Aöf Kredili Sistem Ders Geçme - Sınıf Geçme

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Merhaba arkadaşlar benim durumumda yukarıda ki arkadaşla hemen hemen aynı bende 3.sınıf işletme okuyorum bütünleme sınavlarına girdim 4 dersten
maliyet muhasebesi
genel muhasebe
iktisada giriş
finansal yönetim
3 tanesinden kaldım gibi maliyet muhasebesini verdigimden eminim hazırlık kalktıgı dönem 3.sınıf olarak 10 ders alarak başladım.
kredili sistemde alttan ve üstten 15 kredilik ders alınabiliyor fakat ilk okudugum iletide 3dersi alttan kalan sınıf geçemeyecek tekrar yapacak denmiş 2yukarıda iletisi bulunan arkadaşında 3 alttan dersi var ona 4.sınıfa geçebilirsiniz demişsiniz.Bu çelişkiyi pek anlıyamadım cevabınız yorumamı dayalı ünüversiteden veya bürolardan aldıgınız bilgiye mi?
Sizce benim durumum nedir?
Teşekkürler
Kredili sistemde alttan dersiniz yoksa üsten ders alabilirsiniz. Kaç dersten kaldığınızın önemi yok yani. Toplam 45 krediye kadar ders alabiliyorsunuz.

omrtrkr

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Kredili sistemde alttan dersiniz yoksa üsten ders alabilirsiniz. Kaç dersten kaldığınızın önemi yok yani. Toplam 45 krediye kadar ders alabiliyorsunuz.
geçen gün bu durumu izah eden bir mail attım merkez büroya gelen cevabı aynen yazıyorum

Sayın Ömer TÜRKER,

Bulunduğu sınıftaki derslerin en çok 2' sinden başarısız olanlara bir üst sınıfın dersleri verilir. 3 ve daha fazla dersten başarısız olanlar, aynı sınıfta başarısız oldukları dersleri tekrar ederler ve bu derslerin sınavlarına girerler. Bu öğrenciler üst sınıftan ders alamazlar.
2547 sayılı Yükseköğretim Kanunun 6111 sayılı Kanunun 171. maddesi ile değiştirilen 44.maddesi gereğince; Fakültelerin bölüm ve programlarındaki eğitim- öğretimin dönemlik-kredili sisteme göre yürütülmesi gerekmektedir. Bu nedenle, açıköğretim sistemine göre öğretim yapan bölüm ve programların tamamı 2012-2013 öğretim yılında dönemlik-kredili sisteme geçirilecektir.
Dönemlik-kredili sistem hakkında bilgi, dönemlik-kredili sistemde okutulacak dersler, ders kredileri gibi bilgiler ilgili öğretim yılında yayınlanacak ve program kılavuzlarında yer alacaktır.
Bilgilerinize rica ederiz.
En az 5 aöf bürosuyla görüştüm hepsi 4e geçersin dedi genede emin olamadım mail attım bu cevap geldi.Hızımı alamadım murat yayıncılıgın dersanelerinden 2 tanesini aradım hepsi
4.sınıfa geçer alttan alırsın diyo ama gelen mailde bu şekilde nasıl iş anlamadım ya büroların birbirinden haberi yok yada sistem otomatik cevap veriyo

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Bende aöf büroları ve murat dersanesi ile aynı fikirdeyim. Ama size maille verilen cevabıda şaşkınlıkla okudum açıkcası.

omrtrkr

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Bende aöf büroları ve murat dersanesi ile aynı fikirdeyim. Ama size maille verilen cevabıda şaşkınlıkla okudum açıkcası.
Çok saçma bir uygulama olmuş gelen maile göre ben 3 ders alabilirken alttan dersi olmayan arkadaşlar 45 krediye kadar alabilecek ben 1 ders fazladan bıraktım diye sadece 3 derslik kredi alabilecem.

bukato

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
İyi Akşamlar

Forumunuzu 3 dersten kalan bir işletme 3. sınıf dikey geçiş öğrencisi olarak alttan ders bir üst sınıf derslerini almaya mani mi diyerek okumaya başladım.

Her okuduğum satırda 4 sınıf derslerini alabileceğimi düşünürken Ömer arkadaşın attığı e posta ve cevabı benim kafamı bir kez daha karıştırdı.

Sonuç nedir? Sadece 3 dersten koskoca bir yılı mı heba edeceğiz.Yoksa 4 sınıf derslerini alıp okuyabilecek miyiz?

Kaldığım dersler

3005 - İKTİSADA GİRİŞ
3168 - PAZARLAMA YÖNETİMİ
3169 - MALİYET MUHASEBESİ

bukato

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
açık öğretime sorduğum soru ve cevabı

Açık öğretime sorduğum soru

Dikey geçiş ile 2011-2012 döneminde işletme 3 sınıfda 10 ders alarak AÖF de öğrenciniz oldum.

3 Dersden geçemedim.
3005 - İKTİSADA GİRİŞ KALDIM

3168 - PAZARLAMA YÖNETİMİ KALDIM
3169 - MALİYET MUHASEBESİ KALDIM

SORUM:
2012-2013 öğretim yılında kaldığım dersler haricinde 4. sınıf derslerini (7. ve 8. dönem) kredili sistemden secebilecekmiyim?

İlginize çok teşekkür ederim.

Gelen cevap

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin yıllık sistemde öğretim yapılan bölüm ve programları 2012-2013 öğretim yılında dönemlik-kredili sisteme geçirilmiştir.
2012-2013 öğretim yılında dönemlik-kredili sisteme geçen bölüm ve programların dersleri yeniden belirlenerek bölümdeki öğrencilere ders intibakları yapılmaktadır.
Dönemlik-kredili sisteme geçirilen bölüm ve programlarda kayıtlı öğrencilerin 2012-2013 öğretim yılı güz dönemi kayıt yenileme işlemleri 22 Ekim-16 Kasım 2012 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt yenileme tarihlerinde yapılan ders intibakları sonucu üzerinize atanan dersler, gelecek yarıyıllarda almanız gereken derslerhttp://kayit.anadolu.edu.tr adresinde yayınlanacaktır.

Bilgilerinize rica eder, başarılar dileriz.

Anadolu Üniversitesi
Açıköğretim Fakültesi - Öğrenci Bilgilendirme Merkezi

Web:www.anadolu.edu.tr
E-Posta:aofbilgi@anadolu.edu.tr

sonuç olarak anladığım kayıt yenilemede herşey belli olacak...

technoclass

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Arkadaşlar işletme fakültesi öğencisiyim. 1. sınıftan Mat ve iktisat olmak üzere 2 dersten borçlu olarak 2. sınıfa geçtim. bu yıl 3. sınıftan ders alabilirmiyim. yaşımdan dolayı askerlik tecil durumum tehlikede. bir gayret daha erken bitirme gibi bir şansım varmı üst sınıftan ders alarak??

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
Arkadaşlar işletme fakültesi öğencisiyim. 1. sınıftan Mat ve iktisat olmak üzere 2 dersten borçlu olarak 2. sınıfa geçtim. bu yıl 3. sınıftan ders alabilirmiyim. yaşımdan dolayı askerlik tecil durumum tehlikede. bir gayret daha erken bitirme gibi bir şansım varmı üst sınıftan ders alarak??
1.sınıftan dersiniz olduğu için 3.sınıftan ders alamazsınzı maalesef.

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
Açık öğretime sorduğum soru

Dikey geçiş ile 2011-2012 döneminde işletme 3 sınıfda 10 ders alarak AÖF de öğrenciniz oldum.

3 Dersden geçemedim.
3005 - İKTİSADA GİRİŞ KALDIM

3168 - PAZARLAMA YÖNETİMİ KALDIM
3169 - MALİYET MUHASEBESİ KALDIM

SORUM:
2012-2013 öğretim yılında kaldığım dersler haricinde 4. sınıf derslerini (7. ve 8. dönem) kredili sistemden secebilecekmiyim?

İlginize çok teşekkür ederim.

Gelen cevap

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin yıllık sistemde öğretim yapılan bölüm ve programları 2012-2013 öğretim yılında dönemlik-kredili sisteme geçirilmiştir.
2012-2013 öğretim yılında dönemlik-kredili sisteme geçen bölüm ve programların dersleri yeniden belirlenerek bölümdeki öğrencilere ders intibakları yapılmaktadır.
Dönemlik-kredili sisteme geçirilen bölüm ve programlarda kayıtlı öğrencilerin 2012-2013 öğretim yılı güz dönemi kayıt yenileme işlemleri 22 Ekim-16 Kasım 2012 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt yenileme tarihlerinde yapılan ders intibakları sonucu üzerinize atanan dersler, gelecek yarıyıllarda almanız gereken derslerhttp://kayit.anadolu.edu.tr adresinde yayınlanacaktır.

Bilgilerinize rica eder, başarılar dileriz.

Anadolu Üniversitesi
Açıköğretim Fakültesi - Öğrenci Bilgilendirme Merkezi

Web:www.anadolu.edu.tr
E-Posta:aofbilgi@anadolu.edu.tr

sonuç olarak anladığım kayıt yenilemede herşey belli olacak...

Size yuvarlak bir cevap vermişler. Benim bilgilerim ışığında üst sınıftan ders alabileceksiniz diyorum.

EGETUGCE

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Merhaba kolay gelsin bir sorum olacak bu yıl işletme 4 sınıfa geçtim. 3.sınıftan 2dersim kaldı işve sosyal güv huk. Ve finansal yönetim ders ekle sil sayfasına giriyorum güz döneminde 6 tane ders çıkıyor ve bunların arasında iş ve sosyal güv. Hukuku yok söylenenlere göre bu dersi bahar döneminde vermem gerekmiş ama bahar dönemindede 7 dersim varmış 4 sınıftan ben toplam 13 dersmi alacagım yani güz 6 bahar 7 daha önceki yıllar 6 ders oluyordu yada 7 şimdi 1senede bahar ve güz toplam 13 ders oluyor hepsini vermem gereklimi bide güz döneminde ekleyebilcegim hiç ders gözükmüyor peki silersem ne olacak derslerimi örnegin güzden 4 ders alsam bahardan 9 dersmi olacak beni adınlatırsanız sevinirim .

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Merhaba kolay gelsin bir sorum olacak bu yıl işletme 4 sınıfa geçtim.
3.sınıftan 2dersim kaldı işve sosyal güv huk. Ve finansal yönetim ders ekle sil sayfasına giriyorum güz döneminde 6 tane ders çıkıyor ve bunların arasında iş ve sosyal güv. Hukuku yok söylenenlere göre bu dersi bahar döneminde vermem gerekmiş ama bahar dönemindede 7 dersim varmış 4 sınıftan ben toplam 13 dersmi alacagım yani güz 6 bahar 7 daha önceki yıllar 6 ders oluyordu yada 7 şimdi 1senede bahar ve güz toplam 13 ders oluyor hepsini vermem gereklimi bide güz döneminde ekleyebilcegim hiç ders gözükmüyor peki silersem ne olacak derslerimi örnegin güzden 4 ders alsam bahardan 9 dersmi olacak beni adınlatırsanız sevinirim .

Kredili sistemde dersler bölündü ve eğitim iki ayrı dönem halinde verilmeye başlandı. Güz ve Bahar dönemlerinde farklı dersler alacaksınız. Güz döneminde bıraktığınzı dersi bahar dersinde değil bir sonraki yıl güz döneminde görebilirsiniz. Aynı zamanda Bahar dönemi desini güz döneminde alamazsınız. Ders ekle/sil sayfasında okulun atadığı ve ekleyebileceğiniz dersler görünür. Eğer ekleyebileceğiniz ders yoksa bu dönem sadece atadığı dersleri alabilirsiniz demektir. Ama ekleyebileceğiniz ders varsa onları da ekleyin. Eklemezseniz seneye güz döneminde ancak alabilirsiniz.

rasid

Yeni Üye
Bölüm:
Sosyoloji
sonuç

Admin Açıklamalar çok faydalı çok teşekkürler şu soruma da cevap verirsen sevinirim...

Notlarım bu şekilde şimdi cc ve üstü dersleri geçmiş mi oluyorum, yoksa ortalama 2.00'ın altında olduğu için sınıf tekrarı mı oluyor?

Uploaded with ImageShack.us

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
CC ve üzeri derslerden geçtiniz diğerlerinden kaldınız maalesef.

rasid

Yeni Üye
Bölüm:
Sosyoloji
sebboy ' Alıntı:
sadece ff olan derslerinden kalmışsın

AOFDESTEK' Alıntı:
Kredili Sistem Şartlı / Koşullu Geçme: Dönem sonunda dersinizin harf notu CD, DC veya DD ise o dersten koşullu olarak geçmişsiniz demektir. Koşulu ne derseniz, Yıl sonunda Genel Not Ortalamanız 2.00 veya üzeri getirmektir. Yıl sonunda Genel Not Ortalamanız 2.0 veya üzeri ise o derten yada derslerden geçersiniz. Yıl sonunda Genel Not Ortalamanız 2.00'ın altında gelirse o ders yada derslerden kalmışsınız demektir.
Bu Açıklamaya göre benim ortalamam 2.00'ın altında olduğu için CC ve üzeri hariç tüm derslerden kalmış olmuyormuyum ?

U

ugurbilgen

Misafir
Eğer kalırsam tecil durumu

Ben bu senede öss ye hazırlanıyorum ama tecil sürem dolduğu için aöf işletmeye kayıt oldum ama bir yerden duyum aldım eğer bu sene kalırsan tecilin bozulur askere gitmek zorunda kalırsın diye bunun Aslı varmıdır arkadaşlar ? Yardımcı olursanız Çok sevinirim

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
Evet Genel Not Ortalaman 2.0'ın altında ise CD DD DC ve FF olan derslerden kaldınız.

klf

Yeni Üye
Bölüm:
Sosyal Hizmetler
SLM . bu kayıt yenılemeleri ne oluyor anlamadım . ben ılk ygs tercıhınde kayt oldum bidaha kayt yenılemem gerekıyomu anlamadım orasnı kmler kayt yenılıyor..bide para yatlcak falan dıyorlar ne parası ..sınava girmeden önce para mı yatrmamız gerek .. bilgi verırmısınz lütfenn :(

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz