Çağrı Merkezi Hizmetleri Bölümü

Aşkaimtisal

Yeni Üye
Katılım
9 Mar 2009
Mesajlar
550
Tepkime puanı
1
Puanları
0
Şehir:
İstanbul
Açıköğretim Çağrı Merkezi Hizmetleri Bölümü

Çağrı merkezi sektörünün temel ilkelerine, süreçlerine ve yönetime vakıf, etkin iletişim kuran ve müşteri bağlılığı yaratan insan kaynağı yetiştirmektir.

Ülkemizde çağrı merkezi sektörünün gelişimine paralel olarak nitelikli eleman ihtiyacı da artmaktadır. Bu nedenle sektöre ilgi duyan ve bu alanda eğitim alarak mesleki anlamda uzmanlaşmak isteyenlere uzaktan eğitim yoluyla sektörde istihdam edilme imkânı sağlanması amaçlanmaktadır.Kimler kayıt yaptırabilir?

Çağrı Merkezi Hizmetleri Önlisans Programına,


  • Yükseköğretim programlarına öğrenci alınmasında, ÖSYM tarafından yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) puan türlerinin en az birinden 140 ve daha yukarı puan alan kişiler başvuru yapabilir. Ayrıca Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumlarının (Meslek Liseleri), "Halkla İlişkiler ve Organizasyon Hizmetleri", "Halkla İlişkiler ve Tanıtım", "İletişim", "Organizasyon Hizmetleri" alan/kol/bölümlerinden mezun olan öğrenciler ÖSYM'ye başvurup sınavsız geçiş haklarını kullanarak Çağrı Merkezi Hizmetleri Önlisans Programına yerleştirilebilmektedir.
  • Bunun yanı sıra örgün bir programda kayıtlı olan öğrenciler ya da herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar, alanları dışında olmak üzere YGS’ye girmeden İkinci Üniversite kapsamında Çağrı Merkezi Hizmetleri Önlisans Programına başvuru yapabilirler.


Kontenjan Sınırlaması ve Taban Puanları

101050996 Çağrı Merkezi Hizmetleri Kontenjanı: 300, 2015’te yerleştirilen :300, Taban Puanı: 229,59

Ek yerleştirme Kontenjanı:90, Ek yerleştirme sonucuna göre yerleşen: 90, Ek yerleştirme Taban Puanı : 210,62Mezuniyet Sonrası

Çağrı Merkezi Hizmetleri Önlisans Programını tamamlayanlar 2 yıllık ön lisans mezunu statüsünde "Çağrı Merkezi Meslek Elemanı" unvanına sahip olacaklardır.


İş Olanakları

Çağrı Merkezi Hizmetleri Önlisans Programını başarı ile tamamlayan mezunlar çağrı merkezi yönetimi, müşteri ilişkileri yönetimi, tüketici davranışları gibi sektörleri ilgilendiren birçok konuda yeterlilik kazanacaklar, çağrı merkezi çalışanlarının temel yetkinliklerine sahip olacaklardır.

Mezunlar, Ülkemizde hızla gelişen bir sektör olan çağrı merkezleri başta olmak üzere tüm müşteri temas noktalarında istihdam edilebilirler.Staj, Uygulama vb. Faaliyetler

Çağrı Merkezi Hizmetleri Önlisans Programından mezun olabilmek için staj veya benzeri çalışma yapılması gerekmemektedir.


Ders Listesi İçin TIKLAYIN

Ders Kodları İçin
TIKLAYIN

AÖF ÇAĞRI MERKEZİ HİZMETLERİ ÇIKMIŞ SINAV SORULARI VE CEVAPLARI İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.
 

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Katılım
9 Şub 2011
Mesajlar
5,888
Tepkime puanı
22
Puanları
38
Bölüm:
İşletme
Şehir:
Bursa
Çağrı merkezi hizmetleri kendi başına bir sektör durumunda artık. her büyük fimanın çağrı merkezi bulunmakta. Bu sebeple artık açılması gereken bir bölümdü. Anadolu Üniversitesi ve Atatürk Üniversitesi bu yıl ilk öğrencilerini almaya başlayacaklar. Güzel bir bilgilendirme konusu olduğu için teşekkür ederim...
 

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
19,442
Mesajlar
150,259
Kullanıcılar
90,417
Son üye
Aleyna Ertürk
Üst