Aöf Kredili Sistem Ders Geçme - Sınıf Geçme

klf

Yeni Üye
Bölüm:
Sosyal Hizmetler
slm sınavdan önce para yatırma gibi bir durum varmı

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
slm sınavdan önce para yatırma gibi bir durum varmı
Hayır sadece kayıtlı iseniz sadece kayıt yenileme zamanlara harç üctreti ödersiniz. Eğer harç ücretini zamanında yatırmazsanız sınavlara giremezsiniz.

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
SLM . bu kayıt yenılemeleri ne oluyor anlamadım . ben ılk ygs tercıhınde kayt oldum bidaha kayt yenılemem gerekıyomu anlamadım orasnı kmler kayt yenılıyor..bide para yatlcak falan dıyorlar ne parası ..sınava girmeden önce para mı yatrmamız gerek .. bilgi verırmısınz lütfenn :(

Eğer bu yıl yani 2012 Eylülde kayıt olduysanız siz Mart ayında bahar dönemine kayıt yenileme yapacaksınız. Siz zaten güz dönemine kayıt yaptırmışssınız. Şu an geçen yıl ve daha önceki yıllardan beridir kayıtlı olanlar güz dönemine kayıt yeniletiyorlar.

cancri

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme Yönetimi
merhaba iyi günler
Ben geçen yıl önlisans programından lisansa dikey geçiş yaptım 6 tane 3.sınıf dersi 4 tane fark dersi olmak üzere 10 dersten sorumlu oldum sınav sonuçlarına göre 5 dersten kaldım,(G.muhasebe,iktisad,iş ve sos güv. huk.finansal yön.,hukuk) eski sisteme göre söylenen fark derslerinden en az ikisinden basarılı olacağın yoksa sınıf tekrarı yaparsınız fakat bu yıl önümüze kredili sistem çıktı kayıt sayfasına girdiğime karşıma çıkan dersler kaldığım derslerden 4'ü( iş ve sos güvenlik hariç) bu ders ekranda gözükmüyor onun dışında 5.yarıyıl için ULUSLARARASI İŞLETMECİLİK dersi eklenmiş bu dersi ilk defa görüyorum ve bunun yanında 7.yarıyıldan dersler 2012-2013 yılı ekranda gözüken bütün dersleri şeçebiliyorum ve kredim yetiyor buraya kadar herşey tamam ama aklıma takılan konu şu ( iş ve sosyal güv. ) dersini bahar yılında karşıma çıkarmı yoksa seneye mi karşıma çıkacak,bu yıl okulu bitirebilme ihtimalim varmı merak ediyorum ne yazıkki açık öğretim bürolarıların kaç gündür arıyorum sürekli meşgul ulaşabilmek imkansız öğrenim ücretini yatırdıktan sonrada ders ekle-sil değişiklik yapamadığımız için yanlış yapma ve olasılığımız fazla lütfen bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

cancri

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme Yönetimi
İŞLETMELERDE SOSYAL SORUMLULUK VE ETİK
GENEL MUHASEBE 1
İKTİSADA GİRİŞ 1
ULUSLARARASI İŞLETMECİLİK
HUKUKUN TEMEL KAVRAMLARI
FİNANSAL YÖNETİM
SERMAYE PİYASALARI VE FİNANSAL KURUMLAR
DENETİM
STRATEJİK YÖNETİM 1

2012-2013 güz dönemi kredi toplam yettiği için ekranda bütün dersleri şeçip alabiliyorum biraz daha açıklayacı olabilir, teşekkürler şimdiden

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
merhaba iyi günler
Ben geçen yıl önlisans programından lisansa dikey geçiş yaptım 6 tane 3.sınıf dersi 4 tane fark dersi olmak üzere 10 dersten sorumlu oldum sınav sonuçlarına göre 5 dersten kaldım,(G.muhasebe,iktisad,iş ve sos güv. huk.finansal yön.,hukuk) eski sisteme göre söylenen fark derslerinden en az ikisinden basarılı olacağın yoksa sınıf tekrarı yaparsınız fakat bu yıl önümüze kredili sistem çıktı kayıt sayfasına girdiğime karşıma çıkan dersler kaldığım derslerden 4'ü( iş ve sos güvenlik hariç) bu ders ekranda gözükmüyor onun dışında 5.yarıyıl için ULUSLARARASI İŞLETMECİLİK dersi eklenmiş bu dersi ilk defa görüyorum ve bunun yanında 7.yarıyıldan dersler 2012-2013 yılı ekranda gözüken bütün dersleri şeçebiliyorum ve kredim yetiyor buraya kadar herşey tamam ama aklıma takılan konu şu ( iş ve sosyal güv. ) dersini bahar yılında karşıma çıkarmı yoksa seneye mi karşıma çıkacak,bu yıl okulu bitirebilme ihtimalim varmı merak ediyorum ne yazıkki açık öğretim bürolarıların kaç gündür arıyorum sürekli meşgul ulaşabilmek imkansız öğrenim ücretini yatırdıktan sonrada ders ekle-sil değişiklik yapamadığımız için yanlış yapma ve olasılığımız fazla lütfen bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Bir çok ders ikiye bölündü bazılarının adı değişti. geçen yılki isimleri ile göremeyebilirsiniz. Okul size ders ataması yapmış ve alt tabloda da ekleyebileceğiniz dersleri listelemiştir. Eğer ekleyebileceğiniz ders yoksa direk bankaya harç ücretini yatırıp kayıt yeniletebilirsiniz. O dersin intibaktaki dersinin hangi dönemde olduğuna bağlı. Aşağıda linkten hangi ders ne olmuş görebilirsiniz.

http://www.anadolu.edu.tr/sites/default/files/2012_2013_DersIntibakListesi.pdf

cancri

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme Yönetimi
2012-2013 olarak 6 tane ders yer almış
2013-2014 olarak 3 tane ders bırakmış fakat ben onları 2012-2013 ekledim kredi toplam 42 oldu işlemi tamamladım... içimden bi ses iyi diyor da tereddüt hala devam ediyor,kusura bakmayın sizide meşgul ettim teşekkür ederim

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
2012-2013 olarak 6 tane ders yer almış
2013-2014 olarak 3 tane ders bırakmış fakat ben onları 2012-2013 ekledim kredi toplam 42 oldu işlemi tamamladım... içimden bi ses iyi diyor da tereddüt hala devam ediyor,kusura bakmayın sizide meşgul ettim teşekkür ederim
Alttan kalan dersiniz ve ustten aldıgınız derslerin toplamı 45 krediye gecemicek sekilde ders alabiliyorsunuz...Sistemde butun dersleri sectiğinize göre sorun olucagını sanmıyorum...

danteburak

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
kusura bakmayın çok vaktim olmadığında sadece konun ana kısmını okuyabildim şunu merak ediyorum kredili sistemde 4.sınıf öğrencisinin ff dersi olmayıp ortalaması 2.00 üzerindeyse mezun olabilicek mi ??? ... teşekkür ederim . . .

asah

GOLD Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
m3rhaba b3n kımlık kartı almadım. kımlık kartı almam g3r3klı mı? almassam sınavlara gır3bılırmıyım? sınav gırıs b3lg3l3rı n3 zaman b3llı olur? bır bılgın varsa yardımcı olursan s3vınırın sımdıd3n T3S3KKURL3RRR

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
m3rhaba b3n kımlık kartı almadım. kımlık kartı almam g3r3klı mı? almassam sınavlara gır3bılırmıyım? sınav gırıs b3lg3l3rı n3 zaman b3llı olur? bır bılgın varsa yardımcı olursan s3vınırın sımdıd3n T3S3KKURL3RRR

Kimlik kartını almanı öneriyorum. Sınavlara kimlik kartsız giremezsin ( Kayıt olurken verdikleri tanıtım kartı ile girilebilir ) Sınav giriş belgeleri sınavlardan 1-2 hafta öncesinde açıklanır.

Rica ederim. yazı stilin güzelmiş :)

asiruhum

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Merhaba arkadaşlar, ben şuan işletme dördüncü sınıf öğrencisiyim kayıt sırasında bana herkese gönderilen aöf kayıt için evrak gelmedi dolayısıyla ders ekle sil yapamadan bankaya yatırdım bir bilgim yoktu ve bana otomatik olarak ders vermiş oldular bunlar denetim, uluslararası işletme, sermaye piyasası, stratejik yönetim 1 işletmelerde sosyal sorumluk ve etik var ve bende ders eklemedim yeterli bilgi alamadığım için dokunmadım şimdi mezun olmam için bu dersler güz dönemi için yeterlimidir? yoksa ikinci dönem belirtilen derslere ek alacakmıyım not olarak türk dili 1 verilmiş ama o ders örgün gördüm ve 3 sınıfta muaftım o dersten ve uluslar arası işletmecilik 5 bölümde bözüküyor kimisi 7 bölümde olan türk vergi sisteminin kalktını sölüyor hangisine inanıcamı şaşırdım yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Bahar yada güz yarıyılında Sınıf geçmek için en az kaç dersten geçmeliyiz?
Artık şu kadar dersten geçeceksiniz diye bir şey yok. Her dönem toplamda 45 kredilik ders alıyorsunuz. Bunun 30'u o döneme ait olmakta siz 15 kredilik daha ders alma hakkına sahipsiniz. Yani 3-4 dersten kalarak ta üst dönemin dersi ile beraber kaldığınız dersleri de alabilirsiniz.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Merhaba arkadaşlar, ben şuan işletme dördüncü sınıf öğrencisiyim kayıt sırasında bana herkese gönderilen aöf kayıt için evrak gelmedi dolayısıyla ders ekle sil yapamadan bankaya yatırdım bir bilgim yoktu ve bana otomatik olarak ders vermiş oldular bunlar denetim, uluslararası işletme, sermaye piyasası, stratejik yönetim 1 işletmelerde sosyal sorumluk ve etik var ve bende ders eklemedim yeterli bilgi alamadığım için dokunmadım şimdi mezun olmam için bu dersler güz dönemi için yeterlimidir? yoksa ikinci dönem belirtilen derslere ek alacakmıyım not olarak türk dili 1 verilmiş ama o ders örgün gördüm ve 3 sınıfta muaftım o dersten ve uluslar arası işletmecilik 5 bölümde bözüküyor kimisi 7 bölümde olan türk vergi sisteminin kalktını sölüyor hangisine inanıcamı şaşırdım yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim.
Aşağıdaki linkten ders listesini kontrol edin. Eğer 7.dönemdeki tüm dersleri şuan alıyorsanız ( muaf olduğunuz varsa onlar hariç ) başka ders almayacaksınız demektir.

http://www.aofdestek.net/aof.isletme.bolumu/58500-aof.acikogretim.isletme.bolumu.ders.listesi.html

asiruhum

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Aşağıdaki linkten ders listesini kontrol edin. Eğer 7.dönemdeki tüm dersleri şuan alıyorsanız ( muaf olduğunuz varsa onlar hariç ) başka ders almayacaksınız demektir.

http://www.aofdestek.net/aof.isletme.bolumu/58500-aof.acikogretim.isletme.bolumu.ders.listesi.html

teşekkür ederim baktım fakat şuan bende gözüken uluslar arası işletmecilik dersi 5 donemde gözüküyor türk vergi sistemi ile bu sene değiştimi acaba çünki çalışma kitaplarında bile uluslar arası işletme var.

playerserdar

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
arkadaşlar foruma yeni üye oldum , işletme 3. sınıf öğrencisiyim dgs ile geçiş yapmıştım 2 sene önce , geçen sene bazı nedenlerden dolayı tüm derslerden kaldım ,bu sene tekrar kayıt yenilettim ve 8 tane toplam dersim var - PAZARLAMA YÖNETİMİ - HUKUKUN TEMEL KAVRAMLARI - FİNANSAL YÖNETİM 1 - TÜRK VERGİ SİSTEMİ 1 - GENEL MUHASEBE 1 - İKTİSADA GİRİŞ 1 - MALİYET MUHASEBESİ - YÖNETİMDE GÜNCEL YAKLAŞIMLAR ... ben sanırım türk vergini sistemini üst sınıfın dersiymiş yanlışlıkla almışım herhangi bi sorun olurmu ? ben geçen sene kaldığım için atıyorum bu senede kaldım devam edebiliyormuyum yine , yani herhangi bi sınıf tekrarı hakkım varmı yoksa öyle bişey yok mu ? ben 2 yıllık MEkatronik mezunuyum balıkesirden , muhsasebeden hiç anlamam ama geçiş yaptım bi kere , kredili sistemden önce çıkmış soruları soruyorlarmış bu sene sorulmayacak deniliyor doğrumu ? aöf nin verdiği kitaplara çalışırsak mı daha iyi geçmemiz için yoksa Murat yayınları diye kitap öneriliyor omu iyi veya bildiğiniz başka yayın varsa lütfen yönlendirin beni ..Yardımcı olursanız çok büyük iyilik etmiş olursunuz şimdiden çok teşekkür ederim , uzun uzun yazdım kusura bakmayın daha yeni olduğum için . Saygılar .

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
Üst dönemlerin dersini alabiliyorsunuz sorun yok, istediğiniz kadar kalabilirsiniz okuldan atılma yok, Bu yıl sistem ve dersler değişti dolayısı ile geçen yılların sorularının çıkma ihtimali neredeyse yok gibi, Yardımcı kitap yok bu yıl soru bankaları var tek başına soru bankasına çalışmanızı önermiyorum okulun kitaplarınada çalışmanızı tavsiye ediyorum.

Rica ederim :)

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz