2010 ağustos-kısa dönem "kader arkadaşları topluluğu dayanışması" :)

virano

Yeni Üye
tamam o zaman sabri kardes konuyla alakalı gidelim bende tüm negatifliği atıyorum sana karşı tekrar soralım usturuklu şekilde ağustos ayında neden gidiyorsun aralık ayı genelde tavsiye edilir genelde yasıda öğrendin artık ne diyecektin yasın kemale erdi 30a merdiven dayadın git artıkmı :)

sabri55

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme Yönetimi
alakası yok kardesım o hararetlı yazısmadan sonra :) benım yasım 26 taaa 2004 yılında ve 2007 yılında bakaya durumuna dustum. sonunda bır unı bıtırdık. aılevı sebeplerde cogaldı. bunların akabınde en erken askere gitmek şart oldu ve en uygun zamanda ağustos oluyo die cvp verecektık ama konu bıraz hatta baya dısarı cıktı... neyse benım hıkayem boyle baslıyor ıste espırılı VİRO kardeş :)

cemil3000

Yeni Üye
arkadaslar tatlıya baglandıysa mesajlarınızıda editleseniz iyi olur.basliga hic yakısmıyor.sanırım askerlık stresi sizi erken carptı.

sabri55

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme Yönetimi
ama kardes anlasılan msjları okudun heralde bu gereksız konu için kucukbır yorum yaparsan cok sevınırım :)

mojo1919

Yeni Üye
arkadaşlar benim iş biraz karışık ben son muayenemi olmuştum ekim 2009 da ve celp dönemim ağustos 2010 idi.yani ağustosta askerlik bekliyordum.iki yıl üs üste kalınca tecil ettirememiş ve son yoklama olmak durumunda kalmıştım.ve finallerde dersleri geçerek mezun oldum.aradım diplomam gelmiş yarın gidip diplomamamı alacağım...aslında ben aralıkta gitmek istiyorum.ama son yoklama da olmuş oldum ağustosta gidermiyim bilmiyorum.şimdi diplomayı verdiğim zaman herhalde işlemler değişecek normalde uzun dönem olarak gözüküyordum son yoklamamda.ne olacağını bilmiyorum ağustota gitmek istemiyorum nedenide aelvi nedenlerden dolayı bana en uygunu aralık...şimdi diplomayı götürdüğüm zaman acaba kısa dönem olarak mı değiştirecekler ve gün verecekler...bilgileriniz varsa sevinirim...

sabri55

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme Yönetimi
tamam o zaman sabri kardes konuyla alakalı gidelim bende tüm negatifliği atıyorum sana karşı tekrar soralım usturuklu şekilde ağustos ayında neden gidiyorsun aralık ayı genelde tavsiye edilir genelde yasıda öğrendin artık ne diyecektin yasın kemale erdi 30a merdiven dayadın git artıkmı :)
arkadaslar tatlıya baglandıysa mesajlarınızıda editleseniz iyi olur.basliga hic yakısmıyor.sanırım askerlık stresi sizi erken carptı.
arkadaşlar benim iş biraz karışık ben son muayenemi olmuştum ekim 2009 da ve celp dönemim ağustos 2010 idi.yani ağustosta askerlik bekliyordum.iki yıl üs üste kalınca tecil ettirememiş ve son yoklama olmak durumunda kalmıştım.ve finallerde dersleri geçerek mezun oldum.aradım diplomam gelmiş yarın gidip diplomamamı alacağım...aslında ben aralıkta gitmek istiyorum.ama son yoklama da olmuş oldum ağustosta gidermiyim bilmiyorum.şimdi diplomayı verdiğim zaman herhalde işlemler değişecek normalde uzun dönem olarak gözüküyordum son yoklamamda.ne olacağını bilmiyorum ağustota gitmek istemiyorum nedenide aelvi nedenlerden dolayı bana en uygunu aralık...şimdi diplomayı götürdüğüm zaman acaba kısa dönem olarak mı değiştirecekler ve gün verecekler...bilgileriniz varsa sevinirim...
saabh erken gıt kardesim subeler yogun derdını anlatamaya bılırsın benım bu konu hakkında pek bılgım yok yanı yardımcı olmak ısterdım ama senın durum baya bır karısmıs...

sabri55

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme Yönetimi
pc otomatıge bagladı artık oto alıntı yapıo ebeee vıro pc bıle ıfas ettı nedım...

mojo1919

Yeni Üye
saabh erken gıt kardesim subeler yogun derdını anlatamaya bılırsın benım bu konu hakkında pek bılgım yok yanı yardımcı olmak ısterdım ama senın durum baya bır karısmıs...
benim durumum da olan arkadaşlar vardır kesin iki yıl üst üste kaldılar sa bide..o zamanlar muayene olurken söylemiştim.demişlerdi diploma alırsan getirirsin die.ama nolcanı söylememilerdi.ALLAH tan büte kalmadım yoksa ağustosta askerdim ve sınavlara bile gireceğim şüpheli olacaktı.tahminim şubeye gittiğm zaman kısa dönem olarak ilemlere başlayacaklar ve gün verecekler buda ağustos veyahut aralık olacak..

sabri55

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme Yönetimi
benim durumum da olan arkadaşlar vardır kesin iki yıl üst üste kaldılar sa bide..o zamanlar muayene olurken söylemiştim.demişlerdi diploma alırsan getirirsin die.ama nolcanı söylememilerdi.ALLAH tan büte kalmadım yoksa ağustosta askerdim ve sınavlara bile gireceğim şüpheli olacaktı.tahminim şubeye gittiğm zaman kısa dönem olarak ilemlere başlayacaklar ve gün verecekler buda ağustos veyahut aralık olacak..
sımdı anlasılmaya basladı olay mezun oldugun ıcın bıldıgım kadarıyla aralıık yada ağustos secımı sana kalıyor ve yarın gıdıp dılekcene aralık olarak yazdırabılırsın cunku bu gun teslım ettıgım evraklarda agustosmu aralıkmı dıe memur ıslem yaparken sordu. inşallah işlemlerin gönlüne göre olur.

virano

Yeni Üye
yav zabri kim dedi sana alıntıyla olaya gir diye çöker tabi pc anladık 1 ay sonra yaylalar yaylalar diceksinde bu kadar germe kendini doğuda hakkariye düşsende bişi olmaz relax ol :)

ha bide şu kim haklı polemiğine girersen olayın sonu gelmez hala yazıyorsun be zabri kardes ama cemil politik bir dille güzel cevapladı.

sabri55

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme Yönetimi
yav zabri kim dedi sana alıntıyla olaya gir diye çöker tabi pc anladık 1 ay sonra yaylalar yaylalar diceksinde bu kadar germe kendini doğuda hakkariye düşsende bişi olmaz relax ol :)

ha bide şu kim haklı polemiğine girersen olayın sonu gelmez hala yazıyorsun be zabri kardes ama cemil politik bir dille güzel cevapladı.
yavvv dua etde basına astek olmım vıro kardeş seni vıroo vırooo palaskaynan süründürürüm ağaçlara slm çaktırırım :D

virano

Yeni Üye
yavvv dua etde basına astek olmım vıro kardeş seni vıroo vırooo palaskaynan süründürürüm ağaçlara slm çaktırırım :D

haha aztek zabri kısa dönem astek kardestir zaten aöflileri pek astek yapmazlar heveslenme derim :) umarım isteyen olur ama zor gibi şans ve ihtiyaca göre şekilleniyor heralde zabri yazıcı olmada nöbetleri kitlersin sen

virano

Yeni Üye
birde bu kısa dönemler herhangi bir tartışmada mahkemeye çıkarsa yedek subay sayılır lafı var ne kadar gerçektir bazıları hurafe diyor banada öyle geliyor gerçi yani ona güvenip bir üste (uzman çavus veya astsubaya) diklenilmesi sonucu eğitim zayiatı çıkma olasılığıda vardır belki :D

sabri55

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme Yönetimi
haha aztek zabri kısa dönem astek kardestir zaten aöflileri pek astek yapmazlar heveslenme derim :) umarım isteyen olur ama zor gibi şans ve ihtiyaca göre şekilleniyor heralde zabri yazıcı olmada nöbetleri kitlersin sen
sohbet güzellesmeye basladı ama benım uyku geldı. nobet dedınde uyku geldı aklıma sımdı yaya yaya uyuyalım cok ararız bu gunlerı yoksa. yarın yıne burdayım VIRO kardes devam ederız. sohbet guzeldı her nekadr sürç i lisan ettiysek affola dediğim gibi yanlış anlaşıldık neyse yarın devam allah ömür verirse... hakkınızı helal edin kırık kalplerini onardığımın aöfdestek & askerde karargah destek :D:D dostlarım benım... hayırlı geceler olsun!

mojo1919

Yeni Üye
arkadaşlar konu ile alakalı değil ama diploma ile birlikte başka hangi belgeler veriliyor bürolardan

bide diplomayı norete filan tastik ettirmek gerekiyormu askerlik şubesine vermek için...

askerlik şubesinde işlemler bittikten sonra tarih mi veriyorlar...mesela ben aralık ta gideceksem şu tarihte tekrar gelecenmi diolar...

sabri55

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme Yönetimi
son olarak cvp verım kardesım :)

arkadaşlar konu ile alakalı değil ama diploma ile birlikte başka hangi belgeler veriliyor bürolardan

diploma 4 fotosu
nufus cuzdanı 4fotosu
varsa ehlıyet 4fotosu

bide diplomayı norete filan tastik ettirmye gerek yok.. askerlik şubesine vermek için...

askerlik şubesinde işlemler bittikten sonra tarih mi veriyorlar...mesela ben aralık ta gideceksem şu tarihte tekrar gelecenmi diolar aynen yazdığın gibi

tekkin21

Yeni Üye
arkadaşlar ben dün bütün işlemlerimi bitirdim diplomamı aldım askerliğe başvurdum nasip olursa ağustosda gidecez heralde. ağustosda gitmek isteyen arkdaşlar varsa büğün son gün ona göre.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,737
Son üye
ChessManInvow