Aöf Kredili Sistem Ders Geçme - Sınıf Geçme

bulbul

Yeni Üye
Bölüm:
Ev İdaresi
Ben de 2 yıllık bir bölüme kayıt oldum. Ama ikinci dönemin finallerine giremeyeceğim vizelerine girişim de şüpheli ama girerim herhalde. Şimdi yeni sisteme göre nasıl bir yön izlemeliyim? Vizelere girer sonra da bütünlemeye girerim diyordum ama bütünleme olmayabilir sanırım. O zaman vizeye girmenin de bir anlamı olmaz değil mi? Birinci dönemki notlarımı etkilemez sanırım ikinci dönem değil mi? Yoksa kayıt dondurma falan gibi bişeyler mi yapmak gerekli bu açık öğretimle ilgili hiç bir bilgim yok benim. Direk gidip kayıt olmuştum ikinci üniversiteye. Beni aydınlatırsanız sevinirim.

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
Ben de 2 yıllık bir bölüme kayıt oldum. Ama ikinci dönemin finallerine giremeyeceğim vizelerine girişim de şüpheli ama girerim herhalde. Şimdi yeni sisteme göre nasıl bir yön izlemeliyim? Vizelere girer sonra da bütünlemeye girerim diyordum ama bütünleme olmayabilir sanırım. O zaman vizeye girmenin de bir anlamı olmaz değil mi? Birinci dönemki notlarımı etkilemez sanırım ikinci dönem değil mi? Yoksa kayıt dondurma falan gibi bişeyler mi yapmak gerekli bu açık öğretimle ilgili hiç bir bilgim yok benim. Direk gidip kayıt olmuştum ikinci üniversiteye. Beni aydınlatırsanız sevinirim.
Bütünlemeler konusunda aöf diretiyor ama geçen yıl ösym nin aldığı karar var elbet yapacaklar diye düşünüyorum. Eğer finallere kesin giremeyecekseniz ve bütünlemede olmayacaksa kayıt yenilemenin bir manası yok ama. Bütünleme olma ihtimali yüksek o yüzden ara sınavlardan iyi not almaya çalışın. Bütünlemeler içinde birkampanya yapacağız ilerleyen günlerde.

bulbul

Yeni Üye
Bölüm:
Ev İdaresi
hımm o zaman kayıt yenileme yapmazsam ertesi sene 3. dönemin derslerini alabiliyor muyum

playerserdar

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Çok teşekkür ederim ilginize ve yardımınıza , vizelerden 1- 4 üniteden sorumluyuz sanırım , oranlarda vizeler % 30 - finaller % 70 doğrumudur ? Ayrıca geçen sene ki aynı derslerin kitapları bir işe yaramıyor o halde.

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
Geçen yılın kitaplarından çalışmayın, yeni kitaplardan çalışın. Evet vize%30 + Final %70 şeklinde hesaplanmakta geçme notunuz.

boxes

Yeni Üye
merhabalar simdi ben 4. sınıf işletme ogrencısıyım ve turk vergi sistemi alttan alıyorum toplam 6 dersim var 2. donemde buyuk ıhtımalle hukuku alttan alacam 3. sınıfdan kalan bır dersımde o var smdı ben sene sonunda ortalamamı 2.00 uzerınde tutarsam mezun olurmuyum ?

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
merhabalar simdi ben 4. sınıf işletme ogrencısıyım ve turk vergi sistemi alttan alıyorum toplam 6 dersim var 2. donemde buyuk ıhtımalle hukuku alttan alacam 3. sınıfdan kalan bır dersımde o var smdı ben sene sonunda ortalamamı 2.00 uzerınde tutarsam mezun olurmuyum ?
Eğer FF aldığın dersin olmazsa Genel Not Ortalaman 2.0'ın üzerinde olursa mezun olursun.

numidian

Yeni Üye
ayca hanım ben bu yenı sıstemı anlamadım sımdı bırıncı sınıftayım 6 dersden 3 u gecdım 3 kaldım not ortalaması 2.00 altında o zama n eolacak bır daha mı bırıncı sınıfı okuyacagım yoksa alttan derslerle bır ust sınıfa mı gececegım bana genısde sınıf geceyı bır anlatırsanız sevınırım

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
Okul size 30 kredilik ders atar, siz 15 kredilik daha ders alarak 45 kredi toplamlık ders görebilirsiniz. Diyelim 3 dersten kaldın, bunların kredileri 12 olsun 45-12=33 kredilik daha üst sınıfın derslerinden alabilirsin. Alttan derslerle bir üst sınıfın derslerini alabileceksin.

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
aöf

açıköğretim 3.sınıf işletme öğrencisiyim 3.sınıfı tekrar okuyorum. bu sene 7 dersten sorumluyum ve bu dönem 6 tanesine giricekmişim. diğer alamadığım derse 2. dönemmi girecem acaba bilgi verirseniz sevinirim ? eğer 2. dönem girmiceksem 2. dönem yani bahar döneminde ders alıcakmıyım hangi dersleri alıcam. ?

svcnaybr

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
benim sorunum şu ki ben şuan 4. sınıf işl. öğrencisiiym geçen seneden iş ve sosyal güvnlk hukuku kaldı ama ben ders seçme işlemi falan yapmadım bu durumda bu dersten sınava giremicem nasıl olacak ne yapmam gerek bilgilendirirseniz sevinirim:(

Gitaristalikulce

Yeni Üye
Bölüm:
Kamu Yönetimi
Arkadaslar bişi sorucam.
Gecen sene 4. sınıftaydım Türkiye ekonomisi dersinden kaldım ve mezun olamadım. Bu sene o ders degişmiş Türkiyenin Toplumsal yapısı olmuş ve ilk dönem bu dersten sınava giricem. Ocak ve şubattaki sınavlarda bu dersi verirsem mezun olucakmıyım? Yoksa 2. dönem tekrar bu dersten sınava giricekmiyim yada 8. yarıyılda Türkiye ekonomisi dersini alıcakmıyım? 1 dersten kaldım 2 dersemi yükseldi .s

Bi yardımcı olursanız cok sevinirim.

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
ne zamandır aklımda kalan bir soru var cevaplarsanız rahatlıycam artık ve sevınıcem

Ben lise 2 okuyorum şuan açıktan. Derdimi şöyle izah edeyim örnek veriyorum ; ben diyelim ki açık öğretim sınavından bırkac dersimi veremedim , ama yüz yüze derslerimin hepsini verdim, o zaman bir üst sınıfa gecip bu acık ogretımde gecemedığım dersleri bir daha kı sınavlarda mı veriyorum yoksa acık ogretım sınavında bırkac dersi veremedığım icin aynı sınıfı 1 sene daha mı okuyorum ? umarım derdimi anlatabilmişimdir beni aydınlatırsanız sevinirim
Tesekkürler.

muratinga

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Arkadaşlar 3. sınıf işletme sınıf geçme kredisi kaçtır ? 6 ders hepsi cc olursa 12 kredi mi olucak ? bilenler yazarsa sevinirim..

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
merhabalar, turizm ve otel işletmeciliği 2. sınıf öğrencisiyim. Bu yıl kredili sisteme geçtik ve sınıf geçmeyle ilgili anlamadığım bir kaç şey var. Yıllık sistemde 2 dersten kalsak bile sınıfı geçiyorduk kredili sistemde kaç dersten kalırsak sınıfı geçeriz? Ya da sınıf geçme ortalama ile mi ilgili. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Aöf bürosuna sordum ama detaylı bilgi alamadım

Leila

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Merhaba,

Ben güz dönemi final sınavına giremedim 2.sınıf öğrencisiyim dönem sonu işlemleri ticaret hukuku ve işletme yönetimi dersleriydi

şimdi ben sınıfta mı kalıyorum yeni sistemden birşey anlamadım :s yardımcı olursanız sevinirim

maym

Yeni Üye
Bölüm:
Halkla İlişkiler
merhabalar, turizm ve otel işletmeciliği 2. sınıf öğrencisiyim. Bu yıl kredili sisteme geçtik ve sınıf geçmeyle ilgili anlamadığım bir kaç şey var. Yıllık sistemde 2 dersten kalsak bile sınıfı geçiyorduk kredili sistemde kaç dersten kalırsak sınıfı geçeriz? Ya da sınıf geçme ortalama ile mi ilgili. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Aöf bürosuna sordum ama detaylı bilgi alamadım
geçmede önemli olan çan eğrisinin altına kalmamak ve dönem sonu ortalamanızın 2.00 üstünde olması

yyildirayy

Yeni Üye
Merhaba,

Ben güz dönemi final sınavına giremedim 2.sınıf öğrencisiyim dönem sonu işlemleri ticaret hukuku ve işletme yönetimi dersleriydi

şimdi ben sınıfta mı kalıyorum yeni sistemden birşey anlamadım :s yardımcı olursanız sevinirim
Sen şu anda final sınavına girmediğin derslerin tümünden seneye güz dönemine kaldın

K

Kayıtlı Olmayan

Misafir
VİZE NOTUM FİNAL NOTUM (YAKLASIK)

TÜRK İDARE TARİHİ 45 30
ÇEVRE SORUNLARI VE POLİTİKALARI 60 75
MALİYE POLİTİKASI 1 55 40
TÜRKİYE'NİN TOPLUMSAL YAPISI 65 40
TÜRK DİLİ 1 65 60

Notlarim asagı yukari bu sekilde olacak acaba gecme durumumu degerlendirirmisiniz ? Yani bu notlarla sınıfı gecebilirmiyim ?

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz