık;))... açık öğretim fakültesinin amacı da.. öğretmen yetiştirmektir değil mi :D

merd

Yeni Üye
tamam işte dediğim gibi...gidip matematik öğretmenliği yapayım ben ilkokulda, e liseden de türkçe-matematik çıkışlıyım zaten.. o kadar bilgim var.. sorarlarsa, matematik öğretmeniyim, e teori ispatlamaları beyin fırtınaları, paradokslarla falan hiiç uğraşmadım , e gerek de yok amaan canım, sanki müfredatın dışına mı çıkıcam.. ilkokula ders verebilecek düzeyde matematik bilgim var işte lisanslı matematikçi olmasam nolur.. geçerim kpss'yi matematik öğretmeniyim diye dolaşırım...

gerçekten yökün böyle dertleri olduğunu mu zannediyorsun merd sen? sömürülüyorsun o kadar.. formasyon da alabileceğinizi zannetmiyorum ben. ha ayrıca okuduğunu anlama dersini de boş geçirirsin (dil bilim zaten boş..) :D öğretmen olayım gerisi önemli değil gibi bir şey mi anlaşılıyor benim yazdıklarımdan acaba? : )
yapıyorlar zaten ilçelerde köylerde yapan var edebiyat okuyorsun ama cahil kalmışsın :D

eğer burda gelip aöf edebiyat olmaz diyorsan bunun tek sebebi var kpssde rakip sayının artması aöflünün senden önce atanma korkusu başka izahı yok kpssde sadece öğretmenlik hakkınız var diğerleri özel sektör dolayısıyla senin ağlamandan evet öyle bir şey anlaşılıyor

merd

Yeni Üye
ayrıca aöflüler formasyon da alacak hem de sizinle beraber aynı sınıfta :D o da olmazsa özel üniversitelerden alırlar sen yeterki paradan haber ver :D

tarantababu

Yeni Üye
eğer burda gelip aöf edebiyat olmaz diyorsan bunun tek sebebi var kpssde rakip sayının artması aöflünün senden önce atanma korkusu başka izahı yok kpssde sadece öğretmenlik hakkınız var diğerleri özel sektör dolayısıyla senin ağlamandan evet öyle bir şey anlaşılıyor
türk dili ve edebiyatı bölümü ayaklar altına alınmıştır derdim o aslında ve eğer gelip burda edebiyat açıktan okunmaz diyorsam sebeplerini "tek tek" de sıraladım..merak ediyosan üşenme de oku... istersen test usulü anlatayım..

edebiyat niçin açıktan okunmaz? a)yorum yapma yetisi ister..b)uygulama ister..c) edebiyat bilgisi böyle ölçülmez d) tez yok sunum yok bu ne saçmalıktır e) bilim uzaktan uzaktan öğrenilmez.. (z'ye kadar gider...)(sallasan da olur, yanlışın doğruyu götürmez:)) ha evet, öğretmenlik konusuna gelirsek heralde ağlıycam bunun için de benim yerimde olsan sen de aynen noluyo bu ne saçmalık derdin...

alamayacaklar merd.. akıl var mantık var.. vermezler size formasyon neyn :D

tarantababu

Yeni Üye
yapıyorlar zaten ilçelerde köylerde yapan var edebiyat okuyorsun ama cahil kalmışsın
sorma çok cahilim..bu kadar rezilliği takip edememişim. normal mi yani bu şimdi.. yapıyolar bak ne var mı senin buna yorumun.. ben bilgisinden geri kalmışım, sen işin irfanından.. bu doğal karşılanır mı sayın asistan? :)

merd

Yeni Üye
türk dili ve edebiyatı bölümü ayaklar altına alınmıştır derdim o aslında... ha evet heralde ağlıycam bunun için de benim yerimde olsan sen de aynen noluyo bu ne saçmalık derdin...

alamayacaklar merd.. akıl var mantık var.. vermezler size formasyon neyn :D
aöf mezunlarından çok kişi formasyon almış hem de alese girerek mülakattan geçerek :D acı ama gerçek formasyon bir şekilde alacaklar türkiyedeki ünivler biz açıköğretim kabul etmiyoruz derse bile özelden alırlar özele paradan haber ver ellerinde olsa ilkokul mezununu bile üniversite mezunu yaparlar :D kıbrıs ankara bilkent hadi bunlarda senin gibi kükrerse makedonya kırgısıztan gibi türkiye ile denkliği olan daha cok özel üni var 1 sene değil mi ? parası olan alır formasyonu türkiyedeki üniversiteler yamuk yapsa bile seçenek çok en iyisimi akıllı olsunlar para dışarı gitmesin paşa paşa versinler :D:D

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,729
Son üye
Dormanfce