Açıköğretim Türk Dili ve Edebiyatı Lisans Programı

tarantababu

Yeni Üye
hala aöf'nin fen edebiyattan bir farkı yok diyorsun, edebiyatı yüzeysel olarak bilen(!) insanın formasyon alıp edebiyat öğretmeni olmasıyla, edebiyat fakültesi mezunu birinin formasyon alıp öğretmenlik yapması aynı şey midir DAMLA? eğitim fakültelerinin gördüğünden de derinlemesine görüyoruz biz edebiyatı...'aşağıdakilerden hangisidir'lere çalışarak değil...e şimdi tam lisanslı edebiyat fakültesi mezununu da pedagojik formasyonla öğretmen yapmalarından daha normal bi şey yok.. emekten bahsediyorsun da edebiyat fakültesinde 1 dönem oku o zaman anlarsın edebiyat neymiş... aöf'dekilerin emeğiyle bizimkini, gayet tabi ki aldığımız bilgiyi, gördüğüüz eğitimi hala kıytaslıyorsun ya pes.. boşa harcanan emek değersizdir... neymiş tutarsız olduğum şey ayrıca? söyle de kaldırayım çelişkilerini, anlayamadıklarını...

ECRİN90

Özel Üye
hala aöf'nin fen edebiyattan bir farkı yok diyorsun, edebiyatı yüzeysel olarak bilen(!) insanın formasyon alıp edebiyat öğretmeni olmasıyla, edebiyat fakültesi mezunu birinin formasyon alıp öğretmenlik yapması aynı şey midir DAMLA? eğitim fakültelerinin gördüğünden de derinlemesine görüyoruz biz edebiyatı...'aşağıdakilerden hangisidir'lere çalışarak değil...e şimdi tam lisanslı edebiyat fakültesi mezununu da pedagojik formasyonla öğretmen yapmalarından daha normal bi şey yok.. emekten bahsediyorsun da edebiyat fakültesinde 1 dönem oku o zaman anlarsın edebiyat neymiş... aöf'dekilerin emeğiyle bizimkini, gayet tabi ki aldığımız bilgiyi, gördüğüüz eğitimi hala kıytaslıyorsun ya pes.. boşa harcanan emek değersizdir... neymiş tutarsız olduğum şey ayrıca? söyle de kaldırayım çelişkilerini, anlayamadıklarını...
İnşallah bu dediklerinizi örgüne geçince daha yakından tanıyacağız ;) :cool:

FREDDY

Yeni Üye
peki dostum haksızlık hukuksuzluk demıssın anlaıyorumda senı ama fen edebıyat fakultsı ogrencıelrınde ogretmen olma hakkı tanınmasıda hakısızlık degılmı adam 330 puan alıp egetım fakultesıne yerlesıyo dıgerlerı kalkıp 315 -320 puan alıp fen fakulterıne onlarında hakkı yenıyo bu mantıla gıdersek yatay gecıs dıkey gecıs bır suru skıntı dogar Kpss insanların genel kultur ve uzmanlık alanını olcen bı sıanv yeterlımıdır tartısılır ama daha yapıcı olmaya calıs ınsanlar sankı bedawadan dıplolma verılecekmıs gıbı dawranıyosun bı cok ınsana hakaret bu 4 sene emek verelıp gecılıyo ogretmenlık hakkı verılse dahı bu ole kolay olmaz yuksek notlar ısterler 50 alıp sadece sınıfı gecersın o kadar orgundede bu boyle degılmı bellı ortalama tutturulmalı dah sakın ol dusuncelerıne saygım var ama dogru bulmuyorum acıkcası herkezın şansı olmalı acık ogretımde buyuk fırsat2. unıv ekonomık sıkıntıları olanların öss de ıstedıgını bulamıyanların hepsı ıcın guzel fırsat bence

merd

Yeni Üye
formasyon verilmesini akıl mantık işi bulmuyorum, böyle bir rezillik olursa da , açık öğretimlilerle aynı kefede aptal bi sınavda (kpss) yarıştırılmak istemiyorum. dedim. kpss'de aynı haklarla yarıştırılmak haksızlıktır, bu yüzden böyle bi saçmalığı aklım mantığım almıyor. dedim. çözüldü mü kafandaki çelişki? var mı bi itirazın daha?
evet bir itirazım daha var senin zekanda problem var senin gibileri fen-edebiyatta okuyorsa 42 bin kişi değil 72 milyon kişinin de okuması lazım sen bu hainliğinle bir şey olamazsın boşa zaman harcama git evinin hanımı ol :D:D:D

merd

Yeni Üye
son 2 sene örgün rektör 80 i geçince örgüne alacaz demekle bunu kastediyor işini biliyor :D

kevin_norton

Yeni Üye
son 2 sene örgün rektör 80 i geçince örgüne alacaz demekle bunu kastediyor işini biliyor :D

Tabii canım Hiç bilenle bilmeyen bir olurmu ?
Artık eğitimi düzeltmek istiyorlar. Çalışkan öğrenci nerdeyse onu çıkarıp memur edecekler.

tarantababu

Yeni Üye
geçersiniz örgüne.. senede 1-2 kişilik kontenjanla.. bekliyoruz hepinizi bilginize olan büyük saygımızla ;) gel arkadaşım örgüne doğru düzgün öğren edebiyat ne demek ucundan kıyısından iliş şu işe, dediklerimi daha yakından anla.. freddy, haksızlık sadece öss ile kalsa iyi.. bu insanların edebiyat bilgileri test usulü ile ölçülecek... ne bir ödev ne bir sunum hiç bi halt yok.. uygulama yok.. aruzun ritmi yok kulaklarında... yüzeysel uzaktan uzağa edebiyat öğrenimi..yorumlamadan okumadan ohh.. haksızlığın büyüğü burda başlıyor işte. ah yüce bilge merd onun bunun fiziksel görüntüsüyle uğraşan, tartışmak nedir bilmeyen, ilim irfandan haberdar olmayan bi adamsın kalkmış bir de benim zekamda eksiklik olduğunu söylüyorsun.. çok acı...bi de garip olan bana saldırmanın insanlar üzerinde bıraktığı etkiye de bak; boş bi avuntunun sarhoşluğuyla süper moderatör denilenler bile senin insanların saçına başına, zekasına bilmemnesine ettiğin lafları (e tabi konuyla ilgili saygını yitirmeden tartışmaktan bi habersin-böyle tartışma kültürü edinmezsen olacağı bu tabi..) görmüyorlar bile.. anladığım kadarıyla sen bu forumun delisisin ve cezai ehliyetyin yok senin.. bu tutumundan dolayı senden çok moderatörleri yöneticileri kınıyorum...

merd

Yeni Üye
.....

mesajmı sildim

bak ben böyle lafları kaldırabilecek bir insan değilim laflarına dikkat et

merd

Yeni Üye
taranmatarabatu sallayıp durma örgünü zor göstermeye çalışma burda örgünde okumaktan korkan var aöfteki gibi çalışırsanız ben örgün oldum diyip su koyuvermezseniz ( bu arada kevin_nortona selam bir an aklıma geldi:D) 90 dan aşağı not almazsınız 1.sınıftan sonra sizi zorlayacak ders eski türk edebiyatıdır başka hiçbir ders zorlamaz o derstede örgündeki sınavda genellikle 2 soru soruyor adam bu şahsın kıyısı köşesi dediği şeyler öyle zor şeyler değil merak etmeyin hatta öğretmen olursanız hiç lazım olmayacak şeyler onlar

gelin edebiyata dalın diyorsun da arkadaş burda herkez öğretmen olma peşinde edebiyata dalıp çıkma kulaç atma derdinde değil

ECRİN90

Özel Üye
geçersiniz örgüne.. senede 1-2 kişilik kontenjanla.. bekliyoruz hepinizi bilginize olan büyük saygımızla ;) gel arkadaşım örgüne doğru düzgün öğren edebiyat ne demek ucundan kıyısından iliş şu işe, dediklerimi daha yakından anla.. freddy, haksızlık sadece öss ile kalsa iyi.. bu insanların edebiyat bilgileri test usulü ile ölçülecek... ne bir ödev ne bir sunum hiç bi halt yok.. uygulama yok.. aruzun ritmi yok kulaklarında... yüzeysel uzaktan uzağa edebiyat öğrenimi..yorumlamadan okumadan ohh.. haksızlığın büyüğü burda başlıyor işte. ah yüce bilge merd onun bunun fiziksel görüntüsüyle uğraşan, tartışmak nedir bilmeyen, ilim irfandan haberdar olmayan bi adamsın kalkmış bir de benim zekamda eksiklik olduğunu söylüyorsun.. çok acı...bi de garip olan bana saldırmanın insanlar üzerinde bıraktığı etkiye de bak; boş bi avuntunun sarhoşluğuyla süper moderatör denilenler bile senin insanların saçına başına, zekasına bilmemnesine ettiğin lafları (e tabi konuyla ilgili saygını yitirmeden tartışmaktan bi habersin-böyle tartışma kültürü edinmezsen olacağı bu tabi..) görmüyorlar bile.. anladığım kadarıyla sen bu forumun delisisin ve cezai ehliyetyin yok senin.. bu tutumundan dolayı senden çok moderatörleri yöneticileri kınıyorum...
Bu bölümü seçen 42000 kişinin hepsi kazanıp atanıp öğretmen olacak gözüyle bakıyorsunuz. Ama emin olun ki hiçbir şey uzaktan gelen davulun sesi kadar büyüleyici değil. Eski türk edebiyatı nı örnek verelim. Hiç ama hiçbir yardım almadan sadece bize verilen 1 kitaptan faydalanıp saatlerce tekrar tekrar okuyup işi çözmeye çalışıyoruz. Örgünde olsak deftere yazma gereği bile duymazdık herhalde(!) nasılsa hocamız anlatıyor dinle gel eve,ertesi gün tekrar anlatacak zaten.. Ha tabi bir de yalakalık yapıp hocanın gözüne girdin mi tamamdır. Kendini mezun oldu bil. Sınav günü geldi çattı sen örgündesin 48 aldın diyelim, şöyle böyle hocan notunu 50 ye yuvarlar,ya biz?! 48 de kalma gibi bi problemimiz de var.. Bu kadar bencil olmayınız.

Edebiyat elbette oturup evde kitap okuyarak çözülmez,kavranamaz.. Ama biz, bize gerekli şeylere uğraş verirken başka bir şeye kafa yormak aklımızın ucundan geçmiyor -bazılarımızın-. Bir taraftan derslere -kendi çabamızla- çalışırken bir taraftan da eğer eğitimci olmayı kafaya koymuşsak kendimiizi geliştirelim diyorum,bunu her fırsatta dile getiriyorum. Sizler de emin olun, sadece aöf ün bize vermiş oldugu kıtaptan çalışarak sınava hazırlananlar,sınav sonrası yan gelip yatanlar eğitimci olamayacaklar! Bu işi hakkıyla yapıp edebiyatı seven öğrenciler mezun olacak..

Merd adlı uyeye gelınce. Kendisini sitedeki yetkimi dikkate alarak defalarca uyardım ama dikbaşlılığı dolayısıyla beni pek tınlamadı. Sitedeki yerini de ilerleyen günlerde çok iyi görmüyorum
seninle mi tartışacam ? ya da şununla bununla mı ? zamanıma yazık sizinle eğlenip geçerim ancak sen de üniversitenin bilmem neyisin herhalde bi örgündesin bi aöfte oke ? by canım
Burası tartışma platformu değiL Eğitim ve paylaşım forumu! Bu tür tartışmaları görmek istemiyorum artık. özellikle senden

sena özey

Yeni Üye
arkadaşlar bende 1. sınıfı 85 ortalamayla bitirdim çok şükür :) birçok kitaptan severek ve inanarak çalıştım bu yıl içerisinde.. ulaşmak istediğim ortalamaylada bitirmiş oldum.. hepinize daha güzel ortalamalarla sınıfı bitirmeyi diliyorum.. hep pozitif düşünün herşey güzel olacak inşallah.. herkese edebiyat dolu günler... :)

göktuğun

Yeni Üye
Sena özey tebrik ederim.Başarılarının devamını diliyorum.

eylülbalım

Yeni Üye
arkadaşlar bende 1. sınıfı 85 ortalamayla bitirdim çok şükür :) birçok kitaptan severek ve inanarak çalıştım bu yıl içerisinde.. ulaşmak istediğim ortalamaylada bitirmiş oldum.. hepinize daha güzel ortalamalarla sınıfı bitirmeyi diliyorum.. hep pozitif düşünün herşey güzel olacak inşallah.. herkese edebiyat dolu günler... :)
tebrıkler canım Allah hepımızı muvaffak eylesin:)

sena özey

Yeni Üye
teşekkür ederim arkadaşlar bundan sonraki yılları daha başarılı geçiririz inşallah hep birlikte :)

boyrazlar58

Yeni Üye
biri bana yardım edebilir mi ?

ösym sitesinde 2010 tercih kılavuzuna baktım, direk benim tahminim 3a diye geçen kısım lisans ( 4 yıllık ) bölümler için tercih kısmı biliyorum.

anadolu üniversitresine baktım ama Türk Dili Ve Edebiyatı bölümüne rastlayamadım:(

bu sene itibariyle kaldırıldı mı yoksa:((

ECRİN90

Özel Üye
biri bana yardım edebilir mi ?

ösym sitesinde 2010 tercih kılavuzuna baktım, direk benim tahminim 3a diye geçen kısım lisans ( 4 yıllık ) bölümler için tercih kısmı biliyorum.

anadolu üniversitresine baktım ama Türk Dili Ve Edebiyatı bölümüne rastlayamadım:(

bu sene itibariyle kaldırıldı mı yoksa:((
Tablo 4 / sayfa 79 ' dan bakabılırsınız ;)

Chair.

Yeni Üye
Merhaba sevgili arkadaşlar..
Bir sorum olacak benim.Benim yaşadığım ilde bu bölümün tutması zor görünüyor.AÖF'den okuyup örgün eğitime geçmek istiyorum ardından.Çok araştırdım ama bulamadım.İlk sene sonunda not ortalamamız 80 üzeri ise geçiş hakkımız var mı?Yoksa bir kaç sene okuduktan sonra mı böyle bir hakka sahibiz?
Teşekkürler,sevgilerimle..

kevin_norton

Yeni Üye
bu normal bir şey eğitimini alıyorlar çünkü senin össde stresle alın teriyle binbir emekle aldıgın puanla yerleştiğin bölümün eğitimini alıyorlar hemde

:D:D:D:D:D:D

ayrıca üniversitedeki o ruh hastası akademisyenlerin size çektirdiği eziyetleri çekmeden alıyorlar ve sizinle aynı mesleğe sahip oluyorlar aynı maaşı alıyorlar

:D:D:D:D
Mert hocam Eline saglık . İlk defa doğru birşey söylemişsin.Sen misin aman Allahım bu yazıları yazan!.

chaireye cevap: 2. sınıfı bitiriyorsun ve ortalaman 80 ve üzeri olacak.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,724
Son üye
Glassdfl