Açıköğretim Lisans Öğrenimine Hazırlık Programı (İntibak) Kaldırıldı!

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
nasıl yani hazırlıkta kaldığım sene hiç olmamış gibi mi düşüneceğim

kısacası şu an tecil açısından önceki postta bahsettiğim arkadaşla aynı durumda mı sayılırız?
Hazırlık Sınıfını geçmiş sayıldığınız için yine 1 kere sınıfta kalma hakkı kaznmış oluyorsunuz.

kowalski

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
rahatsız ediyorum ama aklıma takılan bir konuda yardımınızı almak istedim.. ben 3. sınıfa kayıt yaptırdım ama hazırlıktan 1 dersim var ve bu dersi 3. sınıfta alacağım.. askerlik tecilim 31 aralık 2011 tarihinde bitiyor.. bana ulaşan açıköğretim bilgilendirme kağıdında 79-83 doğumlu erkek öğrencilerin askerlik durumlarının muaf olarak belirlendiği yazıyor.. 85 doğumluyum.. benim öğrenci durum belgesi alıp askerlik şubesine gitmem gerekiyor mu yoksa okul bunu hallediyor mu

şimdiden teşekkür ederim..

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
rahatsız ediyorum ama aklıma takılan bir konuda yardımınızı almak istedim.. ben 3. sınıfa kayıt yaptırdım ama hazırlıktan 1 dersim var ve bu dersi 3. sınıfta alacağım.. askerlik tecilim 31 aralık 2011 tarihinde bitiyor.. bana ulaşan açıköğretim bilgilendirme kağıdında 79-83 doğumlu erkek öğrencilerin askerlik durumlarının muaf olarak belirlendiği yazıyor.. 85 doğumluyum.. benim öğrenci durum belgesi alıp askerlik şubesine gitmem gerekiyor mu yoksa okul bunu hallediyor mu

şimdiden teşekkür ederim..
Kayıt yenilettikten sonra, kayıt yenileme tarihleri bittiğinde okul toplu olarak askerlik şubesine öğrenci olduğunuza dair belge göndermektedir. Ama isterseniz sizde aöf bürosundan askerlk şubesine verimke üzre öğrenci belgesi alıp götürüp tecilinizi yaptırabilirsiniz.

cheyenne

Yeni Üye
İyi günler.. Açıköğretime yeni kayıt yaptırmış biri olarak teknik konulara yabancıyım. Bu ''Lisans Öğrenimlerine Hazırlık Programı kaldırıldı'' konusuy kafamı karıştırdı. Ben bir AOF ön lisans programına kayıt oldum. 2. sınıfın sonunda dikey geçişten yararlanarak 4 yıllık AOF İşletme bölümüne 3.sınıftan itibaren devam edebilir miyim? yanıtlarsanız sevinirim..

blueluna

Yeni Üye
merhaba. ben 89 doğumluyum, geçen sene dgs ile hazırlık sınıfına geçip tüm derslerimi verdim, bu sene doğrudan 3. sınıfa geçerek kaydımı da yenilettim. Fakat aöf bürosunda bana askerlik şubesinden kırmızı mühürlü bir belge almam gerektiği söylendi, memur o kadar şey sıraladı ki aklım almadı. Sonuç olarak aöf'ye bir dilekçe yazdırdı ve cevabını bekleyip askerlikten kağıt getirmem gerektiğini ve bunları en kısa zamanda yapmam gerektiğini söyledi. Şuan kaydım yanar veya askerlikten çağrılırım diye çok korkuyorum. Ne yapmam gerektiği hakkında bir bilgisi olan varsa, beni bilgilendirirseniz çok sevinirim, teşekkürler...

yalcinoz

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
merhaba ben geçen yıl açıköretime başladım dikey geçişle ve askerliği tecil ettirdim 2. dönem harcını yatırmadım kayıt yeniletmek için ne yapmam lazım ve hangi sınıfta başlayacağım yardımcı olursanız sevinirim ...

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
İyi günler.. Açıköğretime yeni kayıt yaptırmış biri olarak teknik konulara yabancıyım. Bu ''Lisans Öğrenimlerine Hazırlık Programı kaldırıldı'' konusuy kafamı karıştırdı. Ben bir AOF ön lisans programına kayıt oldum. 2. sınıfın sonunda dikey geçişten yararlanarak 4 yıllık AOF İşletme bölümüne 3.sınıftan itibaren devam edebilir miyim? yanıtlarsanız sevinirim..
Evet devam edebilirsiniz. hazırlık sınıfı MYO mezunları için geçerliydi. Siz zaten aöf öğrencisi olduğunuz için hazırlık sınıfı derslerini görmeyeceksiniz.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
merhaba. ben 89 doğumluyum, geçen sene dgs ile hazırlık sınıfına geçip tüm derslerimi verdim, bu sene doğrudan 3. sınıfa geçerek kaydımı da yenilettim. Fakat aöf bürosunda bana askerlik şubesinden kırmızı mühürlü bir belge almam gerektiği söylendi, memur o kadar şey sıraladı ki aklım almadı. Sonuç olarak aöf'ye bir dilekçe yazdırdı ve cevabını bekleyip askerlikten kağıt getirmem gerektiğini ve bunları en kısa zamanda yapmam gerektiğini söyledi. Şuan kaydım yanar veya askerlikten çağrılırım diye çok korkuyorum. Ne yapmam gerektiği hakkında bir bilgisi olan varsa, beni bilgilendirirseniz çok sevinirim, teşekkürler...
Herhangi bir şey oılmaz merak etme. Kaydını yaptırmışssın sonuçta. Sen askerlik şubesini ara deki böyle böyle ben açıköğretim okuyorum bu yıl hazırlık sınıfından 3.sınıfa geçtim okul bana askerlik durum belgesi istiyor veriyormusunuz diye sor onlar cevabını verirler. Ama herhangi bir sıkıntı olmayacaktır için rahat olsun...

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
merhaba ben geçen yıl açıköretime başladım dikey geçişle ve askerliği tecil ettirdim 2. dönem harcını yatırmadım kayıt yeniletmek için ne yapmam lazım ve hangi sınıfta başlayacağım yardımcı olursanız sevinirim ...
23 Aralığa kadar, Geçen yıldan kalma 2.taksiti ve bu yılın kayıt yenileme ilk taksitini yatırman gerekiyor. İkisini 23 aralığa kadar yatırmazsan kaydın dondurulmuş olur yenilenmez.

poppet

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme Yönetimi
dgs ile aof kayıt yaptıranlara kötü bi haberim var

bugün sordum aof bürosu ek-c2 vermıyor artık

hazırlıktan gelenlere ek-c2 vermıyoruz askerlık durum belgesıne bakıyoruz ona göre verıyoruz

bu sene sınıfı gectınız gectınız gecemedınız ygs ye kaldınız

cümleten gecmıs olsun

1. sınıftan baslama ve kaybedılen 2 sene cabası

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,728