Açıköğretim Türk Dili ve Edebiyatı Lisans Programı

nil06

Yeni Üye
arkadslar bu kitaplar henüz gelmemıs yaa bana kıtap onere bılırmısınızz lutfen

nil06

Yeni Üye
evet arkadaşım malesef açıköğretim fakültesi yazıyor çünkü türk dili ve edebiyatı açıköğretim fakültesinde mesela iktisad mezunlarına açıköğretim yazmıyor çünkü iktisad fakültesi olduğu için
hayır cnmm acık ögretım yazmıyor istedıgın bolumu oku hıc bırınde acık ogretım yazmıyorr diplomada

SyraX

Yeni Üye
Örgün öğretimdekiLer neden bu kadar kendiLerini yüksekLerde görüyor ... 4 sene önce benden 5 puan fazLa aLan arkadaşım TDE kazandı ben kazanamamıştım ... Şimdi öğretmenLik yapıyor , benden sadece 5 puan fazLa aLdığı için ...

Ben de bu sene Aöf TDE girdim ... Mezun oLup öğretmen oLmak istiyorum ... Neden tutştuğunuzu anLamak mümkün değiL ... 315 puan aLdım ayrıca ... Örgüne girmeme sebebim çaLışmamdan kaynakLanıyor ...

Biryerde birşey okudum ... Açıklama kapsamına göre aöf (sosyoloji edebiyat felsefe) ve ayrıca örgün bölüm okuyan ögrencilere 3.4 sınıfta formasyon verilip staj yapma şartı getirilecek diyordu ... Şimdi mezun oLduktan sonra mı formasyon aLacağız yoksa 3. ve 4. sınıfLarda formasyonu aLabiLecek miyiz ve direk 4. sene sonunda KPSS'ye girme şansımız oLacak mı ?

Bir sorum da şu oLacak ... 2. ve 3. seneLeri örgün oLarak istediğimiz üniversitede aLma şansımız oLabiLirmiş ... Bunun doğruLuğu var mı ?

Şimdiden cvp veren herkese teşekkürLer ...

xx_iphone_xx

Yeni Üye
merhaba arkadaslar ben de bu sene tde bolumune kayıt oldum .. devlet memuruyum ama yınede okumanın yası olmaz dıyenlerdenım katılan var mı

xx_iphone_xx

Yeni Üye
kıtap konusunda bılgısı olan bılgı verır mı cunkı sordum hıc bır yerde yok yenı acıldıgı ıcın mı acaba...

rainbow

Özel Üye
ya sana bırsey sorcam bana bı kitap önere bılırmısınn

Yardımcı kitap olarak MURAT VE İLKUMUT yayınlarının kitaplarından yararlanabilirsin.Aöf öğrencilerinin en çok talep ettiği ve yararlandığı kitaplardır.Başarılar.

unforgiven_fb

Yeni Üye
hayır cnmm acık ögretım yazmıyor istedıgın bolumu oku hıc bırınde acık ogretım yazmıyorr diplomada
eminmisin iyi düşün biraz bakalım türk dili ve edebiyatı hangi fakültede? cvp açıköğretim fakültesi
iktisat hangi fakülte iktisat fakültesi
türk dili ve edebiyatı örgün eğitimdeki gibi edebiyat fakültesi yazmayacak açıköğretim fakültesi yazacak iyice araştır öyle cvp ver arkadaşım

sedaizmir

Yeni Üye
aöf yazıyo olabilir ama mezun oldugumuzda aynı haklara sahibiz o yüzden okuyun arkadaşlar ...

AYSEM_1687

Yeni Üye
Örgün öğretimdekiLer neden bu kadar kendiLerini yüksekLerde görüyor ... 4 sene önce benden 5 puan fazLa aLan arkadaşım TDE kazandı ben kazanamamıştım ... Şimdi öğretmenLik yapıyor , benden sadece 5 puan fazLa aLdığı için ...

Ben de bu sene Aöf TDE girdim ... Mezun oLup öğretmen oLmak istiyorum ... Neden tutştuğunuzu anLamak mümkün değiL ... 315 puan aLdım ayrıca ... Örgüne girmeme sebebim çaLışmamdan kaynakLanıyor ...

Biryerde birşey okudum ... Açıklama kapsamına göre aöf (sosyoloji edebiyat felsefe) ve ayrıca örgün bölüm okuyan ögrencilere 3.4 sınıfta formasyon verilip staj yapma şartı getirilecek diyordu ... Şimdi mezun oLduktan sonra mı formasyon aLacağız yoksa 3. ve 4. sınıfLarda formasyonu aLabiLecek miyiz ve direk 4. sene sonunda KPSS'ye girme şansımız oLacak mı ?

Bir sorum da şu oLacak ... 2. ve 3. seneLeri örgün oLarak istediğimiz üniversitede aLma şansımız oLabiLirmiş ... Bunun doğruLuğu var mı ?

Şimdiden cvp veren herkese teşekkürLer ...
aöf (sosyoloji edebiyat felsefe) ve ayrıca örgün bölüm okuyan ögrencilere 3.4 sınıfta formasyon verilip staj yapma şartı getirilecek ibaresinin kısmen doğruluk payı vardır bazı üniversitelerin fen edebiyat bölümünde okuyanlar 3. ve 4. sınıfta formasyon alacaklar eğer bizim bağlı olduğumuz anadolu üniversitesi de bu haklara sahip olabilmemiz için yöke başvurur ve kabul edilirse bizde 3. ve 4. sınıflarda alacağız. Yoksa üniversite bittikten sonra sınavda gerekli başarı gösterilirse 1.5 sene zarfında formasyonu alacağız. Diğer soruna gelecek olursak henüz hiçbir üniversite de bizlere yönelik ders verilmiyor.
ayrıca bize yönelik henüz hiçbir kaynaktan kitap çıkmadı ne yazıkki....

umarım sorularınıza gerekli yanıtları almışsınızdır.

meleeek

Yeni Üye
edebiyat bölümünü bilmiyorum ama iktisat ve işletme fakültesinden mezun olanların diplomalarında açıköğretim yazmıyor....

sedaizmir

Yeni Üye
edebiyat yeni açıldı o yüzden bu konuda kesin bi açıklama yok die biliyorum ama aöf de yazıyo olabilirde olmayabilirdi ama benmde bildigim kadarıyla aöf yazmıyomuş bende bu bölüme kayıt yaptırdım ne olursa olsun örgünü bitirenle aynı haklara sahibimiz o yüzden okumak istiyen okusun herkeze şimdiden başarılar

tarık polat

Yeni Üye
bu acık öğretım deerslerı ne zaman verılecek arkadaslar

ECRİN90

Özel Üye
diplomada acık ögretım yazmıyor anadolu ünıversıtesı yazıyor sadece
http://www.alemfrm.net/acik-ogretim-fakultesi-aof-turk-dili-ve-edebiyati-bolumu.html

slm arkadaşlar ben de aöf türk dili ve edebiyatı bölümündeyim, büyük bir araştırma sonucu tercih ettim. diplomada aöf yazar mı sorusuna da verdiğim adresten cvp bulabılırsınız. Ya da ben ne yazdığını kısaca özetliyeyim >Açıköğretimin 4 yıllık bölümlerini bitirdiğinizde buna Edebiyat bölümüde dahil Açıköğretim Fakültesi yazmaz. Diğer üniversitelere denk bir diploamaya sahip olursunuz.

baydarm

Yeni Üye
Merhaba,
Türk Dili ve Edebiyatı bölümü bu sene açılmış olduğundan geriye dönük sınav soruları yada yardımcı kitaplara dair hiç bir veri yok doğal olarak.Yardımcı kitap yada cd seti alan kimse var mı? bilgilendirir misiniz.

ECRİN90

Özel Üye
Merhaba,
Türk Dili ve Edebiyatı bölümü bu sene açılmış olduğundan geriye dönük sınav soruları yada yardımcı kitaplara dair hiç bir veri yok doğal olarak.Yardımcı kitap yada cd seti alan kimse var mı? bilgilendirir misiniz.
yardımcı kitap alan arkadaşlarımız var ancak geriye dönük aöf sınav sorularını bulmamız zor.Çünkü: aöf türk dili olarak bu ilk senemiz. Ben sık sık bulunduğum ilden aöf bürosuna gidip gerekli bilgileri alıyorum -kıtaplar gelmeden net bilgi veremiyorlarmış- Cd ile ilgili de konu açmıştım ama cvp yazan olmadı :( şimdilik yan komşunun 1.sınıf türk dili ve edb. kitaplarından çalışıyorum :D ne kadar faydalı olur bilemem :(

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,421
Kullanıcılar
90,736
Son üye
DonNem