2010 ağustos-kısa dönem "kader arkadaşları topluluğu dayanışması" :)

sabri55

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme Yönetimi
bu gün 222 444 10 26 bu numarayı aradım ve çok büyük hayal kırıklığna uğradım adamlar daha okumamış. önümüzdeki hafta sonunu bekliceksiniz dediler. böyle birşey olamaz yaa ınanamıyorum koskoca aöf bize nelere maal olcak...6 ay aralığa kadar bekle 6 ayda askerlık al sana 1 sene gıttı isyan etmenin bir faydası yok biliyorum ama insan oğlu zamanı değerlidir.

erdal bayraktar

Yeni Üye
hizaranda mezun oLacak arkadaşlar agustas celbinde askere alınma olasilıgımız hakkında bilgisi olan var mı yardımcı olan olursa çok sevinirim
arkadaşim zor gözüküyo gecen şübeye gittim durumu anlattım mumkünetı yok yetişemezsin dedi işlemler 30 haziranda son ama elimizde diploma nerde temmuz başinda gelecekmiş onuda sordum aralıkta gidersin dedi bana...

cemil3000

Yeni Üye
arkadaslar farklı bı sıtede bı uyenın yorumunu okumustum.yorumda 1 zayıfı varmıs son sınıftaymıs askere goturmusler uzun donem olarak askerdeyken calısmıs vermıs dersını ve dersı verdıgınde 5 aylıkmıs 6 ayını doldurunca teskeresını vermısler.benım zayıfımda olmayacak ınsallah.agustosta gıtsem dıploma gelınce versem ne olur.cok olsa kısa donem olan bı yerde bıtırmemıs olurum eger dogruysa.bilgilerinizi paylasalım lutfen 30 hazırana az kaldı.

sabri55

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme Yönetimi
arkadaslar farklı bı sıtede bı uyenın yorumunu okumustum.yorumda 1 zayıfı varmıs son sınıftaymıs askere goturmusler uzun donem olarak askerdeyken calısmıs vermıs dersını ve dersı verdıgınde 5 aylıkmıs 6 ayını doldurunca teskeresını vermısler.benım zayıfımda olmayacak ınsallah.agustosta gıtsem dıploma gelınce versem ne olur.cok olsa kısa donem olan bı yerde bıtırmemıs olurum eger dogruysa.bilgilerinizi paylasalım lutfen 30 hazırana az kaldı.
aynı durumdayız ben sordum herkez aynı seyı dıyor. ama askerlık subesı uzun donem yaparsın oyle olmaz dıyor. ıyı arastır bence sonra dıplomalı er 15 ay kalma oralarda kardes.

ufuk1335

Yeni Üye
sımdı boyle bırsey yapsan uzun donem olarak gıtmek ıstesen bıle senı ARalık celp donemınde alacaklar buda mantıksız olacak Agustosta almıyorlar arkadaslar ancak dıplomayı alıp 30 Hazırana kadar alarsak gıderiz.Insallah hakkımızda hayırlısı olsun

GencAycan

Yeni Üye
ASKERLİK İLE İLGİLİ....

ARKADAŞLAR MERHABA;

Günlerdir askerlik ile ilgili araştırma yapıyorum aramadığım kurum aramadığım birim kalmadı; Bugün en son Eskişehir Üniversitesi Merkez büroyu araım çıkan yetkilinin verdiği bilgiyi aynen aktarıyorum;

Eğerki Final sınavında mezun olma durumunuz var ise ve Ağustosta askere gitme düşünceniz var ise ; Geçici Mezuniyet belgesi verilmemektedir fakat diplomalar sınav açıklandığı günden itibaren hazırlanmaya başlamaktadır ve size en geç ay sonu gibi ulaştırılmaktadır (HAZİRAN SONU ) buda demek oluyor ki Temmuz yoklamasına katılıp Ağustosta askere gidebiliriz... Ben mutlu olum bu haberden ötürü
sana yanlış bilgi verilmiş sanırım. ağustosta askere gidebilmen için 30 haziran son gün. temmuzda muayene olamazsın geç kalıyorsun çünkü.

mtur

Yeni Üye
aynı durumdayız ben sordum herkez aynı seyı dıyor. ama askerlık subesı uzun donem yaparsın oyle olmaz dıyor. ıyı arastır bence sonra dıplomalı er 15 ay kalma oralarda kardes.
arkadaşlar asal ın sitesinde bu konu hakkında açıklama var ve böyle askerlik yapan da duydum böyle bir şey var uzun dönem gidiyorsun diplomanı alıyorsun içeriye veriyorsun işlemlerin başlıyor ve bir sonra ki celp dönemini bekliyorsun sınava giriyorsun eğer uzun dönem çıkarsa askeliğin yeniden başlıyor 12 ay yapıyorsun kısa dönem çıkarsa kaç aylık olursan ol 6 ayı dolduruyorsun sonuç açıklandığında 6 ayını doldurduysan hemen teris oluyorsun saygılar...
not: bu şekilde gidecek arkadaşlar evraklarını 2 dosya halinde hazırlasınlar birini ankaraya birini de kendi şubesine versinler birde sık sık arasınlar sonuç ne oldu die yoksa uzun sürüyormuş...

tekkin21

Yeni Üye
kardeşler şimdi aradım büroyu çarşamba gününden itibaren bürolardan takip edin alabilirsiniz dediler şubeyide aradım 30 hazirana kadar diplomayla gel elimizden geleni yaparz dedi. inş 30 hazirandan önce alırsam diplomayı 1 ağustosta baba asker :D:D

ufuk1335

Yeni Üye
bende aradım arkadaslar 30 hazıranda elınızde olur dedıler hadı haıyrlısı Bağcılar Askerlik Şubesi Başkanlığı nı da aradım dıploma ıle 30 hazıranda gel askersın dediler:)

tekkin21

Yeni Üye
bende aradım arkadaslar 30 hazıranda elınızde olur dedıler hadı haıyrlısı bağcılar askerlik şubesi başkanlığı nı da aradım dıploma ıle 30 hazıranda gel askersın dediler:)
diplomayı aldığım gün hemen çadır kurcam şubenin önüne çok kalabalık olur gitmem lazım ağustosda askere kesinlikle bu sne ilk defa galiba bu kadar erken vericekler normalde sınavlar açıklandıktan 20 gün sonra oluyodu

ufuk1335

Yeni Üye
gecen senede alan arkadaslar var askere gıden yok ya cadır kurmaya gerek kalmaz hallolur ınsallah..... :) nerde muayne olacasın sen istanbulda mı

sabri55

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme Yönetimi
diplomayı aldığım gün hemen çadır kurcam şubenin önüne çok kalabalık olur gitmem lazım ağustosda askere kesinlikle bu sne ilk defa galiba bu kadar erken vericekler normalde sınavlar açıklandıktan 20 gün sonra oluyodu
geçen senede erken verildi yetişti ağustos celbine arkadaşlar busenede yetişicez inşallah. hakkımızda hayırlı olur inşallah. son bir engel kaldı önümüzde sonra hayat bize neler göstercek allah bilir. allahım herkesin gönlüne göre versin.

sonermen

Yeni Üye
kim diyo arkadşlr 30 unda alabrlsnz diye 30u zaten son gün başvuru için zor gorunuyorr

dokuz9

Yeni Üye
Ağustosa yetişmiyor diye biliyorum.Arkadaşlar inşallah ağustosta gidersiniz.Sizin adınıza sevinir kendi adıma üzülürüm. Çünkü tek dersle büte gidiyorum...

tekkin21

Yeni Üye
Istde muayne olucam bende şimdi fark ettim ya çarşamaba 30 u zaten son gün bidaha aradım düromu sordu b.evler dedim yarın alabilirsin dedi b.düzünde çalışıyorum yenibosnada oturuyorum. 212 442 26 82 442 26 87 bu b.evler büronun teli aradım yemek paydosu heralde açan olmadı bide onlara sorim.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz