Soru ve Sorunlarınızı Burda Paylaşın

eylülbalım

Yeni Üye
ben kalmadım bılgı teknolojılerınden kıl payı kurtardım onu ama bılg. manyagı arkdasım nasıl oldu da kaldı hayret edıyoruz o cumlelerı o soruları abzurd buluyormus aslında bıldıgı seylermıs ama soru seklınde cıkınca yapamıyormus :) nasıl calısıcak bu derse bu bılmıyorum gecen yılın sorularını ezberlese barı ıse yarar mı acaba

ksk_prens

Yeni Üye
Bölüm:
Kamu Yönetimi
et gecer basıt ders ztn ben gecmıs yılların sorularına bakmadan gectım ztn dersı

eebru

Özel Üye
peki melis diğer derslere nasıl çalıştın ya az bi taktik versene :) ;)

fzt.ates48

Yeni Üye
BENİM BİRKAÇ SORUM OLACAK birincisi onur belgeleri ne şekilde veriliyor her dönem sonunda mı yoksa mezun olduktan sonra mı?

2.Arkadaşım matematik dersinden 2.yıldır geçemiyor bir üst sınıfa ben de yardımcı olmaya çalışıyorum benim ve onun nelere biraz daha yönelebiliriz bizi bu konuda aydınlatırsanız çok memnun olurum

eylülbalım

Yeni Üye
her unıteyı once okudum sonra kendıme defterler tuttum özet cıkardım karsımda bırı varmıs gıbı anlatmaya calıstım unıte sonlarındakı soruları cozdum o sekılde yanı :)

eebru

Özel Üye
yardımcı kitap kullanmadın mı?? çoğu arkadaşım yardımcı kitaptan çalıştım da geçtim dio daha kısa ve öz anlatılıyomuş.. :/

ECRİN90

Özel Üye
yardımcı kitap kullanmadın mı?? çoğu arkadaşım yardımcı kitaptan çalıştım da geçtim dio daha kısa ve öz anlatılıyomuş.. :/
Bu konuda ben de bir kaç bişey söylemek istiyorum sizlere. Gerçekten yardımcı kitabın çok faydası oldu kendi adıma söyleyeyim kitaptan fazla çalışmadım. Sınav yaklaştıkça vakit daralıyordu, kitabı uzun uzadıya okumak çok yorucu ve sıkıcı geliyordu.. Kaynak kitap kısa ve öz anlatmış her şeyi.. Sadece kaynak kitabı oturup okudum tekrar tekrar :) ezberledim diyebilirim :p Size de tavsiyem, kitabı 1 kez okuyun, -içindeki notlara yabancı kalmamak adına- ancak çalışmayı kaynak kitaptan yapın derim :) ve bol soru.. ;)

eebru

Özel Üye
hmm hangi yayının fiyatı ne kadar??

KatreiAsk

Özel Üye
Ben de kaynak kitaptan çalıştım derslere ve gerçekten çok yardımcı oldu. ders kitaplarının neredeyse sadece sorularını çözdüm ;)

kevin_norton

Yeni Üye
ya bizim burda da dağ çok öyle uçurumları pek yok ama ben pek diil hiç hoşlanmıorum :)
ya aslnda verdiğin fikir güzel düzenli çalışmak en iyisi pekii diğer dersler içinde ordan çalışsak??
su bılgı teknolojı dersının gecmıs yıl soruları ne oranda cıkıyor arkadaslar
ben kalmadım bılgı teknolojılerınden kıl payı kurtardım onu ama bılg. manyagı arkdasım nasıl oldu da kaldı hayret edıyoruz o cumlelerı o soruları abzurd buluyormus aslında bıldıgı seylermıs ama soru seklınde cıkınca yapamıyormus :) nasıl calısıcak bu derse bu bılmıyorum gecen yılın sorularını ezberlese barı ıse yarar mı acaba
BENİM BİRKAÇ SORUM OLACAK birincisi onur belgeleri ne şekilde veriliyor her dönem sonunda mı yoksa mezun olduktan sonra mı?

2.Arkadaşım matematik dersinden 2.yıldır geçemiyor bir üst sınıfa ben de yardımcı olmaya çalışıyorum benim ve onun nelere biraz daha yönelebiliriz bizi bu konuda aydınlatırsanız çok memnun olurum

1-Ordan çalışsak ne demek kusura bakma anlamadım.Çıkmış sorulara mı çalışayım diyorsun? Üniteleri bitirdin mi ? Tabii ki bol bol soru çözmelisin.

2-Ben inceledim. Geçmiş yılların soruları geçen yıllarda 30 sorudan 15 i çıkıyormuş nerdeyse tamamına yakını. Ama bu sene bir değişiklik oldu. Sorular çok zor.Geçmiş yılların sorularına çalışın ama soruları çözdükten sonra aöf kitabına geri dönerek yapamadığınız soruların konularını okuyun. Bu çok faydalı şimdi soruyu çözüyorsun ya. Beyin alıcı konumuna geçiyor. Yapamadığın sorunun konusunu okuyunca projektör gibi bilgiyi çekiyor. Tavsiye ederim.

3-Gecen yılın sorularını ezberlese hiçbir işe yaramaz. 2. madde de anlatıldıgı gibi soru ve konu aynı anda çalışılmalı. Sadece ünite okunsa roman okuyor gibi olur. Üniteyi oku sonundaki soruları çöz. Çıkmış sorular ve ünite karşılaştırmalı çalışılmalı.Beyninizi zorlamazsanız bilgi kayıt altına alınmaz.Soruyu çözemeyince beyinde bir heyecan ve helecan oluşuyor. Beyin problem istemez. Sen soruyu çözemedin ya. Beyin ozaman hemen devreye girip sorunun doğrusunu bulmaya çalışıyor. Neden böyle .Çünkü beyin karmaşıklıktan ve problemden hoşlanmaz. Beyinde herşey yerli yerindedir. Kütüphanenin rafları gibi bilgiler düzenlidir. O soruya cevabı yapıştırarak saklıyor. Yani beyin çağrışımlarla çalışıyor.

4-Yukarıda taktik verdim. Başka sorusu olan varsa yine yardımcı olurum.

5- Birinci sorunuz; onur belgeleri mezun olduktan sonra veriliyor.
Kaldırılan Hükümler - Yürürlük ve Yürütme
Kaldırılan Hükümler
Madde 24- 29 Mart 1989 tarih ve 20123 sayılı Resmî Gazete’ de yayımlanan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Öğretim ve Sınav Yönetmeliği ile değişiklikleri yürürlükten kaldırılmıştır.
Ek Madde 1- (Değişik: 17.02.2009 tarih ve 27144 sa. R.G.) İlk kez eğitim gördüğü sınıfta tekrar aldığı dersler dahil bütün derslerini başarmış ve not ortalaması 87,50 veya üzeri olanlar yüksek onur öğrencisi; not ortalaması 75,00 ile 87,49 arasında olanlar onur öğrencisi sayılır. Ancak disiplin cezası alan öğrenciler belirtilen not ortalamalarını sağlasalar bile yüksek onur öğrencisi veya onur öğrencisi sayılmaz.”
Ek Madde 2- (Değişik: 03.02.2003 tarih ve 25013 sa. R.G.) Not ortalaması 87,50 veya üzeri olanlar “Yüksek Onur Öğrencisi”, not ortalaması 75,00 ile 87,49 arasında olanlar “Onur Öğrencisi” olarak mezun olur. Ancak, disiplin cezası alan öğrenciler belirtilen not ortalamalarını sağlasalar bile “Yüksek Onur Öğrencisi” veya “Onur Öğrencisi” olarak mezun olamaz.
Ek Madde 3- (17.02.2009 tarih ve 27144 sa. R.G.) Farklı alanlardan dikey geçiş yapan öğrencilere Fakülte Kurulunca kararlaştırılan lisans öğrenimine hazırlık programı uygulanır. En fazla iki dersten başarısız olan dikey geçiş öğrencileri, başarısız oldukları bu dersleri üçüncü sınıfta almak kaydıyla üçüncü sınıfa kaydedilir.

İkinci sorunuz ; Matematik için sürekli çözülmüş sorulara çalışılmalı. Onları çöze çöze soruları çözmeyi öğrenirsiniz. Bunun başka bir yolu yok. Aynı usta çırak ilişkisi, çırak nasıl ustanın yaptıklarını taklit ede ede usta oluyorsa aynı onun gibi arkadaşında çözümlü soruları çöze çöze ustalaşacak. Soruları gözü kapalı çözebilecek. Leblebi gibi soruları yiyebileceğini düşünmekteyim.

6-Yardımcı kitap ben de kullandım istiyorsan sana gönderebilirim. Yardımcı kitap aöf kitabını özetliyor. Bu kitaplar iyi hazırlanmamış. Zaten aöf kitablarında fazla ayrıntı yok. Başkasının özetiyle derslerden geçilir mi hiç. Kendiniz özet çıkarın ozaman. Özetlerken bir çok şey ögrenilir.Kendinizin çıkardığı özet daha iyi olmaz mı ?. En güzeli okumak özet okursanız hiçbirşey anlamazsınız.Aöf kitabları çok güzel hazırlanmış.3 -4 defa okusanız hatmedersiniz.

Herkese çalışmalarında başarılar dilerim.

eebru

Özel Üye
gerçekten mi valla iyi olur :)

celt

Yeni Üye
Bölüm:
Sağlık Kurumları
arkadaşlar çok acil türk dili bütünleme soruları lazım indirmem gerek elinde olan arkadaşlar yardımınızı bekliyorum..

eylülbalım

Yeni Üye
kullandım tabiiki canım ben de ısım vermeyım madem :) ecrın reklam ollmasın demıs ama hem yardımcı kıtabı kullandım hem ders kıtabını cunku ıcım rahat etmedı tek taraftan calısmaya :) ozetler var orda ama sankı oranın ozetlerı benım ozetlerımden daha uzun :) bu yuzden yıne yazdım yanı yazarak calıstım

Bu konuda ben de bir kaç bişey söylemek istiyorum sizlere. Gerçekten yardımcı kitabın çok faydası oldu kendi adıma söyleyeyim kitaptan fazla çalışmadım. Sınav yaklaştıkça vakit daralıyordu, kitabı uzun uzadıya okumak çok yorucu ve sıkıcı geliyordu.. Kaynak kitap kısa ve öz anlatmış her şeyi.. Sadece kaynak kitabı oturup okudum tekrar tekrar :) ezberledim diyebilirim :p Size de tavsiyem, kitabı 1 kez okuyun, -içindeki notlara yabancı kalmamak adına- ancak çalışmayı kaynak kitaptan yapın derim :) ve bol soru.. ;)
canımcım sımdı benım tek ders ya dıgerlerınden cok sukur sorunum yok gectım hepsınden butunlemeye daha vakıt var dıkkatımı uce beşe bölmeyeceğim o sebeple aöf kıtabına odaklanmak ıstedım zaten esımın hala kızı edebıyat ogretmenı bana kendısının osmanlıcayı ogrendıgı kıtapları da getırdı onlar da yanımda konu konu basladım yavastan otekı topıkte de sızın basınıza eksıycem haberın ola :) madem esının hala kızı ogretmenmıs neden ondan yararlanmıyorsun dıye lutfen sormayın kızcagızın ıslerı basından askın kıyamıyorum bırı 5 bırı 2.5 yasında ıkı cocugu var ev ıslerı var okul ıslerı var hak verıyorum bı de oturdugumuz yerler de cok yakın degıl her zaman ulasamıyoruz bırbırımıze :) basımın caresıne bakmak zorundayım anlayacagınız .. Bırbırımıze destek olursak aöf yi bıseye tutmayanlara,bu bolumun acıktan acılmasına tepkı gosterenlere karsı bırlıkte dururuz dıyorum.

1-Ordan çalışsak ne demek kusura bakma anlamadım.Çıkmış sorulara mı çalışayım diyorsun.Üniteleri bitirdin mi ? Tabii ki bol bol soru çözmelisin.

2-Ben inceledim. Geçmiş yılların soruları geçen yıllarda 30 sorudan 15 i çıkıyormuş nerdeyse tamamına yakını. Ama bu sene bir değişiklik oldu. Sorular çok zor.Geçmiş yılların sorularına çalışın ama soruları çözdükten sonra aöf kitabına geri dönerek yapamadığınız soruların konularını okuyun. Bu çok faydalı şimdi soruyu çözüyorsun ya. Beyin alıcı konumuna geçiyor. Yapamadığın sorunun konusunu okuyunca projektör gibi bilgiyi çekiyor. Tavsiye ederim.

3-Gecen yılın sorularını ezberlese hiçbir işe yaramaz. 2. madde de anlatıldıgı gibi soru ve konu aynı anda çalışılmalı. Sadece ünite okunsa roman okuyor gibi olur. Üniteyi oku sonundaki soruları çöz. Çıkmış sorular ve ünite karşılaştırmalı çalışılmalı.Beyninizi zorlamazsanız bilgi kayıt altına alınmaz.Soruyu çözemeyince beyinde bir heyecan ve helecan oluşuyor. Beyin problem istemez. Sen soruyu çözemedin ya. Beyin ozaman hemen devreye girip sorunun doğrusunu bulmaya çalışıyor. Neden böyle .Çünkü beyin karmaşıklıktan ve problemden hoşlanmaz. Beyinde herşey yerli yerindedir. Kütüphanenin rafları gibi bilgiler düzenlidir. O soruya cevabı yapıştırarak saklıyor. Yani beyin çağrışımlarla çalışıyor.

4-Yukarıda taktik verdim. Başka sorusu olan varsa yine yardımcı olurum.

5- Birinci sorunuz; onur belgeleri mezun olduktan sonra veriliyor.
Kaldırılan Hükümler - Yürürlük ve Yürütme
Kaldırılan Hükümler
Madde 24- 29 Mart 1989 tarih ve 20123 sayılı Resmî Gazete’ de yayımlanan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Öğretim ve Sınav Yönetmeliği ile değişiklikleri yürürlükten kaldırılmıştır.
Ek Madde 1- (Değişik: 17.02.2009 tarih ve 27144 sa. R.G.) İlk kez eğitim gördüğü sınıfta tekrar aldığı dersler dahil bütün derslerini başarmış ve not ortalaması 87,50 veya üzeri olanlar yüksek onur öğrencisi; not ortalaması 75,00 ile 87,49 arasında olanlar onur öğrencisi sayılır. Ancak disiplin cezası alan öğrenciler belirtilen not ortalamalarını sağlasalar bile yüksek onur öğrencisi veya onur öğrencisi sayılmaz.”
Ek Madde 2- (Değişik: 03.02.2003 tarih ve 25013 sa. R.G.) Not ortalaması 87,50 veya üzeri olanlar “Yüksek Onur Öğrencisi”, not ortalaması 75,00 ile 87,49 arasında olanlar “Onur Öğrencisi” olarak mezun olur. Ancak, disiplin cezası alan öğrenciler belirtilen not ortalamalarını sağlasalar bile “Yüksek Onur Öğrencisi” veya “Onur Öğrencisi” olarak mezun olamaz.
Ek Madde 3- (17.02.2009 tarih ve 27144 sa. R.G.) Farklı alanlardan dikey geçiş yapan öğrencilere Fakülte Kurulunca kararlaştırılan lisans öğrenimine hazırlık programı uygulanır. En fazla iki dersten başarısız olan dikey geçiş öğrencileri, başarısız oldukları bu dersleri üçüncü sınıfta almak kaydıyla üçüncü sınıfa kaydedilir.

B)Matematik için sürekli çözülmüş sorulara çalışmalı. Onları çöze çöze sorulaarı çözmeyi öğrenir. Bunu başka yolu yok. Anı usta çırak ilişki si çırak nasıl ustanın yaptıklarını taklit ede ede usta oluyorsa arkadaşında çözümlü soruları çöze çöze ustalaşacak. Soruları gözü kapalı çözecek. Leblebi gibi soruları yiyecek.

6-Yardımcı kitap ben de kullandım istiyorsan sana gönderebilirim. Yardımcı kitap aöf kitabını özetliyor. Bu kitaplar iyi hazırlanmamış. Zaten aöf kitablarında fazla ayrıntı yok. Başkasının özetiyle derslerden geçilir mi hiç. Kendiniz özet çıkarın ozaman. Özetlerken bir çok şey ögrenilir.Kendinizin çıkardığı özet daha iyi olmaz mı ?. En güzeli okumak özet okursanız hiçbirşey anlamazsınız.Aöf kitabları çok güzel hazırlanmış.3 -4 defa okusanız hatmedersiniz.

Herkese çalışmalarında başarılar dilerim.
kırmızıya aldıgım yerlere tamamen katılıyorum cok dogru..
yesıle aldıgım alanda ıse tum sorulara cevap olmussun zaten tskler :)

arkadaşlar çok acil türk dili bütünleme soruları lazım indirmem gerek elinde olan arkadaşlar yardımınızı bekliyorum..
arkadasım bu bolum bu sene ılk kez butunleme sınavı olucak bu yuzden gecmıs yıl butunleme sorusu bulamazsın.Yanı bızım bolumumuz turk dılı edebıyatı fakat bu baslıklı bı dersımız yok onla ılgılı vıze ve fınal sorularını verelım sana.. Sanırım dıger bolumlerde turk dılı dersı okutuluyor onlara sorarsan sana yardımcı olurlar dıye dusunuyorum...

kevin_norton

Yeni Üye

suhedaa

Yeni Üye
arkadaşlar sınav sonuçları eve gelmeye başladı mı

ksk_prens

Yeni Üye
Bölüm:
Kamu Yönetimi
hyr bıldıgım kdarıyla

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.