Açıköğretim Lisans Öğrenimine Hazırlık Programı (İntibak) Kaldırıldı!

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Peki arkadaşlar bu sadece intibak öğrencileri için mi geçerli acaba, yani ben iktisat bölümü 2. sınıfta iki sene üst üste kaldım. Bizi etkilemiyor galiba bu yönetmelik değil mi?
Sadece Önlisans veya MYO mezunları için geçerlidir.

mrtac

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Merhaba Arkadaşlar,

AOF Büroları ile görüşen var mı ? Onlara resmi yazı geldi mi acaba. Pazartesi günü 3.sınıf için kayıt olmaya gittimizde bize hala resmi yazı gelmedi demezler inş :)

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Merhaba Arkadaşlar,

AOF Büroları ile görüşen var mı ? Onlara resmi yazı geldi mi acaba. Pazartesi günü 3.sınıf için kayıt olmaya gittimizde bize hala resmi yazı gelmedi demezler inş :)
Bürolarla gittiğinizde öyle bir şey derlerse onlara 444 10 26 yı aralmalarını ve öğrenmelerini söyleyin.

openunivercity

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
2010 da myo dan mezun olmuştum o sene hazırlık vardı
bu sene bi terslik olmazsa 3. sınıfa dikey geçiş yapıcam hazırlık kalktı ne güzel oldu teşekkürler

mrtac

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Admin acaba hala resmi açıklamanın sitede yapılmaması ve aof bürolarına resmi bilgi gitmemesinin altında bir iş olabilir mi ? Şimdi o kadar hayalde kurduk :) heralde dananın kuyruğu pazartesi kopacak..

mrtac

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Merhaba Arkadaşlar,

Kayıtlar bugün başlıyor. AOF Bürolarına gidip kayıt olan varsa bilgi verebilir mi son durum nedir ?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Admin acaba hala resmi açıklamanın sitede yapılmaması ve aof bürolarına resmi bilgi gitmemesinin altında bir iş olabilir mi ? Şimdi o kadar hayalde kurduk :) heralde dananın kuyruğu pazartesi kopacak..
Henüz resmi bir açıkşlama yok ama 444 10 26 yı arayarak resmi ağızdan öğrenebilirsiniz.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Arkadaşlar dikkat ettiyseni Dikey Geçiş Başvuru Sayfasında aşağıdaki ibare yer alıyor.

Mezun oldukları önlisans programına göre İktisat-İşletme Fakültelerinin;
* 3. sınıfına doğrudan kayıt yaptırılabilecek önlisans programlarını incelemek için burayı tıklayınız (Liste-1).
* 3. Sınıfına fark dersleri alarak kayıt yaptırılabilecek önlisans programlarını incelemek için burayı tıklayınız (Liste-2).

Önceden bu ibare hazırlık okuyarak şeklinde idi, şu an fark dersleri alarak şeklinde değiştirilmiş. Dolayısı ile hazırlık sınıfı kalkmıştır arkadaşlar.

tayfuns

Yeni Üye
Bölüm:
Bilgi Yönetimi
İyi günler, bilgi karmaşası ve yoksunluğu yüzünden cevabını ner alamadığım bir sorum var.

2011 bilgi yönetimi mezunuyum ve iktisat yada işletmeye dikey geçiş hakkım var, ama benim bölümümden direk 3. sınıfa kayıt olma hakkı yok lisans öğrenimine hazırlık okumam gerekiyor lakin bu intibak eğitiminin kaldırıldığı ve dikey geçiş ile ilgili fakültenin 1. sınıfından itibaren eğitime başlanacağı söyleniyor ve yazılıyor birçok yerde. Bağlı olduğum istanbul-aksaray öaf bürosuna bizzat gidip danıştım ama onlarda net bir bilgi veremeyip gevelediler. Bu mevzuat hakkında verebileceğiniz net bir bilgi varmı.

Dikey geçiş ile ilgili fakültenin 1. sınıfndan mı başlayacağım yoksa Lisans öğrenimine hazırlık derslerini 3. sınıfta alarak mı eğitime devam edeceğim, yada nedir ???

yardımcı olursanız çok sevinirim iyi çalışmalar...

mrtac

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Kardeş ben başvuru yaptım. Direk 3.sınıf yazıyor. Eski intbak sınıfındaki derslerle beraber 3.sınıfın derslerinide alıyorsun. Bunun adına da fark derslerini alarak 3.sınıfa kayıt yazıyor. Sorun yok 3.sınıftan devam edeceksin

İyi günler, bilgi karmaşası ve yoksunluğu yüzünden cevabını ner alamadığım bir sorum var.

2011 bilgi yönetimi mezunuyum ve iktisat yada işletmeye dikey geçiş hakkım var, ama benim bölümümden direk 3. sınıfa kayıt olma hakkı yok lisans öğrenimine hazırlık okumam gerekiyor lakin bu intibak eğitiminin kaldırıldığı ve dikey geçiş ile ilgili fakültenin 1. sınıfından itibaren eğitime başlanacağı söyleniyor ve yazılıyor birçok yerde. Bağlı olduğum istanbul-aksaray öaf bürosuna bizzat gidip danıştım ama onlarda net bir bilgi veremeyip gevelediler. Bu mevzuat hakkında verebileceğiniz net bir bilgi varmı.

Dikey geçiş ile ilgili fakültenin 1. sınıfndan mı başlayacağım yoksa Lisans öğrenimine hazırlık derslerini 3. sınıfta alarak mı eğitime devam edeceğim, yada nedir ???

tayfuns

Yeni Üye
Bölüm:
Bilgi Yönetimi

Uploaded with ImageShack.us

Kayıt formunda yukarıdaki resimdeki gibi çıkıyor onun için tereddüt ediyorum, sendede bu şekildemi oldu peki ?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme

Anadolu üniversitesi merkez bürodan aldığım bilgiyi konunun ilk mesajına belirttim. Bu gün DGS ile kayıt linkinden baktığımdada önceden yazılı olan " hazırlık sınıfı " ibaresinin " farrk dersleri " olarak değiştirildiğini gördüm ve aldığım bilginin doğru olduğunu teyid etmiş oldum bir bakıma. Yani siz 2 yıllık önlisans mezunu olarak; normalde hazırlık sınıfına kayıt olacaksanız bu yıl hazırlık kaldırıldığı için direk 3. sınıfa kayıt olacaksınız ama hazırlık sınıfında görülen dersleri 3.sınıfın derslerine ilave olarak göreceksiniz.

Direk 3.sınıfa kayıt olacaksınız kısacası.

tayfuns

Yeni Üye
Bölüm:
Bilgi Yönetimi
ilgi ve alakanız için gerçekten çok teşekkür ederim, bu net cevap beni gerçekten rahatlattı.

btking

Yeni Üye
sayın admin
geçen sene hazırlıktan kalmış bu sene de kalarak ama intibak kalkmasıyla 3.sınıfa geçerek yakayı kurtaran ben için tecil olayı nasıl olur henüz bilgin var mı?
teşekkür ederim

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
sayın admin
geçen sene hazırlıktan kalmış bu sene de kalarak ama intibak kalkmasıyla 3.sınıfa geçerek yakayı kurtaran ben için tecil olayı nasıl olur henüz bilgin var mı?
teşekkür ederim
3.sınıfa kayıt olduğunuzda okul otomatik olarak askerliğinizi tecil edecektir. Düşüncem bu yöndedir.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728
Son üye
Steventiz